ZEETIJDINGEN VEiiY()E!HiH)I)M IIIWHSMAKKTBEltlGTKW ENZ Een kapitaal Woonhuis deel te mogen nemen aan den oorlog in hel Oosten. De keizer van Frankrijk blijft ongeneigd hem dit te vergun nen daar de Fransche krijgslieden alsdan met hen on der bun vroegeren vijand zouden moeten strijden. oboot-bhittansibh. Londen 26 Mei. In weerwil van de goede ver standhouding met Frankrijk blijft de regering voortgaan met het versterken der tot dusver niet behoorlijk te verdedigen punten. Zoo leest men thans in dé dag bladen dat- ten noorden van Liverpool j in! de nabij heid van Sunderland bij Dover enz. verscheiden batterijen worden aangelegd welkemien mot geschut van zwaar kaliber zal voorzien. Op Pinkster-maandag zal Ie Sheffield eene open lijke vergadering ten gunste van Polen gelÉuden worden. Men verneemt dat Kossuth de uilnoodiging om tegen woordig te zijn aangenomen hoeft. BINNENLAND. Zierikzee 30 Mei. LI. vrijdag had te Goes de aangekondigde veiling plaats van 114 bunders 2960 ellen schorren gelegen in de rivier do Schengen onder Wolphaartsdijk. Zij werden in koop toegewezen aan den heer Henri Lenssen koopman te Wambrechies nabij Rijssel voor de som van f 40,000. - Men ver neemt tevens dat het plan bestaat spoedig met de be dijking aan te vangen waartoe reeds octrooi was verleend. LI. donderdag avond omstreeks half acht ure trok langs de stad Goes in de rigling van het noordoosten naar het westen eene windhoos <1 ie terwijl do schut ters van het gilde Jakoba van Reijeren bezig waren met vogelschieten de prang als het ware geheel wegnam. ■De ijzeren hoepen waren als spinrag gescheurd en een stuk ijzer zonk bijna een half el in den grond weg. Op merkelijk was het dat geen do minste wind gevoeld werd op dal gedeelte der weide waar de schutters stonden terwijl op de andere helft achter do stang als hel ware een orkaan woedde. Men schrijft uit Middelburg van den 26 Mei Door den heer V. van Lissa genees-, heel-en verlos kundige alhier is op gisteren eene hoogst belangrijke operatie volbragt die voor alsnog met het beste gevolg is bekroond. Een lijder werd daarbij door middel der steensnijding een der belangwekkendste feilen uit de operatieve heelkunde waarvan zich alhier gelukkig in de jongste 25 jaren geene voorbeelden hebben opgedaan, van 3 steenen verlost. De operatic is naar wensch af- geloopen en de patientdie door middel der chloroforme in bewusteloozen toestand was gebraglzonder bij komende omstandigheden behouden. In den Perponcher-polder onder 's Heer-Arends- kerke had dezer dagen een droevig ongeluk plaals. Het zoontje van den landbouwer de Moleen lief knaapje van omstreeks vijf jaren klaagt over dorst en vraagt zijne moeder verlof om wat karnemelk te drinken de moeder zegt hem naar de ton te gaan en wal te scheppen en blijft inlusschen in de nabijheid aan hare bezigheid. Wal later haar zoontje niet ziende vroeg zij aan de meid waar haar kind is deze zeide bem het laatst bij de karn ton gezien Ie hebben men zocht overal en vindt de knaap eindelijk verdronken in de ton op hel hoofd staande. Vermoedelijk is hij voorover er ingevallen en door de groole hoeveelheid vocht buiten slaat geweest om hulp te roepen of beweging te maken. De Fransche oorlogskotler Favorite, kommandant kapitein-luitenanl-ter-zee Panouarn den 23 dezer ter reede van Hellevoetsluis geankerd, zal, naar men aldaar vernam, voorloopig geslalionneerd blijven en nog door twee oorlogsboolen gevolgd worden. Hel zal ongetwijfeld de belangstelling in het op handen zijnde groole muzijkfeest te Botterdam verhoo- gen Ie vernemen dat de volgende beroemdo mannen, leden van verdienste en corresponderende leden der in,aalschappij van toonkunstde uitnoodiging tot bij woning van hetzelve hebben aangenomen, als: F.Hiller, P. Lmdpainlner d.' H. Marschner G. Meijerbeer C. F. l'itsch C. G. Reissiger, d.' Alois Schmitl, J. H. Lubeek, Jac. Franco Mendes d.' II. C. Breidenstein A. Galliy A. E. Grell F. Liszt do prins van de Moscown, A. G. Hitterd.' G, SchillingM. Schlesinger en F. 1 Veber. Men meldt v8u Bolde van den 24 dezer dal de vrouw van den timmerman G. Eilen, gedurende 9 jaren volslagen blind geweest zijnde, door de kunstbewerking en 1" handeling van proflessor Jansen te Groningen haar gezigt terug heeft bekomen en thans volkomen in slaat is hare dagelijkscbe bezigheden als voorheen to I,nnnen verrigten. Ito beide eehlgenooten en hunne twee kinderen zijn met blijde erkentelijkheid vervuld iner het voorregl dat hun huisgezin door de wei- gedokte pogingen van den hooglceraar Jansen dezer dagen is te beurt gevallen. Dezer dagen beeft te Weststellingwerf (provincie Vriesland) hel volgende ongeluk plaals gebad Twee arbeiders vervoegen zich bij eene boerin en vragen een weinig te drinken de boerin geeft aan beide eene kom karnemelk die zij uitdrinken waarop zij dadelijk zware pijnen gevoelen en oogenhlikkclijk overlijden. De boerin om te loonen dal zij onschuldig aan dal toeval is drinkt uil dezelfde ton ook eenige karnemelk krijgt onlijdelijke pijnen en overlijdt ook korte oogenblikken daarna waarna de karnemelk onderzocht is geworden en het bleek dal eene doos lucilers in die kameuiolk- ton was gevonden en daardoor de melk was vergiftigd. De groole ontdekking van den heer Payerne de scheepvaart onder de zee door, zal nu in praktijk ge- hragl worden. Het geheim beslaat in do ontdekking van een middel waardoor kunstmatige lucht in ge noegzame hoeveelheid voortgebragt wordt om 14 man in staat te stellen dat zij vier uren opaehinderd onder het water adem halen. Eene merkwaardige proef word reeds Ie Marseille genomen waar d.' I'ayerne in ge zelschap van drie matrozen en in tegenwoordigheid van eenige honderden toeschouwers op den bodem der zee ging op aanmerkelijken afstand weder opsteeg en do geschutpoorten van een oorlogschip beklom zonder door de manschap bemerkt te zijn. Men spreekt er reeds van om eene fiolille onder de zee van kleine booten waarvan ieder 20 man bevatten zal voor de Zwarle-Zee te organiseren. Niet de minste beroering der zee schijnt de nadering van zulk een schip aan te duiden. Men voedt ook veel hoop op de groole voor deden welke uit deze nieuwe ontdekking zullen voort vloeien om de tot hiertoe onbekende diepten van den oceaan nador te leeren kennen. JONGSTE BUITENLANDSCIIE TIJDINGEN. Men meldt uil Kopenhagen van den 28 Mei. Maan dag II. is Guslaffsvern door eene kleine afdeeling der Engelsche vloot zonder gevolg gebombardeerd. De admiraal Napier lag den 23 voor het voornaamste fort van Aland om het aan te tasten. Uit Bucharest is berigt van 22 dezer te midder nacht ontvangen volgens hetwelk uit Kalarasch ge meld wordt dat de voorwerkon van Silislria door de Russen waren ingenomen en dat de kommandant der vesting een parlementair aan den veldmaarschalk Pas- kewitsch gezonden had. Zierikzee 30 Mei. Uitgezeild Marinus en Ger- truidakapt. T. R. Oomkens van deze stad naar Archangel. Brouwershaven 25 Mei. Binnengek. Bezoekie kapt. A. Schaap van Batavia naar Botterdam en stoomboot Stad Dordrecht, kapt. J. H. Stuit, van Londen naar Dordrecht. 26 dito. Binnengekomen Australië kapt. R. A. Tange Menado kapt. P. A. Schaap en Maasstroom, kapt. J. F. Hnogcveon Heyinaiis alle drie van Batavia naar Botterdam en President Ram, kapt. J. B. Ulricb, van Batavia naar Schiedam. 27 dito. Binnengekomen Twee Anthony's kapt. J. F. Klomp en 's Gravenhagekapt. C. J. N. Blok beide van Batavia naar Rotterdam en Geertruida Maria, kapt. C. Spiegelberg van Batavia naar Dordrecht. 28 dito. Binnengekomen de Schelde, kapt. P. van Duyn van Panaroekan naar Middelburg. Brouwershaven 27 Mei. Uitgezeild: Stoomhoot Stad Dordrechtkapt. J. II. Stuit van Dordrecht naar Londen. Aï V AART DEB ITO OM B O O T STAD ZIEB1EZEE, fan Zierikzee Woensd. 31, 's mofg* 4 Vrijdag 2, 5 Zondag 4, 6 gedurende de maanden Mei en Juni/* fan Rotterdam: are. Donderdag 1, 's morg 8 ure. Zaturdag 3, 9'/2 Zondag 4, 'smidd. 12'/a to o mb o ot-diemit tüsschbn middelburg zierikzee en bergen-op-zoom. V an Middelburg: Vrijdag 2, 's midd. 2 ure. Maandag 3, 's morg. 5 Van Bergen Zaturdag 3, "s midd. 2 Dingsdag 6, 'a morg. 3 (dienst tussrhen middelburg en rotterdam.) Naar Botterdam Naar Middelburg Woensdag 31, 'a morg. 9 ure Donderdag 1, 9 Vrijdag 2. 0i/a Woensdag 31, 's morg. 3 uret Donderdag 1, 3 Vrijdag 2, 4 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotter dam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. (dienst tusschen tussenbenen rotterdam.) Naar flissingenNaar Botterdam Zaturdag 3, 's morg. 0V, ure- Vrijdag 2, 's morg. 3 ure. Dingadag 6, 's midd. 12 Maandag 3, ol/a De diligence zal van Zierikzee 2'/a uur na de afvaart der stoom boot van Rotterdam naar Vlissiugen en van Vlissingen naar Rotter dam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. (dienst a m I o i t i a.) Naar Rergen-op-Zoom en dntwerpent Woensdag 3t, ys morg. 9'/» ure. Donderdag 1, 10 Vrijdag 2. 10'/^ De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam rijden. phijzbn deh effecten tb ahitbbdau, den 29 Mei 183*. gebleven. 2'/a pC, Werk. Schuld 595/g pCt» Nederlanden Amort. Syndikaa t 3'/a pC, I Nieuwe Handel-Maatc, 4'/a Ooit-ljoüiëa o o 4 o 695/0 86% botterdam, 29 Mei. Tar-ve, Zeeuws. Vlaams, en Ovenn. was heden bij voldoenden aanvoer in de beste soorten tot vorige prijzen wel te plaatsen goede en puike 14,70 a 13,40 mimleré f'13 a 14,30. Rogge, Zeeuws. Vlaams, en Ovenn. fit af 12 40; Gerst. Zeeuws. Vlaams, en Overm. Winter 10 cents laser f 6.40 a f 6,90. dito Zomer; f3,70 a f 6,60. Haver. Zeeuws, en Inl. Korte f 4 40 a f3,50; dito lange f3,50 af 4 80. Erwten. Zeeuws. Groene f 9,50 a f 10 groote dito 10 a f 11.25 Gel 1. Graauwe fl3afl3. Boonen, Zeeuws, en Walch. Witte, f 9 50 a f 14 dito Bruine f 10 f 14,50 dito Eaa.rdeboonen 10.cents hoogejr f7,30 a f.7,90. 223se STAATS—LOTERIJ fierdè Klasse 1ste Lijst. N.° 3408 f 25,000 n.o 4500 f 1250 n.° 8056 13824 en 13900 ieder f 1000 n.° 19109 f200 n.° 10307 10837 en 12541 ieder f100. Heden overleed na een smartelijk lijden de jongste onzer lievelingen HENDRIK JOHAN ruim zeven maanden oud. Zierikzeb J. Gr. de KATER. 27 Mei 1854. H, H. de KATER van ingbn. Frtenrfen en bekenden gelieven deze nlgemeene ook als bijzondere kennisgeving aan te merken. Bij de aanstaande herstemming voor een Lid der Provinciale Staten is de keuze be perkt tot die van den lieer M.'C. J. FOKKER en Jonkh.' W. M. H. de JONGE. Wij zeggen ronduit dat de beide Heeren eene alge- meene achting waardig zijn een oordeel te vellen over meer of mindere geschiktheid daartoe achten wij ons niet bevoegd zoo veel is zeker dat de heide Heeren aanspraak mogen maken op eerlijkheid en standvastigheid ook aan den Heer DE JONGE zijn belangrijke zaken toevertrouwd zoo als hel Rent meesterschap van 's Konings eigendommen de be trekking van Ontvanger-Griffier voor den Polder Ooster- en Sirjansland en van Administrateur over belangrijke eigendommen en kapitalen. Ook van dia zijde beschouwd dat de Heer DE JONGE door zijne geboorte aan ons Eiland gehecht is dan nieenon vele kiezers de voorkeur aan den Heer DE JONGE te moeten geven. Eenige Kiezers. Dewijl tot de verkiezing van een Lid der Provinciale Staten eene herstemming moet plaats hebben tusschen den Heer M' C. J. FOKKER, die bij de eerste stemming 111 stemmen verkreeg en - Jli.' W. M. H. de JONGE op wien toen 100 stemmen zijn uilgebragt meenen eenige kiezers de verkiezing van den Heer FOKKER te moeten aanbevelen. Zonder te willen treden in eone vergelijking dor ge schiktheid van genoemde Heoren voor die betrekking achten zij zich geregligd te verklaren dat do Heer FOKKER naar het gevoelen van hen die dit mogen beoordeelen eerlijkheid en vastheid van karakter paart aan eene niet gewone wetenschappelijke ontwikkeling en uitgebreide kennis van zaken en bovendien en door eené praktijk gedurende eenige jaren en als lid van den Baad der Gemeente Zietikzee bewijzen beeft gegeven van zijne bijzondere geschiktheid en ijver lol het be handelen en behartigen zoowel van bijzondere als alge- meene belangen. Zierikzeeden 29 Mei 1854. Eenige Kiezers. De ondergeleekende zich alhier gevestigd hebbende als VLRBüCIIIIOl'WKKen neemt de vrijheid zich in de gunst zijner Stad- en Lnndgenonlen beleef delijk aan te bevelen belovende eene zindelijke bedie ning, tegen dc minst mogelijke prijzen. Behalve Ituod- 04;slfs»- en Varkensvlersch is bij Item te bekomen gerookt #»g>ok ge rookte iiammen en Staucys de Kon- logne alsmede gekookte llain en gerookt ■Wleeseh. Zierikzee 29 Mei 1854. L. C. RIEMENS, Oude Haven Wijk A n.° 315. De Notaris M.' C. van der LEK db CLERCQ residerende te Zierikzee zal ten verzoeke van zijn principaal op den 3 Julij 1854 des middags ten 2 ure in het Logement van F. van 't Mof. te Brouwershaven, publiek veilen en verkoopen slaande en van de Haven vTv. met STALLING en TUIN «mjbgW gelegen op het beste gedeelte |e ftrauiüersluiven kadastraal bekend sectie C n." 244 249 en 303 ingerigl tol biertoe en uit nemend geschikt voor een l.ogemeiiten Stalhou derij en waarin die Affaires met goed succes kunnen worden uitgeoefend uithoofde van de meer en meer toenemende scheepvaart te dier plaatse. Nadere inroruialiëu ook tot aankoop onder de hand te bekomen bij voornoemden Notaris. TER. STADS—DRUKKERIJ VAN DE ERVEN a. DE VOS.

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 2