ZERIKZEESC Zaturdag 20 Mei. N.° 40. 1854. immm admiotmties Woensdag en Zaturdag. GODRANT. abohhkkmekts-pbï-i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags te voren," snamidd. vóór-4- ure. verschijnt: £>HIJB DEK AMVEBTKKTISM Gewone 15 cents de regel. Geboorte—Huwelijks-en Ooodberigten van 1 -6 regels h behalve hel Zegelregt. Openbare Raadsvergadering- gehouden teZferïkzec den 17 Mei IS54. Vooratter M.r Moens van Bloois Secretaris JhM.r C. de Jonge afwezig de heeren M. C. de Crane, Jh.' W. D. de Jonge en M.' Egter. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld, dat is ontvangen eene missive van Gedeputeerde Staten, houdende roededeeling van de magliging, verleend door den Minister van Binnenlandsche Zakentot aanstelling van J. Rensen, als hoofd-onderwijzer eener bijzondere school der 2ie klasse bij dispen satie van vergelijkend examen waarop J. Rensen als zoodanig is benoemd. Idem, houdende goedkeuring der overeen komst tusschen Zierikzee en Schouwen, omtrent de afdamming der Brakke Gracht en de vinding der onkosten uit onvoorziene uitgaven. Burge meester en Wethouders geven hierbij kennis, dat de aanbesteding is gedaan aan J. Krijger ^voor f 1818. Wordt overgegaan tot de zamenstelling der bureaux van stemopneming voor de aanstaande verkiezingen en zijn verkozen voor die der Pro vinciale Statenop 23 Meide heeren M.' van Dongen en van der Vliet, plaatsvervangers de heeren Keli.er en Goemans voor die van de 2'"' Kamer, op 13 Junij, de heeren Ochtman en M.' Fokker, plaatsvervangers, de heeren Lands- knegt en M.' van Adrichem. Wordt gelezen eene missive van de Commissie van Fabricage over eenige paalstompen in de haven hij den nieuwen dijk met voorstel tot Wegruiming. De heer van der Vliet vraagt of het uithalen geen nadeel zal doen aan den teen van den dijk. De heer Ochtman antwoordt, dat de architect van dit werk, daarin geen bezwaar ziet. Eenige leden vermeenendat die weg ruiming voor rekening des aannemers behoort te geschieden, welke meening de Commissie niet is toegedaanhaar voorstel wordt met 2 stemmen tegen; (M.r Fokker en D.' Keller) aangenomen; M.' Fokker verzoekt aanteekeningin de notulen dat hij zich met dit besluit niet heeft vereenigd. Wordt kennis gegeven, dat volgens ontvangen berigt der Commissie van Fabricage het lokaal voor het Kantongeregt is opgenomenhetwelk voor notificatie wordt aangenomen. Ingekomen eene missive van den Gemeente- Ontvanger, verzoek tot af- en overschrijving uit onvoorziene uitgaven van 42 cents op het collec- teloon van den Havenmeester en 24 cents op dat van den Ontvanger der Begrafenisregten. W ordt medegedeeld dat het kohier voor de belasting op de honden ter visie wordt gelegd. Tot onderzoek der reclames worden benoemd M.' Ermerins, D.' Keller en van der Vlif.t. Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor, om tot tiend-iriganger, in plaats van G. Poi»die naar elders is verhuisdte be noemen J. L. Visser, te Onwerkerkaldus besloten. Worden benoemd tot leden van de Commissie voor de zaken der SchutterijMvan Dongen en van Adrichem, plaatsvervanger D.' Goemans. Wordt besloten tot onderhaudsche verpach ting van twee perceelen graselting aan C. Kanaar en G. Vingerhoed, tegen f 5 en 1 'sjaars, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt medegedeeld eene missive van Gede puteerde Staten, houdende goedkeuring tot vinding uit onvoorziene uitgaven van den lstea termijn der jaarlijksche aflossing van het voor schot, ten behoeve der visscherij. Idem van de af- en overschrijving voor het meerdere benoodigd voor kleeding van twee policie-agontcn. Komt ter tafel een verzoek van de firma de Bondt en Comp.om een stuk gronds naast de zoutkeet in erfpacht te mogen hebben tot het uitbreiden van eerie woning, hetwelk op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt gesteld in handen van den architect tot bepaling der chijnsen ook op voorstel van M.' Fokker, tot opgave der verkoopwaarde. Wordt besloten het door den Koning goed gekeurde Raadsbesluit tot heffing van leges, te wijzigendaar er een schrijffout is ingeslopen, Wordt gelezen een verzoek van A. P. Pad lussen, om een pakhuis naast het Raadhuis als entrepot voor Sledelijken Accijns van steenkolen te mogen inrigten. De Voorzitter stelt voor het advies van Burgemeester en Wethouders in te winnen. M' van Dongen wijst op het gevaar van brand, dat door een opeenhooping van kolen ontstaat. De Voorzitter zegt, dat hij die opmerking onder de aandacht van Burge meester en Wethouders zal brengen. M.r van Dongen vraagt of er meer leden zijne meening zijn toegedaan, daar hij dan een voorstel doen zal. MFokker doet opmerkendat zoo Pau- lussen het entrepot geweigerd wordt, het hem toch vrijstaat het bedoelde perceel als pakhuis te gebruiken; waarop door den heer van der Vliet wordt opgemerktdat het gevaar minder is hij een entrepot waar men zelden, dan bij een pakhuis, waar men dagelijks in komt wordt overeen komstig het voorstel van den Voorzitter besloten. De rekeningen van Armbesturen en Bank van Leening, worden gesteld in handen van de heeren Egter, Goemans en van Adrichem. Waarna de vergadering is gesloten. RERENDMARING. Burgemeester on Wethouders van Zierikzee maken bekend: dal het door hen voorloopig opgemaakte kohier der belasting op de honden in deze Gemeente over 1854, van den 17 dezer maand tot den 1 Junij aanstaande, ter Gemeente-Secretarie voor een, ieder Ier lezing zal voorleggen binnen welken tfjd de reclames daartegen aldaar kunnen worden ingediend. Zierikzee, den 15 Mei 1854. DË CRANË Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. BUITENLAND. duits o h land. Kedlen 15 Mei. Uit I'elershurg meldt men, dat. na de lelugkomsl van den generaal—arljudant von Grun- wn/d uil Weenen werwonrls hij met eene zending belast is geweest wier a (loop niet gunslig schijnt te lijn gewigtige orders naar het zuiden, aan Paskewilsch en Menziko/f zijn afgezonden. L)e Russische dagbla den trachten hel dagelijks te doen uitkomen welke groote verpliglingen Duitscbland en met name Prui sen aan Rusiand heeft. Pruissen (zegt een dier bladen) werd door Napoleon l reeds op de landkaart ten behoeve zijner generaals verdeeld maar door Rus land gered en behouden. En nu 6 jaren geleden stond hot op liet punt om andermaal door Rusland gered tu inoelen worden." I)pn 4 dezer kwam de eerste stoomboot van Kron- sladt mei passagiers le Pelersburg aan. De zeeboezem was loen nog niet geheel vrij van ijs. Den volgenden dag is do geregelde sloombootvaart tusschen Pelersburg eu Kronstad aangevangen. Den 6 dezer was de haven van Riga geheel vrij van ijs. Dien dag kwam het 94'" schip daar binnen en liepen 34 schepen uil. Ongeveer 50 barkschepen lagen in de onmiddelijkc nabijheid der stad. Den 13 dezer lag de geheele Engelsche Oost-Zee— vlnnt hij Gotlska Sando in Gothland en wachtte het Fran sell eskader daar af. r b a n r r ii r, Parijs 15 Mei. liet gerucht wil dal de regering eerlang eene reeks besluiten van hel hoogslo gewigt openhaar zal maken. Ken dagblad zegl dal or sprake is van het lijdelijk schorsen der constitutie en dal de keizeruil hoofde van den ernsiigen huitcnlandschen loesland hel volstrekt bewind in handen zou nemen. Velen zien de noodzakelijkheid van dusdanigen coup d e.tat niet in en hechten aan de geruchten deswege dan ook geen geloof. o k o o t- brittawwibisr. Londen, 15 Mei. Stellig wordt verzekerd dal eeR Engelsch-Fransch leger reeds in hel begin van Junij Griekenland bezeilen zal en dal het daartoe bestemd occupatie-leger uit ongeveer 15.000 man zal heslaan waarvan Frankrijk twen derden zal leveren. De lot dit doel bestemde Engelsche regemenlen zouden reeds hevel ontvangen hebben om zich voor hunne inscheping bereid le houden. BI N W E N L A N D. Zierikzee 19 April. Het Handelsblad zegt, dat H. M. de koningin hel voornemen heeft om even als in het vorige jaar eene reis naar Duitscbland le doen en aldaar een geruinien tijd verblijf (e houden. Z. M. de koning is aan een ernstig gevaar ont komen. Jl. maandag middag ten half een ure toen hoogstdezelve zich naar het huis ten liosch zou begé- ven gezeten in een rijtuig, bespannen met twee paar den rijdende van het zadel gingen de paaiden van uil het Heulstraatje tot voor het ministerie van marine door alwaar zij werdén tegengehouden. Het eene paard was reeds over de strengen Dadelijk was eene menigte toegeschoten om hulp le bieden waarin een persoon zich moedig onderscheidde. Z. M. was rustig i» het rijtuig blijven zitten gaf, nadat het span neder in orde was gehragthoogstdeszelfs dank minzaam te kennen en reed vervolgens gelukkig zonder eenig letsel door. 7,. D. H. de hertog Bernhard van Saxen Weimar Eisenach is jl. dingsdag in de residentie aangekomen en heefi hoogsldeszelfs intrek genomen in hel paleis van H. K. H. de groothertogin van Saxen Weimar Eisenach, zuster des konings in het Voorhout. De minister van binnenlandsche zaken heeft de ge deputeerde staten doen aanschrijven om aangezien alle plaatselijke belastingen binnen vijfjaren na de dagleeke- ning der gemeentewei herzien en aan 's konings goed keuring onderworpen moeten worden en dat van da vijf jaren er reeds drie verloopen zijn en van een aanlal gemeentebesturen nog geene voorstellen lot herziening ontvangen zijn, de besturen der gemeenten uit le ttoodi— gen dien arbeid hoe eer hoe heter aan le vangen of le volbrengen. Maandag jl. is een Engelsche viss.cher voor Sche- veuingen geankerd waarvan hel grootste gedeelte van de bemanning met de sloep aan Wal is gekomen. Een paar uren in de stad op de kermis vertoefd en zich aan den Hollandschen jenever goed gedaan hebbende ver liet zij met do boot alles behalve nuchteren en meer dan vrolijk het strand. Naauwelijks van wal vertrokken sloeg de sloep om en moesten de vissobers tegen bun zin van dit jaar het eerste zeebad gebruiken waardoor zij in hunne opgewondenheid wat getemperd werden. Volgens een briet van Odessa dd. 28 April van den Emdener kapitein Huilervoerende het schip

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1