mm N.° 34. Zaturdag 29 April 1834. Woensdag en Zaturdag. BUITENLAND. ZffiMGIS COURANT. Wé&i. abobiaiemkbits-pbiji i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advertdaag s te voren,1 snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: phijj oer idvektektxbm Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Hnwehjlts-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt. Openbare Raadsvergadering gebonden te i e r i k z e e den Sfl April 1854:. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Al de leden zijn tegenwoordig. Wordt gelezen het rapport der Commissie van Fabricage, nopens een verzoek van den heer Dronkers, c. s., tot het stellen eerier embarcadère aan het Luitje waarvan de kosten vermoedelijk zullen bedragen 500. Het rapport strekt tot afwijzing van het verzoek. Burgemeester en Wet houders stellen voor, om het voor dit jaar aan te houden, in aanmerking nemende dat er geen geld voor disponibel is. M.c Fokker verzoekt het aan te houden. Na cenige inlichtingen van den Burgemeester, maakt de heer Fokker de opmer king, dat de vraag behoort afhankelijk gemaakt te worden van het nut der zaak; dat er voor nuttige werken geld moet zijn, gelijk voor on nuttige werken er nimmer geld is. Het rapport wordt met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de lieeren van Adricheji, Fokker en Goemans. Komt in behandeling het ter visie gelegen heb bende rapport der Commissie belast geweest met het onderzoek naar den eigendom der schorren in het Dijkwater; hetwelk wordt aangenomen. De uitvoering is aan Burgemeester en Wethou ders opgedragen. Wordt medegedeeld de missive van Gedepu teerde Statenbegeleidende de goedgekeurde Gemeente-rekening over 1852, in ontvangst op ƒ85,447,33, in uitgaaf op 79,805,81'/!, dus batig saldo ƒ5641,51. Het provenu der verkooping van het hout afkomstig van den kistkam a 126,85. Dat de verbanden op de inschrijvingen op het Grootboek der Nationale Schuldteil name dei- Stad zijn geroijeerd. Welk een en ander voor notificatie is aan genomen. Wordt kennis gegeven dat de Minister van Financiën heeft bepaald dat het voorschot van ƒ20,000, voor de visscherij, moet gerestitueerd worden in 30 jaren aanvangende 1 Julij 1854, dus 666,67 'sjaars. Wordt besloten die som voor dit jaar te vinden uit onvoorziene uitgaven en daartoe de goedkeuring van Gedeputeerde Staten te vragen en den Minister kennis te geven, dat aan zijn verlangen zal voldaan worden. Wordt medegedeeld, dat door den Minister van Biimenlandsche Zaken op het Reglement tot invordering der Schoolgelden, bedenkingen zijn gemaakt, welke voor de leden ter visie worden gelegd. Wordt medegedeeld de opname van de kas des Gemeente-Ontvangers, waaruit blijkt dat er zich in kas bevond ƒ6403,75'/!. Idemdat de goedkeuring door Gedeputeerde Staten op het Raadsbesluit, ter beschikking uit onvoorziene uitgaven, ter som van 1 1 10,61 is ontvangen, hetwelk voor notificatie wordt aan genomen. Wordt gelezen een verzoek van den heer J. van Assum, om ontslag als Controleur der Stedelijke middelen, uit hoofde van vertrek naar elders, en op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten, hel gevraagde ontslag eervol te ver- leenen. Idem een verzoek van den heer B. van Eck benoemd Controleur der Directe Belastingen alhier, om aangesteld te worden als Controleur der Stedelijke Belastingen. De Burgemeester berigt, dat hij den heer van Eck heeft geïnfor meerd, dat er voorloopig bepaald is, dat bij ontslag van den heer van Assum, die controle zoude worden opgeheven en de werkzaamheden aan den Ontvanger van ren Thoorn zouden worden j opgedragen, en stelt voor, om den heer van den Thoorn op 1 Mei voorloopig met de conti óle te belasten. Aldus besloten. Komt ter tafel een voorstel van het Raadslid J. II. Ochtman tot herziening van het Reglement der Kraanregten hetwelk wordt gesteld in han den eener Commissie, bestaande uil de heeren Moens Landskneot en Ochtman. Wordt medegedeeld een voorstel van de Plaat selijke School-Commissietot wijziging van het Reglement voor de Armenschool hetwelk ter visie voor de leden is gelegd. Wordt kennis gegeven, dat door den Commis saris van Policie opgave is gedaan van het aan wezige getal honden, hetwelk 130 bedraagt; waarvan het kohier zal worden opgemaakt en ter visie gelegd. Komt ter tafel hot jaarverslag over 1853; wordt besloten het ter visie te leggen, te doen drukken en verkrijgbaar te stellen. Conform de voorstellen van Burgemeester en Wethouders, wordt besloten tot afschrijving van f 18,20, voor werken van hoofd. IX, art. 1. en tot het vinden vanƒ8l,16, voor kleeding van twee nieuwe Agenten van Policie, bij af- en overschrijving uit onvoorziene uitgaven. Wordt kennis gegeven dat de Ontvanger zijn borgtogt hij het Grootboek heeft gesteld. Op het einde tier vergadering ontstaat, ten gevolge eener vraag van D.1 Goemass, of er een rekwest van een vleeschhouwer aan den Raad is ingekomen, en waarom daarvan niet gesproken wordt en ten gevolge van de daarop door Bur gemeester en Wethouders gegevene inlichtingen ecne langdurige discussie, over het verstand van art. 67 der Gemeente-wet, waar gezegd wordt: «de Burgemeester opent alle aan den Raad of Daan Burgemeester en Wethouders gerigte stuk- »ken hij brengt de stukken ter tafel ter ver- Dgadering waar zij behooren." Burgemeester en Wethouders meenendat door het woord be hooren, verstaan moet worden, dat de Burge meester oordeelen kan in welke vergadering de stukken naar hunnen aard behandeld moeten worden verscheiden leden van den Raad zijn van oordeel, dat hier behooren wil zeggen de ver gadering, aan welke de stukken gerigt zijn. In den loop dier discussie heeft de Burgemeester zich bereid verklaard het gevoelen der Hooge Regering hieromtrent in te winnen. 11 duitsohlai3d. Kfjdlf.n 25 April. Prins Paskcwitsch zou bij zijne aankomst in de vorstendommen last gegeven hebben Klein-Wallochije geheel te ontruimen, de gemeenschap m.et Servie af te breken, en alle vrijkorpsen te ontbinden L)e keizer van Kusland heeft eene ukase tot organi sering van de zeeweer uitgeschreven welke uit vrij willigers tot verdediging der kusten van Finland be slaan en den 20 Aiet afgeloopeu uioel zijn. Alle uit de dienst op de vloot ontslagenen worden opgeroepen zich op nieuw in die dienst te begeven. Bet huwelijk des keizers met prinses Elizabeth van Beijeren is heden te Wcenen kerkelijk ingezegend. Men meldt uit Weenon van den 25 dezer Vol gens een der hier uitkomende avondbladen is Odessa gebombardeerd en stond een gedeelte der stad in den brand. Met geschut der zeeforten was tot zwijgen gobragt. De Russen bombardeerden volgons een ander berigt den '4 dezer Silistria welke stad op verschei den plaatsen in den brand stond het kasteel was nog ongeschonden gebleven Men meldt uit Hamburg van den 25 dezer Ten einde de blokkade der Finlantlsche kust in werking te doen treden heeft de Engelsche vloot zich ton tleele naar de Golf van Finland anderdeels naar de Golf van Both- nië begeven. Al de schepen welke lot de uit Brest vertrokken Fran- soho Oost-Zeeviool behooren zijn reeds in Kjögehaai ge arriveerd. De Fugelsche kruisers hebben gisteren wederom drie Russische handelschepen prijs gemaakt. Men meldt uil Trieste van den 24 dezer Door de Levantsche pakelboot zijn alhier brieven aangehragt uit Prevesa van den 15 dezer. Zij melden dat de stad Aria den 11 geheel door de Grieksche opstandelingen is vernield (Inch dal de sterkte dier plaatsen Suli nog niet in handen der oproerlingen waren gevallen men bleef zich daar nog verdedigen. Vertier houden die brieven in dat 15,000 opstandelingen Janina omsingel den en dal geheel Epirus in opstand was. Te Prevesa bleef alles rustig. Uit Alexandria wordt geschreven dat de Grieken bevel hebben ontvangen voor 1 Mei aanstaande Egypte te verlaten. De Chinesche opstandelingen bevonden zich naar luid der laatste tijdingen op zeventig mijlen afstands van Peking. f e is k Parijs 25 April. Rij het wetgevend ligchaam is van regeringswege een wetsontwerp ingediend met het doel om de toepassing van liet draineren of droogleggen der landerijen door ondergrondsche waterlozingen te bevorderen. De voornaamste bepalingen der voordragt strekken om de hindernissen weg ie nemen die aan (Jen afvoer van hel alzoo geloosde water zouden kunnen worden in der» weg gelegd. Het officiële dagblad deelt mede dat den 16 dezer een hevig gevecht voor Kalafal werd geleverd. De Rus sen werden met een verlies van 500 dooden terugge dreven lot Modavitzde Turken hadden slechts 14 man verloren. GR O O T~ rittabffnien. Londen, 25 April. Men heeft alhier berigt ontvan gen dat de keizer van Rusland maatregelen heeft ge troffen om uit Londen beriglen van den dag zeiven te hebben. Tusschen Petersburg en Warschau is do te legrafische gemeenschap sints lang in werking en is men bezig die lol de Pruissische grenzen voort te zetten. Maar nu heeft de keizer ten einde inmiddels van geeno beriglen versloken te zijn het reeds voltooide gedeelte der lijn in verband doen brengen mot den Pruissischen telegraaf bij Mislo^iu en daardoor is Petersburg nu reeds in verband gobragl met de hoofdsteden van Weste lijk Europa. BINNEN LAN O. Zieriezee 28 April. Do zucht tot 'landverhuizing naar Noord-Amerika schijnt in deze eilanden meer en meer levendig te worden zoo men zegt zullen eerst daags uil de gemeente Drcischor ruim een dertigtal in gezetenen die reis aanvaarden. Door de Ned. Handel-Maatschappij zijn bevracht geworden 37 schepen als: voor Amsterdam 26 Rot terdam 8, Dordrecht 2 en Schiedam 1. Men leest in de Goessche Courant het volgende Bij do soms zonderlinge uitleggingen van de jagtwet door al te ijverige beambten (getuige de faisanten ge-

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1