Woensdag 26 April. BIBTllM AMimTIIB N.° 38. 1854. Woensdag en Zaturdag. bekendmaking. Burc meester en Wethouders van Zierikzèe Burgemeester en Wethouders der gemeente Zterikzee. kennisgeving. BUITENLAND. Keulen 20 April. Zij welke le Berlijn en ie Weenon niets liever verlangen dan dal Oostenrijk en Pruissen een werkelijk aandeel in den strijd tegen Rus land nemen zijn van oordeel dat daarop spoediger kans beslaan zou wanneer de westelijke mogendheden zelve meer doortastende maatregelen namen. Hun ko men vooral de strijdkrachten welke Engeland naar Turkije gezonden heeft nog veel le gering ia verhou ding tol het groole doel voor. iks annum COURANT. abohvsm»ti-pbi;i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: ram ma .dtihtisti» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huioclijkt-cn Doodberiglen van 1-6 regels h f 1 behalve bel Zegelregt. Ontvangen hebbende hel besluil van den lieer Com- tpissaris des Konings derer provineie van den 13 dezer Provinciaalblad n.° 38) bel rekkt'1 ij k de He - schrijvinir van liet I'attentlregt voor het dienstjaar 185 '/s. Brengen door deze ter kennis van alle daarbij be- ippglicbbende ingezetenen dozer gemeente dat bij ^Welgemeid besluit het volgende is bepaald §1. Met uilzondering van de palentpligligen vermeld onder n." 37 tot 40 van label n.° 14 (betref fende de slijters lappers kroeghouders en kojfijhuis- houders), die niet in de gewone beschrijving zullen wor den begrepen maar aan welker huizen zoodra mo gelijk na den ingang van hel dienstjaar, en zonder de gewone beschrijving af te wachten een declaratoir zal moeten worden bezorgd hetwelk na verloop van drie dagen weder zal worden afgehaald i opzigtrlijk alle overige palentpligligen bedoeld in de 15 eerste labellen der wet van den 21 Mei IS'9, waaronder krachtens nrt. 12 der wet van den 16 Junij 1852 ook zijn be grepen de Paarden-poslmeesters Dat de verklaringen tol verkrijging van patent voor deze palentpligligen binnen de Provincie zullen Worden uitgegeven van den 9 Mei 1854 tol en met den 17 dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld zul len moeten zijn ingezameld en ingediend, le Middelburg, Vlissingm Goes en Zierikzee op dell 27 Mei en in de overige gemeenten op den 24 Mei aanslaande. C. Dat de registers van gemelde pateritpligtigen ge- gesloten zullen worden te Middelburg op den 19 Junij te Vlissingen Goes en Zierikzee op den 12 Junij en in de verdere gemeenten op den 8 dier maand. 2. Dal do patenlpligtige schippers eigenaars en directie-voerenden van binnenschepen schuiten en vaartuigen vermeld in de 16d" label der wel van den April 1823 waaronder krachtens hel reeds aange haalde art. 12 der wel van den 16 Junij I832, ook zullen begrepen worden diegenen welke bestendig in hunne vaartuigen wonen en geene builenrivieren of Wateren bevaren van den 1 Mei aanstaande, lot den 15 derzelfde maand, zich voor het patenlregt »an hel dienstjaar 185*/, zullen behooren aan te geven bij het bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden on der overlegging van een biljet hetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar gesteld is. Dat Kramers en reizende Kooplieden benevens de Debitanten van Lolerij-bnefjes krachtens Zijner Ma- jesteils besluit van den 17 October 1820 Staatsblad n.° 22) op de boete Dij 1 en 2 van art. 32 der Wet van den 21 Mei 1819 bepaald verpligt zijn steeds httn gezegeld patent met zich te voeren. En met betrekking tot de schippers eigenaars en directie-voerenden van binnenschepen schuilen en vaartuigen biervoren bedoeld Dal het patenlregt door hen zal moeten worden vol daan ten kantore van den ontvanger ter plaatse van de aangifte en wel in Mns voor zoo ver die plaats niet is of die van hun vast verblijf of de vaste legplaats van bet vaartuig of wel eindelijk die alwaar bet be drijf wordt uitgeoefend doch anders bij twaulfde Dai nogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeelten ook door de eigenaars schippers ol directie-voerenden, welke zich niet in hunue vasie woon -, leg- of verblijfplaatsen bevinden «al kunnen worden gebruik gemaakt mits /ij zith gedragen naar hel voor schuil van 15 der 16d* label van de wel van den (j Apul 1823, door zich iu den loop der maand Mei Voorzien van een bewijs van aangifte hetwelk echlpr fiiel langer dan gedurende die maand van kracht zal ïijn naar hunne v'fcsle woon- leg-» of verblijlplaats leb eleven of wel dal bewijs van aangifte derwaarts op le zenden om aldaar te worden gepatenteerd in welk geval do betalingen hij den ontvanger dier plaats zul len moeten geschieden. Eindelijk dat koflijhuishouders slijters tappers en kroeghouders geen patent kunnen bekomen of hun bedrijf niet mogen uitoefenen dan na de helft van hunnen aanslag voor het ingetreden dienstjaar te heb ben voldaan en bet verschuldigde over hel voorgaande dienstjaar ten volle te hebben aangezuiverd waarna zij dadelijk hun patent kunnen bekomen. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aan geplakt ter plaatse waar Zulks gewoon is te geschieden. Gedaan ten Kaadlmize van Zierikzee den 21 April 1800 vier en vijftig afgekondigd en op (ie gebruikelijke plaatsen aangeplakt. DE CRANE Voorzitter C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Gezien het besluit van den heer Commissaris des Konings in deze provincie, van den 13 dezer maand (Provinciaalblad n.° 37) betrekkelijk de beschrijving der Personele belasting voor hel dienstjaar 18s4/fcs* Brengen tv ij deze ter kennis van de ingezetenen Dat met hel primitief beschrijvingswerk een aanvang zal worden gemaakt op dingsdag den 9 Mei aanslaande en de beschrijvingsbiljellen den 8slen dag na derzelver uitgifte door of van wege den Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaald met aanmaning om die biljetten naauwkeurig in te vullen ten eindé zich voor schaden en onaangenaamheden le vrijwaren alsmede dat zij Welke bij de beschrijving mogten wor den overgeslagen zich ten spoedigste om zoodanig bil jet i bij den Ontvanger behooren aan te melden ten einde hetzelve voor den 31 Mei ten kantore van den- Zelven ingevuld terug te bezorgen ingevolge art. 30, 4 der wet van den '29 Maart 1833 (Staatsblad n.° 4) met verdere informatie dat lot tegènscballèrs voor deze Stad om van de zijde der belastingschuldigen in voor komende gevallen te dienen zijn benoemd k de heeren M. CoUVÉE J.* I P. VAN DER LtNDEN. L. KOOLE. j A. PÜAFF. ingezetenen dezer gemeente. En opdat nietnand hiervan onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal (leze worden afgekondigd.en aan geplakt ter plaatse waar zulks gewoon is te geschieden. Gedaan ten Baa.d,huize van Zierikzee den 2t April 1800 vier en vijfng afgekondigd en op de gebruikelijke plaatsen aangeplakt. DÉ CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de'ingezetenen dat er op Woensdag den 26 dezer maand des middags ten half een ure op het Raad huis alhier eene open9*aPt» vergadering van den Geineeute-Baad zal gehouden worden, Zierikzee den 24 April 1854. De Burgemeester DE CRANE. DDITlCHLAHl). Do Wreher Ztg. meldt dat de keizer bevolen l heeft den staat van beleg in g8nsch Oostenrijk en Lombardije op te heffen aan p. m. 500 staatkundige veroordeelden algeheele kwijtschelding van straf to verleenen en eene amnestie in Galicio af te kondigen. De bruid des keizers is met de luidste geestdrift te Nussdorf ontvangen. Men meldt uit Hamburg van den 20 dezer; Gisteren zijn wederom 4 Russische koopvaardijschepen door Engelsche kruisers genomen en naar Kopenhagen opgobragt zoödal het aantal der prijzen nu reeds 14 bedraagt. De vroeger genomene waren Finlandsche, die met zout olijfolie vruchten en wijn beladen huiswaarts keerden. De Russische schooner Libertas kapitein Raas was door de Engelsche kruisers genomen en gedeeltelijk met Eugelsche bemanning bezet. De kapitein Raas dien men aan boord van zijn schip gelaten had maakte de Engelsche bemanning dronken, werd op die wijze mees ter van hét vaartuig en bragt bet behouden naar Ysladt. Omtrent de berigten aangaande de inname van Kuslendje door de Russen den moord door de Turken aan de Christenen aldaar gepleegd blijkt maar al le zeer dat die waarheid behelsden hoe ongelooflijk die i berigten ook aanvankelijk mogten toeschijnen. Doch j dat deze betreurenswaardigegebeurtenissen le Kuslendje onder het oog der Ëngelsch-Franscbe vloten zouden hebben plaats gehad is onjuist. De vloot bevond zich op dal tijdstip tusschen Baltisöhik en Kavarna dus op omstreeks twintig mijlen afstands van Kuslendje. De correspondeiiliën uil Konstantinopel van den 10 dezer melden nog niets van de gebeurtenis te Kus lendje evenmin als hel Journal de Constantinople van den 9 dezer. Dit blad bepaalt zich wat de gebeurte nissen aan de oevers van den Donau betreft toteenige regels waarin het meldt dal de Russen zich in Dobrutscha versterken en dat ömer-pacha hen laat voortrukken volgens een vastgesteld plan, waarvan men spoedig de resultaten zal ontwaren. Men ziet in dit beloog een middel om den onaangenamer» indruk dien de vorderin gen der Russen op den regter Donau-oever te Konstan tinopel mogten veroorzaken te verzachten. De waar heid zou zijn dat aar» O/ncr-pachn bevel gezonden was om geen slag le wagen en zich desnoods op den Balkan terug te trekken om de aankomst der Fransch-Engel- sche hulptroepen af to wachten. Overigens meldt het Journal dal dei» 8 Maart eene demonstralie heeft plaats gehad tegen Kalefal door eenige hataillons die echter bij een uitval van de TurkSohe kav.illerie terug trokken. Te Marseille was jl. dingsdag en te Parijs eergisteren het gerucht in omloop dat aan den Donau een belang rijk gevecht zou hebben plaats gehad waarbij Qmer- pacha eene nederlaag bad geleden en zelfs Schumla door de Russen zou zijn genomen. Dit alles is onjuist. Welligt echter is bij bel vertrek der pakelboot hel berigt van de inneming van Kuslendje ie Konstantinopel aan gekomen en hebben de passagiers eenige geruchten op gevangen die zij te Marseille als feiten hebben mede gedeeld. De Londensche Globe berigt dat de porie na iich lang te hebben laten bidden eindelijk aan een uit geweken Pool vai» hooge afkomst den graaf Zamoiski vergund heeft een Poolsch legioeu te vormen en daar mede in de Turksche krijgsdienst le treden. Wanneer dit korps op de been gebragt is, zou het naar Klein-Azie gezonden worden om in Georgië aan den strijd tegen de Russen deel ie nemen. De Parijsche Conslitutionnel voegt daarbij dat bij bet Turksche leger m Klein-Azie volgens een bij do porie ontvangen ofliciëel rapport eenige uit hel Rus sisch leger gedeserteerde Polen aangekomen waren die verzekerden dal wel 1*2,000 Polen bel Russische leger zouden verlaten zoodra zij de Poolsche vlag onder de Turksche troepen zagen wapperen. Men weel dat de Poolsche soldalen door hel Russische gouvernement sedert lang bij voorkeur noar ver van hun geboorteland verwijderde garnizoenen en bepaaldelijk naar den K.011- kasusgezonden werden. De Fransche i)lonileur meldt, dat Omer-pacha aan de porie een rapport heefl gezonden waaruit blijkt dal, bijna een strijd tegen een overmagtigen vijand

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1