Z&turdag 1 April. 1854, W.° 26. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIES ZERKZEESCHE COURANT. abomnkwkktb-pbij8 l Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advertdaags te voren'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: PRIJI DIB tBVBHTIBTIIB Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberiglen van 1-6 regels h f 1behalve hel Zegelregt. d>|)riit>are KBadsvprg-adpriiig; geliuiKlcn teZierikzee, d«*a« Maart !§-54. Voorzitter de heer de Crane, Secretaris Jh.r M.r C. de Jonge, afwezig de heeren M.r Egter, D.t Kelder en D. van der Vliet. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie en na ééne rectificatie goedgekeurd. De Voorzitter geeft kennis, dat hij de Ver gadering heeft te zamen geroepen, omdat ont vangen zijn eenige aanmerkingen van den Hoofd ingenieur, op het plan der doorspuijing van de Brakke Gracht. Hij doet de missive van Gede puteerde Staten en den Hoofd-Ingenieur voor lezen die aanmerkingen betreffen de zwaarte der baardplanken en eenige bepalingen in de overeenkomst met Schouwenwaaronder de noodzakelijkheid der goedkeuring van den Minister van Binneidandsche Zaken, voor de uitwatering der calamiteuse polders;,op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten die veranderingen daarin te brengen, het plan ter goedkeuring op te zenden en de onkosten der besteding bij eventuële goedkeuring te vinden uit onvoorziene uitgaven van 1854terwijl tevens aan Burgemeester en Wethouders is opgedragen om zoodra de goedkeuring ontvangen is, tot de besteding over te gaan. Door Burgemeester en Wethouders wordt medegedeeld, dat eenige ingezetenen de voldoe ning weigeren der onkosten van de ruiming der vroonen en voorgesteld om of door eene regts- geleerde commissie te doen onderzoeken of het reglement op de ruiming kracht van wet heeft of de ingezetenen van de betaling vrij te laten en het reglement te herzienwaarop besloten wordt, het te stellen in handen eenercommissie, bestaande uit de heeren M.rs Ermeriss Fokker van Dongen eri van Adrichem. Hierna is eene Vergadering met gesloten deuren gehouden. VERKOOPING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van gegadingden dat op aanstaan den Woensdag den 5 April, des voormiddags 10 ure aan den Stads Houttuin om complant geld in het openhaar zal worden verkocht al het afkomende hout bestaande in planken en palen afkomstig van den op de nieuwe haven gelegden kistdam ten einde dadelijk le worden opgeruimd. Zierikzee den 29 Maart 1854. DE CRANE Voorzitter C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. buiiboeeiaxil, Keulen 28 Maart. Een Weener dagblad behelsde eergisteren hel volgende De zending van den Pruis- sischen overste-luitenant von Manleuffel naar Weenen is door die van den veldtuigmeester Hesz naar Berlijn, die een eigenhandig antwoord des keizers aan den ko ning overbragtgevolgd. Men hoopt dat eene volko- mene overeenstemming lusschen Oostenrijk en Pruissen, over de houding welke zij lot handhaving hunner be langen gemeenschappelijk in het Oostersch vraagstuk j moeten aannemen bereikt zal worden. i Men verzekert le Weenen dat de Russische gezant von Meijendorff de regering heeft medegedeeld dat een korps Russische troepen waarschijnlijk den 20 dezer, of den volgenden dag, bij Brailow, tegenover Gitschei den Donau zou overtrokken en dat Oostenrijk zulks niet als eene vijandelijke daad van het Russisch kabinet tegen de Oostenrijksclie belangen moest aanmerken. Dit borigt moet op het Weener hof een zeer onaange- namen indruk gemaakt en het zeer tegen Rusland ver bitterd hebben naardien het zijn vroeger plan om in dat geval Servie binnen le rukken uit hoofde van de rustige houding der Servische bevolking en zijner twijfel achtige stelling tegen over de Westelijke mogendheden niet ten uitvoer brengen kan en het nu bovendien al zijne vertoogen aan Rusland in den wind ziet geslagen. Volgens depêche uit Weenen zou aldaar uit Konstantinopel lijding van 16 dezer ontvangen zijn volgons welke de Mufli zijne goedkeuring aan het be sluit wegens de emancipatie der Christenen weigert. Mehemet pacha vereenigt zich melden Mufti en spant legen het ministerie samen. - Diezelfde depêche verze kert dat de Russische generaal Luders den Donau bij Isalchka is overgetrokken en zich met 45,000 man in I Bulgarije bevindt. Het Fransrhe dagblad van Petersburg behelst een uitvoerig artikel tegen de menigvuldige ongegronde he- riglen thans gedurig door builenlandsche dagbladen ten opzigte der verrigtingen en plannen van Rusland verspreid. Inzonderheid strekt dit beloog tot volslagene ontkenning van wat door die dagbladen gebezigd is we gens een ontworpen viervoudig verbond lusschen Rus land den kltan van Kuboul den khan van Kbiva en den emir van Bokhara alsmede wegens de liemagtiging van Kiliva door den generaal Perovsky na een beleg van twee en dertig dagen. De generaal Perovsky zegt het Petersburger dagblad heeft de Russische hoofdstad niet verlaten de khan van Khiva is nog in het volle be zit zijner staten on onafhankelijkheid, en loopt, in weêr- wii zijner zwakheid minder gevaar van die te verliezen, dan het door de Engelschen bedreigd rijk van Ava. In het algemeen wanneer de rust en het lieslaan der Aziatische staten nu of later bedreigd worden zal dit zeker niet van de zijde van Rusland komen. r R 1 B S K 11 B. Parijs 27 Maart. Heden is door den minisler Fould aan het wetgevend ligchaam eene boodschap des keizers medegedeeld waarbij wordt verklaard: «dat de laatste besluiten van hot Petersburger kabinet een staat van oorlog met Rusland daarslellen de verant woordelijkheid waarvan op die mogendheid rust." Deze rnededeeiing werd luide toegejuicht waarna de voor zitter van het wetgevend ligchaam het woord nam om te verklaren dat de keizer op de eenstemmige mede werking van het geheele land kon rekenen. Men meldt uit Konstantinopel van den 13 dezer. Heden verbreidt zich hier het gerucht dat een aan zienlijk gedeello der Russische viool Sebastopol heeft verlaten om naar Redout Kale 10 a 12,000 man troepen over te brengen. Dit berigt zou gisteren aan de admiraal zijn aangebragt door het Fransche stoorn- fregatschip Cacique en een Engelsch oorlogsvaartuig welke Heide boüems sedert eenige dagen in de Zwarle- Zee kruisten. Sedert eenige dagen worden met den meesten spoed aan boord van verschillende transporlschepen kanonnen en krijgsbehoeften ingescheept welke voor hel leger in Azie iieslemd zijn. Met de gisteren aangekomen Fransche pakethoot heeft men berigten ontvangen nopens de organisatie van hel expeditie-leger en den lijd van dezelfs aankomst in Turkije men zegt dat daarlue het begin der volgende maand bepaald is. Eene Engelsche divisie zou te Ënos en eene andere in de Zwarle-Zee ontschepen terwijl eene Fransche divisie le Gallipoli en eene andere le Buijuck Tchekmedjé ontschepen en een derde naar Mo- star in Aibanie gaan zou. De toebereidselen worden met ijver voortgezetopdat alles bij de aankomst der hulplroepen gereed zij. Een Engelsche onder-com missaris is bereids van Malta gekomen met verschil lende geëmployeerden om paarden aan te koopen en voor voorraad van levensmiddelen te zorgen. Van hunne zijde zenden de Franschen een militaire intendant en verscheiden officieren der genie welke dagelijks ver wacht worden. De porte bevindt zich thans in groote geldverlegen heid de aanzienlijke opofferingen welke zij zich beeft moeten getroosten om hel land in staat van verdedi ging te brengen hebben allo hulpmiddelen uitgeput. Maar wanneer zij niet slaagt in het sluiten eener lee ning, rekent men er op dat Frankrijk en Engeland ook in dit opzigt hulp zullen bieden daar zij de be hoeften van hunnen bondgenoot kennen. De Monileur behelst heden eene verklaring der Fransche regering, waarbij aan de Russische schepen zes weken wordt toegestaan om de Fransche havens le verlaten. Die verklaring houdt ook in dat de toe stand der Russische onderdanen die zich in Frankrijk bevinden zoo lang zij daar nog vertoeven dezelfde zal blijven als vóór de oorlogsverklaring. Men verzekert dat de Fransche regering aan de Turkscbe eene som van 10 miliioeneii francs heeft voorgeschoten. Volgens lierigl uit Turijn is een aanslag gepleegd op het leven des herlogs van Parma, De hooswicht, wien het gelukt is le ontsnappen heeft den hertog met een mes eene gevaarlijke wonde in den onderbuik loegebragt. De hertog van Parma is, volgens berigt uit Turijn van hellen gisteren namiddag aan de hem loegebragte wonde overleden. De verraderlijke aanslag was zondag namiddag ten zes ure in de openbare straat gepleegd. De messteek heeft niet slechts de onderbuik maar ook de maag getroffen. De moordenaar die nog altijd onbekend blijft heeft de vlugt genomen maar er zijn verscheiden arrestatiëri gedaan. Ferdinand Karei [II infant van Spanje hertog van Parma en Plaisance was den 14 Januarij 1823 geboren en huwde den 10 Novombor 1845 de hertogin Louisa Maria Theresia dochter des herlogs van Berry, zoodat nu zoowel de echtgenoot als vroeger de vader dier prinses het slagtoffer van een sluipmoord [geworden is. Van de vier kinderen uit dit huwelijk is de oudste, de erfprins Robert den 9 Julij 1848 geboren. De hertogin weduwe van Parma heeft haren oud sten zoon prins Robertals hertog uitgeroepen en zal gedurende diens minderjarigheid het bewind voeren. SROOT-EBtTTAIISIEIIi Londen, 27 Maart. De koninklijke boodschap heden in de heide parlementshuizen te midden der pleglige stilte gelezen is van den volgenden inhoud Victoria Regina. H. M. acht het noodig het huis der lords (der gemeenten) kennis te geven dat do onderhandelingen in welke zij in overeenstemming met hare geallieerden sedert eenigen tijd met Z. Af. den keizer aller Russen is gewikkeld geweest, geëindigd zijn en dat H. M. meent eene weriidadige ondersleu ning aan haren bondgenoot den sultan le moeten ver- leenen legen een aanval die door niets is uitgetart. H. M. heeft bevelen gegeven om die stukken aan het huis over te leggen welke behalve de reeds aan het parle ment overgelegde meer uitvoerige inlichtingen ten gevolgo der onderhandelingen geven, liet strekt H. M. tol troost le mogen denken dal zij geene poging ver zuimd heeft om de weldaden des vredes voor bare on derdanen te bewaren. De gegronde verwachtingen van H. M. zijn ver ijdeld en fi. M. berust met vei trouwen up den ijver en de gehechtheid van het huis en de pogingen van hare moedige en getrouwe onderdanen om haar te onder steunen in haar voornemen om de krachten en hulpmid delen der natie lot bescherming van het grondgebied des sultans legen de aauvallen van Rusland aan le wenden." Uit Kiel heeft men hier de volgende depêche van gisteren: «De Engelsche vloot, 18 schepen sierk is de Groote Belt den 25 dezer des morgens vroeg binnengestevend. Zes Engelsche oorlogschepen lagen reeds ter hoogte van Kiel. Men deukt dal een gedeelte

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1