Woensdag 29 Maart» If25. 1854, Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATE NS, ZMffiZEESCH y% COURANT. iBONBEMBUTE-PBUS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tè voren.' snamidd. vóór 4L ure. verschijnt: PBIJI DKB AD VBRTEMTKKM Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders von Zierikzee moUan aan de ingezetenen bekend dat het door den Raad dezer Gemeente in zijne vergadering van 20 Maart jl. Vastgestelde kohier van den hoofdelijken omslag voor een ieder ter lezing op de Secretarie is nedergelegd van maandag den 27 Maart tot en met maandag den 3 April, Zij noodigen de belanghebbenden uil zich deze bepa ling der wet ten nutte te maken opdat zij wier aan slag ook zonder reclame ten gevolgo van 's raads besluit is gewijzigd des verkiezende binnen den hierboven genoemden termijn hij Gedeputeerde Staten in beroep kunnen komen. Zij herinneren verder de ingezetenen dat ook dit be roep geschiedt bij verzoekschrift aan dat collegie op ongezegeld papier tevens dat aan hen wier reclames legen hunnen aanslag niet zijn aangenomen eveneens op dezelfde wijze bij Gedeputeerde Staten een beroep vrijstaat gedurende acht dagen na de dagtcekening der tnededeeling van 's raads beslissing. Zierikzee den 24 Maart 1854. DE CRANEVoorzitter. C de JONGE Secretaris. AFKONDIGING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee doen le weten dal door den raad dier Gemeente in zijne zitting van den -31 December 1853 is genomen het Volgende besluit, te weten: «Er zal te beginnen met den 1 Januarij 1854 ge heven worden eene belasting op de honden ten bedrage van drie golden voor eiken hond met uitzondering Van Wacht- karn- en scltaaps-honden en de zoodanigen die uitsluitend voor eenig bedrijf van nijverheid ge houden Worden voor welke slechts één gulden zal be taald worden." Op welke helling de Koninklijke goedkeuring is Verleend, bij besluit van den 25 Februarij 1854. n.a 81 En is wijders vastgesteld de daartoe behoorende VERORDENING op het heffen eener belasting op de honden in de Gemeente Zierikzee Art. 1. Ten einde do riglige invordering der belas ting op de honden te verzekeren zal door een der agenten van policie of ander daartoe aan te wijzen per soon jaarlijks in den loop der maand Februarij eene beschrijving worden gedaan aan de huizen der ingeze tenen welke verpligt zijn alsdan de noodige opgaven en inlichtingen te geven terwijl ieder belastingschul dige die bij de beschrijving mogt zijn overgeslagen verpligt zal wezen om binnen veertien dagen na die beschrijving ten kantore van den ontvanger schrifte lijk aangifte te doen. Art. 2. Volgens die beschrijving en aangifte wordt door Burgemeester en Wethouders, een kohier opge maakt en door den Gemeente-Raad vastgesteld nadat hetzelve gedurende veertien dagen ter Secretarie ter visie beeft gelegen en de raad op de reclames zal hebben uitspraak gedaan welke binnen dat tijdsbestek moeten worden ingeleverd. Art. 3. Van den aanslag op het kohier zal aan den belastingschuldige schriftelijk worden kennis gegeven. De betaling zal geschieden ten kantore van den plaat selijken ontvanger tegen kwitantie in eens voor of uiterlijk op den eersten October. Art. 4. De arlt. 258 tot 262 der wet van den 29 Junij 1851 [Staatsblad n.° 85) worden gehouden hier geïnsereerd te zijn. Art. 5. Iemand na den afloop der beschrijving een of meer bonden willende houden zal daarvan schriltelijk aangifte moeten doen ten kantore van den plaatselijken ontvanger indien hel aanschaffen van een' hond plaats heeft vóór den eersten Julij zal de be lasting voor hel volle jaar duch na ol op den eersten Julyslechts de helft der belasting schuldig zijn van de honden welke vóór den eersten Julij afgeschaft zijn, zal de heitk der belasting worden afgeschreven ol tetug betaald mits daarvan vóór gemeld tijdstip schriftelijk aangifte ten kantore van den ontvanger gedaan zij. Van de aangiften na de primitive beschrijving inge komen zal in de maand October of vroeger een sup pletoir kohier worden opgemaakt en daarmede gehan deld als met het primitief kohier. De betaling van die aanslagen zal moeten geschieden veertien dagen na de schriftelijke kennisgeving. Art. 6. Voor wacht-of karn-honden worden ge houden die alleen en uitsluitend gehouden worden om eigendommen te bewaken of om te karnen; voor schaap honden die alleen gebruikt worden tot hel hoeden van schapen. Art. 7. Van iedere overtreding zal proces-verbaal opgemaakt en aan de bevoegde autoriteit ingezonden worden. Aldus vastgesteld door den Gemeente-Raad van Zierikzee den 31 December 1853. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 24 Maart 1854. DE CRANE, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris SOU', tü li' FBJiSTDidB X. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. gelet np hel besluit van heeren Gedeputeerde Staten van den 15 Julij 1844 n.° 1, Provinciaalblad n.° 87), houdende mededeeling van 's Konings verlangen dat de ingezetenen aan de bepalingen der wel van den 1 Maart 1815, Staatsblad n.° 21) betrekkelijk de vie ring van Zon- en Feestdagen jaarlijks zullen worden herinnerd brengen mitsdien den inhoud der voormelde wel Ier kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, luidende als volgt Art. 1. ,,Dat op Zondagen en op zoodanige godsdienstige feest dagen als floor de kerkgenootschappen van de Christelijke gods dienst dezer landen algemeen erkenden gevierd worden niet alleen geene beroepsbezigheden zullen mogen verrigt worden welke de godsdienst zouden kunnen storen, maar dat in het algemeen geen openbare arbeid zal mogen plaats hebben dan ingeval van nood - zakelijkheid als wanneer tie plaatselijke regering daartoe schrif telijke toestemming, zal geven." Art. 2. ..Uat op deze dagen, met uitzondering van ge tin ge eetwaren geene koopwaren hoegenaamd op markten straten of openbare plaatsen zullen mogen worden uitgestald of verkocht, en dat kooplieden en winkeliers hunne waren niét zullen mogen u it- stallen noch met opene deuren verkoope n Art 3. „Dat. gedurende dentijd voor de Openbare godsdienst oefening bestemd de deuren der herbergen en andere plaatsen alwaar drank verkócht wordtvoor zoo verre dezelve binnen den besloten kring der gebouwen liggende zijn zullen gesloten zijn en dat 0'>k gedurende dienzelfden tijd geenerhande spelen hetzij kolven, balslaan of dergelijke mogen plaats hebben." Art. 4. „Dat géene openbare vermakelijkheden, zoo als schouw burgen, publieke danspartijen concerten en harddraverijen, op de zondagen en algemeene feestdagen zullen gedoogd worden zullende het aan de plaatselijke besturen wordén vrijgelaten hieromtrent eene uitzondering toe te staan, mits niet dan na het vólkomen ein digen van alle godsdienstoefeningen." Art. 5. ,Dat de plaatsèlijke policie zorg zal dragen ten einde Alle hinderlijke bewegingen en gerucht in de nabijheid der gebou wen tot de openbare eerédienst bestemd en in het algemeen alles wat dezelve zoude kUnnen hinderlijk zijn voor te komen of te dóen ophouden Art. 6. ,,Dat de Overtredingen tegen de bepalingén van dit be sluit, naar gelang van personen en omstandigheden, zullen gestraft worden met eene boete van niet hoogerdan i>i/ en twintig gulden. of met eene gevangenis van niet langer dan drie dagen voor de overtreders die buiten staat mogten zijn deze boete te betalen Art. 7. ,,Dat bij een tweede overtreding de boete of straf zal verdubbeld worden, en-wijders alle de te koop gelegde of uitge stalde goederen verbeurd verklaard, en de herbergen of andere publieke plaatsen voor eëoe hiaand gesloten." ,,En dat door deze algemeene verordeningen alle daarmede niet overeenkomstige provinciale of plaatselijke reglementen en inrig- tingen zuilen worden gehouden voor vervallen." Burgemeester en Wethouders de aandacht der inge zetenen op de voorsclireiene bepalingen vestigende noodigen dezelve tevens uit om door eene stipte in achtneming derzelve lot de nuttige eu wijze bedoelin gen van Zijne Majesteit mede te werken. En opdat niemand biervan eenige onwetendheid zoude kunnen voornenden zal deze worden afgekon digd en aangeplakt waar zulks binnen deze Gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 25 Maart 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Woensdag den 29 dezer maand des middags ten twaalf ure op het Raad huis alhier eene ogivubare vergaröeriïig- van »len zal gehouden worden. Zierikzeeden 27 Maart 1854. De Burgemeester DE CRANE. B ÜITENLAND. DUIT80HLAND, Keulen 24 Maart. Het Russische hof moet geene pogingen gespaard hebben om het Zweedsche ook door de herinnering aan familiebetrekkingen, lot zijne be langen over le halen en de verbreking der banden van vriendschap en goede nabuurschap voor te komen, welke de beide landen nu sedert zoo langen tijd vcreenigd hiel den. Koning Oscar zou dan ook zoo wordt le Peters- borg beweerd onlangs door zijnen gezant aldaar den keizer geruststellende verzekeringen hebben doen geven ten opzigle der wijze op welke hij de door hem aange- nomene onzijdigheid begrijpt. Langs hoe meer beweert men dat van RusJnnds kant alles in het werk wordt gesteld om een volksopstand in Bulgarije te verwekken ofschoon de daartegen gerigle verinogen van Oostenrijk aanleiding gegeven hebben om het gene vroeger openlijk geschiedde thans met den slui- jer des geheims te bedekken. De proclamation aan de Bulgaren en Serviërs welke ter staatsdrukkerij to Bucharest gedrukt zijn worden zoo geheim gehouden dat tot hiertoe geen enkel exemplaar daarvan ter open bare kennis is gekomen maar daarentegen heeft het niet verborgen kunnen blijven, datgroole verzendingen van wapenen naar de Bulgarijsche grensdistricten wor den voorbereid. Men sprak von 18 000 geweren die omstreeks de helft van Maart zouden aankomen en op verschillende punten over den Donau gezonden worden. Terwijl Frankrijk en Engeland eene groote krijgs- magt naar Turkije zenden om dn porie te schragen zijn er nog sommigen die eene nieuwe wending der zak en duchten namelijk een krachtig verzet der Oud- Turksch partij legen die der hervorming en tegen de Westelijke mogendheden welke in hare eischen ten opzigte van de burgerlijke gelijkstelling der Chrisleneo nog veel verder gaan dan de czaar zelf. Immers ware een binnenlandsche oorlog het gevolg van dien weder stand dan zou de voorspelling des Russischen keizers dat het Otlomanisch rijk zijne ontbinding nabij is, spoedig bewaarheid kunnen worden dan zou de vraag, wie in dit geval de blijvende meester van Konstantinopel worden zou het oorlogsvuur vermoedelijk nog alge- meener en heviger doen ontbranden. Een particulier schrijven uit Sl. Petersburg van den 12 dezer hetwelk door de Londenscbe Times me degedeeld wordt eikent dat de publieke opinie in Rus land geheel op de zijde des gouverneuieuls is. Eene zeer merkwaardige afwijking zegt «le briefschrijver - van de aangenomen gebruiken waaraan de Russische natie zoo zeer pleegt vast te houden, is, dal de kerk haro stem heeft doen hooren aangaande den oorlog mei Tur kije. Al de. bisschoppen en aarts-bisschoppen prediken thans met vuur en ernst bij de veelvuldige gelegenheden die dankzeggingen voor behaalde overwinningen feest dagen of inzegening van vlaggen bun aanbieden. Het zeldzame van dit tooneel en de diepe indruk dien de woorden der predikers bij het volk te weeg brengen, ma ken bet tot eene boogsl gewiglige zaak en Europa zal wel gelegenheid hebben zulks te ondervinden. Te regt wordt op de krijgszuchtige opgewondenheid en de godsdienstige geestdrift die thans onder het Rus sische volk heerschen door de Russische dagbladen ge wezen en bet moet in de daad gelijk een dier bladen de Noordsche Bij zegt een heerlijk tooneel geweest zijn toen onlangs te Odessa de geheele gemeente eens klaps van de zitplaatsen opreesin geestvervoering ge-

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1