Z1ER1EZEESCHE COURANT. N.° 23 Woensdag 22 Maart. 1854. mmm a amimsthatien MBUWSTIJDIM Woensdag en Zaturdag. iBOKKSMSITI-PHi;i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: PHUM DIB IDriHTINTIIl Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1 -6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt. cV Openbare Raadsvergadering gelinuden teZierikzee, den 2© Maart 1854» Voorzitter de heer de Crake, Secretaris Jh.r M.r C. de Jonge, afwezig de heeren van der Vliet en M.r van Aoriciiem. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Komt het eerst in behandeling, nadat het vooraf ter visie had gelegen het voorstel tot af- en overschrijving uit onvoorziene uitgavenvan het meerdere dat de administratie-kosten der plaatselijke belastingen over 1853 dan de be grooting bedraagt. Hierover ontstaan discussion tussclien de heeren M.' Fokker M.r van Dongen den Voorzitter en Jh.r de Jonge. Wordt daarna besloten met 8 tegen 3 stemmen de gedane uit gaaf goed te keuren en het voorstel van Burge meester en Wethouders aangenomen. M""van Dongen, Ermerins en Fokker, die tegen hadden gestemd, hebben aanteekening in de notulen ver zocht, dat zij zich met het besluit niet vereenigd hebben; naar aanleiding van art. 213 der Ge meente-wet. Wordt medegedeeld dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd twee raadsbesluiten van 31 Januarij jl.ter be schikking over onvoorziene uitgaven; dat de Kerkeraad der hervormde gemeente, na teekening, heeft teruggezonden het goedge keurd contract nopens de subsidie dat de twee raadsbesluiten van 13 Februarij jl., ter beschikking over onvoorziene uitgaven, mede door heeren Gedeputeerde Staten zijn goed gekeurd dat de Koninklijke goedkeuring is ontvangen op de heffing der hondenbelasting, welke zal worden afgekondigdterwijl het kohier door Burgemeester en Wethouders zal worden op gemaakt dat de houtverkoopingen hebben opgebragt: die van 11 Februarij jl. f 102,55 en die Van 20 Februarij jl. ƒ73,81; eene missive van de polder-directie van Schou wen, Burgh en Westland waarbij de goedkeu ring wordt berigt der voorgestelde afdamming van de brakke gracht; al hetwelk voor notificatie is aangenomen. Wordt overgegaan tot de benoeming van eenen grafdelver en als zoodanig benoemd D Simmers. Komt ter tafel het voorstel van de Commissie van Fabricage, om de kosten, veroorzaakt door den stormvloed van 18 Februarij jl a 1110,61, te vinden op onvoorziene uitgaven van 1854, en bet hout, dat van den, op de nieuwe haven,ge plaatsten kistdam afkomt, in het openbaar te verkoopen dien conform besloten. Wordt rapport uitgebiagtdoor de Commissie benoemd tot onderzoek naar den eigendom van een schor, waarop Jh.' K. W. de Jonge vroeger aan spraak maakte, en naar die van verdere schorren in het dijkwater houdende advies 1.° Dat op grond van rustig, ongestoord en openbaar bezit van 1808 bij Jh.rde Jonge en zijn voorganger en krachtens een titel, hel schor lig gende voor de Verbrande-Man-Polder is geworden zijn eigendom en dus bij akte van rectificatie bij het kadaster, ten name der Stad zal afgevoerd en ten name van Jh.r W- M. H.de Jonge gesteld wordenmits deze aan de Stad restituere de sedert 1834 betaalde grondbelasting. 2.° Dat het geheele dijkwater met alle dijken en schorrenals uitmakende de spuikom der Zierikzeesche Havenis het eigendom der Ge» meente, dat dientengevolge ook aan de Stad be hoort de sasdijk en schorren, thans nog op het kadaster ten name van Mevr. Schummelketel staande, zoodat Burgemeester en Wethouders, volgens de Commissie zouden moeten bewerken, dat die dijk, schoiren en water ten name der Gemeente kwamen en dat de schorren in het dijkwater behoorlijk gelimiteerd worden en voor verder aanslibben bewaard. Wordt besloten het lsle gedeelte van hetadvies aan te nemen, en voor het 2Je gedeelte het rap port ter visie te leggen. Wordt gesteld in handen derzelfde Commissie de lijst der Gemeente-eigendoininen volgens art. 229 der Gemeente-wet, ten fine van onderzoek. Wordt gelezen eene kennisgeving van den Hervormden en van den Evangelisch Lutherschen Kerkeraad, omtrent de plegtige viering van den Goeden Vrijdag, met verzoek van medewerking. De Burgemeester stelt voor dit aan te nemen voor kennisgeving. M.r Fokker stelt voor over te gaan tot de orde van den dag1, hetgeen door Jh.' de Jonge, die zich reserveert bij Burgemees ter en Wethouders die voorstellen hieromtrent te doen die hij zal noodig achten wordt onder steund. Comform hel voorstel van M.r Fokker, met 6 tegen 5 stemmen besloten. De rekening der Tussehenschool over 1853, sluitende met een nadeelig saldo van f 133,25, wordt op voorstel der Commissie ad hoe goed gekeurd. De openbare zitting wordt in eene met geslo ten deuren veranderd. Na 3 uren wordt de toegang aan het publiek weder verleend. De Voorzitter stelt voor het kohier van den hoofdelijkeri omslag vast te stel len. Namens de Commissie van onderzoek op pert Mr Fokker het bezwaar, dat het kohier boven f 4000 is gebragt terwijl op de begroo ting slechts ƒ4000 is gesteldals de voor dit jaar vereischt zijnde som. Zij meenen dat de re spective aanslagen in evenredigheid behooren te worden verminderd. De heeren de Crane, Jh r de Jonge en M.' Moens, bestrijden die mee ning, uit hoofde dat de op de begrooting voor komende som slechts is ramingdat van een kohier van 4300 of daaromtrent, door vertrek, overlijden of non-valeurs toch geen 4000 kan geïnd worden, dat bovendien een hoofdelijken omslag van 4400door den koning is toege staan en men dus boven de begrooting kan aan slaanmits onder het maximum blijvende; Mr van Dongen en Fokker staan het tegenoverge stelde voor. Wordt besloten met 10 stemmen tegen 1, die van M.' Fokker, het kohier zooals het thans gewijzigd is vast te stellen. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Genen de aanschrijvingen van de beeren Commissaris des Konings en Militie-Commissaris in deze Provincie. Brengen Rij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de ïd" zitting van den Militie-Itaad voor het 4de kanton waartoe deze gemeente behoort zal plaats hebben op den 24 Maart aanslaandedes morgens ten 9l/« ure in de Abdij te Middelburg en in die zitting zullen behooren to verschijnen alle in dit jaar geloot hebbende personen, welke vermeenen regtop vrijstelling te hebben en diegenen welke in de l"e zit ting niet verschenen zijn. Dat de 3d' zitting zal plaats hebben op den 12 April aanslaande ten plaatse en ure als voren en al daar zullen moeten verschijnen al de lotelingen welke een nnmmerverwisselaar of plaatsvervanger begeeren te stellen. En wordt mitsdien een ieder aangemaand om zich naar gelang hij in een der bovengemelde gevallen ver keert in de daartoe bepaalde zitting tegenwoordig to bevinden daar zij die zulks mogten verzuimen zullen beschouwd worden als geeno redenen van vrijstelling of oogmerk tot plaatsvervanging te hebben en alzoo voor de dienst bepaaldelijk worden aangewezen. Zierikzee. den 28 Februarij 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dal de lijsten tier Kiezers naar aanleiding van art. 10 der wet van den 4 Jnlij 1850 zijn herzien en vastgesteld aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage neder gelegd. Zierikzee den 15 Maart 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. n [i l T s r a i. i v u, KeCLkn 16 Maart. Bij de steeds toenemende spanning tusschen Rusland en andere groole mogend heden en bij de herbaalde verzekeringen der Russi sche organen dat die regering geen oorlog of verove ringen wil brengt een Duitsch blad hel testament van czaar Peter den Groote in herinnering hetwolk zijnen opvolgers tol in vele bijzonderheden toe een politiek stelsel voorschrijft door het volgen waarvan Rusland eenmaal de meester van geheel Europa worden moet. Na hun do daartoe leidende handelwijze ten opzigte van verschillende volken aangetoond te hebben besluit Peter dezen zijnen pnlilickcn uitersten wil met de vol gende zinsneden «Is Zweden verzwakt Perzie over wonnen Polen onder het juk gebragt Turkije ver overd de Zwarte- en Ballische-Zee door Russische vloten bewaakt, dan vooral moet maar in bet geheim, eerst bel hof van Versailles daarna bet bof van Woe- nen de voorslag gedaan worden om de heerschappij der wereld met Rusland te deelen. Steint uit ge vleide eerzucht en ijdelbeid eene dier mogendheden hierin toe dan moet men zich van de eene bedienen om do andere Ie onderdrukken en daarna de overge blevene te vernietigen eene niet twijfelachtige on derneming naardien Rusland dan reeds het geheele Oosten en een groot gedeelte van Europa bezitten zal. Mogt echter wat noglans onwaarschijnlijk is geen der beide genoemde mogendheden het aanliod aanne men zoo moet men haardoor een tusschen baar aangehilsten strijd elkander doen uitputten. Dan overstronmen Ruslands heirlegers eerst Duilschland daarna Frankrijk en zoo kan en moet Europa over wonnen worden." Hoe dit testament zoo voegt het dagblad daarbij door Peters opvolgers werkelijk naar alle zijden is opgevolgd dal is uit bekende historische daadzaken en ouwederlegbare aclestukken in het alge meen en in bijzonderheden aan te wijzen. De aanzienlijke kooplieden le Triest hebben uit vrije beweging besloten allen arbeid des zondags te slaken en hunne correspondenten reeds geschreven dat zij geene hunntr commission dien dag zullen uitvoeren, r R a n k n zz a. Parus, 16 Maart. Een Tiiester dagblad verzekert dat de vertegenwoordigers van Oostenrijk Frankrijk

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1