Zaturdag 18 Maart. 1854, Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIES NIEUWSTIJDINGEN k.° 22. oot COURANT. abobhbsmïists-phijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren' snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: prijs her &otebtbntien Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt invordering en eindelijk dat ieder verpligt is zijnen i aanslag op den bij de wet bepaalden voette voldoen. Zierikzee den 16 Maart 1854. DE CRANE. NOTIFICAT IE. Do Commissaris des Konings in de Povincie Zeeland Brengt ter kennis van de belanghebbenden dat volgens het daartoe door beeren Gedeputeerde Stalen van deze provincie genomen besluit 1." De jagt op Ganzen Eenden en Houtsnippen op den 31 Maarten die op Watersnippen op den 30 April van dat jaar zal gesloten zijn 2.° Het weispol van kwarlelcn alleen van den 1 Mei tol en met den 15 Julij dezes joars zal geoorloofd zijn 3 0 De Visscherij van dpn 15 April tot en met den 15 Mei gesloten doch hel visschen met de zegen of het sleepnetvan den 1 April tol en met den 31 Mei van dit jaar niet geoorloofd zal wezen 4." Gedurende den gesloten vischtijd echter de pa- lingvisscherijmits met aalltorven. van wissen of teenen gevlochten of inet het Isruisnet zal mogen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het rrovincinalblad geplaatst en aan de Gemeente-besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg den 10 Maart 1854. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien do aanschrijvingen van de beeren Commissaris des Konings en Militie-Commissaris in deze Provincie. Brengen hij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de Sd" zitting' van den llilltie.St.Tiid, voor het 4dl! kanton waartoe doze gemeente behoort zal plaats hebben op den 24 Maart aanstaandedes morgens ten 9'/2 ure in de Abdij te Middelburg en in die zitting zullen belmoren te verschijnen alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen regt op vrijstelling Ie hebben en diegenen welke in de l"e zit ting niet verschenen zijn. Dat de 3d" zitting- zal plaats hebben op den 12 April aanslaande, ten plaatse en ure als voren en al daar zullen moeten verschijnen al de lotelingen welke een nummerverwisselaar of plaatsvervanger begeeren te stellen. En wordt mitsdien een ieder aangemaand om zich naar gelang hij in een der bovengemelde gevallen ver keert in de daartoe bepaalde zitting tegenwoordig te bevinden daar zij die zulks moglen verzuimen zullen beschouwd worden als geeno redenen van vrijstelling of oogmerk tot plaatsvervanging te hebben en alzoo voor de dienst bepaaldelijk worden aangewezen. Zierilizee, den 28 Februarij 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAK ING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dal de jaarlijK. selie Paarden, of llnlf-Vasfemarht als van ouds op Donderdag den 23 dezer maand alhier zal gehouden worden en dal do standplaats voor kramen zijn zal aan de Kraan. Zierihzee den 3 Maart 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zietikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat liet kohier voor de personele belasting half jaar 18"/sl,voor deze gemeente op den 10 dezer maand door oen heer Commissaris des Konings in deze provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der directe belastingen alhierten fine van KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Maandag den 20 dezer maand des voormiddags ten half elf ure op het Raad huis alhier eene opcaibiiri' vergadering van (len fïemoeiitf-BSaad zal gehouden worden. Zierikzee den 18 Maart 1854. Do Burgemeester DE CR ANE. Koninklijke !We<Ierïan<lsehe Marine. Aan personen welke geneaen mogten zijn zich in Zijner Majesteits Zeedienst te verbinden wordt Ier kennis gebragt dat daartoe gelegenheid bestaat aan de verschillende kantoren van aanneming der marine als te Amsterdam op 's rijks marine-werf. te Botterdam op den Haringvliet hoek Koestraat, te Vltssingen op 's rijks marine-werf. te Willemsoord op i Ie Hellevoelsluis op Terwijl de premiön en aanhreng-gelden voor vijf jaren zijn pepaald als volgt Voor onder—officieren ƒ75 premie en 12,50 voor den aanbrenger of per jaar f 15 premie en f 2,50 aan- breriggeld. Voor matrozen 1klasse f 75 premie en ƒ12,50 voor den aanbrenger, of per jaar f 15 premie en 2,50 aan- hrenggelil. Voor matrozen 2.° klasse f 50 premie en ƒ7,50 voor den aanbrenger of per jaar 10 premie en 1,50 aan- brenggeld. Voor matrozen 3." klasse 15 premie en 7,50 voor den aanbrenger of per jaar 3 premie en 1,50 aan- brenggeld. Voor ligt matrozen ƒ15 premio en 7,50 voor den aanbrenger, of per jaar 3 premie en 1,50 aan- brenggeld. De verbindtenissen voor onder-officieren en matrozen der 1.° en 2.' klasse zijn vastgesteld van 3 tot 5 jaren die voor matrozen der 3." klasse voor 5 jaren en voor ligt matrozen op 8 jaren Aan jongens worden geene prerniën noch belnoningen aan den aanbrenger uitbetaald, en hunne verbind ten is moet voor tien jaren geschieden ingaande met hun zestiende jaar. Vooronder-officieren en matroznn 1." en 2." klasse, zijn hij koninklijk besluit van 10 Februarij 1854 de vroeger vastgrstelde soldijen aanzienlijk verhoogd. Voor deze en voor matrozen 3." klasse is het een ver- eischle dat zij reeds vroeger buitenlandsche zeereizen gemaakt hebben. Ligt matrozen, Nederlanders van geboorte kunnen zich verbinden; wanneer zij den ouderdom van 17 jaren hebben bereikt. Jongens worden niet beneden den ouderdom van 15 jaren aangenomen ten zij dal zij door bijzondere gunstige ligchaams-onlwikkeling oogenschijnlijken aan leg voor de dienst bezitten. Onder-ofiicieren matrozen 1."2." en 3.® klasse zijn verpligt hij het aangaan eencr verbindlenis over te leggen een bewijs dat zij vroeger op zeeschepen ge diend hebben en op hun gedrag en bekwaamheid geene aanmeikingen te maken zijn. Ligt mairozen en jongens moeten voorzien zijn van de navolgende stukken 1 0 Bewijs van goed gedrag, af te geven door hel plaatselijk bestuur hunner woonplaats 2.° Wanneer zij nog niet den ouderdom van 23 jaren hebben bereikt eene toestemming van ouders of voog den dal Iiuii zoon of pupil zich in Zijner Majesteits zee dienst veibindt (gelegaliseerd door ovengenoemd be stuur) 3." Een bewijs dol zij aan de nationale militie hebbeu voldaan indien zij daartoe in de termen vallen. Miliciens hij Zijner Majesteits marine wenschende over te gaan tnoelen huilen en behalve de bij sub 1." en 2." genoemde bescheiden mede overleggen de aan hen uitgereikte verlofpas. Nadere information deswege zijn te bekomen aan de bovengenoemde kantoren van aanneming. BUITENLAND. STOCKHOLM 4 Maart. Zweden wapent zich op indrukwekkende wijze. Do uit te rusten oorlogschepen zijn de volgende het linie schip Karei XII met 710 koppen bemand het linie schip Prins Oskar, met 666 koppen het linieschip Gustaaf de Groote, met 666 koppen; het fregat Eugenie met 340 koppen voorts de stoomkorvellen Ge/leThor en Jarramas dos in alles zeven groote schepen met eene bemanning van 2807 koppen. De Ge/le en Thor worden met ammunitie en levensmiddelen voor den tijd van drie maanden voorzien en moeten den 1 April kun nen uilloopen. Prins Oscar is naar Carlscrona afge reisd oin de vlnot te inspecteren. Den 25 Februarij heeft de koning bevel gegeven dat de hier liggende af- deeling kanonneersloepen zich tegen den 20 Maart tot uitloopen gereed moest houilon. Men spreekt van het zamentrekken van een groot le ger noordwaarts van deze hoofdstad terwijl een tweede bij Carlscrona geposteerd zou worden. Naar het Oosten des rijks geschieden aanzienlijke verplaatsingen van troe pen inzonderheid wordt de bezetting van het eiland sterk vermeerderd. 4000 man Noorweegsche troepen worden derwaarts gezonden en de bezetting wordt daar door op 16,000 man gebragt. DDITOOHLAan, Keule.n 14 Maart. Men verzekert te Berlijn dat een 4(ital lellen der wetgevende kamers tot de zoo genaamde jonkerpartij .belioorende den koning hij adres verzekerd hebben hun goed en bloed ter zijner beschikking te zullen stellen bijaldien hij du zijdo van Rusland kiezen wil. I'ruissens weifelende politiek zoo redeneren som migen heeft bereids dit gevolg dat hel niet meer da staal is die aan do spits van Duilschland staat. Van daar dat Wurtemberg reeds oninidJelijk te Parijs on derhandeld en dal Beijeren hetwelk de zijde van Frankrijk houden wil militaire toebereidselen op groote schaal maakt. Een officieel Petarshurger dagblad maakt nu do keizerlijke ukase bekend waarhij eene onverwijlde uit gifte van credietbiljetten ten bedrage van zes milioen zilveren roebels bevolen wordt. Voorts behelst dat blad het verbod van uitvoer van granen uit Odessa en de overige havens der Zwarte-Zeeen der Zee van Azof, tot den 1 September 1854. Men verneemt door eene depêche uit Petersburg, van 8 dezer dat besloten is die hoofdstad en de Oost- Zee-provinciën in staat van oorlog to verklaren. Die provinciën zullen onder de bevelen van den grootvorst troonopvolger staan en do staat van oorlog op gelijke wijze van kracht zijn als nu reeds te Chersan in Touria en Bessarahio. De schade welke Turkije door de vernieling dor vloot te Sinope geleden heelt wordt op tien milioen piasters geschat. r r A N K R IJ K, Parijs, 13 Maart. Do prins van llohenzollerti Sigmaringen die aan de Pruissische ambassade zijn intrek heeft genomen heeft lieden al zijne bezoeken in hofrijturgen afgelegd men denkt dat Z. H. nog deze week zal vertrekken. Het heeft verwondering gewekt, terwijl de zending van dezen prins eene gunstige ge zindheid van Pruissen schijnt aan to duiden de tijding te ontvangen dat het Ooslenrijksche kabinet zien aan Pruissen aansluitmeer dan ooit betuigende de strikste onzijdigheid te zullen bewaren. Het aantal troepen dat lot dus verre bevel heeft ontvangen om te vertrekken bedraagt 43,000 man. GROOT-BRITTANRIEU, LONDEN 13 Maart. Het grootste gedeelte der vloot onder de bevelen van den admiraal C. Napier verliet eergisteren zijne anker plaats te Spilhead in tegenwoordigheid der koningin en zeilde

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1