ZEMZEESCHE COURANT. W.° 13. Woensdag 15 February. 1854. IIBSTIMK AMSTKATHK Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN Aioi»M»Ti-PBi;i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advertdaags te voren.'snamidd. vóór 4L ure. verschijnt: PBEJI BIB BBVIBTBSTIBa Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt. Jl- Openbare Kaartsverg-adering- f ehoudfii te Z i e r i li z e e den 13 Februari] 1S54, Afwezig de heer Landsknegt. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. De Voorzitter deelt mededat Burgemeester en Wethouders noodig geoordeeld hebbenom bij tijds maatregelen te nemen, tot wering der schade lijke uitdampingen, veroorzaakt door de uitlo f-zingen van de Garacine-Fabriek. Zij hebben daarom aan de commissie van fabriekage opge dragenplannen te ontwerpentot eene duur zame doorspuijing der brakke gracht, en wen- schen die plannen ter goedkeuring aan Schouwen aan te biedenbij aldien zij door den Raad worden goedgekeurd. Die plannen reeds ter visie gelegen hebbende, wenscht hij die nu in rondvraag te brengen. Jh.' de Jonge verzoekt de lecture van de missive van Schouwen die tot het ontwerpen dier plannen heeft aanleiding gegevenwaaraan wordt voldaan. Op verzoek van M.r Fokker wordt eerst de overeenkomst met Schouwen en de eigenaren der Garancine- Fabriek voorgelezendaar de stukken niet officieel aan den Raad bekend waren. Uit het rapport der commissie van fabriekage blijkt, dat de onkosten tot daarstelling der spuijing - zullen beloopen f 2700, i n dat de Garacine- Fabriek daarin wil dragen itUO, onder beding voortaan van dergelijke kosten verschoond te zijn. De Voorzitter proeadviseert namens Burge meester en Wethouders tot aanneming der plan nen, na daarop de directie van Schouwen te hebben gehooid. Ilet concept-contract met Schouwen wordt, op verzoek van Jh.r de Jonge gelezen en door hem toegelicht. Na discussie tusschen Jh.r de Jonge, M.r Fokker en D.' Keiler, wordt het contract, nadat daarin de woorden Burgemeester en Secretaris, als vertegenwoordi gende de gemeente, waren veranderd in Bur gemeester en Wethouders, goedgekeurd. Bur gemeester en Wethouders stellen voor de 1400 van de eigenaren der Garancine-Fabriek aan te nemen en hen verder van alle onderhoud te ont slaan-, hetgeen na discussie wordt aangenomen. Hierop stelt de Burgemeester voor, de plannen vast te stellen, om die, na goedkeuring door Schouwen, aan Gedeputeerde Staten met de bestekken op te zenden. Wordt aldus besloten, doch levens bepaald, dat de bestekken eerst na de goedkeuring der overeenkomst zullen op gezonden worden. In handen van de heeren M.rs Egter Ermerins en D.r Goemans, wordt de rekening der Tusschen- school voor 1853 gesteld. Wordt kennis gegeven, dat de indirecte mid delen over 1853, meer dan op de begrooting was geraamd, hebben opgebragt f 2648,06',!; dat de restitutie voor die middelen door den aanpeil bij de invoering van het nieuw belastingstelsel f 1923,70'/, meer dan geraamd isheelt bedra gen dal het traktement der ambtenaren voor de middelen44 hooger dan de begrooting is ge weest. Meer uitgegeven dan begroot is voor zegelregten van biljetgeldendie de gemeente wet verbiedt, de som van f 168,58. Wordt voorgesteld deze sommen met f 121,25 gratificatie der commiezen over te schrijven op onvoorziene uitgaven. M.r Fokker verzoekt de ter visie leg ging, daar dit punt niet op het oproepingsbiljet bekend stond. Wordt gelezen het verzoek der commissie van Soépuitdeeling, om ƒ234 subsidie uit stads kas te krijgen, voor te kort, door buitengewone duurteten einde de bedeeling tot den gewonen tijd vol te houden. Jhr de Jonge president der commissie, licht dit verzoek toe. Wordt be sloten de gevraagde som te geven en te vinden uit onvoorziene uitgaven. Komt ter tafel een verzoek van D. Dronkers, om voor de stoomboot van Middelburg naar Bergen-op-Zoom een plankier of steiger aan het Luitje te stellen. De Voorzitter stelt voor, dit verzoek te stellen in handen der commissie van fabriekage. M.r Fokker dringt er op aan dat dit verzoek in aanmerking van het groot belang dat deze Stad bij eene geregelde stoomvaart op de Zeeuwsche Steden en Antwerpen heeft; met eenige zorg worde behandeld en men zich niet door eene globale opgaaf van hoogé kosten, die zoo groot niet kunnen zijn late afschrikken. Wordt nog gelezen een brief van den Ontvan ger der Directe Belastingen, wegens te veel genoten gemeente-opcenten ad f 114,76'/,over 1850, besloten dit aan te vragen op onvoorziene uitgaven. Hierna is de zitting gesloten. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Woensdag den 22 dezer maand (les mid dags op het Raadhuis, in hel openbaar aan den minsl- eischende aan le besteden Het doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aan de zoogenaamde Stads Armenhuisjes overeenkomstig bet bestek en de voorwaarden tol die besteding vastgesteld, welke van heden af voor de gegadingden ter lezing lig gen ter Secretarie terwijl alle verdere inlichtingen bij den Bouwmeester der Gemeente kunnen worden ver kregen die op Zaturdag le voren aanwijzing in die huisjes doen zal. Zierikzee den 8 Fehruarij 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Loting- Nationale Militie PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gezien het besluit van den Heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 6 Februari] 1854 Provinciaalblad n.° II), alsmede art. 73 74, 75, 76, 77 78 81 83 en 85 der wet van 8 Januarij 1817 [Staatsblad n.° 1). Hebben goedgevonden: Art. 1. Ter kennis van de belanghebbende te bren gen dat de Alphabetische Naamlijst van alle de perso nen die aan de ligting van dit jaar moeten deel nemen, ter visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Ge meente-huis van zaturdag den 11 Fehruarij tol zatur dag den 25 Fehruarij 1854, des morgens van 9 tot 's namiddags 1 ure; ten einde een ieder in slaat zoude zijn, om, ingeval hein op die lijst eenige personen of omstandigheden moglen voorkomen die op dezelve nog zouden hebooren le w orden aangeleekend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan aan den heer Mi litie-Commissaris te kunnen kennis geven. Art. 2. De belanghebbenden bij deze te verwittigen, dal zij zich op den 27 Fehruarij 1854 des morgens ten lü ure, zullen behooren te bevinden te Zierikzee, hoofdplaats van bel Militie-Kanton op liet Raadhuis aldaar, ten einde voor de dienst der Nationale Militie le loten en redenen van vrijstelling hebbende die alsdan op te geven alsmede dat zij zullen behooren te zorgen dat de bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling bij de wet gevorderd uiterlijk binnen de vijf dagen na de Loling worden overgelegd aan het Bestuur der Gemeente. En opdat niemand hiervan onwetendheid zonde kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aan geplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 10 Fehruarij 1854. DE CRANK Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. Keulen 10 Fehruarij. Te Berlijn acht men het uitbreken van den oorlog tusschen Rusland en de Wes telijke mogendheden onvermijdelijk ofschoon zoover- zekeren sommigen het Fransche kabinet nog pogin gen tot vereffening van den twist beeft aangewend. Keizer Napoleon zou een eigenhandig schrijven aan den czaar gerigt hebben om hem de stelling der Westelijke mogendheden en bel hoofdpunt om hetwelk bet Oos- tersch vraagstuk zich beweegt uit een ander oogpunt te doen beschouwen. Gelijktijdig zouden bel Peters- burger kabinet nieuwe voorslagen tot bemiddeling ge daan zijn waarbij Frankrijk de verpligting op zich neemt de porie tot directe onderhandelingen met Rus land aan te sporen mits de Russen alvorens de vor stendommen ontruimen in Welk geval de vereenigdu vloten tevens ile Zwarte-Zeo verlaten zouden. De uit slag der beraadslagingen tusschen Rusland en de porto zou de bemiddelde mogendheden ter goedkeuring wor den voorgelegd. Wal hier ook vao zijn moge men houdt het niet voor waarschijnlijk dat Rusland lot dit plan zou toetreden want daardoor wordt het bijna iu denzeirden toestand als voor hel uitbreken der geschillen (eruggebragl. r B A ZS K H IJ E. Parijs 9 Fehruarij. Men verschilt in menning over de bestemming van het evolutie-eskader, dal Brest den 6 dezer verliet en uil zes linieseltopcnI woe fregatten en eene sloomkorvel is tairiengesleld. Gaat het zoo vraagt men, naar de Middellandsche—Zeeom le Toulon en in de havens onzer Afrikaansche bezittingen de naar Konstanlinopel bestemde troepen in te nemen, of wel naar bet Kanaal om zich in de Engelscbe havens le vercenigen met do schepen welke den 6 Maart naar de Oostzee zeilen moeten Het eerste wordt niet zeer waarschijnlijk geacht althans wanneer het waar is dat de Fransche regering even als de Engelscbe overeen komsten met bijzondere maatschappijen gesloten heeft ten einde de troepen met gewone sloombooteti overge- bragt kunnen worden. (T IJ O O X- B li I T T A K N I I N. Londen 9 Fehruarij. Het vertrek van den Rus- sischen gezant baron Brunow heeft reeds gisteren plaats gehad. Hij neemt zijne reis over Frankrijk kwam gisteren avond ten half acht ure te Douvres aan, en scheepte zich daar heden morgen naar Calais in. Volgens een onzer dagbladen hetwelk op dit punt goed onderrigt zegt te zijn heeft prins Napoleon Bonaparte tijdens zijn verblijf te Brussel den koning medegedeeld hoe aangenaam het den keizer was dat in den lanlslen lijd eene hetere verstandhouding tusschen de Fransche en Belgische regeringen ontstaan is, waar bij hij gevoegd zou hebben dat de keizer in het ver moedelijk guval van oorlog met Rusland verlangde te weten welke houding Belgie aan zou nemen. Kouing Leopold had 100,000 man ter zijner beschikking en mogl het hoe onwaarschijnlijk ook gebeuren dat Pruissen de zijde van Rusland koos dan kon de belft dier tnagt naar de Pruissische grenzen gezonden worden; naar de Fransche grenzen verlangde de keizer zulks niet. De koning zou dezen wenscb en ook die naar eene ver mindering van hel aantal vestingen naar de zijde van Frankrijk ingewilligd hebben. Men zegt dat 22 Engelscbe regementen naar

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1