jV.o 12. Zaturdag 11 Februarij. 1854. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMMSTRATIEN' GR /«■Off ZIER1EZEESG COURANT. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. I mending der Advert, daags te voren.' snamidd. vóór dl ure. tibicbijht: PHIJI DIB ZST1KTXNIIBS Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberiglen van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt. De Gedeputeerde Staten van Zeeland. Gezien hel besluit der Staten van Zeeland van den 5 November 1853. Roepen dien overeenkomstig op al degenen hetzij bijzondere personenGemeente-Besturen of Vennoot schappen die genegen moglen zijn met 1 November 1854 of zoo veel vroeger als nader zal kunnen worden overeengekomen in concessie te nemen de uiloefening var. de Stoomvaartdienst op de Wester-Schelde zoo tls die hij besluit der Staten van Zeeland van den 15 ulij 1852 is omschreven en zulks met overname der aan de provincie toebehoorende Stoomboot en verdere aanhoorigheden tegen genot van een subsidie van de provincie voor een te bepalen getal jaren en onder verpligting tot nakoming van zoodanige voorwaarden als in het belang der dienst raadzaam zullen worden geacht. l)e gegadingden gelieven zich vóór of op Woensdag den 1 Maart aanslaande aan te melden Ier provinciale Grilfie alwaar van den 15 dezer maand kennis zal kunnen worden genomen van de voorwaarden waarop de dienst zal moeten worden uitgevoerd. Middelburg den 3 Februarij 1854. De Gedeputeerde Staten van Zeeland VAN TKTS.Voorzitter. S. van der S WALM f Griffier. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Woensdag den 22 dezer maand des mid dags op het Raadhuis, in bet openhaar aan den rninsl- eiscbenden aan te besteden liet doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aan de zoogenaamde Stads Armenhuisjes overeenkomstig het bestek en de voorwaarden tot die besteding vastgesteld, _we|ke van heden af voor de gegadingden ter lezing lig gen ter Secretarie terwijl alle verdere inlichtingen hij den Bouwmeester der Gemeente kunnen worden ver kregen. Z ier ik zee den 8 Februarij 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Loting Rationale Militie. PUBLICATI E. Bubgemeester en Wethouders van Zierikzee Gezien het besluit van den lieer Commissaris des Konings in deze provincie van den 6 Februarij 1854 Provinciaalblad n.° II) alsmede art. 73 74, 75, 76, 77 78 81 83 en 85 der wet van 8 Januarij 1817 Staatsblad n.° IJ, Hebbengoedgevonden: Art. 1. Ter kennis van de belanghebbende te bren gen dat de Alphabeliscbe Naamlijst van alle de perso nen die aan de ligting van dit jaar moeten deel nemen, lor visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Ge meente-huis van zaturdag den 11 Februarij lot zatur dag den 25 Februarij 1854, des morgens van 9 tot 's namiddags lure; ten einde een ieder in staat zoude ^zijn om ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden moglen voorkomen die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan aan den beer Mi litie-Commissaris te kunnen kennis geven. Art. 2. De belanghebbenden bij deze te verwittigen, dal zij zich op den 27 Februarij 1854 des morgens ten 10 ure, zullen behooien Ie beviuden te Zierikzee, ^hoofdplaats van bel Militie-Kanton op bet Raadhuis aldaar, ten einde voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbende die alsdan op legeven alsmede dal zij zullen behooren te zorgen dat de bewijzen lol slaving hunner redenen van vrijstelling bij de wel gevordetd uiterlijk binnen de lijf dagen na de Loting worden overgelegd aan het Bestuur der Gemeente, En opdat niemand biervan onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aan geplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 10 Februarij 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Maandag den 13 dezer maand des middags ten twaalf ure op het Raad- huis alhier eene opeiiliare vergadering van dei» Keiiieeutz'-Xaad zal gehouden worden. Zierikzee, den 10 Februarij 1854. De Buraemeester DE CRANE. BUITENLAND. DDITICHLinn. Keulen 7 Februarij. Uit Kalisch schrijft men dat een gedeelte van hel zesde Russisch legerkorps, onder den luitenant-goneraal Skobelcgn den Dnieper reeds bereikt heeft, terwijl de uit Moskau gekomen regementen de grenzen van Klein Rusland reeds zijn overgetrokken. Langs dezelfde heerbanen bewegen de reservetroepen onder de bevelen des luitenant-generaals Tscheodajeff zich zuidwaarts. Zoodra deze troepen de Bessarabische grenzen naderen kan het nog aldaar staande gedeelte van het korps onder Oslen Sacken onverwijld tot ver sterking der troepen aan den Donau worden gezonden, en het lijdt geen twijfel of de Russen zullen als bet zachter jaargetijde daar is den Donau op twee punten overtrekken. liet genoemd zesde infanturiekorps is 50,000 rr.an sterk. In Servie duren de oorlogstoerustingen voort en men verwachte eerlang eene proclamatie van vorst Alexander over het doel daarvan. Sami-pacha, de hevelhebber van het aan de Servische grenzen geconcentreerd Turksch korps heeft zijn hoofdkwartier te Florentin gevestigd. Zijne voorposten staan niet legen de Servische gren zen maar aan den Donau naar den kant van Wallachije gerigten hij heeft zich melde troepen van Windin en daardoor met die van Kalafat in verband gesteld. r B A H R B II K. Parijs 5 Februarij. Thans wil men wederom we ten dal het hevel over het leger io de levaut aan prins Napoleon lal worden opgedragen. De keizer moet daar mede een tweeledig doel beoogen in de eerste plaats voorspelt hij zich eene goede uilwerking van het stel len van een Napoleon aan het hoofd der expeditie in het Oosten en in de tweede plaats zou hij dus den naijver bij de verschillende generaals voorkomen die zich an ders gevoelig moglen betooneo dat de een boven den anderen werd voorgetrokken. De ministeriële dagbladen dezer hoofdstad treden in beschouwingen nopens het (rekken van Outer-pacha aan hel hoofd van aanzienlijke strijdkrachten over den Donau nabij Ollenilza en voorzien daarvan ernstige gevolgen voor do Russen. De Ottoinanische generaal zou door deze beweging welke bij volgens hen door een korps van 50,000 man zou hebben doen bewerk stelligen er in geslaagd zijn bet Russische leger te splitsen welks reglervleugel zich voor Crajowa nabij Kalafat bevindt terwijl de linkervleugel te Galatz en hel centrum Ie Bucharest is. En daar Olienitza zich slechts op 2 of 3 dagen marcheren van laatstgenoemde stad bevindt terwijl Crajowa en Galatz er veel verder van verwijderd zijn zou ümer-pacha aan hel hoofd zijner 50,000 manschappen naar Bucharest kun nen trekken het centrum van hel Russische leger dat veel minder in getal is kunnen vernielen zich van de hoofdstad van Wallachije kunnen meesier maken om daarna den reglervleugel der Russen te Crajowa en den linker te Galatz aan te lasteu en dus hel Russische leger dat Wallachije bezet bij gedeelteu te bekampen en te vernietigen. Dit plan is inderdaad grootsch te noemen maar de verwezenlijking is nog verre af. Zelfs is het nog niet oiliciëel bekend dat de Turken den Donau nabij Olle nilza zijn overgetrokken het zal dus geen beloog be hoeven dat de beweringen der dagbladen nog geheel onzeker zijn wat betreft de strijdkrachten van Omer- pacha het afbreken der gemeenschap tusschen de ver schillende divisie» van het Russische occupatieleger eu de gevolgen der bewerkstelligde operatie. <1 H O O X— BRIXTZMBIXBi Londen 5 Februarij. Een der voorname Londen- sche bladen die hel ministerio toegedaan zijn de Mor ning Post behelst het volgende De tijd om te handelen is alzoo voor de westelijke mogendheden gekomen en zij zullen gereed en vaardig bovonden worden om toe te slaan. Wij vernemen dat de Weener conferentie ontbonden isdat eene oificiëlo kennisgeving daarvan reeds op weg is naar Lon den en Parijs dat zoodra deze kennisgeving aldaar zal ontvangen zijn de westelijke mogendheden terstond aan Rusland eene aaninuning zullen zenden om da Donau-vorslendommen te ontruimen en dat deze aan maning in geval /ij geen gehoor loogt vinden door eene oorlogsverklaring zal worden gevolgd. «Zoodra de oorlog verklaard is en dit tijdstip schijnt zeer nabij te zijn zullen wij eene groote scheepsmagt en andere strijdkrachten in beweging zien brengen. Reeds zijn een hoog officier van de Brilsche en een van de Fransche landmagt sir John Burgoyne en de kolo nel Ardantaan boord der Engelsche postsloomboot Caradoc op den weg naar Konstantinopel ten einda alles gereed te maken voor do aankomst der vereenigda strijdinagt die hen volgen zal. «De officiële kennisgeving van de ontbinding der Weener conferentie zal waarschijnlijk den 6 dezer te Londen aankomen. De aanmaning aan Rusland om terstond de vorstendommen te ontruimen en het wei gerend antwoord dier mogendheid zullen nog eenen lijd van ongeveer 21) dage» vereischen en dan zullen wij getuigeu zijn vaü de oorlogsverklaring eu van krijgs bedrijven welke met kracht doorgezet wordende wel ligt den knoop zullen doorhakken dien de diplo matie vruchteloos getracht heeft los te maken." De ministeriële Londensche Globe spreekt niet in alle opziglen zoo stellig. Mogt het blijken (zegt de Globe dat bel door den telegraaf uit Weeuen ontvangen nieuws naauwkeurig is medegedeeld dan is er eene zeer ge- wiglige verandering gekomen in de politieke gesteldheid eu met naine in de stelling van Rusland. Docb met bet oog op hetgeen tot uug toe is geschied is bet be- rigt waarschijnlijk dat bet nieuwe Russische voorstel op aanraden van het Oustenrijksche kabinet door da Weener conferentie afgewezen is. Hoewel er te Wee- nen eenige bedenking oprees tegen de bezetting der Zwarte-Zee door de vereenigde vloot hoewel de Oos- lenrijksche minister van builunlaudsche zaken graaf Buol meende dat die slap gudaati was zonder tijdige kennisgeving aan Oostenrijk deed hij aan de weste lijke mogendheden de verzekering toekomen dat Oos tenrijk deswege zich niet zou onttrekken aan hel geza- menlijk overleg der Weener conferentie. Er is alzoo vooruilzigt dat Oostenrijk zich tncl de drie andera mogendheden riaauw aaneen zal sluiten en dit geeft aan het geheele Ooslersche geschil een gunstiger voor komen. »Ook Pruisscn zoo wordt gemeld heeft afwijzend geantwoord op eene schriftelijke mededeeling van gelijke strekking als bet voorstel van graaf Orlof. «Hoedanig ook de handelwijze der Duitsche mogend- henen zij omtrent die der westelijke mogendheden kan weinig twijfel bestaan. Uil de aan het parleineiit me degedeelde stukken blijkt dat de taal van Frankrijk en Engeland jegeus Rusland in de laatste weken veel nadrukkelijker eu stelliger geworden is. De eiscbende loon werd eerst van bet noorden maar wordt uu tan het westen geboord en binnen weinige dagen zal de keizer in antwoord op zijne vraag omtrent de houding der vereenigde vloot iu de Zwarte-Zee vernemen dat de westersche mogendheden de onverwijlde terugroe ping der Russische troepen uit de vorstendommen vor deren terwijl de gevolgen eeoer weigering voor zijno verantwoording worden gelaleu." t >z S it n r- le >g id at ,ft n; tl. r- tn ar

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1