JV.° O. Woensdag.18 Januari) 1854. Woensdag en Xaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF leu- in HO- ind- t de igen gena be- mefc ris ssief tot -i Z1MZEESCH COURANT. J m ABOVarXHEKTS-PBXJI Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags te voren,1 snamidd. vóór 4 ure. verschuimt: PUBLICATIE. Rationale militie Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gelet hebbende op de bestaande wettelijke bepalingen betrekkelijk de Nationale Militie. Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk die zulks zoude mogen aangaan dal het register lot inschrijving der personen welke voor dit jaar aan de Loting voor de dienst der Nationale Militie deel moeten nemen op het Baadhuis ter Secretarie zal gereed liggen van den 1 Ja nuarij 1854 tot. den 20 daaraanvolgende iederen dag uitgezonderd des Zondags van des morgens ten negen ure tol des namiddags ten één ure en dat hetzelve als dan opgemaakt en door het Hoofd van het Bestuur on derteekend zal worden en dat de zoodanige» welke daarna worden bevonden in hunne verpligling nalatig te zijn gebleven, tot en met den 28 Januarij nog op het Be- gister zullen worden gebragt doch met eene boete van 5 tot 100 guldens gestraft moeten worden, en dat de na- laligen die eerst na den 28 Januarij zullen worden ont dekt dadelijk gearresteerd moeten worden om tot de dienst te worden ingelijfd, zonder tot het aanvoeren van eenige reden van vrijstelling te kunnen warden toege laten. ^En worden mitsdien alle jongelingen, hun domicilium of vaste woonplaats binnen deze Gemeente hebbende f welke op den 1 Januarij 1854 hun negentiende jaar zijn ingetreden en hetzelve niet hebben volbragt en dus al len die in hel jaar 1835 geboren zijn bij deze opgeroe pen en aangemaand om zich op voorschreven tijdstippen, plants en uren, vóór den 20 dier maand, ter inschrijving in het register aan te dienen met overlegging van een extract van geboorte tol opgave van den datum hunner geboorte; gelijk de ouders, voogden, curatoren of gemag- tigden van afwezigen worden opgeroepen om hunne kin deren of pupillen, binnen den bepaalden tijd ter inschrij ving aan te geven en alsdan aan hét Gemeente-Bestuur zoodanige onderrigtingen te verschaffen of te doen ver schaffen als van de loSelingen zelve zouden kunnen worden verlangd wordende voorts aan alle de jongelin gen die hun negentiende jaar zijn ingetreden hij deze te kennen gegeven dat zij zich na den 1 Januarij 1854 tol op den 1 Juni) daaraanvolgende lot geenen vrijwilli ge militaire dienst bij de Arinée te Land of ter Zee kunnen of mogen verbinden naar aanleiding der bepa lingen dienaangaande vervat in art. 94, lilt. gg. der "Wet van den 8 Januarij 1817; terwijl al verder tot voor koming van alle misvatting welke zoude kunnen ont slaan met betrekking tot de verpligtingen van inschrij ving die hij de beslaande wetten worden voorgeschreven, aan de belanghebbende Ingezetenen dezer Gemeente bij deze wordt onder het oog gebragt 1. Dat alle jongelingen in den jare 1835 alhier ge boren en alhier hunne woonplaats hebbende moeten "worde» ingeschreven zonder onderscheid of voor hen al dan niet eenige reden van vrijstelling kan worden bij- gebragt. 2. Dat gehuwden en afwezenden ook in de inschrijving moeten worden begrepen en dat de gehuwden hunne bewijsstukken bij den Militie-Raad moeten overleggen, op hetzelfde tijdstip, hetwelk tot overlegging van andere bewijzen van vrijstelling bepaald wordt. 3. Dat de ouders voogden en regenten \erpligt zijn, hunne kinderen of pupillen in persoon of door iemand daartoe gemagtigd ie doen inschrijven, en daarin nala tig blijvende verbeuren zullen do boeten bij de be staande wetten bepaald. 4. Dot nopens de woonplaats of het domicilium van Inschrijving bij art. 56 der Wet van deu 8 Januarij 3817 bet navolgende is bepaald De wettige woonplaats ol domicilie voor de inschrij ving hierboven vermeld wordt gehouden voor hen »die ongehuwd zijn de woonplaats der ouderen en bij «overlijden van beiden die van den eerst benoemden «voogd voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun «beslaan hebben in twijfelachtige gevallen omtrent «gehuwden zal voor de wettige woonplaats gehouden «worden die plaats, alwaar zij op den 1 Januarij van elk «jaar lot de uitoefening van eenig bëroep patent hebben «bekomen of wel voor bet middel van het personeel en «mobilair of dat hetwelk in de plaats daarvan zoude «mogen worden geïntroduceerd beschreven zijn en «voor zoo verre zij daarin niet beschreven zijn f noch pa ft tent hebben hekomen de plaats waar zij zich bevin- «den met deze verdere bepalingen dat zij die in een «vreemd land, uit ouders, ter oorzake van 's lands dienst «afwezend, of anderszins op reis zijnde buiten liet Rijk «zijn geboren zullen worden ingeschreven binnen d« «plaats alwaar zij hunne wettige woonplaats hebben «dat jonge lieden door hun vader of moeder voogd of «curator achtergelaten en geen bestaan hebbende op «de lijsten van die Gemeente zullen worden gebragt «alwaar hunne ouders eerst in rang benoemden voogd «of curator het laatst hunne woonplaats hebben gehad «en wanneer deze woonplaats niet bekend inogl zijn of «dat dezelve buiten liet Rijk is gelegeu op die van de «plaats alwaar zij zich bevinden." «Zij, die geeno ouders, voogden of eigen beslaan «hebben zullen worden ingeschreven op de plaats al- «waar zij zich bevinden." De gealimenteerden en kinderen in Godshuizen en «liefdadige Gestichten zullen worden ingeschreven in «de plaatsen alwaar de Godshuizen zijn gelegen ol de «alimentatie geschiedt." En eindelijk 5. Dat buitenlanders welke zich als inge zetenen van het rijk, binnen deze Gemeente met der woon hebben gevestigd overeenkomstig art. 6 «Ier Wet van den 27 April 1820 zich voor zoo verre zij nog in de ja ren der Militie vallen insgelijks binnen den bepaalden lijd moeten aangeven tot inschrijving in dat Register waartoe zij volgens hunnen ouderdom belmoren. Li; opdat niemand ten deze onwetendheid zouilo kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks binnen deze Gemeente te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee, den 22 December 1853. DL CR.ANE Voorzitter. H. A. van A DB ICU LM 1. Secretaris. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter algemeene kennis 'lal hel Kohier van den hoof de/ijken omslag voor deze Gemeente en hel loopende dienstjaar voorloopig is vastgesteld en van den 19 dezer tot en met den 2 Februari;') e. k. ter Secretarie dezer Gemeente op de gewone kantooruren vooreen ieder ter lezing zal voorliggen. Afgekondigd van hel Raadhuis te Zierikzee den 16 Januarij 1854. DE CRANK Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. De Directie der Bewaarschool voor Kinderen van arme en minvermogende Ouders, Xe Zierikzeeheelt het genoegen aan hen die wel hebben willen deel nemen in de Verloting van Bloemen ten behoeve dier Inrigling met betuiging van haren dank voor die medewerking de mededeeling te doen dat die Ver loting na aftrek der kosten heeft opgebragl de som van f 342,50 en dat in overleg met de edelmoedige geefster dier Bloemen is besloten om uit do revenuen dier som voor een gedeelte het middageten, Ie bekos tigen dat aan de behoeftige Kinderen die dit ver langen tegen eene geringe en dus onvoldoende bijdrage der Ouders in de School verstrekt wordt. Zierikzee 16 J n n uarij 1854. M. J. SCHUURBLQUE BOEIJE, Voorzitter. P. J. ANDUL/E Secretaris. PHIJS DEiS AT9 VjKISTISJWTXIiBJ Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberiglen van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt BUITENLAND. D D I X S O HL SL M D, Keulen, 13 Januarij. Volgens berigten uil Bucharest van hel begin (les jaars waren de offensieve bewegingen der Bussen sedert eenige dagen op grooler schaal be gonnen cd trok het korps van Osten Sacken langs de bevrozen wegen snel voorwaarts terwijl nog meerder troepen uil het binnenste des rijks verwacht werden. Eene Tnrksche stoomboot heeft eeri SOlal uit Kon- stantinopel verbannen oproerige sophtas of studenten te Canea overgebragtwaar de autoriteiten strenge maatregelen tot beteugeling van het dagelijksch toene mend fanalismus namen. Ter Weener beurs liep gisteren liet geruchtdat keizer Frans Joseph naar Petersburg reizen zou. r a a it k a u a. Parijs, 12 Januarij, Do maritieme uitrustingen worden met ijver voortgezet. Het eskader in de Levant zal eene versterking erlangen van drie stoomfregatscho- pen welke Toulon bereids hebben verlaten. Óok zijn bevelen gegeven tot liet vormen van een derde eskader, een reserve eskader, hetwelk uit 11 schepen zal bestaan. Onder de te Sinope vernielde fregatten was een Egyptisch waarop zich drie Engelsche machinisten en twee stokers uit die natie bevonden. Deze zijn eerst naar Seliastopol en vervolgens naar Odessa met da overige gevangenen weggevoerd en ofschoon de machi nisten officiers-uniform droegen zijn zij zoowel wat de strenge bewaking als de voeding betreftalsgemeetie Russische soldaten behandeld. Een Londensch dagblad voegt bij tie mededeeling hiervan dat de vertoogen van den Engelschen consul-generaal legen deze handel wijze vruchteloos gebleven zijn en dat hij zijn beklag daarover maar met weinig lioop op goed gevolg deu Engelschen ambassadeur te Petersburg heeft toege zonden. GKO OT-BBITTAIÏBJIB3S. Londen, 13 Januarij. Te Purtsmoulh wordt druk gevorderd aan hot bouwen van bet met scltroefvermo- geu voorzien driedekschip Duke of Marlborough van 131 stukken welk reusachtig zeekasteel reeds nu een ontzag verwekken'! gezigt oplevert. Uit genoemde haven zijn gisteren twee proviand- schepen naar het eskader in dc Middellandscbe-Zeo vertrokken. BINNENLA N D. Zierikzee. 16 Januarij. Er bevinden zich (hans alhier eenige Maleijers 11 matrozen en 2 vrouwen afkomstig van het hij llenesso verongelukte schip Hen drik die eergisteren van Brouwershaven alhier in het Hervormd diaconie armgeslichl ter verpleging zijn over gebragt. Van twee mannen zijn de handen en voeten be vroren. Do vrouwen zijn gehuwd en 15 en 16 jaren oud. Het is een vreemd gezigt hen door de stad te zien kui- jeren. Zij zijn hoogst te vreden over de zorgvuldige verpleging die zij hier genieten terwijl hot voor ben zeer aangenaam is hier iemand (de uit Indie gerepa trieerde korporaal Beekmante vindon die hunne laaf zeer goed verstaat en dus als tolk goede diensten bewijst. Men meldt uil Middelburg van den 14 dezer: Gisteren avond ontstond er brand in de touwwerkplaats der inrigling Loon voor werk alhier de brand is geluk kig geblusehtechter is het dak ingestort en eenige schade geleden. Er was tegen brandschade verzekerd. Bij besluit van deu 12 dezer heeft de koning,, 1op zijn verzoek eervol ontslagen als minister voor de zaken uer Hervormde en andere eerediensleu den heer E. C. U. van Doorn, als zoodanig lijdelijk benoemd bij besluit van den 5 dezer en 2." lot minister voor de zaken der Hervormde en andere eerediensten benoemd den staatsraad in buitengewone dienst jonkb.' in.' A. ti. A. ridder van Bappard thans directeur van het kabinet des konings rcspeclivelijk met ingang van den 20 der (dopende maand. Bij een ander besluit van beden heeft bet Z. M. den koning behaagd mede met ingang van den 20 dezer tot lid van den raad van state te benoemen den heer E. C. U. van Doom thans tijdelijk minister voor do zaken der Hervormde en andere eerediensten. Uit 's Hertogenbosch wordt van den 10 dezer geschreven Gisteren verspreidde zich hier het gerucht, dal te Maashees, ten huize van den kastelein van Bracht, een tnoord had plaats gehad welk gerucht heden mor gen iu zekerheid bevestigd werd. Deze treurige zaak,

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1