Woensdag 29 December. erme- N.° 104. 1852. Woensdag en Zaterdag, BE i BN NIEUWSTIJDINGEN. buitenland. binnenland. iel. I. Kinnie. os. J. Niesset I I ot van K. oren. Je zöön). n M. M. van J. M. ti welge- geliefde SE. INS zal morgens aan den i ondef ene aari- LERCQ, 'dag den 12 ure, ;>eke van !3 Burg. onder «an dat; tlr/en igijnen- B n.°* van de Mejuf- ip Don- i ten 3 Oppen W- en n Brui- ver.dijke alakbil- rnoeui- ZIERIEZEESGHE COURANT. aborhuebibzats-pbijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags Cè voren.'snamidd. vóór 4 ure. VEÜSCHIJBIT: PHIIS HUB ASVEHT5IBTIEH Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt s vos 8: B T S. der herstemming ter verkiezing van één lid valt den Gemeente-Raad te Zierikzee op 28 December 1852. Er waren ingeleverd 265 briefjes. Ëij de opè- ning is geblekendat waren uitgebragt op de heeren J. H. Ochtmak Joh.szoon 147 stommen'en C. de Wit, 112 terwijl er zich G in blanco bevonden. De heer J. H. OCI1TMAN, JoiiAzoon is dus bij meerderheid van stemmen bij deze herstemming benoemd tot lid van den Gemeente-Raad alhiér. Onder de merkwaardigheden, die het jaar 1852, (int weldra geëindigd zal zijn aan Neder land heeft opgeleverd behoort ook de Tentoon stelling van Nationale Nijverheid të Arnhem, van welke wij reeds een- en andermaal hebben mel ding gemaakt. Thans trok Weder onze aandacht het verslag, hetwelk de Nieuwe RotterdamSche Courant daarvan geeft,en wel, omdat wij daarin met lof vermeld vinden hetgeen door de Geer. Abrahams, te Middelburg, op die tentoonstelling is ingezonden. Wol moge, bij eehe oppervlak kige beschouwing, dit iets van onbeduidende waarde zijn en onder de zoogenaamde kleinig heden gerangschikt worden maar bedenkende, hoe liet dagelijks en algemeen, vooral door den handelsstand wordt gebezigd Wordt dit van veel beduidende waarde. Wij kunnen geën heter bewijs geven van onze blijdschap over de eerj die onze gewestgenooten is te beurt gevallenen van het belang, dat wij in de zaak stellen dan hetgeen de Nieuwe Rotterdamsche Courant daar van zegtover te nemen en hopen dat het niet te vergeefs zal zijn de aandacht van het publiek hierop te vestigen «Wat Je gewone Schrijf- en notitieboekjes be treft hebben wij in Je expositie van Gebr. Abra- hams to Middelburg en meer bijzonder in de no titieboekjes vars alle förthatch eii dikten een artikel i dat door zóo groote uitnemendheid wordt gekenschetst, als dit maar bij zeer weinige op de tentoonstelling het gova) is. Behalve het schoone papier geschikt voor metaalstiften en potlood heide onderscheidt zich het bindwerk door zoo groöte netheid ook ih dén rug die wat de knikken betreft in het beste bui- tenlamlsche fabrikaat dikwijls veel te wenschen over laat en evenaart door het schoone en smaakvolle marmeren op snede zelfs het beste Engelsche fabri kaat zóó zeer dat wij liet iiiet genoeg kunfien roe men waartoe wij des te sterker aanleiding vinden in de omstandigheid dat het artikel met het bui- tenlandsche meer dan concurreert hetgeen ook zonder naauwkeuriger onderzoek reeds blijkt uit de bijvoe ging dal het artikel geschikt voor huitenlandsche verzendingen is enne hijvoeging vooral in een tak waarin door het buitenland zoo veel zoo goed en zoo prijswaardig wordt geproduceerd even verblij dend voor den bezoeker nis vereerend voor den fa brikant. En die bijvoeging is niet te veel gezegd. Dat artikel wint hol in oogoiijkheid en deugd van dat der meeste Engelsche fabrikanten en overtreft zelfs de producten van den meest gezochtsten en ge- roemden onder dezen zijnde de fabrikant Penny en zijn nog daarbij minder in prijs. Op dit oogen- blik worden, naar wij hebben vernomen, door de verdienstelijke inzenders dier boekjes pogingen aan gewend om het artikel geheel nationaal Ie maken door ook de stiften en slootjes het eenige nog vreemde daar hel papier inlandsch is in dit rijk te doen vervaardigen. Dit artikel verdient derhalve den P|hoogste., lof en aller ondersteuning. De kanloorboe- m - w ken, alle vervaardigd uit Zaanseb papier van Honig, B,reet en C.°, onderscheiden zich door dezelfde kèu- rigo bewerking. Zelfs hij de beste Engelsche boeken op de gew'ono wijze gebonden blijven ja wel de Maden van het middendeel open liggen maar bij de voorste en achtersto bladen is dit niet het geval bovendien 'verliezen de caterns bij veel gebruik het onderling verband schuiven naar voren en versloren het aanvankelijk gladde der snede. Om het eerste gebrek te verhelpen zijn in Engeland de veêr- of springruggen aangewend die echter veel te verduren hebben êrt andere nadeeien opleveren. Deze boeken, zónder zware springruggen bewerkt bezitten geen dor genoemde nadeeien welke onafscheidelijk verbon den zijn aan de producten ook der beste Engelsche fabrijken en blijven overal goed vlak liggen en in onderling verband der caterns terwijl de prijzen voordeeliger zijn dan die der Engelsche." BÈRENDMARINGI Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken bekend dat de Overstemming lot verkiezing van t'éai Kiel ïes den Baimenêe-BSaad op heden dezen uitslag heeft opgeleverd dal do heer C. de Wit BB3 en de lieer J. H. Ociitman Joii.'z," t4i7 Stemmen heeft verkregen zoodat laatstgenoemde is ver kozen verklaard ingevolge do Wet. Zierikzée den 28 December 1852. DE CRANE Voorzitter. W. J. I'. KROEP Secretaris. BERENDMARING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. ïn aanmerking nemende do bestaande verordeningen lot wering der bedelarij in hel algemeen Hel, ben goedgevonden: 1." Om aan alle beboeftigen te vierMedesi gelijk geschiedt bij deze om op den 1 Januarij eerst komende aan de woningen der ingezetenen rond te gaan om onder voorgeven van. Nieuwjaar- wenschen te toedeüezin. 2.° Ter kennis van de Ingezetenen te brengen dat tor veriigting van den nood der armen op den derden dag van bet volgende jaar des middags Bene CoIEeetc zal gedaan worden om uil het beloop daarvan cene buitengewone uitdéeling aan alle beboeftigen te doen. Ten welken eindo Burgemeester en Wethouders de Ingezetenen uitnoodigen om op den aanstaanden Nieuwjaarsdag geeno giften aan hunne huizen uit te reiken of te doen uitreiken aan zoodanige armen die ondanks dit verbod aan do woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de Ingezetëhen ge legenheid geven tol betoon van weldadigheid en verzoe ken op den dorden dog des jaars milde bijdragen in de Collecte te doen ten behoëve der waarlijk beboeftigen ten einde ddarrfoor méde te werken aan bet heilzame doel hetwelk de Regering bij bel verbod van bedelarij zich voorstelt. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende, zal deze in de Courant geplaatst afgekondigd en aan geplakt worden. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzeeden 29 De cember 1852. DE CRANE, Voorzitter. C. J. FOKKER, L. Secretaris. BEKENDMAKING. Dc Burgemeester van Zierikzee brengt ter konnis' van de daarbij belanghebbenden dal op den '16 dezer maand door den beer Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie, zijn executoir verklaard: twee suppietoire kohieren der Belasting op bet Per» gosset-J van deze Gemeente, voor bel loopende dienst jaar en dat dezelve op beden worden gesteld in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering en eindelijk dat ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de Wet bepaaldon voet te voldoen. Zierikzee den 27 December 1852. DE CRANE. duxtsohealffd. Berlijn 25 December. Uit Warschau wordt aan.' de Pos. Ztg. geschreven dat twee armeekorpsen be stemd zijn om naar de westelijke grenzen des rijks op te rakken. De graaf van Harracliuit Silesie is te Napels dezer dagen met zijn geheel gezin tot de Proteslantsobo geloofsbelijdenis overgegaan. Naar men verzekert heeft de porie op de verloo- gen der vreemde regeringen, tegen liet niet toelaten van vreemde stoomschepen in de ïurksche wateren, ten stel ligste geantwoord dat zij bij deze besluiten moest vol harden. FKAB1IIBIJK. Parijs 24 December. Heden is een decreet uitge vaardigd houdende dat bij ontstentenis van wettige of aangenomen erfgenamen de prins Jeróme Bonaparte en zijne afstammelingen lot de erfopvolging zoude ge roepen zijn. Met senalus-consult betreffende de wijzigingen der constitutie is door den senaat aangenomen mot 64 te gen 7 stemmen. Sommigen spreken van een te verwachten vrede breuk (usschen Frankrijk en Marokko omdat de consul van Frankrijk te Rabhal zich genoodzaakt hoeft gezien zijn post te verlaten daar zijn leven in gevaar was hij bad zich op een Fransch oorlogschip ingescheept. ohoot-briitahiiieii. Londen, 24 December. De half-officiële Morning Chronicle deelt, mede dat het kabinet is zamengesteld als volgt Graaf Aberdeen eerste minister burggaaf Palmerslon binnenlandsche zaken lord John Russell, huitenlandsche zaken de hertog van New-Castle kolo niën de beer Gladstone kanselier van de schatkist do heer Sidney Herbert oorlog sir James Graham eerste lord der admiraliteit. Men is in Noord-Ainerika ijverig bezig met de voorbereidende maatregelen tot liet leggen van den on- Herzecscbon electrischen telegraaf tusscben Amerika en Europa. Zierikzee 28 December. Bleu meldt uit Ylissin- gen van den 24 dezer Eergisteren avond kwam alhier onverwachts de tij ding dal er dodelijk een 40tal mariniers geëmbarkeerd moesten worden op het op de reede zeilklaar liggend fregat Prins Frederik om oene bestemming in Oost- Snilio lo bekomen gisteren middag is dit dan ook be werkstelligd. Directeuren der te Rotterdam gevestigde Zuid- Hollandsche maatschappij tot redding van schipbreuke lingen hebben in hunne vergadering van den 23 dezer besloten onder anderen te doen uitreiken aan de h'eeren L. L Penning Nieutclandonder-inspecteur van bet loodswezen en C. F. van Hierendonck com missaris dor loodsen te Brouwershaven ieder degroote zilveren medaille, et) 50 te verdeden onder de beman ning der schokker voor liet op 25 October redden der equipage van de Ooslenrijkscbe brik Pegno d'Amicizia, en baar veilig to Hellcvoclsluis aan wal te brengen.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1