Zaturdag 25 December. 1852. m Woensdag en Zaturdag. lilSSTUlïliN ADüllKISïRATIEN strandvonderij. r '18 "'/.O pC, pms. eh aan gé- re liwa- (eruinid, f 8,20 soede Rogge I Gerst 5 dito Korte n slap,* Witte Moonen. 7,50 a f 0,10*. Kersmis en iets iggeno- >elï- 't van ABOmESI£KTS-l>BIJS 't Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags tevoren/snamidd. vóór 4 ure. vebschijnt: prijs der advertenties! Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-G regels a f 1behalve het Zegelregt. tden. Tt ge- dig I co ciö op eti •an J. B» ne Is. ijs >!- ■k—i.— PUBLICATIE. ïïationale Militie Burgmeester en Wetiiodders van de Gemeente Zierikzee. Gelet hebbende op de bestaande wettelijke bepalingen betrekkelijk de Nationale Militie. Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk die zulks zoude mogen aangaan dal het Register tot Inschrijving der personen welke voor dit jaal- aan de Loting voor de dienst der Nationale Militie deel moeten nemen opliet Raadhuis ter Secretarie zal gereed liggen van den 1 Ja- huarij 1853 lot den 20 daaraanvolgende iedere dag, uitgezonderd des Zondags van des morgens ten negen ure tot des namiddags ten éèn ure en dat hetzelve als dan opgemaakt en doorbel Hoofd van het Bestuur on derteekend zal worden en dat de zoodanigcn welke daarna worden bevonden in hunne verpligting nalatig te zijn gebleven, tol en met den 28 Jahuarij hog op hel Re gister zullen worden gebragtdoch met eene boete van 5 tot 100 guldens gestraft moeten worden en dal de na- laligen die eerst na den 28 Januarij zullen Worden ont dekt dadelijk gearresteerd moeten worden om lot de dienst te Worden ingelijfd zonder tot het aanvoeren van eenige reden van vrijstelling te kunnen worden toege laten. En worden mitsdien alle jongelingen, bun domicilium of vaste woonplaats binnen deze Gemeente hebbende Welke op ilen 1 Januarij 1853 hun negentiende jaar zijn ingetreden en hetzelve niet hebben volbragt en dus al len die in bel jaar 1834 geboren zijn bij deze opgeroe pen en aangeinaandom zich op voorschreven tijdstippen, plaats en uren, vóór den 20 dier maatid, ter Inschrijving in bet Register aan te dienen, met overlegging vaneen Ede tract van geboorte tot opgave Van den datum hunner geboorte gelijk de ouders, voogden, curatoren of gernag- tigden van afwezigen worden opgeroepen om hunne kin deren of pupillen, binnen den bepaalden tijd Ier Inschrij ving aan te geven en alsdan aan bet Gemeente-Bestuur Zoodanige onderrigtingen te verschaften of te doen ver schaffen als van de Lotelingen zelve zouden kunnen Worden verlangd wordende voorts aan alle de jongelin gen die hun negentiende jaar zijn ingetreden bij deze te kennen gegeven, dat zij zich na deh 1 Januarij 1853 tot op den 1 Junij daaraanvolgende tot geenen Vrijwilll- gen Militairen dienst bij de Armèe te Land of ter Zee kunnen of mogen verbinden naar aanleiding der bepa lingen diehaangaande vervat in art. 94 litt. gg. der "Wet van den 8 Januarij 1817; terwijl al verder tot voor koming van alle misvatting, welke zoude kunnen ont staan met betrekking tot de verpligtingen van Inschrij ving die hij de bestaande wetten worden voorgeschreven, aan de belanghebbende Ingezetenen dezer Gemeeute bij deze wordt onder bet oog gebragt 1. Dat alle jongelingen, in deh jare 1834 alhier gebo ren en alhier hunne woonplaats hebbende moeten worden Ingeschreven zonder onderscheid of voor hen al dan niet eenige reden van vrijstelling kan worden bq- gebragt. 2. Dat gehuwden en afwezenden ook in de Inschrijving moeten worden begrepen, en dat de gehuwden hunne bewijsstukken bij den Militie-Raad moeten overleggen op heizelfde tijdstip hetwelk tot overlegging van andere bewijzen van vrijstelling bepaald wordt. 3. Dat de ouders Voogden en regehteb verpligt zijn hunne kinderen of pupillen in persoon of door iemand daartoe gemagtigd ledoen Inschrijven en daarin nala tig blijvende, verbeuren zullen do boeten bij de bestaande wetten bepaald. 4. Dat nopens de woonplaats of het domicilium van Inschrijving bij art. 56 der Wet vauden8Januarij 181 "7 bet navolgende is bepaald De wettige woonplaats of domicilie voor de Inschrij- «ving hierboven vermeld wordt gehouden voor hén «die ongehuwd zijn de woonplaats der ouderen en bij «overlijden van beiden die van den eerst benoemden voogd voor de gehuwden do plaats alwaar zij hun «bestaan hebben in twijfelachtige gevallen omtrent «gehuwden zal voor de Wettige woonplaats gehouden «worden die plaats alwaar zij op den 1 Januarij van elk «jaar tot de uitoefening van eenig beroep patent hebben «bekomen of Wel voor hot middel Van het personeel en «mobilair, of dat hetwelk in de plaats daarvan zoude «mogen worden geïntroduceerd beschreven zijn eti «voor zoo verre zij daarin niet beschreven zijn noch pa- tent hebben bekorneh de plaats waar zij zich bevin- »den tnel deze vérdere bepalingen dat zij die in een «vreemd land, uit ouders, ter oorzake van 's lands dienst «afwezend of anderszins op reis zijhde buiten het Rijk «zijn geboren zullen worden Ingeschreven binnen de «plaats alwaar zij huntle Wettige woonplaats hebben; dat «jonge lieden door hun vader of moeder voogd of cura- «tor achtergelaten, en geen bestaan hebbende op de «lijsten van die Gemeentezullen worden gebragt, alwaar «hunne ouders eerst in rang benoemden voogd of cura- »tor het laatst hunne woonplaats hebben gehad en «wanneer deze woonplaats niet bekend mogl zijn of dat «dezelve buiten bet Rijk is gelegen, op die van de plaats, «alwaar zij zich bevinden." w Zij die geene ouders voogden of eigen bestaan «hebben zullen worden Ingeschreven op de plaats al- «waar zij zich bevinden." De geSlimenteerden en kinderen in Godshuizen en «liefdadige Gestichten, zullen worden Ingeschreven in de «plaatsen alwaar de Godshuizen zijn gelegen of dB ali- «mentatie geschiedt." En eindelijk 5. Dat buitenlanders welke zich als Inge zetenen van het rijk, binnen deze Gemeente met der woon hebben gevestigd overeenkomstig art. 6 der Wet van den 27 April 1820 zich voor zoo vérre zij nog in de ja ren der Militie vallen insgelijks binnen dén bepaalden tijd moeten aangeven tot Inschrijving ih dat Register Waartoe zij volgens bunnen ouderdom behooren. En opdat niemand ten dezen on wetendheid zoude kun- neh voorwenden, zal deze in de Stads-Gourant worden geplaatst en worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks binnen deze Gemeente te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 22 December 1852. Dfe CRANÈ Voorzitter. W. J. 1'. KROEL Secretaris. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter algemeene kennis dat op den 9 October jl. in hot vaarwater de Boompolnabij zee is gevischt en bij hem aangebragt ]Een stuk Bezaansmasteert Zeilboömeen Belgische yiügeen Sbhijfsblok zondèr beslag een dito met be slag en Touwwerk; on op 24 November jl. is aan gespoeld gevonden op den zeedijk het Zuider-Nieuw- land een Manspersoon naar gissing 30 jaren oud, gekleed in een blnnüw lakehsch buismet zwart ben nen linoopeneen oud zwart bombazijnen vesteen zwart dito broek een wit linnen hemd grijze Wollen kousen en hooge schoenen en in de sakken is gevonden een blikken tabaksdoos en twee linnen geldbeursjes bevattende aan specie f 14,3d1/,; en roept mitsdien allen die vermeenen mogten daarop eenig regt of aan spraak te hebben ter reclame ojv zullende zij zich tot dat einde ter Gemeente-Secrelariü behooren aan te melden. Zierikzeeden 22 December 1852. Do Burgemeester voornoemd DE CRANE. BUITENLA1D. ddztiohizn9. ErankforT 19 December, tJit Polen luiden de jongste berigten niet onbelangrijk. Do regernenten die de voorhoede uitmaken van bet groote Russische westelijke leger worden eerstdaags te Kalisch waar reeds de noodige toebereidselen gemaakt zijn ver wacht. Het groote zuidelijke leger hetwelk in geval van nood in Turkije kan binnenrukken neemt de linie van Volhijnie lol den Donaumond (Sulina) in en heeft tot middelpunt Wosnesensk. Uit Warschau meldt men voorts dat de drukte aan het departement van oorlog toeneemt. Sinds eenigen tijd zijn niet alleen al de verloven bij bet Russische leger gestaakt maar ook alle officieren en soldaten die rnel verlof afwezig waren onverwijld opgeroepen. De toerustingen worden niet alleen in bet koningrijk Polen maar ook in bel binnenland van het Russische rijk hoewel in stilte voortgezet. Zooveel schijnt zeker dat Rusland op alle mogelijke gebeurtenissen wil getvapend zijn. De keizer van Rusland is zoo men zegt, voor nemens orn de straf van stokslagen bij bet leger af te schaffen en die alleen voor de straf-divisiën in stand te houden. Frankfort 20 December. Het protest van den graaf de Cliambord (hertog van Bordeaux) is door de bondsvergadering eenvoudig als notificatie aangenomen en ter griffie gedeponeerd. De llanoversclie Zlq. hecht groot gewigt aan het bezoek des keizers van Oostenrijk te Berlijn en ziet daarin eene tot Stand gekomene overeenstemming der groote mogendheden van üuitschland met Rusland, over de hangende Europesche en Duilscbe kwestie. In don brief van den keizer van Rusland aan Bodewijk Napoleondoor den heer Kisseleff overgebragt zegt de czaar hem dank voor de dienst aan Europa be wezen door zijne daad op 2 Dec. 1851 hij prijst de politiek, door Lodewijk Napoleon tot nu toe gevolgd^ en verklaart de verandering van regeringsvorm te willen aannemen op voorwaarde, dat daardoor noch de vrede gestoord noch de verdrogen verkort worden. "ij raadt Bodewijk Napoleon aan de kwestie der opvolging vooralsnog te laten rusten. Keulf.n 21 December. Dezer dagen zijn de te Brake liggende zes schepen der Duitsche oorlogsvloot die voor 238,000 daalders aan Engeland verkocht wa ren door den admiraal llrommy en twee directeuren der stoomboot-maatschappij te Londen overgenomen en door hunne nieuwe, kapiteins en manschappen be zet nadat de Duilscbe vlag gestreken en door do En- gelsche vervangen was welk gezigt zeer treurige ge waarwordingen bij de omstanders opwekte. Waren onze schepen." dus zegt een Duitsch dagblad als offer aan een orkaan door do zee verzwolgen waren zij door brand vernield hadden zij in eenen eerlijken strijd do vlag voor een magtiger vijand moeten strijken dat be- rigt zou een weldaad geweest zijn in vergelijking met hetgeen ieder goed gestemd Duilscher nu hij dezou ver koop ondervindt." t r a n k e ij s, Parus 20 December. Do keizer is eergisteren op zijne teis naar Coinpiègnewanneer men ten min ste in deze geloof mag slaan aan dn officiële berig ten met veel geestdrift begroet. Zijn inlogt in dia stad was een ware zegetogt. De daguerreotype is tot zulk eene hoogte geklom men dat men daarmede reeds zeekaarten vervaardigt en opnemingen der oevers en kusten bewerkstelligt. De lieer Mticaire heeft de snelheid waarmede een voorwerp wordt opgenomen, tot zulk eene hoogte ge bragt dat bij een paard in den galop een vogel in de vlugt vat. Hij zal dezer dagen een levensgroot portret van den keizer vervaardigen. Men zegt dat er eene commissie zal benoemd worden, orn doormid del van deze kunst al de kusten van Frankrijk op te nemen. okoot-3kittannien. Londen 20 December. Men verzekert hier dat Rusland Pruissen en Oostenrijk overeengekomen zijn de mededeeling der herstelling van bet Fransche kei zerrijk in nagenoeg dezelfde bewoordingen te beant woorden en dal dit antwoord eene onvoorwaardelijke goedkeuring der tegenwoordige en toekomstige builen- landsche politiek van Napoleon lil behelzen zal.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1