ZERKZEESCHE COURANT. Woensdag 22 December. 1832. O Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADINISTRATIEN NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. N.o 102. abonnebiebitb-fbijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór 4 tire. verschijnt: PB.XJa dsb advebtbktixn Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Hoodberigtenvan 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregi. Sluiting Groot e Jagt. NOTIFICATIE. Do Staatsraad Commissaris des Konings in de provincie Zeeland Brengt l>ij deze ter kennis van do belanghebbenden dat door heeren Gedeputeerde Stalen is bepaald dat in deze provincie voor dit jaar de sluiting der groote Jagt is bepaald op den 31 December aanstaande met zons-ondergang zullende bet tijdstip der sluiting van de Jagt op Ganzen, Eenden en Watersnippen nader Worden vastgesteld. Deze notificatie zal in het Provinciaalblad geplaatst en in den gebruikelijken vorm aan de Gemeente-Besturen ter alïixie toegezonden worden. Middelburgden 16 December 1852. De Staatsraad Commissaris des Konings voorn/ VAN YREDENBURCH. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het kohier van hel ÜPalenRpcg'tf; dezer Gemeente over het 24e kwar taal dienst 1853/5S op den 10 dezer maand door den heer Staatsraad Commissaris des Konings in deze pro vincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligl is zijnen aanslag op den hij de Wet be paalden voet te voldoen. Zierikzee den 21 December 1852. DE CRANE. De Plaatselijke Commissie van geneeseunnig Toevoorzigt binnen deze Stad gezien hebbende de Publicatie van de Provinciale Geneeskundige Commissie te Middelburg dd. 11 December 1852 acht zich ver pligl de Neringdoenden binnen deze Stad te herinheren aan den inhoud der Koninklijke Wetten van 3 April 1807 en 12 Maart 1818 Staatsblad n.b 16) waarbij aan Onbevoegden het in Dagbladen aanprijzen en te koop aanbieden van zamengestelde Ge- niesmiddelen» onder Welke benaming ook is Verboden en dat daartegen straffen zijn bedreigd. Brengt ter kennis dat onder die zamengestelde mid delen worden verslaan de zoogenaamde Haarlemmer- Olie Urbanus-Pillen Oorpillen en alle andere midde len van dien aard waarbij een bepaald gebruik in deze of gene ziektegevallen is aanbevolen en Waarschuwt de bovengenoemden en allen wieii dit aangaat zich voortaan Overeenkomstig de genoemde wetsbepalingen te gedragen terwijl de nalatigen Beglerlijk zullen worden vervolgd. Zierikzee, den 18 December 1852. Namens bovengemelde Commissie F. KELLER President. J. H. OCHTMAN, Jou.'z., Lid en Secretaris. öuïtbohz.jmi>. Berlijn 17 December. De heer Fillmofe die op dit oogenblik correspondent is van den Times heeft van uit Londen het hevel ontvangenom zich tiaar Australië te hegeven van waar hij voortaan zijne cofrespohden- tiën aan den Times zal zenden. Zoo als men weet laat dit blad zijne correspondenten nu en dan van plaats ver- Wisselen. In sommige kringen noemt men eene dochter van den hertog Maximiliaan Joseph van Beijeren als do ver moedelijke toekomstige keizerin der Franschen. Wie de gelukkige is weet men nog niet. ir h a n e r ii k| Parijs 16 December. Gisteren ochtend is het bosch van Breteuil behoorende tot de nalatenschap van Bo dewijk Philipsverkocht voor 3,810,000 fr. De ex- koning had het in 1830 van den heer J. Laffille voor meer dan het dubbele dier som gekocht. Ook is het schoone boschdomein van S.'-Dizier gisteren insgelijks aan een rijk kapitalist van Reims verkocht. Eindelijk zullen ook de domeinen van Are en Chateauvillain loebehoorende aan den prins van Joinvitleen dat van Banday, door mad. Adelaide aan den hertog van Mont- pensier nagelaten eerlang verkocht worden. Op deze wijze zal de familie Orléans weldra voldaan hebben aan de bepalingen der besluiten van 22 Januarij welke haar bevalen binnen een jaar tijds al do haar toebchoo- rende goederen te verkoopen. Parijs 17 December. De Russische gezant heeft Van zijne regering de noodige instruction ontvangen om zijne geloofsbrieven aan den keizer aan te bieden. Meh zegtdat de Charivari uitgenoodigd is zijne schimpschoten tegen eenige bekende bankiers wal te matigen. Ook moeten de schrijvers van looneelstukken verzocht zijn de gelukkige geldmannon wat te sparen. Ook wil men dat andere onderworpen als de maca- dam-wegen de straat Rivoli de verfraaiingen van hel bosch van Boulogne enz. niet meer lot het mik punt der spotternijen mogen gemaakt worden om kort te gaan de tegenwoordige tijd wil van geen gekscheren welen. Hoe zullen de Franschen zich in dezen neleli- gen toestand welen te schikken? caool-rrittahsiiic. Londen, 16 December. Den 10 dezer is de cor respondent van do Morning Chronicle te Weenen gear resteerd en twee dagen in hechtenis gehouden op grond dat zijne correspondenten vijandig jegens Oostenrijk waren. Ook zijne papieren zijn in beslag genomen. Met stoomschip Gïelóngden 4 November uit Greenock naar Australië gezeild werd tot den morgen van den 23 met schoon weder begunstigd toen een he vige storm uit het westen opzette die alles van hot dek wegsloeg en eeh groot lek veroorzaakte. De pompen werden bestendig in werking gehouden maar het water rees steeds hooger in weerwil van de krachtigste in spanningen, Het scheepsvolk wachtte alleen óp het aanbreken Van den dag om bet schip met de boot te verlaten in de hoop dat een schip in de nabijheid zou zijn. Deze hoop werd bevredigd den volgenden mor- geti ontdeklen zij het Zweedsche oorlogschip Nayaden uit de Noord-Zee en stevenende naar Gibraltar. Zij deden een noodschotdat door het schip beantwoord Werd maar hetwelk meteen te kennen gafdat het dienzelfdeh morgen zijne reddingsboot had verloren doch zoo zij zich met hunne eigene boot konden rédden, zij welkom zouden zijn. Omtrent elf ure ging het scheepsvolk aati boord van den vreemdeling over waar het met dé grootste genegenheid werd ontvangen. De scheepslieden waren allen gered maar verloren alles wat zij hadden het stoomschip zonk een half uur nadat zij hel verlaten hadden. Na te Gibraltar aangekomen te zijn ging het Schonpsvolk op het stoom schip Iberia over om van daar naar Southampton de reis voort te zetten. Van Hong-Hong wordt den 26 October II. gemeld, dat eene groote Chinesche jonk met eeno lading ter Waarde van 20,000 p. st. van Singapore naar Amoy bestemd hij Namoa door zeeroovers is aangevallen die de bemanning (19 in getal niet inbegrip van den kapi tein een Europeaan vermoord hebben. Londen 18 December, lint ministerie heeft beslo ten af te treden ten gevolge van eene gek'dene neder laag bij do indiening door de regering van nieuws financiële wetten. Volgens de laatste berigten uit Amerika is de expeditie naar Japan eindelijk vertrokken. Deze vloot beslaat uit 13 oorlogschepen waaronder 4 stoomfre- gatten totaal tellende 236 stukken en 3125 man. Zierikzee 21 December. Op den 30 dezer maand zal lo Middelburg worden aanbesteed Het bouwen van eene steenen suatiesluis a3n de noordzijde van bet eiland Schouwen in den zoogenaamden Ossenhoek bewesten Brouwershaven alles met de vereischte ma terialen. Dc eerste kamer der staten-generaal heeft mede de conversie-wel aangenomen met algemeene stemmen. Het provinciaal gcregtshof in Noord-Holland heeft den 18 dezer J. II. N. Eisenlöffel schuldig verklaard aan moedwillige brandstichting in een gebouw en dienvolgens veroordeeld tot de straffe des doods uit lo voeren op een schavot binnen de stad Amsterdam door het ophangen aan eeue galg dat er de dood na volgt alsmede in de kosten. Men verzekert dat de bij onze regering door da heeren llalkema te 's Gravenhage aangevraagde con cessie ter aanlegging der spoorweglinie op actiën van Harlingen over Groningen en vervolgens door die pro vincie over Leer naar Oldenhurg Bremen en Marburg, voor zoo ver het Hannoversche grondgebied betreft is afgeslagen. Den 13 dezer ontstond in de Noord-Brabnndsche gemeente Son ten huize van \V. van Kemcnadebrand, waardoor drie huizen zijn vernield. De 19jarige zoon des eigenaars die aan verstandsverbijstering leed is daarbij op eene jammerlijke wijze omgekomen. Den 13 dezer ontstond omstreeks half acht ure, brand te liedel bijna op hetzelfde tijdstip dat een den eigenaar ten laste gewezen vonnis, door in beslagneming zijner roerende gnederen ten uitvoer zou ge.legd wor den. Het huis is in weinig tijds tot den grond toe af gebrand. Uit Rozendaal meldt men van den 17 dezer De werkzaamheden tot het aanleggen van den Ncder- landsch-Belgischen spoorweg van Antwerpen over Ro zendaal naar Rotterdam hebben beden morgen op bet terrein alhier, onder directie van den heer Fynje ingenieur en directeur van getnelden weg een aanvang genomen. De weg zal in deze gemeente aan de zijde van de haven en onmiddellijk langs de plaats zelve wor den gelegd. Bij de voor eettigen lijd gehoudene inwijding der nieuwe kerk te Avereest had een kluchtig voorval plaats, men zag namelijk bij hel einde der godsdienstoefening velen met inspanning Werkzaam ten einde hun tot zit ten gebruikt wordend ligchaatnsdoel van do zitplaats los te krijgen hetwelk met zooveel moeite gepaard ging dat sommigen wier broek niet van de sterkste slof ver vaardigd scheen te zijn een gedeelte daarvan aan de zitbank moesten prijs geven. De verwer had door zijne met zulk eene sterke aantrekkingskracht voorziene verw tot dit ergerlijk töonoel aanleiding gegeven. In een Belgisch blad wordt uit Namen geschre ven Eene der belangrijkste cn beslissendsté operatiën der chirurgie de tracheotomieof opening dér luchtpij pen werd binnen deze stad voor de eerste maal uitge voerd en met een gewenschlen uilslag bekroond. Een meisje van 20 jaren door de croup aangetast zoudo zonder twijfel gestikt, zijn toen eene opening aan de ademhaling*-weg m in den omtrek var! den hals aan- gebragl haar dademhaling en plotseling hot leven terug gaf. Alles doet gelöoven dat niets do geheelo genezing zal verhinderen. De steenbakkers van Boom Hemixem en Niel moeten in 1853 omtrent 100 millioen steenen leveren voor do vestingwerken van Antwerpen. JONGSTE BUITENLANDSCI1E TIJDINGEN. De uitvinder van het helsche werktuig dat be stemd was om Lodeuiijk Napoleon te Marseille om het

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1