ZIEMZEESC z. N.° 99. Zaturdag 11 December. 1852, Woensdag en Zaturdag. r. NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. PM ba9zf Meren» m 7~3/4 96% 94% 119% ÖC/4 Vlaamsj ige prijzen ndere soor» n de hand, 8 tot f 8,75; rschte mede iere f 9,50 a als voren en Overm. a f 5/20. f 4,20 dito 3 f 8 a f 9; Gelders, ilch. Witle rdeboonen tot prijzen 1/1. Vele ;elemiteerd n weinige C. Moo- 68 jaren, E Cz. SCH Ml- rnstigd te tot en met elegenheid onderling GrE&S zoo door mmissaris' eene ga- lilielie om- geactit :r Directie •Agenten. emd abonsbuests-pbus i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór 4L ure verschijnt: prijs deb é0vebteetïem l Gewone 15 cents de regel. Geboorte— Huwelijks— en Doodberigten van 1-6 regels aft, behalve hel Zegelregt. >9* Polders Openbare Raadsvergadering- gehouden te Zierikzee, den 8 December 1853. Afwezig de Wethouder Jïï.r de Jonge, wegens ongesteldheid. Resumtie en goedkeuring der notulen van de laatste zitting. Benoemd tot leden van het bureau van stem opneming, voor de keuze Van een raadslid op 13 December eerstkomendede heeren M.r van Adri- chem en vak der Vliet; plaatsvervanger de heer Landsknegt. Rapport der commissieheiast geweest met het onderzoek van het voorgedragen rooster van af treding der leden van den Gemeenteraad, bij monde van den heer M.1' van Adrïchem. Conform het voorstel dier commissie de rooster vastgesteld. Hierna is men overgegaan tot de loting, waar- Van de uitslag is geweest, dat zullen aftreden in 1853 de heeren M.r Moens van Bloois M.1' van Dongen D.r Goemans en Landsknegt in 1855 de heeren van der Vliet, M.r Fokker, de Crane en Jh.v de Jonge en in 1857 de heeren MT Egter M.v Ermerins M.r van Adrïchem D.r Keller en het in plaats van wijlen den heer Mulock Hodwer te benoemen lid. Aan heeren Gedeputeerde Staten zal het proces- Verbaal hiervan worden toegezonden. Wordt medegedeeld, datdehoogere magtiging is verleend, om met dispensatie van vergelijkend examenL. Karreman als hoofd-onderwijzer op de Tusschenschool aan te stellen. Hierop wordt L. Karreman als zoodanig benoemd, met bepaling, dat hij dadelijk zijne school zal kunnen openen. Wordt kennis gegeven, dat Gedeputeerde Sta ten zich verpligt vinden, het reglement, houdende policieverordeningen op de markten aan den Koning ter vernietiging voor te dragen, uithoofde van bepalingen strijdig met de Gemeentewet. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit voor notificatie aan te nemenhetwelk wordt er te Zie- 1852 des d en lie(.V0an§enomenna^at een voorstel van M.r Fokker tot renvooi naar de commissiemet het ontwer pen belast geweest, met 7 tegen 4 stemmen was verworpen. Wordt in behandeling gebi-agt de benoeming van een muzijkmeester. Na eenige discussiën wordt besloten om tot een concours op te roepen de heeren Dogger te 's Bosch Sierurg te Brielleen J. Broers te Heusdenen de commissiebelast geweest met het onderzoek naar de sollicitanten dank betuigd voor hare vele en ijverige bemoei- jingen. Worden medegedeeld en voor notificatie aan genomen de volgende zaken: Jaarlijksch verslag der van arbeiders in 1851 Proces-verhaal van de opname der kas van den Gemeente-Ontvanger Goedkeuring van Gedeputeerde Staten der on- derhandsche aanbesteding van de uitdiepings- Werken Magtiging tot overdragt der armenhuisjes aan de armbesturen mits die armbesturen medé de vereischte hoogere magtiging erlangen. Dit wordt J gesteld in handen van Burgemeester en Wethou ders, ter verdere executie. Wordt gelezen eene missive Vail de Plaatse lijke School-Commissiehoudende toezending CLERCQ, landag den i 12 ure zoeke van 223 Burg. in onder I van dat volgen Bagijnen- tie B n.°] 1AHAMS, geven Waarborg-Vereeniging lf-,93* DB VOS, Van het proces-verbaal van het jongst gehou den vergelijkend examen der sollicitanten naai de juffer-kostschool alhier, waaruit blijkt, dat allen (mejufvrouwen van der Velden, Brem, Terben- hole en le Sage ten Broek) zeer aanbevelenswaar dig warendoch de eerste toch het meest van al len. Overgegaan zijnde tot de benoeming, wordt met eenparige stemmen benoemdmejufvrouw van Der Velden, te Gorinch'em, met bepaling dat zij in functie zal treden den 15 Maart eerstko mende; zullende inmiddels dispensatie gevraagd worden, als hebbende geen provinciaal examen in Zeeland afgelegd. De Burgemeester geeft kennis, dat in eene vol gende vergadering zal behandeld worden het ver zoek van V. Hogerzeil, tot roeijing der hoornen aan de Zelke; zoomede het reglement op de turf- meters, de wijzigingen van het policie-reglement én dé verordening voor de commissie van fabri- kage. De heer Landsknegt verzoekt de afheining van het gedeelte kade waaraan herstellingen hebben plaats gehad; de Burgemeester antwoordt, dat dit reeds is geschied. Waarna de vergadering is gesloten. z r 1 m 3 b ij k. Parijs 7 December. De Moniteur bevat beden een besluit des keizers waarbij amnestie wordt verleend aan een aantal onder-officieren en soldaten voor door hfin begane misdrijven. Het vertrek van den emir Ald-el-Eader naar Brussa (Klein-Azie) is op donderdag aanslaande be paald. Een Fransch stoomfregat zal hem naar de plaats zijner bestemming overvoeren. Ruim 2000 kooplieden en leveranciers hebhen adressen ingezonden om zich te mogen noemen hofle verancier van Z. M. den keizer. Naauwelijks is alhier in het museum van het Lou vre het graf van David geplaatst of een ander reiziger de heer Politic Tigeory beweert eenige maanden geleden in het land der Maroniten het graf van Noach bezocht te hebben. Het is gewelfd 80 duim breed 3 el lang en geheel met groene saai gevoerd Indien de archeolo gen zoo voortgaan mag men verwachten dal zij eer lang ook de graven van Adam en Eva zullen vinden. kroot-brittabibir tv. Londen 6 December. In het huis der gemeenten is mededeeling gedaan dat bet Britsche gouvernement den nieuwen regeringsvorm in Frankrijk had erkend en dat de keizer officieel heeft verklaard zijne verheffing tot die waardigheid op geen erfregt te willen gronden maar op den nationaien wil en tevens officieus dal hij de door de vreemde mogendheden sedert 1815 vast gestelde inrigtingen zonder eenige beperking aanneemt. De admiraliteit heeft het bevel uitgevaardigd om aan vreemdelingen die de verschillende rijkswerven mogten bezoeken niet te vergunnen de werkplaatsen of de in aanbouw zijnde schepen le bezigtigen. ■f- De hitte gedurende den zomer van 1852 wordt thans opgegeven als volgt te Calcutta en Oosl-lndie 82 graden Jamaica en West-Inrlie 81 Turkije Egypte en China 85 Tunis Palermo en Bermuda 83 Lissabon Napels en Madrid 77 Venetie en Milaan 73 Australië 68 en 78 en Engeland van 5 Julij tot 29 Julij 91 graden. b s li e I R. BiiusSEt 7 December. Z. M. de koning der Bel gen heeft het eerst door den Franschen ambassadeur de officiële tijding hekomen van de troonsbeklimming vau zijnen magtigen nabuur Z. M. den keizer der Fran schen. De kamer der representanten heeft gisteren de wet op de drukpers met 67 tegen 21 stemmen aan genomen. De heer A. Dumas heeft in de laatste 8 maanden 8 werken geschreven uitmakende 37 deelen. Zierikz.ee 10 December. Blijkens het verslag door de commissie voor de Onderlinge waarborg-vereeniging van arbeiders over het afgeloopen dienstjaar 185I/SS aan burgemeester en wethouders dezer stad aangebo den hebben in dat jaar aan deze inrigling deel genomen 144 personen die eene gezamenlijke som van f 1136,69 hadden ingebragt, en aan welke in den afgeloopen win ter hij wekelijksche uitdeelingen f 1344,87'/» was terug gegeven. Do commissie bad zich in de gelegen- heid bevonden gedurende het vroege voorjaar aan 48 arbeiders hij toerbeurten werk te verschaffen aan het opruimen der slikken die hij het uitdiepen der nieuwe haven over den stadswal aldaar waren gestort waardoor een aanvang is gemaakt om met deze onor- dentlijk liggende gronden de daarachter liggende gracht aan te vullen Waardoor nieuwe terreinen zullen ont staan die in het vervolg aan de stad eenig voordeel zul len kunnen aanbrengen. Volgens gemeld verslag, bezat het bij de vereeniging opgerigte Lijfrente-en weduwenfonds op den laatsten December 18.51 eene inschrijving in het grootboek der 3 pc.' nationale schuld van/'2400; het getal deelne mers bedroeg 29 terwijl in dat jaar nog slechts aan eene weduwe een pensioen van f52 was uitbetaald. Naar men verneemt zijn in het loopende jaar hier nog twee weduwen hij gekomen zoodal gedurende dit jaar drie weduwen behoorende tot den stand der arbeidende en werkende klasse uit. dit weldadig fonds eene jaar- lijksche toelage van f52 genieten. Men moet het daarom betreuren dat niet meerdere, tot de werkende klasse behoorende personen dan tot dusverre het ge val is zich lot de deelneming in dit fonds aanmelden de bijdragen zijn daarin zeer matig gesteld terwijl door hun overlijden de vrouw en hare kinderen meestal in bekrompene omstandigheden gerakendo, eene toelage van 1 per week geenszins onverschillig is gezwegen nog dat als de deelnemer zelve tot ouderdom mogt komen hem door de deelneming in dit fonds eene lijfrente verzekerd is die hij tot aan zijnen dood genieten kan. Wij wenscnen daarom dat men meer algemeen liet groote nut om in dit Lijfrente- en weduwenfonds deel te nemen moge heseffen opdat de weldaden daar van meer algemeen onder onze burgerij mogen uitge breid worden. Met genoegen kunnen wij melden dat de beer Cannemannskunstschilder te Breda, gedu rende eenige dagen zich le Brouwershaven bevonden en de noodige schetsen gemaakt heeft betrekkelijk het verongelukken van het Oostenrijksche brikschip Pegno d'Amicizia en het redden der schipbreukelin gen van dien bodem op de steile punt van den Ooster len einde daarvan in twee voorstellingen een scliililerstuk le vervaardigen hetwelk men zich ter, doel stelt ten voordeele Van de nagelatcne weduwen en weezen der verongelukte zeelieden te Hellevoetsluis te zullen doen verloten waarbij men bovendien aan eiken inteekenaar zal doen toekomen een exemplaar Steendruk deze gebeurtenis voorstellende. Naar de beoordeeling van de tegenwoordig geweest zijnde zeelieden die de redding hebben mogen volvoe ren gaven de schetsen door genoemden heer kunst schilder gevormd zoodanige juiste voorstelling van het gebeurde dat men er zich over getroffen gevoelde. Spoedig zullen dan ook inleekeninglijsteri door het geheele rijk worden verzonden ten einde een ieder in staat zij aan deze verloting deel te nemen. Tot hel bovengemeld doel hebben zich te Brouwers haven in commissie vereenigd de na le noemen hee ren C. Lapse llocke, burgemeester Moolenburgh med. doctor; G. van Wagegrillier hij het kaïitougu-

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1