Woensdag 1 December. pr.° 96. 1852.- e Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMISTI1AT1EN 1 1 NIEUWSTIJDINGEN. abonnememts-pbijs i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: prijs öee advektentikm Gewone 15 cents de regel. Geboorte—uwelijles- en Doodberigtenvan 1—6 regels af 1 behalve hel Zegelregt BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen Ier kennis van de ingezetenen dat bij Koninklijk besluit van den 19 October jl. n.° 23 Staatsblad n.° 385) de magazijnen of hoopen van beenderen en lompen, zijn opgenomen onder de inrigt ingeri die, volgens art. 3 des Koninklijken besluits van den 31 Januarij 1824 Staatsblad n.° 19) niet dan na vorkregene toestem ming der Plaatselijke Besturen kunnen worden daarge- steld of veranderd zoodat een ieder die voortaan beenderen of lompen wenscht te verzamelen daartoe vooraf, met opgave zijner bergplaats, verlof van dit Bestuur moet hebben gevraagd en verkregen op straffe, overeenkomstig art. 1 der Wet van 6 Maart 1818 [Staatsblad n.° 12). Zierikzeeden 23 November 1852. DE CRANK, Voorzitter. W. J. P. KROEF Secretaris. INSPECTIE OP DE VLOEDPLANKEN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma len beliend dat op Woensdag den 1 December aan staande eene algemeene schouwing op de VBoertpSain- Sseia alhier zal plaats hebben met uitnoodiging aan de ingezetenen langs de havens om hunne Vloedplan ken ol kistingen alsdan behoorlijk in orde gesteld te honden alles overeenkomstig het Reglement vastge steld den 10 Maart en afgekondigd den 27 Mei 1846. Zierikzee, den 24 November 1852. DE CRANE Voorzitter. W. J. 1'. KROEF Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dat tot ttveede "We*—selnsf £«"i* in deze Gemeente is aangesteld GERUIT VOLLEBREGTten einde dien Persoon in de uitoefening zijner bediening te erkennen. Zierikzee, den 24 November 1852. DE CBANE Voorzitter. W. J. P. KROEF Secretaris. BUITENLAND. neiTSOHiANs. Frankfort, 25 November. Naar men verneemt zijn dezer dagen door den Franschen gezant alhier na mens Lodewijk Napoleon aan den bondsdag zeer vrede lievende verklaringen gedaan die met blijkbare goed keuring werden aangenomen. Wijders hoort men in onze diplomatieke kringen verzekeren dat onmiddelijk na de verheffing van Lodewijk Napoleon hier een nieuwe Fransche gezant zal verschijnen die in last heeft om bet herstelde keizerrijk op eene schitterende wijze bij den bondsdag te vertegenwoordigen. Er is te Petersburg nog geene sprake geweest van de erkenning der Napoleontische dynastie. Uit Hongarije meldt men dat de policie het be kende hoofd der opstandelingen Noszlopy die in den jongsten oorlog in Hongarije eene zoo belangrijke rol gespeeld heeft mogtig geworden is. Noszlopy moet zich onder een anderen naam bij een Hongaarscli edel man verborgen hebben. Te Jeruzalem en in bare omstreken neemt de bloei van den akkerbouw zeer toe, en zulks hoofdzakelijk door de hemooijingen van de Archimandrilen van liet Grieksche klooster. Eene aanzienlijke prijsverhooging der landerijen is hiervan het gevolg. Vooral legt men zich met goed gevolg op hel aankwecken van moerbe- ziën-boomen toe, van welke er in de afgcloopcne lente 23,000 digt bij de poort van Jaffa geplant zijn. Ook verbouwt men er olie-zaad en legt men er wijngaarden aan terwijl de Jeruzalemscbe olijven zelfs eene zekere vermaardheid verkregen hebben. r a a s b ij ir, Parijs 25 November. Het wetgevend ligchaam heeft heden mededeeling ontvangen van eene boodschap des presidents aldus luidende Mijne heeren Ik heb u uit uwe departementen bijeengeroepen om deel te nemen aan de plegtige gebeurtenis welke op hel punt staal baar beslag te verkrijgen. Ofschoon de senaat en bet volk alleen het regt hebben om de grondwet te wijzigen hob ik ge wild dat bet wetgevend ligchaam even als ik zijn ontstaan te danken hebbende aan bet algemeene slem- regl voor de wereld de getuigenis aflegde van de vrijwillige beweging die mij tot het keizerrijk voert. Ik hecht er gewigt aan dat gij het zijt die de vrijheid der stemming en bet aantal der stemmen sla vende in uwe verklaring de volledige wettigheid van mijn gezag doel uitkomen door toch beden te ver klaren dat het gezag op een onwodersprekelijk regt steunt geeft het de noodige kracht om iels duur zaams te vestigen en liet welzijn des vaderlands lo verzekeren. De regering zal zoo als gij weet slechts van vorm veranderen. Aan de grooto belangen welko de verstandelijke beschaving vereischt en de vrede ont wikkelt gewijd zal het bewind zich even als te voren binnen de grenzen der gematigdheid houden want het geluk vervult nimmer hel gemoed van hen mei trotseh- heid die in hunne nieuwe verheffing slechts zien een belangrijken pligl hun door het volk opgelegd en eene zending, hun door de Voorzienigheid toever trouwd." Deze boodschap is gelijk men ziet in weerwil van hare kortheid geenszins van belang ontbloot. De go- wigtigste zinsnede is voorzeker die, waarin Lodewijk Na poleon de moeijelijk lo houden belofte aflegt van zich binnen de perken der gematigdheid le zullen houden. Dit was hel juist waarin Napoleon I te kort schoot. Zijn neef en opvolger Napoleon lil stelt zich dus geene geringe taak ten doel. Na de overlegging van deze boodschap begaf zich de vergadering-in hare bureaux om een begin te ma ken met liet opnemen der stemming. Deze taak zal zij waarschijnlijk woensdag 1 December ten einde ge- bragt hebben. Des avonds van denzelfden dag zal bet geheele wetgevend ligchaam zich naar S.'-Cloud bege ven ten einde aan den president den uitslag der stem ming te overhandigen. Den volgenden dag den 2 December, zal Lodewijk Napoleon naar de Tuileriën gaan alwaar bij dcor de drie groote ligchamen van staat zal ontvangen worden en waar de afkondiging van het keizerrijk zal plaats hebben. Vreemd is het dal men ditmaal in de departemen ten der Nièvre der Loire der Saóne et Loire der Beneden-Pyreneën enz. de sterkste Napoleontische meer derheid aantreft terwijl die in December 1851 bekend stonden als het sterkste door socialismus besmet en daar don ook de krachtigste pogingen tot oproer en plundering werden aangewend. De Moniteur meldt als een leeken van belang stelling in de stemming over het keizerrijk dat ook verscheidene blinden (waarschijnlijk de bewoners van het blinden—instituut) gestemd hebben. Men vraagt evenwel boe deze ongelukkigen van bel gezigl be roofden de zekerheid kunnen hebben dat zij hunne ware stem uitbragten en dal men bun niet een briefje met ja in plaats van neen in de handen gestopt heeft. Het gemeentebestuur van Parijs heeft eeno soin van 600,000 fr. beschikbaar gesteld oin uitgedeeld le worden onder de behoeftigen bij gelegenheid van de aanvaarding der keizerlijke waardigheid door Lodewijk Napoleon. Eene door de policie dezer dagen te Rouaan be werkstelligde huiszoeking heeft geleid (ol het ontdek ken van een rijken grondeigenaar en bornn die in een armoedig vertrek eene kleine kamer bewoont in lom pen gekleed gaat en al zijn vermogen ten bedrage van niet minder dan 240,000 fr. in bankbiljetten en an der papier steeds bij zich draagt omdat bij geen nota ris geen bankier en over bet algemeen niemand dan zichzelven vertrouwt. Zijne gierigheid vergunt hetn niet eene fatsoenlijke woning en nieuwe kleederen zich te verschaffen. Dezer dagen hebben de commiezen te Troyes eene belangrijke inbeslagneming gedaan zij hielden namelijk vier rijtuigen aan ieder met vier paarden bespannen die allen beladen waren met zware balken het bleek dat alle deze balken hol waren en dat daarin verborgen was eene zeer aanzienlijke hoeveelheid tabak en cigaren. Een herbergier aan de grenzen van Spanje die eenen reiziger des nachts had vermoord ten einde door middel van het goud dat deze met zich voerde met een rijk meisje, dat hij beminde, in hel huwelijk le kunnen treden is heden binnen deze hoofdstad gear resteerd en aan de Spannsche autoriteiten overgeleverd. Men weel dat de heeren de Saulcy en Delessert op hunne reis door het 11. Land de plaatsen ontdekt hebben waar vóór 3000 jaren de steden Sodom en Gornorra stonden en die waar hel graT van koning Da vid zich bevond. De sleenen van dit graf zijn nu naar de Louvre overgevoerd en in hel Assyrisch museum ten toon gesteld. Zij zijn twee in getale, waarvan een in het midden geschonden is en waaraan een stuk ont breekt. Deze steenen dragen opschriften en uitgebei telde versierselen van takken van klimop en olijven. Binnen korten tijd zal het graf hersteld en door de be langstellenden aanschouwd kunnen worden. Parijs 27 November. Hel definitive en complets resultaat van de stemming in 81 departementen is als volgt Ja7,033,000 Neen278,000 De vijf departementen waarvan de volledige uitslag nog niet bekend is zijn Aisne Ardècbe Ardennes Morbiban en Corsica benevons Algeria. De nog niet volledige uitslag der stemming van het leger te land en tor zee geeft Ja280,000 Neen10,000 GROOT-BKSTXAESWIEra. Londen 24 November. Eergisteren zijn drie sche pen uit Australië op de Theems aangekomen geza- mentlijk aan boord hebbende de verbazende hoeveelheid van ruiin zeven ton stofgoud hoe groot echter dezs hoeveelheid zij verwacht men met de Dido nog ruim tien ton (280.000 oneen), met de Neptune 17,000 de Andromache 42,051 oneen enz. Do dagbladen doelen vele hijzonderheden mede aan gaande het uitgestrekt goudveld dat in Zuid-Australie in de nabijheid van Adelaide ontdekt is. Het vangt aan bij de bronnen der Oukaparinga nabij de bergen Crawford en Torrens strekt zich minstens 60 mijlen ver tot aan de kust bij Noarlunga uit en belooft rij ken voorraad te zullen opleveren. In de Noord-Amerikaansche dagbladen vindt men een zeer omstandig ber/gt volgens hetwelk in de Ver- eenigde-Slaten het plan beraamd en de uitvoering nabij zoude zijn om S.'-Domingo met eene zich als landver huizers voordoende schare ondernemende lieden te ver meesteren en van daar een nieuwen aanval op Cuba le ondernemen. Londen 25 November. Volgens gisteren van da Afrikaansche kust ontvangen beriglen werd van den slavenhandel niets meer vernomen. Hel laatste slaven schip was voor geruimen tijd door de oorlogsstoomboot Fireflij bemagtigd niet ver van S.'-Paul-de-Loando. Niettemin melden de laatst ontvangen beriglen van Ha vana dat tusscbcn 1 Januarij en 9 October jl. nog 4118 slaven op Cuba zijn ontscheept. Ook in Brazilië moet nu en dan nog een enkele slavenhaler zijne men- schenlading welen aan den wal te brengen. De Amerikaansche expeditie welke omstreeks 1 December naar Japan zal vertrekken neemt een mag- netischen telegraaf, een locomotief en spoorwagens benevrns verscheiden andere voortbrengselen der heden- daagsche beschaving mede die bij de Japaunezen niet weinig verbazing zullen wekken. Men weel dat nu drie jaren geleden do heeren Richardson llarlh en Overweg met medewerking der Brilsche en der Pruissische regering eene ontdekkings- reize naar het binnenland van Afrika hebben onderno men. In het vorige jaar bezweek de heer Richardson

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1