N.° 90. Woensdag 10 November. 1852. Woensdag en Zaturdag» £.BOBIIHEaiJEHTS-PBIJa Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren,'snamidd. vóór 4 ure. TT in- ili Provinciate Staten van Zeeiandt Zitting van 2 November. tegenwoordig de voorzitter de grillier en 25 leden. l)e Staatsraad Commissaris des Konings opent dé vergadering en benoemt eene commissie bestaande uit de heerets Paspoort, Catshoek en Vogelvanger, tot onder zoek der geloofsbrieven van den heer m.' J. E. Ris- secuw. De commissie adviseert tegen de toelating, np grond» dat de stemming voor het eerste heeft plaats gehad 1 Oc tober, de herslemming eerst op 18 Oct. II.in strijd met art. 9 der l'rov. wet. De heer van Deinse spreekt vóir de toelating omdat er niet volstrekt nietigheid op bedreigd staalde lieer Blanuheen omdat liet slechts de vraag zou zijn of de stemgeregtigden er door benadeeld waren. De beeren Verhogen, Paspoorten L'ytlènhooveU beroepen zich op de wet en houden het voor een gevaarlijk antecedent. De heer van Cillers daar het bezwaar tegen de toe lating ontstaat buiten schuld van deti heer Risseeuu) en van 't gemeentebestuur, en alleen doordal Gedeputeerde Staten den dag niet eerder hadden kunnen bepalen meent dot leden van dat collegi'e moeijelijk over de zaak kunnen stemmen en daar er till in 't geheel slechts 25 leden tegenwoordig zijn Wnnscht hij de beslissing in de volgende vergadering. Hiertoe met acclamatie besloten. Werden gelezen de brievph van de heeren A, 'rfe SmidtIf7. O. de Jonge B. Van der Mnnd'cre T, T. P. PierssensB. Pximme en P. Buyzehoudende dal zij deze najaarsvergadering niet zouden kunnen bij wonen, en is overgegaan tol de trekkihg ter splitsing in 8fdeelingen n ordende alzoo zarnengesteld de eerste af- deeling uit de heeren O. Verhagen, Z. Snijder, P. IV. Steen kamp J. J. van Deinse. G. IV. 7'. Vogelvanger S. J.uieyn P, B. HardenbergD. UytlênhoovenG. J. Sprenger en K. Wagtho, waarbij toegevoegd is uit Ged. St. de heer C. Fis. De Meede afdeeling uit de beeren IV. J. van Voorts Catshoek, A. Eakebeeke ,1. .11ll'èn- nequin A. van den Broeds 31. C. Paspoort var, Grijps- kerheJ. C. O BenleijnJ. Fransen van de Putte H. G. Hammacher G. I. van den BoschIV. J. P. Er oef en J. van der Have waarbij toegevoegd zijn uit Ged. St. de heeren .4M. Becius en J. C. R. Van der Rilt. De derde afdeeling uit de beeren A. A. Mooijaart, C. van de Stolpe31. Ma zure M. P. Rlanubeen IF. SnijderIJ. Mooienburgh J. IV. Callenfels S. IIvan Diggelen en 31. C. de Crane; waarbij toegevoegd zijn uit Geil. St. de heeren P. Uamas van Citters en J. E. Sehuurbeqne Roeije. Tol slomopnemers wordeh door den voorzitter be noemd de beeren van de Stolpe van Citters Hennequin en Hardenberg. Tot de commissie van verzoekschriften Worden verko zen bij eerste stemming de beeren Kroef en Hardenberg mitsgaders hij herstemming tusschen hem en den heer van Deinsede heer Mooijaart. Voorts zijn aan de orde gesteld en worden door deD griffier nchtervolgens voorgelezen a. Adres concessionaris van de stoombootdienst tusschen Rotterdam en Middelburg met bezwaren te gen hel reglement op het gebruik der provinciale stei gers met voorstel van Ged. St. b. Missive van den Minister v. Binn. Z. meteen af schrift van Z.' M." besluit houdende goedkeuring van het besluit der staten betrekkelijk de rekening en ver antwoording von Ged. St. over 1850. c. Missive van den Minister v. Binn. Z. ten ge leide van een afschrift des Koninklijken besluits hou dende goedkeuring der door de Prov. St. vastgestelde wijziging van bet reglement van orde voor hunne ver gaderingen. d. Koninklijk besluit van den 30 Augustus 1852 n.° 42 houdende goedkeuring der door de Prov. St. Vastgestelde instructie voor Ged. St. benevens de daar toe betrekkelijke missives van den Minister v. Binn. Z. ïn van Ged. St. Aangenomen voor notificatie» vsbbchubt: e. Missive van den Minister van Binn. Z. mét den staat van geraamde kosten voor het prov. bestuur voor zoo veel het rijksbestuur is over 1853. De Comm. des Konings vraagt liet gevoelen der sta ten lot aannoming voor kennisgeving of verzending naar de afdeelingen. De heer van DeinSe wensclit eene ver zending naar de afdeelingen opdat de leden zich al daar beraden of men zich opzigtens deze zaak niet zal Wenden tot de Iweode kamer der staten-generaal. Ëen nader onderzoek desaangaande acht hij van belang. De heer Paspoort appuyecrl dit gevoelen en vindt het voor beeld tot vergelijking door den Minister in zijne mis sive aangehaald verkeerd gekozen. De heer Vylten- h'óoven is van een tegengesteld gevoelen aangezien eene verzending naar de afdeelingen tot niets zal leiden of zoo al tol iets dan nog tot eene afkeuring der provin ciale rijks-begrooting. Hij wederspreckt verder het ge zégde door den heer Paspoort zoo ér al vroeger min der bedrijvigheid aan het ministerie v. Binn. Z. heersclite, zegt hij zoo is dit althans nu niét het geval. Do Comm. des Konings Ondersteunt dit gevoelen en oor deelt het tevens gepaster indien de bezwaren blijven bestaan in een volgend jaar daarop terug te komen. Do missivo wordt voor kennisneming aangenomen als mede f. Missive van den Minister v. Binn. Z. ten geleide van bet Koninklijk besluit houdende goedkeuring van hét door do l'rov. St. vastgestelde reglement op het ge bruik der provinciale steigers benevens des Ministers daartoe betrekkelijke missive en die van Ged. St. g. Missive van den Minister v. Binn. Z. betref fende bet besluit der Pr. St. tot intrekking van bet provinciaal reglement op de inrigting en dienst der Veldwachters met voorstel van Ged. St. De vergadering vereenigt zich met het voorstel tot intrekking met uit. Deé. 1852. De Comm. des Konings geeft aan de vergadering te kennen dat het gedurende deze zitting kan voorkomen dat Je leden zullen hebben te beslissen tusschen eene directe verzending van daarvoor vatbare besluiten aan Z. M. den koning en eene verzending door inter mediair van den Minister v. Binn. Z. Hij acht zich verpligt dit thans te kennen té geven opdat de leden zich desaangaande zullen kunnen beraden te meer nog, daar ook in andere gewesten zoodanig besluit be reids is genomen. k. Voorstel van (led. St. tot intrekking van het reglement ter voorkoming en blusSching van brand in de gemeenten ten platten lande in Zeeland en zulks naar aanleiding eener missive van den Minister van Binh. Z. Wordt besloten lot Verzending tiaar de afdee lingen. i. Voorstel van Ged. St. tol intrekking van het provinciaal reglement op het daarstellen en bijhouden van registers van bevolking en inwoning. De heer Paspoort geeft in bedenking of hier niet dewijl er geene bedenking omtrent hel onderwerp be staat tot een dadelijk besluit aanleiding. De voor zitter acht eene verzending naar de afdeelingen meer in den regel hij Wil evenwel de bedenking van den heer Paspoort aan hel gevoelen der vergadering onderwer pen. De heer Verhagen verzet zich hiertegen met be roep op het reglement van orde. Wordt besloten tot verzending naar de afdeelingen. k Mededeeling van den uitslag van hot onderzoek bij Ged. St. omtrent het plan van jh.r de Jonge be treffende eene conversie der provinciale geldleeningen. De voorzitter herinnert bel ten opzigte eener ver hoogde belasting genomen besluit en annexe van het zelve (notulen van 17 Julij) voorstellende deze mede deeling alsnu voor kennisneming aan te nemen. De lieer Franssen van de Putte doet het vreemdsoortige van liet door do staten genomen besluit uitkomen en de zaak uit onderscheidene oogpunten beschouwd heb bende stelt hij voor deze mededeeling van Ged. St. te verzenden naar do afdeelingen oin ze in aanmerking te nemen tér gelegenheid van de overweging van het voorstel van Gód. St. ten (ine eener conversie van pro vinciale geldleeningen. töe heer Vyttenhooven oordeelt, dat eeno nadere beschouwing hier niet moer to pas PBUH OEB anvEHTBHTZEU Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberiglen van 1-6 regels af 1behalve het Zegelregt. komtdaar het besluit der staten definitief is genomen. De heer Franssen van de Putte repliceertdat do zaak van zoo veel belang is dat zij nog wel eens in overwe- ging mag genomen worden. De heer Mooijaart is van gevoelen dat het stuk slechts voor notificatie kan aangonomen worden. De Comm. des Konings stelt daarbij voor nederlegging ter griffie. Wordt conform hel laatste voorstel besloten. I. Nader voorste! van Ged. St. omtrent de heffing Van lollen ten behoeve der provincie, ten gevolge Z.r M." besluit van den 1 Sept.dezes jaars n.° 10, waarbij is goedgevonden aan het daartoe betrekkelijk besluit van de Prov. St. van den 1 Julij te voren n.° 4 geena goedkeuring te verleenen. Verzending naar de afdee lingen. Ten opzigte der aan de orde gestelde voorstellen van Ged. St. k en m zegt de voorzitter dal dezelve na der zullen worden ingediend. m. Missive van den Minister v. Binn. Z. hou dende kennisgeving dat Z. M. zich beeft vereenigd met zijn voorstel om voor eeno verbeterde stoombootdienst tusschen de beide Sclieide-Oevers een rijkssubsidie van 3000 voor eeuige jaren te beginnen met 1853, toe te staan. Aangenomen voor notificatie. n. Voorstel en plan Ged. St. tot het uitschrijven eener provinciale geldleening. o. Missive van den Minister v. Binn. Z. ten go- leide van een Koninklijk besluit waarbij de beslissing omtrent de begrooting der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven over 1853 wordt ver daagd en levens van eene nota van aanmerkingen waartoe het onderzoek dier begrooting heeft geleid en voorstel van Ged. St. om de begrooting zoo met bet oog op deze bedenkingen als op de door Prov. St. in hunne laatste zomervergadering genomene beslissing, te wijzigen. p. Voorstel van Ged. St. betrekkelijk eeno gewij zigde voordragt tot heffing eener provinciale belasting ter bestrijding van de onkosten voor de verbetering der middelen van communicatie. q. Nader voorstel van Ged. St. omtrent het aandeel der provincie in de verevende uitgaven voor kwade pos ten op de personele belasting. r. Voorstel van Ged. St. tot wijziging van het re glement van administratie der polders in Zooiand voor wat betreft het Waterschap Schouwen c. a. s. Voorstel van Ged. St. tot wijziging van liet re glement voor de provinciale school ter aankweeking van heelmeesters en vroedvrouwen. Worden allen geren- voyeerd naar de afdeelingen. 's Konings Comm. berigt dat ten zijnen bureele is nedergelegd een voorstel van den heer Hennequin met vereischt appui. Hij stelt voor den beer Hennequin too te laten om zijn voorstel te adstrueeren in de tweedo op die van heden volgende zitting. Wordt overeen komstig dit voorstel besloten. De volgende zitting wordt bepaald op morgen ten twee ure. Zitting van 3 November. Present de Comm. des Konings31 leden en do griffier. De Comm. des Konings de vergadering geopend heb bende leest de griffier do notulen der zitting van gis teren. Zonder aanmerkingen worden deze notulen gearres teerd. Kennisgeving eener missive van den heer Moolenburgh, berigtende de vergadering niet te kunnen bijwonen. Is ingekomen eene missivo van den heer Risseeuw op grond van daarbij aangevoerde redenen zijno aan Ged. St. ingezonden verklaring van aanneming van liet hem door de kiesgeregtigden opgedragen man- daal ten gevolge der daarover gisteren plaats gebad hebbende discussiën in verband met vorige handelin gen herroependo en nu verlangende niet meer voor het lidmaatschap der Staten van Zeeland in aanmerking to komen. Het preadvies van den Comm. des Konings, om deze missive als kennisgeving aan te nemen wordt unaniem goedgekeurd. Aan de ordo wordt gesteld

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1