Zaturdag 23 1852. Woensdag en Zaterdag. steden,! j^f.O 85» win. I UJ bin. ekoinen jcrelaris fee; zul- iben op ien ure. IBOKNEnXSTS-PBIlS Per drie maünden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der A dverl. daags tevoren.''snamidd. vóór yS ure. Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks— en Doodberiglen van 1-6 regels a f 1behalve hel Zegelregt. MEMORIE IVAM TOEEMCMTXWG der ESegrootïng- voótf Ba«»t ÏS53 VAN DE GEMEENTE ZÏEftÏKZEE. Snkomstërti HöOFtiSTUK I. 'Ontvangsten wegens vroegere diensten. Art. 1Batig slot der rekening over het dienstjaar 1850, door heeren Gedep. Staten vastgesteld op f l7,346.071/2« Naar het oude voorschrift der begrooting zou het batig slot van het vorige jaar móeten gebragt Worden als volgt •Batig slot der begrooting van het vorig jaar f717,54 saldo der rekening van 1851 f11,004,6372 is reeds voor resultaat der comptabiliteit in de begroö- ting van 1852 gebragt -10,725,04 -279,591/, verschil goed sloti f997,13l/2 Doch daar met de invö'éring van ren gansch nieuw belastihgheginsel voor het jaar 1853 op het bezit van het waarschijnlijk reëel goed slot van 1852 is gerekend óm daarmede gedeeltelijk den tienden of laatsten termijn van aflossing, vóórkomende in hoofd stuk V ofdeeling 11 art. 1 te dekken, zoo is daarvoor in deze begróölihg uitgetrokken eene som van f 4032,19, welk resultaat gegrond is op de werkelijke ontvangsten lót 1 September 1852 met bijvbe.ging der waarschijn lijke productie der vier laatste maanden haar den maat staf van bet vorige jaar en op de uitgaven welke tot. het einde dcS jaars waarschijnlijk zullen aangewend worden, die zoo gemakkelijk te berekenen zijn daar dezelve zieb bepaloh of tot vaste jaarwedden en leverantiën óf tot aahnemingssommeh met bijvoeging van een gedeeltelijk bedrag der onvoorziene uitgaven. Hoofdstuk II. Batenen opkomsten'enz. Art. 1. In komsten van vaste eigendommen zijnde huishuur der gebouwen aan het Havenhoöfd, f36, en van hel voorma lige accijnshuisje f 6, vóórts de jaarlijksche pachtsommen der bouwlanden, aan de gemeente töehehborende, (waar van zijn afgezonderd de weilanden en dijkettingen, voor kómende onder het 4a° art. van dit hoofdstuk) f 145,50 gelijk aan de wezentlijke opbrengst in de rekening 1851 en de begrooting 1852 gebragt f 187,50. Art. 2. De tienden én grondrenten als voren. Art. 3. De jagt ën visscberij de jaarlijksche pachtsommen vólgens de ze venjarige verpachting nu vöör het derde jaar. Art. 4; De weilahden eh dijken èigëndorii der gemeente als boven gedurende zeven jaren verpacht kunnen voor het derde jaar 1853 opbrengen f 1150. Art. 5. De hout hak naar de laa 1st vorige opbrengst berekend. Art. 6. De renten van kapitalèh zijn met f 1Ö0 verhoogd door de redintegratie van f 4000 nom. 2l/2 0 Nat. Schuld, bij doorlöopehd nummer 83 der begroolihg voor 1852 toegestaan met aftrek echter der f 2 interest door de 6^° aflossing op het hypotheek van W. Van Vliét, ih 1852 ad f 50 gedaan. Daarbij is echter op het nöm. ka pi t. der 27s P0-1 N. S. eene vermindering gebragt van f 18j000 en eene korting van een half jaar interèst van dat kapi taal verschijnende 1 Jan. 1854, ten gevolge van den verkoop bij hoofdstuk V afd. II art. 2 voorgesteld. Hoofdstuk III. Belast, en heffingen. Afd. I. Art. 1 —7. De opcenten op de hoofdsommen der grondbelas ting, het personeel en dé rijks accijnsen, gebragt naar het gewijzigd belastingstelsel aébtefvolgéns besluit van den gemeenteraad dd. 28 Junij dezeS jaars waarop do Ko ninklijke goedkeuring wordt ingewacht. Afd. II. Art. 3. De hoofdelijke omslag geregeld als voren naar een daarbij ingediend reglement. Afd. 111. Art. 1, 2 eh 4. Plaatselijke belasting op de dranken het gemaal en de brandstoffen volgens hel nieuw belastingstelsel als vo ren, in verband tot de heffing dér opcenten op 's rijks ac cijnsen en overeenkomstig de gemeentewet. Aid. IV. NihiL Afd. V. Art. 1 2 3 4 en 6. Deze artikelen zijn alle gebr'agt haar dé werkelijke opbrengst in 1851 of de vermoedelijke berekening. Hoofdstuk IV. Inkomsten van verschillenden aard enz. Ai l. 2. Dè pachtsom per jaar van dit artikel. Art. 3. Vermoedelijke opbrengst naar vorig rendement. Art. 6, De opbrengst der verkochte zwanen (Neigeudom der gemeente) tot f54, benevens die der onbruikbaar ge worden gereedschappen en voorwerpen aan den voorma- lig'en werkwinkel tol f216, zanven f270. Art. 8. Res titutie door liet rijk van veergelden voor lotelingen en verlofgangers der nat. militie do gewone jaarlijksche som. Art. 9. Deze ontvangsten bestaan in de volgende posten a De laatste termijn var. aflossing van een hy potheek op zeker huis wijk A n.° 413 alhier toebe- hoorende-aan W. van Vliet herkomstig van de voorma lige visscberij, waarvan de rente hiervoren is gebragt onder het zesde art. van hoofdstuk II f 50. b. De ver moedelijke opbrengst der zelkasch waarvan men groóte- ren aftrek voor dc glas-fabrijken verwachten kan nu de prijs van dit artikel door den gemeenteraad weder tot f 5 per last als voorbeen is teruggebragt f 1000. c. De jaarlijksche bijdragen door ondernemers van postwagen- diensten in den door de gemeente gecontracteerden afkoop der tollen op den straatweg tusschen Zierikzee en het veer Zijpe, f75. d. De jaarlijksche bijdrage door het departement van marine tot onderhoud van den groo- ten toren als zeemerk ingevolge Koninklijk besluit dd. 3 October 1835 n.° 30 f200 zamen f 1325. Hoofdstuk V. Buitengewone ontvang sten. Afd. I. Opbrengst van geldleeningen. Nihil. Afd. II. Art. 2. Bij hel 3dé hoofdstuk 2db afd. art. 1 van uitgaafzal men als post van aanleg of vernieuwing aantreffen eene som van f 12,000 zijnde bet bedrag hetwelk men be rekent noodig te zullen hebben om drievierÜeii der aanheiningssom te dekken tot daarstelling van een gepro jecteerd werk aan het West-Havenhoofd tot doortrek king van den havendijk en opruiming vari het zooge naamde plankier hetwelk in eenen slechten en geon- trahpórieerden toestand verkeert. Om nu bovenstaande som ongeveer te dekken, acht rhen het verkieslijk boven elkë goidleehing om bij den tegenwoordigen hoogen stand der openbare fondsen over te gaan tot verkoop van f 18,000 nominaal 27a °/o N. S. én welk bedrag berekend tegen 64 ten honderd de op de begrooting gb- bragte som van f 11,520 uitmaakt. Voor het overige één vierde gedeelte der aannemingssom behoeft noch geld leen ing, noch verkoop van fondsen plaats te vinden, daar aan dat werk vijf jaren onderhóud zal verbonden zijn en dal een vierde gedeelte over die jaren verdeeld uit de gewone fondsen zal gevonden kunnen worden zoo ook de redintegratie der bovenstaande f 18,000 met eeii be drag van minstens f 2000 nom. jaarlijks, te beginnen mei het jaar 1854 naar den koers in buitengewone uit gaaf uit te trekken. Met een gemis van een half jaar of f 225 interest over hét jaar 1853 daar eerst met 1 J ulij van datzelfde jaar de som zal benoodigd zijn zal dal be langrijk werk tot stand kunnen worden gebragt terwijl het gemis van interest voor 1854 f 450 bedragende met 1855 én vervolgens jaarlijks, door de voorgestelde redin tegratie van f2000 nom. waarde, met f 50 zal verminde ren en alzoo binnen weinige jaren de gemeentefondsen tot de bestaande hoegrootheid worden teruggebragt. Art. 3. De opbrengst van verkochte boömeii in 1852. ÏJïfg-aven Hoofdstuk I. Jaarwedden coltecteloónen schrijf- loonen. Afd. J. Art. 1,2, 3 en 4. De gewone jaar wedden Van den burgemeester de wethouders den secretaris en den ontvanger. Afd. II. Art, 1 en 2. Deze artikelen bevatten de gewone jaarwedden der amb tenaren en bedienden ter secretarie als den commies griffier f700 twee commiesen ieder f 350 den con cierge van het raadhuis f400 twee boden ieder f 400 zamen f 2600. Art. 3. Twee geneesheeren, ieder f400, één heel- en verloskundige f 500 zamen f 1300. Art. 4. De gewone jaarwedde van den bouwmeester f 900 en zijné ioelage voor schrijfbehoeften f 50. Art. 6. Idem van den klokkenist. Art. 8. Jaarwedde van den sns- meester f 300 idem van drie brugophalers ieder f 75 idem van poorliers f150, idem van een sluiswachter f 62,80en een heksluiter f 12, toelage voor huishuur aan den sasmeester f 14 zamen gelijk aan vorige jaren f763,80. Art. 14. Dc gewone jaarwedde van den commissaris van pólicie. Art. 15. Voor de jaarwedde van de dienaars der policie is in plaats van f 500 f 1200 gebragt om het personeel van twee lot vier to brengen omdat de policie der gemeente volstrekt eene betere en meer uitgebreide dienst vordert en hunne be looning van f 250, tot f 300 behoort te worden verhoogd, ten einde te voorkomen, dat zij onder eenig voorgeven, eenige andere belooning onder welke benaming ook zouden mogen aannemen of opvorderen. Art. 17 en 19. Die van de nachtwakers en den veeschutter, als ordinair. Art. 20. Het gewone jaargold voor de plaatsing der ad- vertentiën van gemeentewege in de Zierikzeesche Cou rant. Afd. Hl. Art. 2. Het collecteloon voor den ontvanger van 's rijks accijnsen met de heffing der ge- meonte-opcenlen belast, in verhouding tot zijne ont vangst. Art. 3. De administrate der plaatselijke belas tingen ïs met f 3100 gebragt. De vermindering tegen over 1852 is toe te schrijven aan de navolgende zaken 0. minder onlvangloon a 3 perc.1 door de vermindering der opcenten op 's rijks accijnsen b. de vermindering van het personeel der commiesen met één en c. do ver mindering dor verschotten aan zegeling schrijfbehoef ten enz. Tot toelichting omtrent b en c strekt nog: Dat door de afschaffing van vele der zoogenaamde poort belastingen het personeel der commiesen zeer wel met twee zou kunnen verminderd worden, doch dat men van oordeel is dat dit thans nog maar met één behoort to geschieden, omdat men denzelven in eene andere betrek king zou kunnen plaatsen en men na een jaar ondervin ding beter zal kunnen oordeelen ofen in hoever in die administratie nog meerdere bezuiniging in te voeren zoude zijn, met inachtneming der billijkheid, jegens zoo danige ambtenaren welke dan nog als overtollig zouden kunnen geacht worden de vermindering der verschot ten aan zegeling schrijfbehoeften enz. vloeit van zelf voort uit de afschaffing der zoogenaamde biljetgelden waardoor deze geehe voorwerpen van inkomst, maar ook de zegeling zelf geen post van uitgaafkan uilmaken zij bepalen zich dus alleen tot geringe materiële zaken en schrijfbehoeften waarvoor men f51 voldoende acht. Hoofdstuk II. Kosten van onderhoudschoonhouden en meubeleren der gemeente-gebouwenAfd. I. Art. 1. De gewone som voor hel onderhoud en schoonhouden der gehouwen. Art. 2. Deze som wordt voor het on derhoud en den aankoop van meubelen in de gemeente gebouwen noodig geacht. Afd. II. Art. 14, 6—9. Voor kosten van licht brand- en bureaubehoeften wor den de gewone sommen gebragt of althans zooveel als voor ieder art. in de volg. dienst 1853 noodig wordt geacht. Hoofdstuk III. Kosten van onderhoud en aanleg of vernieuwing van de openbare gebouwen wegen enz. Afd. 1. Art. 1. Voor gewoon jaarlijksch onderhoud der open bare gebouwen en gemeen te-werken worden gebragt do sommen sub ak welke na een opzettelijk onderzoek en eene spaarzame borekening nuttig en noodzakelijk worden geacht tot eene goede en behoorlijke instandhou ding der gemeente-eigendommen. Afd. II. Art. 1. Ten opzigte van dit buitengewoon werk wordt verwezen naar hetgeen deswegens hij het 5do hoofdstuk 2da afd. 2dc art. van ontvang is aangegeven en naar de teekenin- gen en berekening van kosten, omtrent dat werk hij dezo aangeboden men wenscht ten deze een naauwgezet on derzoek daar deze zaak van het uiterste gewigt is zoo in het belang der gemeente als van koophandel en zee vaart in het hijzonder. Men zal in die berekening ook aantreffen eene som van f 2603,20, met de 12 perc.1 voor winst van den aannemer en do onkosten van aanbeste ding te zamen op f 2915,58 nederkomende deze som zoude moeten besleed worden om een' steenen duiker in het belang van den daarachter gelegen oesterputto doen leggen dan men meent te mogen aannemen dat daar den oesterput buiten gebruik is men met de eige naren zal kunnen overeenkomen, om, door eene uilkeo- ring van f2000 in eens, van de daarstelling en het voort durend onderhoud van dien duiker ontlast te zijn wan neer dus dit gebeele geprojecteerde werk tol stand mogt komen zou daarvan ouder goedkeuring van den Raad, het vercischle contract worden opgemaakt. Art. 2. Daar er volstrekte behoefte bestaatom een geschikter locaal aan hel kanlongeregt te verschaffen zoo meent men, dal, met verplaatsing van het brandspuit huisje on der den raadhuis-toren eene overigens ongebruikte lo- calileilzeer goed daarvoor is in te rigten tegenover eeno daarvoor uitgelrokkene som van f 672.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1