Zaturdag 16 October, 1832. W.O Woensdag en Zaturdag. BESTUREN AMIMSTRATIIN WA abonne31emts-peijb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. inzending der Advert, daags tevoren'snamidd. vóór 4 ure. verschuimt: fkijs der advebtemtiek l Gewone 15 cents de regelGeboorte—Huwelijks— en Doodberigtenvan 1-6 regels af 1behalve hel Zegelregt. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierilczee bren gen (er kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Chefs der korpsen door het Departement van Oorlog zijn gemagtigd om aan de miliciens der ligting van 1849 die vergunning mogten vrageh tot het aangaan van een laiiweSïf Bsde vereiscbte toestemming daartoe uil te reiken onder voorwaarde nogtalis dat zij vooraf hunne schuld bij het korps aanzuiveren of daartoe Van hun onvermogen doen blijken. Zierilczee, den 15 October 1852. YV. J. P. KROËF DECRANË, Secrelaris, Burgemeester. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee-, Gezien het besluit Van den heer Staatsraad Commis saris des Konings in deze Provincie, van den 9 Septem ber jl. (Provinciaal-Blad h." lil), houdende aan schrijving tot openbare afkondiging der bepalingen Van de artikelen 27 en 42 der Wet op de Porsouiele 15e- lastfiJisjfvan den 29 Maart 1833 [Staatsblad n.* 4) betrekkelijk de belasting naar tjjdsgelang en de supple- pC# toire aangifte. Hebben goedgevonden: De In- en Opgézetenen te herinneren aan de bedoelde Wetsbepalingen luidende als volgt Artikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 15 Mei niet in gebruik was of ook eeh woonhuis op hetzelfde tijdstip enkel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 bepaald door cenen huisbewaarder bewoond zijnde, gedurende den loop des diensljaars betrokken, in gebruik genomen of van mobilair voorzien Wordt zal de belasting volgens de vier eerste grondslagen naar de hierboven bepaalde regten, deswege moeten worden vol daan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaars hetwelk op het tijdstip der in gebruikne ming betrekking of meubelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige welke zoodanig perceel als bij 1 bedoeltaanvaardtIn het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel ver laat met wegvoering van alle roetende goederen hoe ook genaamd, en zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijnd dienstzal het bedrag van den, te zijnen name op het kohier gebragten aanslag vöoral de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk eh in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvak worden afgetrokken van dat des, op den voet als boven te doenen aanslag zonder dalindien deze aanslag minder be draagt dan de vroegere er eenige ontheffing zal kuitnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding vermeerdering, verwisseling of aanschaffing van belastings-voorwerpen der Biereerste grondslagen, na 15 Mei zal behalve in de gevallen bij 1 en 2hierboven vermeld, geen grond geven toteenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienst jaars. §4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der Vijfde en zesde grondslagen als na 1.5 Mei in dieust of gebruik genomen of aangeschaft worden zal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere waarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijn op zichzelve lot het nogmaals aanslaan van denzelfdan belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. §5. Het aanwenden lot belastbaar gebruik van zoo danige voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk lot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aanschaffing worden gelijk ge steld zoomede wal aangaat de paarden dorzelvcr ge heel verlies van het tweede viertal hunner melktanden, in den loon des jaars. 6. Naar gelang de omstandigheden eens belasting schuldige in den loop des dienstjaars met betrekking tot de'szelfs voorwerpen van de vijfde en zesde grondsla gen veranderen zulksdat, volgens de tarieven van art. 17 en 21 de opklimming der belasting ten zijnen aan zien toepasselijk zoude worden zal wegens de dienst boden en paarden aanvankelijk gehouden die verhoo ging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn ver schuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing met betrekking tot de paarden hij het opkomen van do omstandigheden aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. §7. Paarden, bij verschillende personen of gezin nen in gebruik zullen ingeval die gelijktijdig voor een en hetzelfde rijtuig worden gespannen hem die zulks doet of wel den éigenaar of gebruiker des rijtuigs ter zake van het grooter aantal paarden hetwelk door Item alzoo mogt zijn gebezigd dan warer, aangegeven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onder werpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werk- boden of paarden aanvankelijk minder belastbaar zal de verpligling tot eene evenredige verhooging der belas ting voor den nog overigen lijd desdienstjaars ten gevolge hebheti. §9. De lijd waarover de belasting loopt zal, in betrekking lot al de grondslagen worden berekend bij vlerehdeelen jaars op het dienstjaar overschietende zon der dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst, en zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakken aanvangende met primo Mei, primo Augus tus primo November en primo Februarij. Artikel 42. De zoodanigen Welke door eenige der omstandighe den voorzien bij art. 27 in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde zullen alvorens een naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vast gesteld verpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswege in voege als hij art. 30 voorgeschre ven zullende zij daarvoor een biljet tor invulling bij den Onlvahger kunnen bekomen. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierilczee den 16 October 1852 waarna vier exemplaren dezer op de ge bruikelijke plaatsen alhier zijn aangeplakt en in de Cou rant geplaatst. W. J. 1'. KROEF DF. CRANE Secrelaris. Burgemeester. BUITENLAND. dditsohlanó, Keulen, 12 October. In de eerste dagen dezer maand is in Silezie zoo veel sneeuw gevallen dat stralen en daken daarmede dik bedekt lagen. Voor de Fransche kavallerie zullen eerlang 5000 in Rusland gekochte paarden over Warschau Brés- lau enz. per spoorweg naar Straatsburg worden ge zonden. Men weet datzonder bijzonder verlof van den keizer geche paarden uit Rusland mogeit Worden uitgevoerd. Üit een onlangs uitgegeven Jaarboek voor Statistiek blijkt boo do landverhuizing uit Duitschland zich in dèii tijd van nog geen 10 jaren meer dan vervijfduhheld heeft, lit 1820 bedroeg toch het getal der landverhui zers slechts 2200 in 1829 was het lot 8000 in 1842 lot Ongeveer 20,000 en in 1851 tol nagenoeg 113,200 geslegen. Naar de inschepingen in verschillende zee plaatsen te oordcclon zal het dit jaar nog aanzienlijker zijn. Men meldt van den 27 September uit Smyrna dat een hevige brand aldaar 400 winkels in de ascb heeft gelegd en dat de daardoor veroorzaakte schade op ongeveer 68,000,000 piasters begroot wordt. r h a n h ii ij k, Parijs, 11 October. Aanstaanden zaturdag, des namiddags ten drie ure wordt Lodewijk Napoleon al hier terug verwacht met een specialen trein van den Orleanschen spoorweg. Zijne koinst zal worden aange kondigd door salvo's van het geschutterwijl een or- chest van 100 muzijkanten hein aan hot station met symphoniën zal begroeten. Do prins zal worden ont vangen door de ministersdoor den aartsbisschop van Parijs aan het hoofd zijner geestelijkheid door deputation der groote staalsligchamon enz. Vervol gens zal hij te paard gezeten haar het paleis der Tuileriën rijden, voorafgegaan door 16 eskadrons kavallerie en gevolgd door 20 eskadrons vati hetzelfde wapen ter wijl de infanterie geschaard zal slaan langs den go- heeien weg welken de president zal nemen. Verschil lende eerepoorten zijn bereids binnen dezo hoofdstad opgerigt. Des avonds van den 16 dezer zal Lodewijk Napoleon op hét paleis der Tuileriën groote receptia verleenen. Op het hal te Bordeaux, dat door de stad aan do ar beidende bevolking gegeven werd danste Lodewijk Na poleon zelfs eene quadrille mede. De maire van Sèvres hoeft de volgende proclama tie doen aanplakken Do stad Sèvres gehoor gevende aan de kracht barer gevoelens van gehechtheid en erkentelijkheid aan prins Lodewijk Napoleon Bonaparte, den gezant Gods den uitverkorene van Frankrijk zijnen redder en zijnen roem proclameert hem tot keizer der Fran- schen onder den naam van Napoleon lil, en draagt hom en zijne nakomelingen de erfelijke regering op." Een mairo van de Opper-Garonne heeft zijn ijver voor het keizerrijk zoo ver gedreven dat hij zijne ge- emploijeerden vooral op het hart gedrukt heeft leve de Keizer! te schreeuwen daar zij, die leve Napoleon! zouden aanheffen als republikeinen vijanden der na tie en oproerlingen zouden beschouwd worden. Den 30 September is te La Carolina de hoofd plaats der üuitsche kolonie in de Sierra Morena ia Spanjede laatste van de aldaar weleer gevestigda Duitscho kolonisten genaamd P. Firmenici. in ilea oudêrdom van 121 jaren overleden. In het jaar 1774 had hij zich met zijne vrouw en 8 kinderen uit het Ahr- dal naar Spanje begeven om aldaar onder de zachlo regering vait Karei III zijn geluk te beproeven. Hij heeft al zijne kinderen overleefd en van zijne overiga afstammelingen zijn thans nog 82 in leven. Hij heeft de eer gehad 22 malen alcade van zijne woonplaats ta zijn en als zoodanig drie koningen aldaar te ontvangen. Sedert 30 jaren had hij geen ander voedsel gebruikt dan honig brood water en een weinig melk. groot^brittaxnie dj. Londen 1i October. Volgens de met de Niagara Ontvangen berigten uit New-York tot 28 September zou de Noord-Amerikaanscbe expeditie naar Japan uit drie schepen bestaande den 10 November onder zeil gaan. Gedurende de laatste drie dagen waren te New- York niet minder dan 10,000 landverhuizers meestal Duitschers uit Europa aangekomen. Brieven vaii Malta zeggen dat de uitbarstingen van don berg Etna den 28 September nog voortduur den maar zon'der verder eonig dorp verwoest of men- schen het leven gekost te hebben. BINNENLAND. Zierikzee 15 October. Den 11 dezer retour neerde te Ylissingen het detachement van het 7ds re genten t infanterie gekommandeerd door den majoor Sahefdavim de omstreken van Bath waarheen het, om oproerigheden van het werkvolk aan de inpolde ring aldaar, was gedetacheerd geweest. Alles is daar weder rustig; echter werd opgemeld detachement af gelost door twee kompagniën uit Bergen-op-Zoom. Men leest inde Middelburgsche CourantZon-

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1