N.° 70. W oensdag 1 September. 1852. Woensdag en Zaturdag. BES TIM AlMSTllATIER \ij$8G, 2QRIKZEESCHE COURANT. abonstezaehts-fbijb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór 4! ure vebbchijwt: pbijs dsb aïjvbetbistijbi» Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks—en Doodberigten van 1-6 regels a f 1behalve hel Zegelregl ten Openbare ISaadsvergfaderinj gehouden te Kiep! kitee den SS® Augustus !853. 'Afweiig jli.r w. D. i)e Jonge, h. A. vas Adri- chem en j. A. Mulock Houwen. De notulen van den 2 Augustus 1852 worden geleien en goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders leggen over de Gemeente-Rekening over 1851. Zij bedraagt: in ontvangst 89,038,3'2'/s uitgaaf - 78,033,69, En alzoo een batig saldo vair 11 >004,63'/s. Wordt gesteld in handen van de heeien Fok ker, Lakdskkegt en van der Vliet, op rapport, en gedurende 14 dagen op de Secretarie ter visie gelegd. De commissiebelast met het rapport op de lijst der gemeente-eigendommen brengt dat rap port nit die lijst wordt goedgekeurd echter met benoeming van de heeren m rs van Dongen, Erme- juns Egter en Fokker, tot onderzoek omtrent den eigendom van 4 b. 26 r. 40 el schorgroridwelke Beweerd worden toe te behooren aan de erven van jh r K. W. de Jonge, en omtrent den eigen dom der andere schorgronden in bet Dijkwater. De heer Fokker brengt, namens de commissie, rapport uit, omtrent het verzoek van M. J. de looze, c.s., als eigenaars van huizen op den Dam, nopens bet onderhoud der kaaimuren de com missie adviseert tot verwerping; aldus besloten. Door den Raad wordt goedgekeurd bet Regle ment van Orde voor de vergadering van Burge meester en Wethouders. Besloten, eenige gereedschappen, bij den tim- merwinkel voorhandente verkoopen uithoofde der opruiming van dien winkel. Is gelezen een adres van den Commissaris van Policie, tevens waarnemende de betrekking van Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Karitongeregtverzoekende eene toelage van p. in. f 75als schadeloosstelling voor schrijfbehoeften eii7„ Hierover gedelibereerd zijnde, is bij meer derheid van stemmen besloten den adressant in eens af A 30 te geven. De Burgemeester geeft kennis dat spoedig zal ingediend worden het plan oin den dijk aan het Havenhoofd te verlengen hetgeen bij alle des kundigen ruimen bijval vindt; dut is ingekomen het jaarlijksch verzoek van de Erven de Vosom tegen genot van 200 Stads- Courantiers te mogen blijven; aangehouden ter behandeling bij de begrooting. 13c heer Landsknkgt vraagt inlichtingen omlrent «3e uitdiepingswei ken der Haven, daarliet onder anderen voor de stoomboot van belang is, dat deze spoedig gebeuren. Burgemeester en Wet houders zeggen die inlichting toe. bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Zier ik zee bren gen Ier kennis van al i)e Fatenipligtige in- en opgezetc- nen (lol de Palentbladen voor hel loopciule dienstjaar ingevuld gereed liggen en dot lot de uitgifte daarvan zal worden gevaceerd van Maandag den 30 dezer maand tot en'met Zalurdag den 4 September aanstaande dage lijksgedurende c!e kantoor-uren ter Secretarie op het liaadhuisen worden de palentpligtigcn uilgeuoodigü, om in persoon hun Palenl to komen afhalen zullende aan her, die daarin nalatig mogteh blijven het Patent worden Ie huis bezorgd door den Deurwaarder der Directe Belastingen tegen betaling van 10 cents voor ieder onafgehaald Patenthlad ingevolge de Wet. 15n opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 25 Augustus 1852. w. J. P. KRO CF DC CRANK Secretaris. Burgemeester. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders kpn hekend dat de Bekening de het dienstjaar 1851 van heden af dagen ter Secretarie voor een ieder geleed en algemeeh verkrijgbaar de Wet. Afgekondigd van het Raadhuis te Augustus 1852. W. J. P. KROEF Secretaris. van Zierikzee ma- 'er Gemeente over gedurende veertien ter lezing is neder- gesteld ingevolge Zierikzee den 30 DE CRANE Burgemeester. BUITENLAND. DUITS CHLAMD. Keulen 26 Augustus. Met den verkoop van de Duitschë oorlogsvloot is den 18 dézer té Brake een aanvang gemaakt. Het oorlogsfregat Deutschland heeft alstocn 9200 thalers opgehragt. Op keizerlijk hevel zijn de werkzaamheden van den Mongaarschett krijgsraad die over de beschuldig den wegens deelneming 3an de gebeurtenissen in 1848 en 1849 Vonnis moest vellen, gesloten. Ook heeft z. m. amnestie aan vele dier beschuldigden verleend. f r a n h b ij k, Parus 26 Augustus. Men meent thansdat Bo dewijk Napoleon zijne reis naar de zuidelijke departemen ten lot het volgende jaar zal uitstellen. Ook verzekert men dat het huwelijksplan van den prins-president in weerwil van alle daarmede strijdige geruchten spoe dig zijn beslag Zal erlahgcn. Het getal algémeene raden dat zich voor de herstel ling van het keizerrijk verklaart is verbazend groot. Eetie door den generaal Mngnan als voorzitter van een algemeenen raad uitgesproken redevoering, waarin hij het voornemen der regering aankondigt om het leger tot dat het vermindering zal ondergaan voor openbare werken te bezigen heeft alhier een goeden indruk gemaakt en de verbetering der fondsen zou daar aan niet vreemd wezen. Lodeicijk Napoleon houdt zich bezig met een nieuw stelsel van manoeuvres voor de infanterie, hetwelk ge heel Europa zal verbaasd doen staan. Hij heeft onlangs zijne zienswijze dienaangaande aan twee vreemde gene raals medegedeeld. Laatstleden zondag werd in de kerk van Nolre- Dame des Vicloires de dienst verrigt door den heer Pal- legoin bisschop van Siam. Mij werd hierin bijgestaan door den Neger Santa Maria geboortig uil Congo en die in der tijd als slaaf op de markt te Alexandrie ge kocht is alsmede door den jongen priester Lucombe afkomstig uit het koningrijk Gorea. De functiën van aartsdeken nam de Poolsche priester Mikaloicich waar welke uit Sihérie gevlugl was. De Franschen welke voor de opbrengst der goud haren-loterij naar Californie gezonden zijn hebben niet ver van het strand der zee eene fraaije stad ge sticht aan welke zij zonderling genoeg den naam Napoleon-City hebben gegeven. De geheele gendarmerie in Spanje, voor zoo ver zij disponibel is moet gebezigd worden tot het vervolgen der henden struikroovers die de provinciën Sevilla en j Cordova verontrusten. groot-brittannien. Londen 25 Augustus. Eergisteren avond heeft nabij Bolton een vreesselijk spoorwegongeluk plaats ge had ten gevolge van het aanloopen van een passagiers- trein legen een goederentrein waardoor verscheiden wagens verbrijzeld of door elkander geworpen en vele passagiers in meerdere of mindere mate gekwetst wer den. Eetiigen tijd na dit verschrikkelijke voorval heeft een der haan Wachters aan wiens nalatigheid het onge luk hoofdzakelijk wordt toegeschreven zich door op hanging van het leven beroofd. De koningin heeft 25 pd. slerl. doen toekomen aan den ongeiukkigen zeeman die hij het doen van Salutscholen aan boord van de Bavensbourne terwijl het koninklijk eskader voor Vlissingen lag de beide ar men heeft verloren ook een anderen zeeman, diode ka nonnen van de B'elvibulion wilde ontladen opdat da gewonde man rust zoude genieten werd door het los gaan van het stuk een arm afgeschoten. Ten gevolge van eene bij het Londensche tolkan toor ontvangen geheime mededeeling uit Antwerpen is zoodfo het vorstelijk gezin op hel eiland Wight was ontscheept een streng onderzoek ingesteld aan boord van al de schepen «lie tot het koninklijk eskader heb ben behoord en zijn aanzienlijke hoeveelheden tabak welke men dacht binnen te smokkelen in beslag ge nomen. Het ijzeren stoomschip Great Britain is eergiste ren met eene rijke lading en 685 passagiers van Liver pool naar Australië vertrokken. Duizende menschen stonden langs de kaden geschaard om het schoone schip hel laatst vaarwel toe te roepen. Londen 27 Augustus. li. maandag is in het graaf schap Waterford de heer E. Cunningham in llOjarigen ouderdom overleden in dit graafschap leven nog tweo personen van denzelfden ouderdom. De Höllandsche diamantslijpers hebben verklaard, dal dé Koh-i-noor binnen 3 a 4 weken geheel geslepen zal zijn en alsdan in glansen schoonheid alle bestaande diamanten za! overtreffen. Het naar Bremen bestemde stoomschip Hermann heeft heriglen uit New-York tot 14 Augustus aange- bragt. Daags te voren was hij den senaat eene leven dige beraadslaging over de visschcrij-kwestie gehouden. De heer Pralt zeidc dat alles was gedaan ter handha ving van de eer des lands. De moeijelijkheden zouden met éere worden vereffend. De dagbladen van Halifax zijn tegen ëene beslechting der twistzaak bij compromis. De hoofdgrond van het geschil hetwelk de gemoede ren ter wederzijde van den Atlantischen Oceaan sedert eonigen tijd zoo sterk verontrust ligt in de onzekerheid der juiste bepaling die men aan het woord baaijen geven moet. Het traktaat van 1818 regelt namelijk de voor waarden op welke de Amerikaonsche visschers hun be drijf op de kusten van Engelsch Noord-Amerika mogen Uitoefenen en daaronder is deze bepaling opgenomen dat die visschers in het geheel geene baaijen (golven of bogten) noch havens mogen binncnloopen die tot de Brilsche provinciën behooren tenzij daartoe door nood gedrongen of om herstellingen te doen en levensmidde len aan te koopen maar niemand weet van eerstge noemd woord eene bepaalde omschrijving te geven naardien onmogelijk iedere inham bedoeld geweest kan zijn aangezien nagenoeg de geheele noord-oostelijke kust van Amerika uil zoodanige inhammen bestaat. Te meer verwondert men zich over het aanhouden der Noord-Arnerikaansehe visschers door de Engelsche oor logschepen in de baai van Fundy dewijl hun reeds se dert lang oogluikend werd toegestaan in de zeebogten te visschen en de minister Aberdeen dit zelfs in 1845, althans voor een groot gedeelte, schriftelijk heeft toe gestaan. BINNENLAND. De berigten uit Zuid- ZlERlKZF.E 31 Augustus, Bevelanii nopens den voortgang der aardappelenziekte zijn zeer bedroevend. JSiel alleen de vroege maar ook

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1