ZÏERIKZEESCHE GODRANT. Woensdag 11 Augustus, Woensdag en Zaturdag. BESTUREN «STRAM NIEUWSTIJDINGEN N.° 64 1852. A 35 OMIffEUÏSSITS-PEIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór 4 ure vers chi juut: paus aza aovERTnawiai» Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Ooodberigten mn t-6 regels a f 1behalve hel Zegelregt, BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ver» ■willigen bij deze hel publiek dat de gewone KERMIS of JAARMARKT alhier zal gehouden worden als van ouds aanvangende op den laatstèn Maandag in Augustus, gedurende twee weken en alzoo van den 30 dezer maand tol den 11 September aanstaande. De Kramers worden verzocht tot het bekomen van plaatsen zich in lijds met vrachtvrije brieven hij den lieer A. vak der Velde Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaars horos- kooptrekkers of bedelaars op de Kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee den 4 Augustus 1852. W. J. P. KRO EE DE CRANE Secretaris. Burgemeester. BUITENLAND. sditichban us. Frankfort, 6 Augustus. Men ineldt uit Warschau dat volgens een besiuit der regering de gezamentlijke Polen in dat koningrijk die aan de revolutie in Honga rije deelgenomen hebben vogelvrij en bun vermogen verbeurd verklaard wordt. De Neue Preuss. Ztg. is, bij een ministerieel schrij ven gewaarschuwd zich voorlaan te onthouden van liet leveren van beschouwingen over vreemde staten bijzonder wal betreft de heftige en lasterlijke aantijgin gen jegens den president der Fransche Republiek. Uit alle dêelen van Hongarije ontvangt met) treu rige berigten omtrent rooverijen en gruwelen welke aan de orde van den dag zijn. Daarbij werden wreed heden gepleegd welke aan de Amerikaansche roodhui den doen denken. Tot bet te keer gaan van deze gru welen is de gendarmerie onvoldoende waarvan ver scheidene reeds als slagtoffers zijn gevallen zoodat de Itavallerie tol dit doel Wordt gebezigd. Te Szegedin zijn den 24 drie beruchte roovers ter dood gebragt op denzelfden dag boette een beruchte moordenaar Al Tegh zijne gruwelen met den dood. Buitendien wordt bet ongelukkige Hongarije geteisterd door zware bran den Nagy-Abeng Csabai Keresztur Percoppa zijn eene prooi der vlammen geworden. In de Zipser berg- stad Einsiedel zijn binnen 2 uren 114 huizen, 144 schuren en 4000 centenaars hooi verbrand waardoor 158 familiën lot volslagen armoede zijn vervallen. b a m k b ij m. Parijs 7 Augustus. De Moniteut van heden bevat het verslag van de schikking des geschils hetwelk lot het zenden van een Fransch eskader naar Tripoli had aanleiding gegeven. De Fransche vlag beeft bij die schikking eene volledige voldoening ontvangen. Ter gelegenheid van het feest van 15 Augustus zullen 14 jongelingen en 14 jonge meisjes, uit behoef tige maar fatsoenlijke familiën der 12 arrondissemen ten van Parijs en der 2 huilen-arrondissementen van het departement der Seine in het huwelijk treden. Aan ieder paar zal 3000 fr. door den slaat en de stad wor den geschonken. ©es© oï-brittahiiiis. Lokden s G Augustus, De koningin en prins Albert zijn voornemens aanstaanden maandag een logt je naar Antwerpen te doen. Zes óorlogstoomboolen zullen het koninklijk jagt Victoria Si Albert derwaarts verge zellen. Laatstl. zaturdag heeft het anker van een Iersch vaartuig den lusschen Engeland en Ierland gelegen tele- grafischen kabel naar boven gebragt waarvan alstoen de ekwipage meenende een fraaijen hennepen kabel te hebben gevonden een stuk ter lengte van 472 yards afsneed en mede nam. Rij de aankomst te Belfast werd do dwaling ontdekt en zal men zich nu haasten de elec- trische gemeenschap te herstellen. Volgens de opgemaakte slaton bedraagt het totaal der landverhuizers uit het vereenigd koningrijk iri de laatste 20 jaren tot het einde van 1851 niet minder dan 2,040,848 van welke meer dan do helft in de 5 laatste jaren vertrokken is te welen in 1847 ruim 258.200, in 1848 ruim 248,000, in 1849'ruim 299,400, in 1,850 ruim 280,800 en in 1851 hel grootste getal namelijk 335,906. Ver de meosten dezer landverhui zers waren leren. De Noord-Amerikaansche dagbladen en brieven tot 24 Julij met de Atlantic overgehragt behelzen vele bijzonderheden wegens een ontstaan geschil lus schen de Vereenigde-Slalen en Engeland over de on gelegenheden Welke de Amerikaansche visschers van de Erigelsche oorlogschepen te lijden zouden hebben die in de wateren van Engolscb Amerika lot bescher ming der Èngelsche visschers gestationeerd zijn. in Californie is andermaal een zware brand 'uit gebroken en heeft de stad Sonora nagenoeg geheel ver nield. Alleen gedurende de maand Mei zijn 10,641 landver huizers uit verschillende oorden der wereld te San- Francisco in Californie gearriveerd en naauwelijks 1500 jiersonen van daar Vertrokken. Naar eene matige be tekening mag men aannemen dat de bevolking van dat goudland in den loop van dit jaar met 100,000 zielen vermeerderd zal zijn. b s3 ti i k. Brussel 7 Augustus. De koningin van Enge land en prins Albert zullen te Antwerpen hunnen in trek nemen in hel koninklijk paleis hetwelk voor dat bezoek gerebtl gemaakt is. De policie beeft een onderzoek ingesteld naar den persoon die op jl. dingsdag alhier het gerucht ver spreidde dat eene telegrafische depêche de tijding van een aanslag op het leven van den president der Fran sche Republiek bevatte. De verwerping door de tweede kamer van de staten-generaal der Nederlanden van het met Frank rijk gesloten tractaat lot wering van den nadruk heeft alhier nog al opziens gehaard vooral daar dit met al- geineene stemmen geschiedde. Men zocht daarin eene boogere politieke strekking. Door de Koninklijke Belgische Yacht-clubis een wedstrijd uitgeschreven welke den 24 en 25 dezer bij gelegenheid der groote kermis ter reede van Ant werpen gehouden zal worden. BINNENLAND. Zierikzee 10 Augustus. Men schrijft uit Vlissin- gen van den 6 dezer Eergisteren avond kwam alhier de tijding dat ff. M. de koningin van Engeland aanstaanden maandag of dingsdag deze vesting zoude passeren zich begevende naar Antwerpen dien ten gevolge heeft Z.' M." fregat de Prins van Oranje, kapt.-ter-zee Bijl de Vroe order bekomen om tegen dien tijd op de reede te liggen ten einde bij die gelegenheid de koninklijke salulschoten te doen heden is gemeld schip op de reede gekomen. Z. M. heeft bij besluit van den 4 Julij II. tot wederopzeggens toe vrijheid van zegel verleend aan do Volksvriendmaandblad der Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van sterken drank mits daarin geene staal- of letterkundige berigten noch nieuwstijdingen of advertentien voorkomen welke niet onmiddelijk met het doel der vereeniging ten algemeenen nutte zouden in verhand staan. De minister van financiën heeft aan do beeren arrondissemnnts-ilirecleurs der directe belastingen in- en uitgaande region en accijnsen doen afgaan de vol- gendo missive Ten gevolge van misdragingen waar aan krijgslieden tijdens zij als garnisaire in dienst wa ren zich schuldig gemaakt hebben heeft bet departe ment van oorlog deswege door mij onderhouden do chefs der betrokkene corpsen doen aanbevelen om bij het bestemmen van manschoppen als garnisaire steeds mot de vemschte «nauwlettendheid op hun door gaand gedrag en eigenaardig karakter acht te slaan ten dien effecle dat er geene andere dan oppassende manschappen die genoeg zelfstandigheid bezitten om cenigen tijd op zichzelven te staan voor gedachte bij zondere dienst worden bestemd. Terwijl ik u wel-ed. gestr. hiervan kennis geef, verzoek ik u tevens, inge volge het aan mij kenbaar gemaakt verlangen van dat departement de ontvangers in uwe directie te gelas ten aan de corps- of plaatselijke kommandanten steeds onmiddellijk meiledeeling to doen van het ontslag van een garnisaire met opgave ook van het gedrag dat do garnisaire tijdens hij als zoodanig in dienst was ge houden heeft blijvende desniettemin het bepaalde bij §70 der instructie van 18 Aug. 1845, n.° 61 in stand. Men verneemtdat woensdag nacht onder Kui lenburg eene verschrikkelijke misdaad gepleegd is. Ze kere J. P. wonende aan den fiietveldschen weg moet zijne vrouw hebben dood gestoken. Als aanleidendo oorzaak moet worden beschouwd dat de vrouw welko een paard langs den weg moest weiden het dier door onvoorzigtigheid in een kamp haver heeft laten loopen dat aan hen behoorde waardoor lusschen hen een he vige twist ontstond. In het laatste nommer van de anli-Slaverny Reporter vindt men de volgende statistieke opgaaf van Ne gers die tegenwoordig in Amerika gevonden worden Vereenigde-Stalen3,650,000 Brazilië4,050,000 Spaanscho Koloniën1,470,000 Zuid-Ameriknansche Republieken 1,130,000 Britsche Koloniën750,000 Haïti850,000 Fransche Koloniën270.000 Nederlandsche Koloniën 50,000 Deensche Koloniën45,000 Mexico70,000 Iianada35,000 Totaal 12,370 000 Yan deze bevinden zich 7l/i miilioen in slavernij in de Vereenigde-Stalen Brazilië Spaansche en Ne derlandsche koloniën '/4 miilioen op den weg der emancipatie in de Zuid-Amorikaansche Republieken en de overige 4,620,000 zijn vrij. JONGSTE BUITEN L AN DSC HE TIJDINGEN. Ter Pariissche beurs werd jl. vrijdag veel gesproken over het verwerpen van het verdrag nopens den nadruk door de tweede kamer der staten-generaal in Nederland Zulks had echter geen nadeeligen invloed op de fondsen Bij verschillende hesluiten van den president der Fransche Republiek jl. zondag in het officiële dagblad verval, is aan eenige hoeren verlof verleend om in Frank rijk terug te keeren en is mede voor eenige anderen het verbod opgeheven om in Frankrijk verbiijf te houden. Men verzekert dat koningin Victoria 6 dagen in Belgie zal vertoeven. Met den telegraaf is te Keulen berigt uit Triest ontvangen dal do stoomboot van Alexandrie in den nacht van den 3 op den 4 dezer daar aankwam zon der de Oost-lndischo brievenmaal mede to brengen.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1