N.° 59. Zaturdag 24 Julij. 1852. Woensdag en Zafcurdag. BESTUREN ADIINISTMTIEN NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. ZMKZEESCHE COÜBAMT. AB OEIMElHEjSTS-PBIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. inzending der Adveït. daags tevoren' snamidd. vóór 4t ure. vekschijbit: paiüfs hoer advekïenïiem Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberiglen van 'I—0 regels af 1behalve het Zegelregt urè» urëj PUBLICATIE. Burgemeester en WEtuoDüERS van Zierikzee Lettende op het Reglement tot voorkoniing der geva ren van hondsdolheid in deze provincie goedgeltèurd hij Koninklijk besluit van den 6 April 1841 n.° 73. Gelasten de ingezetenen dezer gemeente orti ten ge volge van de heerschende huilengewone hitte hunne honden vast te leggen of dezelve niet anders langs de straten en wegen te laten looped dan vastgehouden aan eenen ketting of aan een stevig koord en voorzien van Oenen muilband van gevlochten ijzer-of koperdraadwerk en zulks op de'straffen tegen de overtreders hij dat Reglement verordend waarvan het toezigt der Policie js aanbevolen. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee den 20 Julij 1852. W. J. t». KROEF DE CRANE Secretaris. Burgemeester. AANBESTEDING* Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn Voornemens op Woensdag den 4 Augustus eerstkomende ten Raadhuize des middags in hel openhaar aan den minsteiscbenden aan te besteden de volgende Gemeente werken te weten 1Hel öhd'èrhoud kan hel Plankier aan het Haven- Hoofd met bijhoorende w'erlien tot 1 Mei 1853. 2.° Ëenige 'uiidiepingswerlceh in de Nieuwe-Haven en 3.° Ilcl driejarig onderhoud van den Ringmuur en de Gebouwtjes op de openbare Begraafplaats. Overeenkomstig het bestek en de voorwaarden lot die besteding welke van heden af voor de gegndingden 1er lezing liggen op dé Secretarie terwijl aanwijzing der werken door den Architect, geschieden zal op Maandag d'eri 2 Augustus aanslaandedés morgéns 9 lire beginnende mei het Hbofd en zoo vervolgens bij wien inmiddels nadere inlichtingen te bekomen zijn. Gedaan ten Baadhuize van Zierilszeé den 21 Julij 1852. W. J. P. KROEF DE CRANE Secretaris. Burgemeester. BEfeENDM A KIN GO Burgemeester en WetiiourerS Van Zierikzee brén gen ter kennis van de Miliciens-Verlofgangers der lig- ting van 1848 dat hun het uitoefetien dér Buitenland- sche Zeevaait hoezeer dit vóór hunne inlijving hun be roep niet was, op hunne aanvfage kan ivörden toe gestaan onder voorwaarde nogtanS dat zij vooraf hij het korps Waartoe zij behoorén hunne schuld moeten hebben aangezuiverd Waartoe zij zich ter Secretarie kunnen aanmelden. Zierikzee den 21 Julij 1852. W. J. P. KROEF t DÈ CRANË Secretaris. Burgemeester. Do Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat dé kohieren vöor tie Personele Belasting n.° 1 2 van deze geïnéénle en het loopend dienstjaar, op derr 15 dezer maand door den heer Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie zijn executoir verklaard er! op heden ge- steld worden in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten line van invordering en einde lijk dat ieder trerpligt is zijnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voette voldoen. Zierikzee, den 21 Jüiij 1852. DE CRANE. ZJOZTCCHiAMD. Frankfort 18 Julij. üit Rome meldt men dat bij het wederkeerende déficit belvvelk door verdere belasting van het volk niét te dekken is eenige kardi nalen het voorstel gedaan liehbén om de schatkist te hulp te komen door nogmaals naar men hoopt vóór het laatst een offer Ie éischeh Van de kapitalen der kerkelijke goederen,; dit voorstel is werkelijk, ecnigzins gewijzigd,, in de volle congregatie aangenomen. Uit Keulen Wordt gemeld dat de policie dezer dagen voor het eerst volgens het nieuwe wetboek van strafregt een duel heeft gevonnisd. De eene duellist werd tot drie maanden vestingstraf en de secondant die zich tegen elke minnelijke schikking óp het terrein verzet had tot vier maanden veroordeeld. Do andere partij is in krijgsdienst staande aan het militair ge- reglshof overgeleverd. De Poolsche grensstad Praszka is den 11 dezer iiijna geheel afgebrand meer dan 200 huizen liggen in de asch 20 menschen waaronder 12 kinderen zijn omgekomen en ruim 2000 inwoners hebben have en goed verloren. s-kaiskbije. Parijs 20 Julij. De dagbladen zijn opgevuld met heriglen nopens de reis van den president. Bodewijk Napoleons ontvangst bij de bevolking van Lorraine en den Elzas is allerluislerrijkst geweest. Niels beeft er ontbroken do opgewondenheid was algemeen. De in logt in Straatsburg was eene ware triomftogt. De gods dienstige inzegening der locomotiven tot opening van den spoorweg, leverde hét indrukwekkendst schouwspel op. De president is gisteren morgen den Rijn overge trokken over eene schipbrug van 45 ellen in zijne te genwoordigheid door de pontonniers gelegd. Aan den tegenover liggonden oever gekomen heeft hij te Kehl de Badensche troepen in oögenschouw genomen en is op Fransch grondgebied teruggekeerd vergezeld door de Pruissische Badensche, Wuricinbergsche Hessi- sehe en ZWitsersche gezanten en te midden van de duizendwerf herhaalde kreten van Levé Napoleon! Leve de Keizer l Ter eere van den redder des vaderlands zoo als men Bodewijk Napoleon te Straatsburg, noemt had zondag middag onder anderen een Alsacisclie optogt door de straten der stad plaats bestaande uit 120 wagens met gccostumeerde jonge meisjes welko den prins bloemruikers toewierpen en 1200 jongelin gen te paard gezéten. Velen meenen hier dat de inwijding van den spoor weg naar Straatsburg slechts éen voorwendsel is van dë reis van deit presidont der Repubiek, wier doel eigenlijk zou Zijn, eene voorbereiding tot liet keizerrijk en een hu welijks-ontwerp tusschen Lodewijk Napoleon en eene Badensche prinses. (Eene telegrafische depêche uit Straatsburg meldt, dat de president beden morgen ten 11 ure naar Kèhl ver trokken is zonder eskorte en alleenlijk door de groot hertogin Stephanie van Baden vergezeld om zich met een specialen trein naar Baden te begeven). Per spoortrein zijn naar Straatsburg gezonden 1500 meloenen 500 ananassen 6000 perziken 6000 abrikozen 2000 nieuwe peren 8000 kilogrammen druiven en bessen 300 kreeften 120 tarbotten en 200 versche tonijnen benevens eèiie groote hoeveelheid versche groenten en schildpadden voor soepen. In de wagens waren fournuizen geplaatst om deze levens middelen onder weg te bereiden. Men begroot op ongeveer 5000 het geheele getal overfiédingen dèr p'Olicie-voocschriften ten opzigle van de honden welke binnen eene maand hebben plaats gehad. Mèn berekent dat Ongeveer 60,000 fr. aait boeten te dezer zako zijn betaald. De prefect van het departement van het Nöörden heeft eene resolutie uitgevaardigd Waarbij aan de Itof- fijhuis- kroeghouders en slijters verboden wordtlie den te ontvangen en hun drank te verkoopen in ver trekken huiten de gewone gelagkamer, en om jongn lieden beneden de 16 jaren te ontvangen indien zij door hunne Ouders niet zijn vergezeld. Uit Tarbes wordt gemeld dat een vader zijns twee kinderen voor eene som van 50 fr. heeft verkocht. Men verzekert, dat de Fransche troopen Romo voor bet einde dezes jaars verlaten zullen. De Franscha regering zou te dien aanzien reeds de noodigo mede- deelingen aan het Weener kabinet gedaan hebben. ocxto ot-bktttaxsïe ut- Londen, 19 Julij. Te Limerick hebben II. woens dag verregaande onbehoorlijkheden plaats gehad ten ge volge van de verkiezingen; verscheidene personen hebben, gevaarlijke kwetsuren bekomen en eenige buizen wer den nagenoeg vernield, De orde kondo niet hersteld wordén dan nadat de oproer-acte gelezen en de bijstand der militaire magt Was ingeroepen. Ook op andero punten van Ierland hebben botsingen tusschen de heide hoofdpartijen plaats gegrepen. Men heeft hier te lande het voorbeeld gevolgd van eene eenvoudige groote verbetering op de spoortrei nen vóór den slokér is een spiegel gesteld waardoor hij znnder eenige moeite den trein aebtor zich in het oog houdt, en bij het minste ongeval dadelijk kan ophou den. Men heeft die spiegels voorlang op de Oostenrijlc- sche en laatstelijk ook op de Belgische spoorwegen in gevoerd. Men heeft lijdingen uit Sidney (Australië) tot den 17 April. Zij luiden steeds zeer gunstig; in alle rig— tingen wórden goudlagen ontdekt in sommige waar van ieder delver 1 tot 2 oneen per dag heeft bekomen. Zierikzee, 23 Julij. Een hevig onweder heeft eer gisteren morgen vroegtijdig over deze stad en omstreken gewoed. Raar wij vernemen moet door den bliksem onder de gemeente Öuwerkerk in eene weide eenig hooi zijn verbrand en te Vidne mede in die gemeente een lantarenpaal zijn stuk geslagen in Schouwen moet een paard daardoor deszelfs poot zijn verbrijzeld, alsmede ook eene köo gedood en hier eii daar hoornen getrof fen en meer andere schade aahgerigt zijn. Z. M. heeftbij besluit van den 16 dezer, goed gevonden ie benoemen bij de dienstdoende schutterij alhier, tot officier van gezondheid 34° klasse D. B. P.. Züuideeg. thans schutter. Door de Nederlandsche handel-maatschappij zijn bevracht geworden 27 schepen als voor Amsterdam 13 (waaronder 6 van Rotterdam en 2 van Dordrecht) voor Rotterdam I I voor Schiedam 1 en voor Middel burg 2 (zijnde Delft kapitein B. J. 'Muller en Gerar- dus Ja'cöbhs kapitein II. B. C. H. Ruysch beide van Rotterdam). Zondag avond is Z. K. H. do prins van Oranje onder geleide van hoogslileszelTs gouverneur op hot Loo gearriveerd H. M. dé koningin was den jeugdigen reiziger een oindwéegs te gemoet gereden. H. K. H. prinses Marianne der Nederlanden is den 20 dezer in goeden welstand op de buitenplaats Rust hof te Voorburg gearriveerd. Men meldt uit 's Hage dat er onderhandelingen geopend zijn tot sluiting eener echtvcrhindtenis tusschen Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden en H. D. H. de hertogin Amelia Maria 'dA Gloria Augustajongsta dochter van Z. II. hertog Bernhard van Saksen- Weimar. Deze prinses is den 20 Mei 1830 geboren en dus ruim 22 jaren oud. De prins telt zoo als bekend is, ruim 32 jaren. De hooge raad kamer van vacantia heefthij arrest vdn den 19 dezer verworpen hel beroep in cas satie ingesteld door den procureur-generaal bij het hof in Zuid-Holland tegen een arrest van dat hof van 13 April II. Bij dat arrest is J. C. Sterrenburgbur gemeester en ambtenaar van den burgerlijken stand van de gemeente Berkei en Roodenrijsontslagen van alle regtsvervolging en levens beslist, dat art. 107 der wet op de nationale militie vaa 8 Januari] 1817 Staatsblad

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1