n ZIERIKZEESC COURANT. IV.0 58. Woensdag 21 Julij. 1852. BISSTUM ik ABMIWISTRATIEW NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. Woensdag en Zaturdag. BINNENLAND. iddei 00.00 0,78 0,00 ),28 ).00 0,00 tuks< Z3GIS ABONKIS»XSTS-PHUa Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór Q ure. NOTIFICATIE. De Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland Brengt bij deze ter kennis van do belanghebbenden dat met overleg van Heeren Gedeputeerde Stalen is bepaald dat de Jagt op Ganzen Eenden en IKaler- snippen in deze Provincie zal geopend zijn op Maan dag den 2 Augustus aanstaande. Zullende de opening der Groole Jagt nader worden hekend gemaakt. Deze Notificatie zal in het Provinciaalblad worden geplaatst mitsgaders de noodige exemplaren daarvan aan de Gemeente-Besturen ter olïixie worden gezonden. Middelburgden 19 Julij 1852. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN VREDENBURCII. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee bren gen hij deze ter kennis van de gegadigden dat op Don derdag den 22 dezer maanddes voormiddags 10 ure op het Raadhuis alhier in het openhaar zullen worden ver kocht de Tiende-Vruchten over den jarc en oogst van 1852 waartoe de voorwaarden van heden af ter Secre tarie ter lezing liggen. Zierihzeeden 12 Julij 1852. A. MO ENS van BEOOIS C. J. FOKKER Wethouder l. B. Lid van den Baad ,1. S. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee Lettende op hel Reglement lot voorkoming der geva ren van hondsdolheid in deze provincie goedgekeurd hij Koninklijk besluit van den April 1841 n.° 73. Gelasten de ingezetenen dezer gemeente om ten ge volge van de heefschende buitengewone hitte hunne honden vast te leggen of dezelve niet anders langs de stralen en wegen te laten loepen dan vastgehouden aan ecnen ketting of aan een stevig koord en voorzien van eenen muilhand van gevlochten ijzer- of koperdraadwerk en zulks op de straffen legen de overtreders bij dat Reglement verordend waarvan het toezigt der Policie is aanbevolen. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierihzee den 20 Julij 1852. DE CRANE W. J. P. KB OEF Voorzitter. Secretaris. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee Lettende op art. 45 van het Reglement van Policie Voor deze gemeente. Verbieden hij deze het schuren spoelen of dweilen van straten sloepen of klinkerpaden met drinkwater alsmede het wasschen van glazen, zoolang de tegenwoor dige droogte zal aanhouden. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierihzee den 20 Julij 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. öüiïscblabd. Frankfort 15 Julij. Uit Polen meidt men dal onlangs aldaar de cholera uilgebroken iszij mooi hevi ger zijn dan ooii te voren Hol opperste geregtshof te Berlijn heeft den Keur- ver8 chijdit! Hessischen minister Hassenp/lug van de aanklagt wegens valschheid in geschrift vrijgesproken. De huitenlandscho schuld van Rusland beloopt thans 400,007,799 zilveren roebels. V R 4 IS K H IJ K. Parijs 15 Julij. Grootsch zijn de toebereidselen welke in vele steden van Frankrijk gemaakt worden om den president der Republiek feestelijk te ontvangen. Nancy zal aanstaanden zalurdag de reeks vfm festivitei ten openen welke schier onafgebroken tot in de maand September zullen worden voortgezet. De president zal van zijnen kant met veel staatsie reizen hij zelf zal steeds van al zijne insigniën voor zien zijn terwijl hij alle personen die hem zullen ver gezellen, bevolen heeft, bestendig de uniform ledragen en van groot en klein tenue voorzien te zijn. Bou-Maza is niet gevlugt en is slechts wat lang op zijn plciziertogtje uitgebleven. Terwijl de telegraaf naar alle kanten in de weer was en alom de policie en gendarmes alles doorzochten en onderzochten om den vlugteling op te sporen in de sleden en op hel land keerde de gewaande vlugteling zeer bedaard naar zijn verblijf terug hoogst verwonderd over den ophefdien men van zijne onschuldige afwezigheid inpakte. Men kan gemakkelijk begrijpen dat hierdoor de bewakers van den ex-emir van eene ontzaggelijke ongerustheid be vrijd zijn. Door deze terugkomst vervalt de aanmer king dat de Arabieren zoo ligtelijk overgaan tot het breken van hun woord ten opzigte der Christenen; maar het verwijt dat sints jaren op de Christenen rust van hun woord niet gestand te hebben gedaan ten opzigte van Abd-el- Kader blijft. - De president heeft de vrouw van den mairc van Airon die in hare woning door bandieten overvallen niet alleen de papieren der mairie wist te behouden maar nog ofschoon door een dolksteek gewond den moed had de movers, die een ridderorde van het legioen van eer door haar vader op het slagveld verworven hadden medegevoerd mot de pistool in de vuist nu te zetten ontvangen geluk gewenscht met den betoon den moed en haar de orde van het legioen van eer overhandigd welke hij aan het knoopsgat droeg. Daar zich hier ter slede eenige gevallen van honds dolheid hebben opgedaan wordt met groote gestreng heid tegen de losloopendo en ongemuilhande honden te velde getrokken ten gevolge waarvan er reeds onge veer 4000 zijn doodgeslagen. Volgens eene statistieke opgave in Frankrijk worden er in 62 van de 86 departementen Hervormde predikanten aangetroffen. Het aantal der predikanten bedraagt 523. In 9 departementen worden alleen Lu- therschen aangetroffen met 249 predikanten. Do Wcs- leyanen hebben in 8 departementen 19 predikanten. Doopsgezinden zijn er in 8 departementen met 5 pre dikanten en 5 vermaners. QKO OT-BEITÏÏASBIE Iff. Londen 14 Julij. Te Greenock hebben eergisteren, ten gevolge der verkiezingen ernstige vechtpartijen plaats gehad zoodat de hulp der militairen moest wor den ingeroepen om de orde te herstellen. In de mijndistricten nabij Newport worden sedert de laatste jaren zeer vele Marmonieten of leden eener secte van geestdrijvers, gevonden. Ongeveer 400 dezer lieden hadden zich maandag avond te Newport tol het houden eener zamenkomst vereenigd die met eene groote theepartij eindigen zou. Eensklaps stortte de zoldering der zaal meer dan ten halve in en onbeschrij felijk waren de schrik en verwarring, die de vergaderden aangrepen. Op het hooren van den slag vlogen de be woners der naburige huizeu ter hulp sloegen de ven sters van het gebouw in en waren zoo gelukkig al de aanwezigen Ie redden zonder dat iemand eenig belang rijk letsel hekomen heeft. Dezer dagen zijn drie meisjes die in de Shannon zich wilden baden verdronken zij waren op den oever gezeten toen eene golf alle drie wegspoelde en naar zee voerde. i In Scholland vooral in de omstreken van Kil- peijs bef, advïrtentien! Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks— en Hoodberigten van 1-6 regels a f 1behalve hel Zegelregt' marnock, heeft een onweder allcrvreesselijkste ongeluk ken veroorzaakt de stortvloeden sleepten gehouwen Veldgewassen inenschen en vee met onweerstaanbare kracht mede; reeds heeft men de lijken van 5 menschen uit de puinhoopen opgedolven de in dien omtrek aan- gerigte schade wordt op 15,000 p. st. begroot. Uil California luiden de beriglen zeer gunstig. Niet alleen wordt overal langs hoe meer goud ontdekt maar de arbeid gaal steeds geregelder zij die men tot het gouddelven tiezigt worden geregeld en goed be taald en orde en ondergeschiktheid heerschen toene mend hij hen. Hel congres der Vereenigde-Staten heeft de som van 360,000 dollars tot voltooijing van het drooge dok te San-Francisco toegestaan. b e i, g i e. Brussel 15 Julij. De oogst is zoo gunstig dat men zich zulk een voordeelig jaar niet herinnert. VooraL tarwe en rogge beloven eene zeer overvloedige opbrengst. Zierik7.ee 20 Julij. Nadat 1. K. II. de prins van Oranje verleden week de stad Tholen pn eenige omlig gende gemeenten had bezocht, (uit welke plaatsen hier onder eenige hcriglen dienaangaande volgen heeft hoogstdezelve zich begeven langs Bergen-op-Zoom naar Breda. Na in deze vesting het merkwaardige bczigtigd en eenige bezoeken bij verschillende autoriteiten afge legd te hebben is de prins met zijn' gouverneur van daar over Onsterhout Geertruidenborg Waalwijk en Tilburg naar 's Hertogenhosch vertrokken om vervol gens over Grave en Nijmegen naar het Loo te gaan. S.'-M aartensdijk, 12 Julij. Heden werd deze gemeente vereerd mot een bezoek van Z. K. II. den prins van Oranje begeleid door MD. gouverneur jonkh.' de Casembroot. Bij een der bloedverwanten van laatstge noemden werd Z. K. II. een feestmaal aangeboden ge lijk Z. K. II. aldaar ook overnachtte. Schier de ge- heele bevolking was op do been en in feestgewaad. Markt en straten van ditschoone dorp waren met groen en bloemen als overdekt. Eerebogen stonden ailerwege opgerigl van openbare en bijzondere gebouwen wap perde de nationale vlag en gelijk een stoet van maagden den prins binnen de plaats begeleide dragende eene cerepoorl van groen en lover waaronder hij ging, zoo werd Z. K. FT. des anderen daags uitgeleide gedaan door, eene eerewacht te paard. O n d-V ossemeer, 13 Julij. Heden kwam Z. K. IT. de prins van Oranje alhier aan. Na alvorens in do nieuw ingedijkte Hollaire-polder dc gebouwen bezigtigd en in de directiekeet eenige verversching gebruikt to hebben stapte Z. f{. H. aan het welgelegen buiten goed van den heer W. J. van Voorst Calshoch af en trad Iiij het alom wapperen der vlaggen door de opgerigto eerepoort aldaar binnen. Ten zeven ure na den ge houden maaltijd werd de onderwijzer der jeugd met de leerlingen zijner zangschool in de gelegenheid ge steld om Z. K, H. met gezang te begroeten waarvoor Z. K. H. op het minzaamst bedankte en waarna het niet weinig lot eer en genoegen dier leerlingen strekte, dat Z, K. H. hen tot een rooitogtje in den vijver aldaar beurtelings uilnoodigde. Ten 9 ure kwam het muziek gezelschap Concordia van Tholen bij fakkellicht eenigo muzijkstukken uitvoeren door gezangen afgewisseld. In den laten avond Was een gedeelte van het aangren zende bosch smaakvol geïllumineerd onder het afste ken van verscheidene vuurwerken. Des anderendaags vertrok Z. K. H. ten half 9 ure naar Tholen. Tholen, 14 Julij. Z. K. H. de prins van Oranje na reeds oj» 11 dezer onze .stad een oogenblik te hebben aangedaan vereerde ons heden weder met een bezoek. Twee eerewochten een te paard en een te voetwa ren Z. K. H. in wachtende op de grens van Oud-Vosse- meer allerminzaamst nam Z. K. H. de diensten aan welke hem werden aangeboden waarna de inlogt bin nen de muren van ons plaatsje allerluislerrijkst was. Na al hel merkwaardige tc hebben beschouwd en bij de familie van zijnen gouverneur eenige ververschingen te 'vi

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1