Zaterdag Junij N.° 51. Woensdag en Zaturdag. ISliSTI» MM1STIUTM NIEUWSTIJDINGEN. pc* :"i it ABOKSEMEKTS-PBUB Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór 4t ure verschijnt: PRIJS HER ADVEHTEKTIEM Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks— en Doodberigtenvan 1—6 regels af 1, behalve het Zegelregt KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Maandag den 28 dezer des voormiddags ten tien ure op het Raadhuis alhier eene openbare vergadering' van den Sc* meenle-Kaad zal gehouden worden. Zierikzee den 25 Junij 1852. De Burgemeester voornoemd DE CRANE. SCHOUWING OP DE WEGEN- Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat er op Woensdag den 30 dezer maand eene algemeene schouwing zal plaats hehhen over al de buurtwegen en voetpaden in het poortambacht en worden al de wegpligtigen of gelanden mitsdien aangezocht om ieder voor het zijne te zorgen dat op den bepaalden dag de wegen voetpaden slooten, heulen en duikers in behoorlijken staat van onder houd bevonden worden overeenkomstig de bepalin gen van het Reglement op het beheer onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze Pro vincie goedgekeurd hij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838, n.° 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwen de zal deze worden afgekondigd aangeplakt er. in do Courant geplaatst. Zierikzee den 2 Junij 1852. DE CRANE W. J. P. KROËF I 'oorzitler. Secretaris. BRAND WEZEN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Overwegende dat de voorzorgen legen brandgevaar krachtdadig hehooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het Regiement op den brand. Op het voorstel van hel Collegie van Brand- en Brandspuit meesleren. Hebben goedgevonden: 1.° Tot Keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze gemeente te benoemen de heeren Johannes GeradIs Corn, Leendert Kloek en Johannes Plaating j Dirk van oer Maas Jz. Ingezetenen dezer Gemeente, aan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Regiement tegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en 2ich omtrent de vereischle rondgangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan meten zich te gedragen naar de orders van Brandmeesteren. 2." De in- en opgezetenen to herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26, waarbij be paald wordt. dal een iegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal om één of meer ijzerster lengte van ten minste twee Ned. ellen of naar male der localiteilin de hooi- klampen te laten steken die ten allen tijde voor Brand en Keurmeesteren toegankelijk zullen moeten zijnter wijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen ver zetten op verbeurte een er boete van drie gulden." Yoorts dat het aan niemand zal vrijstaan kruid of vuurwerken te verkoopen of vervaardigen dan na vooraf bekomenc toestemming van dit bestuur en on der vcrpligting om zich in alles te gedragen naar do voorschriften daaromtrent gegeven bij art. 34 en volgende van voornoemd Brand-Regiement. Én zal deze tol een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Courant terwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde Keur meesters mitsgaders aan liet Collegio van Brand- en Brandspuitmeestersrespeclivelijk lot aanstelling en uitvoering en aan den heer Commissaris van Policie dezer Stad met last om de naleving dezer bepalingen Ie handhaven daartoe uitgenoodigd de Keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen en legen de overtreders te verbaliseren. Gedaan tenRaadhuizevan Zierikzee, den 16 Junij 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. BUITENLAND. RalTSORLANS, Keülen 21 Junij. Weinige dagen geleden kwa men hier onder begeleiding van een pauselijken werf officier 89 jongelieden aan om met eene stoomboot der Nederlandsche stoomboot-maatschappij den stroom op te varen. Als doel der reis werd Rome opgegeven waar die jongelieden vele van welke de uniform uit den Sleeswijk-Holsteinschen krijg droegen, in het nieuw op te riglen pauselijk Duitsch legioen dienst willen nemen. De policia verhinderde echter de dadelijke af vaart en stelde den werf-officier onder toezigt van een gendarme dewijl zij zich alvorens wilde verzekeren of zich ook Pruissische onderdanen bij hel korps bevonden naardien eene aanwerving voor vreemde krijgsdienst bij de wet verboden is. Werkelijk waren verscheiden Pruissen onder de jongelieden deze werden hier terug gehouden maar den overigen benevens den werf officier de voortzetting der reis vergund. Te Hessen-Darmstadt is het den advocaten ver boden een haard te dragen. Dezer dagen verscheen er noglans een rcgtsgeleerde met een baard voor het hof van assises als verdediger van een beschuldigde. De president der regtbank ontzeide hem onmiddellijk het pleiten voor zijn cliënt en wees dezen een anderen reglsgeleerde als verdediger aan die echter weigerde op te treden weshalve de beschuldigde ten deze de uitspraak van het hof van cassatie heeft ingeroepen. De eerslgemelde reglsgeleerde heeft verklaard zich het be sluit van het hof van assises te zullen laten welgevallen. Men verzekert dat de Belgische regering de bemiddeling van Oostenrijk ingeroepen heeft in het ingewikkelde geschil met Frankrijk over de tariefskwes tie te gelijker lijd zoude Belgie zich aan Pruissen en Rusland gewend hebben. z E z I E B II i. ParIjs 21 Junij. De dagbladen bevatten thans den brief, waarbij de minister van staat aan den voorzitter van het wetgevend ligchaam kennis geeft van de verda ging der behandeling der ontwerpen betreffende de be lastingen op artikelen van weelde. Het verslag der commissie uit hel wetgevend lig chaam belast met hel onderzoeken der begrooting is in zeer hekelenden toon geschreven. De commissie schat het tekort op bijna 800 millioenen francs de vlottende schuld toch bedroeg den 1 April 630 mil lioenen voegt men daarbij 74 millioenen voor ge vraagde terugbetalingen ten gevolge van de conversie der 5 percenls fondsen en 65 millioenen voortsprui tende uit de tekorten over 1852 dan zal het totale cijfer der tekorten hij het einde van 1852 tot 770 mil lioenen gestegen zijn terwijl de begrooting van 1853 een nieuw tekort oplevert van 40 millioenen in weer- wil eener buitengewone ontvangst van 40 millioenen voor uitkeeringen van spoorwegen bovendien zullen 78 millioenen van het amortisatiefönds aan hunne be stemming onttrokken zijn. De commissie heeft voor geslagen op de uitgaven der begrooting van 1853 on geveer 18 millioenen te bezuinigen doch de staatsraad wil slechts in 1,600,000 francs bewilligen. Terwijl de raad van state uitspraak deed in zake van de bezittingen der familie Orleans, werden de meu belen komende uit bet kasteel Eu en andere aan deze familie loebelioorende kasteden in de rue des Jeitners verkocht, Er waren in dc zaal. van publieke verkoo- pingen slechts weinig bezoekers en kooplieden, en eenige vrienden der verbannen vorsten die er iets ter herin nering aan het vorstelijke huis, kwamen koopen. De consuls en agenten van Frankrijk hebben aan hu nne landgenooten in de verschillende vreemde staten kennis gegeven dat Bodewijk Napoleon volkomen am nestie heeft verleend aan alle van de koopvaardijsche pen gedeserleerdo zeelieden op voorwaarde dat zij zich naar die consuls of inrigtingen voor do zeevaart zullen begeven welke het digtst bij hunne tegenwoor dige woonplaatsen aanwezig zijn ten einde aldaar de verklaring van hunne onderwerping aan de wet en hun berouw af te leggen. Alleen de galei van Toulon zal naar men ver neemt blijven bestaan al de overigen zullen opge heven worden. De 12 volkrijkste steden van Frankrijk zijn Parijs met 1,053,262 Lyon 249,325 Marseille 195,257, Bordeaux, 130,927, Rouaan 100,265Na nies 95,565, Toulouso 93,379 Rijssel 75,795 Siraatsburg 75,565 Toulon 69,474, Brest 61,160 en Metz 57,713 inwoners. Uit alle oorden van Frankrijk ontvangt men bij voortduring berigten van overstroomingen. De schade, bierdoor aangerigt is groot vooral in het tegenwoor dige jaargetijde. Nog eenige weinige weken en de reiziger dio des ochtends te Galais voet op Franschen bodem zet zal des avonds aan het andere uiteinde van Frankrijk kunnen zijn. Vijftien uren zullen voldoende zijn om. eene reis door Frankrijk in zijne geheele breedte te vol brengen waartoe voor een twintigtal jaren minstens eene geheele week noodig was. Nog slechts twee maan den zullen er noodig zijn om het nog overige gedeelle der sectie van den oostelijken spoorweg te vollooijen. MeD leest het volgende in den Moniteur de l'armee Eene telegrafische depöche don 13 Junij van Con- stantine aan den gouverneur-generaal van Algerie go- zonden lierigt, dat de opstand der Haractas gestild is., De geheele hoofdfractie en tenten van al do overige ziju. nabij onze troepen gelegerd. De overige vragen ver giffenis. De generaal d'Autemare gaat deze zaak op do plaatsen zelve ten einde brengen. De gemeenschap met Teliessa is hersteld. De aan de zijde van Guelma op gestane stammen zijn verdeeld en onzeker over het ge drag dat zij moeten volgen. De kolonel de Tourville bevelhebber der sub-divisie van Bone heeft den 13 de zer het land der Ouled Dhann moeien intrekken. Dank zij de kracht en de vaardigheid der door den gouverneur- generaal genomen militaire maatregelen dank ook do krachtige houding van de bevelhebbers der kringen en onder-divisiën zal eene gestrenge en verdiende beteu geling spoedig de oproerige beweging volgen welke schijnt te zijn uitgelokt door geheime kuiperijen der Muselmansche godsdienstige vereenigingen en welke, in de omstreken van la Caile begonnen zich heeft ver spreid door het aanstoken van den sherif van Ouargla." De keizer van Brazilië heeft voor zijn rijk in Frankrijk aanvraag gedaan om 60 zusters van lief dadigheid welke onmiddelijk naar Rio-Janeiro zullen vertrekken. Twee zusters, die zich in een liefdadig heidsgesticht te Toulouse bevinden moeten reeds voor dien logt bestemd zijn. geoóv-eeiztaeeis nt, Londen 21 Junij. De inscheping van landverhui zers in de haven van Liverpool neeint meer en meer toe. Alleen in den loop dezer week zullen weder ruim 1800 personen meestendeels naar Australië van daar ver trekken. Men berekent dat in den loop van deze week uit verschillende oorden dor wereld 1,000,000 p. st. (ƒ12,000 000) in specie te Londen is aangevoerd. Kossuth is van zijne reis in de Vcreenigde-Stalen te New-York teruggekeerd. Gedurende zijne afwezig heid is de stemming van het voik zigtbaar veranderd daar er hij zijne aankomst niet de minste demonstratie plaats had en hij zich als het ware onopgemerkt, naar zijn hotel heeft begeven. Do wereldtentoonstelling tc Ncw-York zal op den 2 Mei 1853 worden geopend.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1