50. 1852 Woensdag 23 Jutiij Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADJHNISTRATIiN NIEUWSTIJDINGEN. K BUITENLAND. BINNENLAND. O RffiZEESCHE ABONSTEMEBüTS-PBIjrS 'er drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. \nzendingder Advert, daags tevoren'snamidd. vóór 4? ure. vesschijktt: Pi&IJS SSB ABVEBTEKTIEM l Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbcriglen van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt BEKENDMAKING. bchgemef.stf.it cn AVettiouders van Zierikzee bren- ffpii ter kennis van de Landbouwers dat op dén 25 26 27 en 28 September aanstaandete Haarlem, eene Algcmcene Tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij Aan Landbouw zal worden gehouden waarop de al- Jimeene aandacht wordt gevestigd en bovenal de land- 'ouwers aangemoedigd om door eene ruime inzending van lot den landbouw betrekking hebbende voorwer- hen van hunne belangstelling in dien tak dor Ncilnr- landsche nijverheid te doen blijken terwijl liet Pro gramma voor die Tentoonstelling ter Secretarie voor ;en ieder ter inzage is nedergelegd. Zierikzee den 8 Junij 1852. DE CRANE, W. J. V. KROEF, Voorzitter. Secretaris. zoover men Burgemeester en AVr.TiiounERS der Gemeente Zie rikzee brengen ter kennis van de Toonkunstenaars dat lldaor eene plaats open is als Muzijhmeesleren aan die betrekking verbonden is eene jaarwedde van f 300 uit de gemeentekas ohder verpligling om daarvoor lenige minvermogende jongelieden om niet onderwijs n de niuzijk te geven. I)e vcreischten zijn het be- ipelcn der viool en van eer, of meer blaas-instrumen- len met de kunde om op de meest in gebruik zijnde onderwijs te kunnen geven op het geven van lessen jan de huizen der ingezetenen cn op de scholen, mag gerekend worden. De belanghebbenden worden uilgenoodigd om zich schriftelijk bij liet Bestuur aan te melden terwijl later mogelijk eene persoonlijke overkomst zal vereischt Qrdeli. Zierikzee, den 14 Junij 1852. DE CRANE AV. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. de dag de 'Ul- in- BERIGT AAN DEN HANDEL. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van belanghebbenden: dat de Gemeente- Baad op vroeger besluit terugkomende thans heeft bepaald dat do Zellc-asch ten gebruike voor de Glas- Fabrijken wederom als vroeger tot den prijs van f 5 per éastwordt verkrijgbaar gesteld gelijk dio van heden |nf daarvoor wordt aangoboden aan allen, die zich om |Ze!k-asch gelieven aan te melden. Zierikzee den 19 Junij 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. IA- T. ele- e bet stad seiTSCSLKIII). Frankfort 18 Junij. Hoe weinig men ook van krijgstoerustingen van Pruissen. gewaar wordt zoo is liet toch eene daadzaak dat men met het oog op mogelijke gebeurtenissen die uit het westen zouden kunnen opkomen ijverig aan de noodige voorberei dingen arbeidt. Ook is reeds eene groole voorraad bus kruid en kogels naar do Rijnvestingen gezonden. - Uit Brodij wordt eene vreesselijke bijzonderheid ;emeld namelijk dat aldaar den 4 dezer een alleen gelaten kind op den openharen weg dooreen zwijn ver- ilonden is slechts enkele ledematen heeft men als over- ilijfselen van het ongelukkige kind gevonden. ZBAS KBIJS. Parijs 17 Junij. In liet museum van natuurlijke historie in den plantentuin alhier wordt thans eene Anthropologische afdeelrtrg georganiseerd waarin (lui zende menschelijke geraamten van alle rassen tijden en landen zullen worden verzameld en tentoonge steld eene dergelijke inrigting bestaat weet in geheel de wereld niet. Het gerucht blijft hier in omloop dat verschei den der thans aan het oordeel van het wetgevend lig- chaam onderworpen belastingwetten hevige tegenkan ting zullen ontmoeten tegen twee vooral dio nopens liet papier en de overdragt van onroerende goederen verheffen zich do stemmen. De commissie voor do hegrooting heeft afgezien van de vermindering van het effectief des legers met 30,000 man. Er is eene commissie benoemd, om het programma vast te stellen van het groole feest dat den 15 Augus tus aanstaande zal plaats grijpen. Dat feest zal naar men zegt in grootschheid en pracht allen van denzelf den aard overtreffen welke tijdens het keizerrijk hebben plaats gehad. Te Romanèche (Sadne el Loire) is een kind van drie jaren dat door een dollen hond gebeten was na een vreesselijk lijden van drie dagen aan de gevolgen der watervrees overleden. Dit kind was na den beet ontvangen te hebben om wien zich niemand wegens de oogenschijnlijke onheduidenheid bekommerde ge vaccineerd en werd de van hetzelve voortspruitende stof op 15 andere kinderen overgeplant men is thans zeer bevreesd van ook hij deze kinderen sporen der watervrees Ie zullen ontdekken. Men meldt uit Rome, hoe zich bij de uitreiking der adelaars aan de Fransche troepen door den gene raal Gemeauniet slechts geringe geestdrift onder de ineesle officieren en soldaten vertoonde maar zelfs een dof gemompel in vele gelederen vernomen werd. Volgens berigten uit Algerie hebben er wederom verscheidene gevechten met de Kabylen plaats gehad waarbij de Fransche troepen steeds de bovenhand be hielden. Evenwel waren do oproerige stammen nog niet allen ten onder gebragt. Parijs 19 Junij. Heden is in de openbare zit ting van de afdeeling contentieus van den raad van state hij uitvoerig gemotiveerd arrest uitspraak ge daan omtrent de kwestie van hel conflict betreffende de decreten van 22 Junij, ten aanzien der goederen van hel huis Orleans. Het conflict is bevestigd in zooverre het betreft de gedeelten der goederen van Neuilly en Monceaux welke hehooren lot de dotatie van den 7 Aug. doch vernietigd "voor die gedeelten, welke door den koning na zijne komst lot den troon aangekocht zijn of die aan wijlen de prinses Adelaide van Orléans toebehoord hebben. Te gelijk worden als nietig verklaard alle middelen van verzet lot dusverre aangewend alsmede het von nis der regtbank van het departement der Seine van 23 April 1852. GROOT-BHITTAKTBIIEN. Londen 16 Junij. Gisteren hield H. M. een ge heimen raad op hot paleis van Buckingham in welken eene proclamatie betrekkelijk de processien der Roomsch- Kalholijken werd vastgesteld die vervolgens is uitge vaardigd. In deze proclamatie wordt herinnerd hoe hij parlemetils-aclè van het tiende jaar der regering van George 1V bepaald is dat geen Roomsch-Kalholijk geestelijke noch eenig lid eener geestelijke orde do plegtigheden dier kerk anders dan binnen do voor hunne godsdienstoefening bestemdo plaatsen of in bijzotidero woningen mag uitoefenen noch zich in zijne ambts- of ordcskleeding vertoonen. En daar het nu ter kennis gekomen is dat zoodanige geestelijken in ambtsge waad de plegtigheden en ceremoniën der genoemde kerk op openbare wegen en in plaatsen van openlijke zamenkomst hebben uitgeoefend onder begeleiding van banieren of andere aanduidingen hunner waardigheid lot ergernis van vele onderdanen cn met gevaar van verstoring der openbare rust in enkele gevallen zelfs in de nabijheid van aan de openlijke eeredienst gewijde plaatsen en met verstoring der aandacht van de aldaar vergaderdo personen worden nu alle belanghebbenden ernstig gewaarschuwd dat terwijl If. M. vast beslo ten heeft bare Koomsch-Kalholijke onderdancu bij het onverstoord genot hunner wettige regten en godsdienst vrijheid lo handhaven, zij evenzeer voornemens is hef begaan van de opgesomde onwettige verrigtingen voor Ie komen of te beteugelen zoodat de overtreders zicli- zelven de straffen te wijten zouden hebben tegen de overtreding dor wetten en do verstoring van den vrede en de veiligheid des lands bepaald. Londen 17 Jnnij. Do Morning Herald wil weten dat het gouvernement maatregelen heeft getroffen om door onze zeeinagt zich te verzetten tegen eenige onder neming welke van de zijde' van Amerikaanscho geluk zoekers tegen de Virginisehe Eilanden (in Wesl-Indie) moglen worden ondernomen. Het dagblad de Alias meldt de volgende bijzonder heden Men zegt dat de Engelsche bank vier mon ster- hankbillettcn ten bedrage elk van 1 inillioen p.st., heeft doen vervaardigen en dat dadelijk na liet afdruk ken do plaat er van vernietigd is. Een van deze kost bare bankhillelten bezit het huis Rothschildwijlen de heer Contts bezat er een tweede van bet derde heeft de bank zelve gehouden en de heor Hogers dichter en bankier heeft het vierde dat bij bezit in eene gou den lijst laten zetten en in zijn salon opgehangen. Volgens berigt uit Hong-Kong van 23 April hadden de Ghinesche insurgenlcn do stad Nigchan in genomen maar die tegen eene schatting van 30,000 laels weder verlaten. De zaak van den opstand scheen overigens niet gunstig; Tien-the, liet hoofd daarvan was naar Sinjingkien leruggelrokken en eenige zijner benden hadden zich in hel zuid-westelijk gedeelte der provincie geworpen. Londen 18 Junij. De dezer dagen uitgevaardigde proclamatie der koningin tegen de R.-K. processien heeft in Ierland veel verbolgenheid gewekt. Zierikzee 22 Junij. In de Nieuwe Rotterdamsclia Courant van donderdag den 17 dezer vinden wij een verslag van de eersle jaarlijksche prijsuitdeeling te Rot terdam. van wege de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen en treffen daar onder dn namen van du bekroonden aan onzen jeugdigen stadgenoot P. J. Harinck, élève van den heer stads architect A. van de Velde, en wel Doorzigtkunde ls e klasse. Eervolle melding. Derde klasse. Prijs bouwkundige platen (tripon). Bij de op den 17 dezer plaats gehad hebbende vei ling van 401 bunders schorgronden gelegen aan do noordzijde van den Reigersbcrgschen polder in Zuid- Beveland zijn dezelve door de verkoopers niet toege wezen geworden doch ingehouden op f 200,000, Z. M. heeft, onder "anderen benoemd tot in specteur der jagl en visschorij voor de provincie Zee land jonkh.' li. J. Bowier. M.' fregat de Prins van Oranje, komm. kapt.-ter-zee Bijl de Vroeis den 19 dezer te Vlis- singen gearriveerd na eene zeldzaam voorspoedige reis van New-York in den lijd van achttien dagen. Door de Nederlandsche Uandel-Maatschappij zijn bevracht geworden 3!) Schepen als voor Amsterdam 15 Rotterdam 9 Dordrecht 1 Schiedam 4 en Mid delburg 1 (zijnde hol brikschip Zwaluw, kapt. E, N. F. van Wulven). In den loop der volgende week zullen do af- deelingen van de tweede kamer der stalen-generaal aanvangen niet het onderzoek van het ontwerp van wet nopens het armbestuur. Men verzekert dat het voornomen bestaat dat ontwerp nog in den loop der tegenwoordige zitting van de stalen-generaal ten einde te brengen. Men leest in de Gron. Courant, dal in 'tOldtambt eene lijst circuleert om aan den minister van binnenl. zaken een present-exemplaar van de grondwet aan Ie bieden in gouden koker tot blijk van gehecht beid aan zijn bestuur. De bijdragen mogen niet meer bedragen dan 50 cents voor ieder persoon. Den 17 dezer is te Amsterdam aan de werf der koninklijke fabrijk van sloom- en andere werktuigen van de heeren Paul van Vlissingen df Dudok van Heel

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1