N.° 41. Zaturdag 12 Jimij 1852. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF aanbesteding. bekendmaking. NIEUWSTIJDINGEN. RKZEESCHE COURANT. abonne9iebts-pbub Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: prij8 ber aovertsntieis Gewone 15 cents de regel. Geboorte—, Huwelijks—en Doodberiglen van 1-6 regels af 1behalve het Zegelregt. t Zierikzee den 10 Junij, Uitslag der stemming in het kiesdistrict Zierikzee voor de verkiezing van één lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. M.' S. H. Anemaet M.' G. A. Fokker M.' A. E. Baron Mackay Al.' W. J. P. Kroef A. W. van Kerkwijk D. Goekoop Jh.' W. D. de Jonge L. Kolff van Oosterwijk L. L. Bolle J. A. van Weel Dz. Al.' C. J. Fokker M." J. W. 1). van Dongen Al.' A. J. F. Egter Al.' A. M. de Rouville J. Strickacrt Al.' G. Groen van Prinstercr Jh Al.' J. F. S. Boeije P. N. J. Lette Anemaet P. Zaaijer Al.' J. J. Ermerins S. Bouman Jh.' M.' J. S. Boeije Al.' K. Wagtho A. Bierens I). Droogendijk J. Al. Bouvin C. van de Stolpe Jh.' W. M. H. de Jonge Jh.' B. de Jonge J. Al ijs C. Goekoop Dz. AI.' W. C. de Crano A. van Weel Dz. in blanco bevonden gelijk aan hot getal der gestemd he bende kiezers 378 stemmen. 120 43 31 18 4 4 3 3 3 3 3 3 3 2 2 2 2 st 643 stemmen 8 briefjes 651 van stemmen tot Zoodat bij volstrekto meerderheid lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is herkozen de heer Al.' S. H. ANEMAET Notaris to Sommclsdijk. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Woensdag den 16 (in plaats van den 9 dezer maand), des middags, op het Raadhuisin hel openhaaraan den minsteischenden onder nadere goedkeuring aan te besteden de herstellingen en ver nieuwingen mitsgaders het gewoon éénjarig onderhoud der gewone en buitengewone Werken en Gebouwen der gemeente Zierikzeealsmede het vernieuwen van twee gedeelten Kaaimuur aan de Nieuwe Haven alhiermet de leverantie van alle daartoe noodige materialen vol gens de bestekken en voorwaarden, die van heden af ter lezing liegen zoo ter Secretarie als bij den Architect hij wien voor de gegadigden do bestekken gratis verkrijg baar zijn gesteld zullende door denzelven drie dogen te voren locale aanwijzing gedaan worden begiunende des Maandags morgens 9 ure aan den houttuin. Zierikzee den 2 Junij 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen bij deze ter kennis van de Landbouwers Grond- «igenaars en Pachters van landen dat oven als in Vorige jaren ook nu weder aan ieder hunner een bil jet zal worden bezorgd waarop zij gelieven in te vul len dc bundertallen met onderscheidene veldgewassen en voortbrengselen bezaaid voor zooveel ieders eigen dom of pachtbezit binnen deze Gemeente betreft met vriendelijk verzoek deze biljetten met de vereischte naauwkeurighoid ingevuld en onderteekend in den loop dezer maand ter Secretarie te willen terug bezorgen ten einde het Bestuur in staat te stellen aan de opgave welke daarvan door de llooge Regering jaarlijks wordt verlangd te kunnen voldoen rekenende men hierbij op dezelfde bereidwilligheid waarmede in vorige jaren gelijke opvrage door een ieder is beantwoord geworden. Zierikzee, den 5 Junij 1852. DE CRANE, W. J. P. KROEF, Voorzitter. Secretaris. BEKENDMAKING. Burgf.meester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de Landbouwers dat op den 25 26 27 en 28 September aanstaandete Haarlem eene Algemeene Tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal worden gehouden waarop de al gemeene aandacht wordt gevestigd en bovenal de land bouwers aangemoedigd om door eeno ruime inzending van tot den landbouw betrekking hebbende voorwer pen van hunne belangstelling in dien tak der Neder- Iandsche nijverheid te doen blijken terwijl het Pro gramma voor die Tentoonstelling ter Secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Zierikzee den 8 Junij 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. BUITENLAND. düit8chjt,aivd. Frankfort 6 Junij. Van de zijde der Beijersche regering worden op nieuw maatregelen genomen tot be perking der landverhuizing. Het zal den Beijerschén onderdanen niet langer geoorloofd zijn met buitenland- sche agenten contracten voor hunne overvaart te slui ten ook zullen hun de noodige passen niet verleend worden tenzij zij zich in het bezit der noodige geld middelen bevinden tot bestrijding der kosten. T H A It K H IJ B, Parijs 7 Junij. Het officiële dagblad bevat heden een besluit van den minister van financiën tot vermin dering van den interest der schatkistbiljetten die inte rest wordt gebragt op 2 percent voor de biljetten van vier tot vijf maanden op 2'/i percent voor de biljetten van zes lot elf maanden en op 3'/s percent voor de biljetten op twaalr maanden. Deze vermindering zegt de Monitcuris noodig geworden door de toene mende vermeerdering van gelden in de schatkist waar 94 millioenen voorhanden zijn na de geheele terug betaling aan allen die geen genoegen hebben genomen met de conversie. Alen gaat voort de decreten van den 22 Januarij betreffende de goederen van de familie Orldanszonder wankelen ten uitvoer te leggen. Verleden zaturdag heeft men bezit genomen in naam van den staat van het kasteel te Eu. Even als te Neuilly en te Alonceau is men genoodzaakt geweest zich met geweld, door open breking der sloten den toegang te verschaffen zulks gaf daar tot eene oproerige beweging aanleiding. De heer Sentinidie Napoleon naar Elba en S.'-Helena vergezelde en wien de keizer een legaat van 20,000 fr. had vermaakt is thans benoemd lot wachter van het graf van Napoleon, met 3000 fr. tractement. De galeijen te Rochefort zijn bijna geheel verla ten. Het getal galeislaven dat aanzoek doet om naar de strafkolonie van Cayenne overgevoerd te worden neemt dagelijks toe en wel in dio mate dat spoedig aan de galeijen niet anders dan de kranken overig zul len blijven. Vele tot levenslangen dwangarbeid ver oordeelde vrouwen hebben er in toegestemd, mode der waarts vervoerd te worden waardoor de bevolking der gevangenissen verminderd worden en de strafkolonie groole diensten aap. het land bewijzen zal. Het ministerie van policie te Parijs moet voorne mens zijn een streng verbod uit te vaardigen tegen de kunslverrigtingen die in den laatslen tijd met lucht reizen gepaard gaan. Men weetdat de luchtreizigers binnen deze hoofdstad op een vrij aanzienlijken afstand van de korfwaarin zij zeiven zitten eene plank door middel van louwen bevestigd hebben op deze plank neemt de een of andere kunstenmaker plaats die ter wijl de ballon opstijgt allerhande kunsten maakt eti dit volhoudt tot dat do ballon geheel en al uit betge- zigi is als wanneer hij door middel van een touwlad der naar hoven in de korf moet klimmen kunnende hij het dan door de gesteldheid der lucht in de hoogero kringen door rukwinden als anderzins niet zonder be paald levensgevaar langer op de plank uithouden. Men zal zich bezwaarlijk het ijsselijke kunnen voorstellen dat er in gelegen isom dien kunstenmaker, op het hoofd staande of aan een arm of been hangende door da lucht te zien sleuren elk oogenhlik vreest men hem ta zien naar beneden ploffen, en alhoewel men tot dusverre geen dergelijk ongeluk te betreuren had, weet men loch, dat een dier kunstenmakers slechts met groote moeite door den luchtreiziger is gered. Deze had zich te lang met zijn kunstenmaken bezig gehouden en had niet het oog gehouden op de hoogte waarop hij zich bevond op het oogenhlik dan ook dat hij weder eene zijner ge waagde positiën op den plank aannam werd hem het ademhalen door het fijne der lucht belet het bloed stroomde hem de neus uit en hij zoude magteloos naar heneden gestort zijn indien hem niet onmiddelijk door den luchtreiziger de touwladder ware toegeworpen dien bij nog in tijds konde grijpen doch de kracht ogI- brak hem om naar hoven te stijgen eu eerst toen da luchtreiziger een stevig koord had laten afzakken dat de kunstenmaker zich om do lendenen bond slaagde hij er in doels klimmende deels geheschen in de korf te geraken. aBOOT-BBXTTANISIEBJ. Londen 8 Junij. Hoden morgen werd hier Ier stede en in de omslreken duidelijk de schok eoner aard beving waargenomen. Dezelve ging van een geraas vergezeld als hoorde men binnenshuis eenige meubelen vallen. Vele personen snelden uit de huizen op da straat, om te zien of er ook iets bijzonders voorviel. Da klokken in en hij het stationsgebouw van den Zuid- Wales-spoorweg geraakten in beweging en de ramen schudden geweldig. Een der New-Yorksche dagbladen bevestigt de tijding der zamenstelling eoner nieuwe expeditie tegen Cuba. Alles is voor den togt gereed de officieren zijn benoemd de kaders der compagniën geformeerd de plaats der onlscheping reeds aangewezen en het plan van den veld togt bereids vastgesteld. Iets ontbreekt nog aan de eindvorwezenlijking van het ontwerp, namelijk. geld. Onder de leden der expeditie lelt men een groot aantal personen die hij de vorige expeditie gevangen genomen en door het Spaansche bewind begenadigd BINNENLAND. Zierikzee 11 Junij. Bij besluit van den 29 Alei II. heeft Z. Al. goedgevonden met den 1 Julij aanstaando eervol ontslag te verleenen aan den minister van bin- nenlandsche zaken als opper-houtvester en in dezo provincie aan de houtvesters: l!t° jagt—districtjh.' W. D. de Jonge2d0 jagt—district m.' J. F. Byleveld van Serooskerlce en aan de adjunct-houtvesters 1"° jagt—ilisti iel m.' J. van der Mandere 2"e jagt-district in.' W. C. M. de Jonge van EUemeeten zulks onder dankbetuiging aan genoemde hoeren voor de vele be langeloos in die betrekkingen door hen bewezen dien sten, Te Middelburg is, bij do opening der slembus sen op gisteren gebleken te zijn herkozen als lid van de tweede kamer dor stalen-generaal met 557 van 946 geldende stemmen de heer in.' J. J. Slicher van

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1