T ZMUKZEESGH COffBAitTT. ]$.0 46. 1832. Woensdag 9 «Junij Woensdag en Zaturdag. BESTOW ADMINISTRATIES NIEUW STIJDINOEN. HU. abomkkmeaits-pbejb F er drie maanden f 2,00. Franco per post f 2, Inzending der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór 4J-. ure. vehschijwt: FBin DEI: ADVEKTESTIEÏÏ Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1behalve het Zegelregt VERGADESI1SR van <icn Caeiiieeiite-BSaacS <e Zierikzee van den 3" Jfiuiij E§52. Dc Notulen van de vorigé vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Is benoemd, het stem-bureau voor 8 en 9 de zer, zijnde de heeren M.rs van Adrichem en Fok ker; plaatsvervanger de heer van der Vliet. M.r Egter is benoemd tot lid der commissie van ondersteuning van de gewapende dienst. Is besloten, óm pogitigen aan te wenden, om, even als andere plaatsen, subsidie te er langen voor twee behoeftige krankzinnigen hetwelk aan Burgemeester en Wethouders wordt Opgedragen. Kene voorgedragen verandering in het regle ment op de tusschenschool wordt gesteld in han den van de heeren M.ts Moens, van Dongen en van atlriciiém. Wordt vastgesteld, het reglement van orde voor den raad. ten einde het Bestuur in staat te stellen aan de opgave ■svellie daarvan door dc Hoogé Regering jaarlijks wordt verlangd Ie kunnen voldoen rekenende meh hierbij op dezelfde bereidwilligheid waarmede in vorige jaren gelijke opvrage door een ieder is beantwoord geworden. Zierikzeeden 5 Junij 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. De Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland. Brengt ter kennis van de belanghebbende inge zetenen van dit Gewest, dat Zijne Majesteit, naar aanleiding van art. 55 der Wet van den 4 Julij 1850 Staatsblad n.° 37) hij lloogsldeszelfs besluiten van den 29 Mei jl. n.° 78 en 78'" heeft bepaald dat de stembriefjes, tot benoeming van een lid der Tweede Kamer vnn de Slalcn-Genoranl op den 8 dezer maand in te leveren rcspectivelijk in de hoofd-kiesdistricten Middelburg en Zierikzee zullen geopend wordun op Mondcrdug den tienden daaraanvolgende. Middelburgden C Junij 1852. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd YAN VREDENBURCH. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn Voornemens op Woensdag den 16 (in plaats van den 9 dezer maand), des middags, op bet Raadhuisin het openbaar aan den minsteisclienden onder nadere goedkeuring aan Ie besteden de herstellingen en ver nieuwingen mitsgaders het gewoon éénjarig onderhoud der gewone en buitengewone Werken en Gebouwen der gemeente Zierikzee, alsmede het vernieuwen van twee gedeelten Kaaimuur aan de Nieuwe Haven alhiermot de leverantie van allo daartoe noodige materialen vol gens de bestekken en voorwaarden, die van heden af ter lezing liggen zoo ter Secretarie als bij den Architect bij wien voor de gegadigden do bestekken gratis verkrijg baar zijn gesteld zullende door denzelven drie dogen le voren locale aanwijzing gedaan worden begiiinende des Maandags morgens 9 ure aan den houttuin. Zierikzee, den 2 Junij 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter.- Secretaris. JLntiisfj voor dc Schutterij. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken bij deze aan de belanghebbenden bekend dal de alphahetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liggen op bet Raadhuis dezer Gemeente van Donderdag den 10 Junij 1852 lot Donderdag den 17 Junij daaraan volgende ten einde een ieder in slaat zoude zijn orb ingeval hem eenige personen of omstandigheden mogtcn bekend zijn die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weg gelaten zul.s afin bel Bestuur kennelijk te maken. Dat do Loling voor de Schutterij tusschen do inge schrevenen van dezen jare klasse 1852, zal plaats heb ben onder toezigt eener Commissie uit het Bestuur ten Raadhuize dezer Gemeente, op Zaturdag den 19 Junij 1852 des middags ten 12 ure precies wordende do belanghebbenden hij deze gelast zich ter plaatse en op dato voormeld le laten vinden ten einde aldaar voor da dienst der Schutterij le loten of zulks door behoor lijke, bij de gedachte commissie bekende gemagtigden le laten doen zullende voor lien die persoonlijk afwe- zend mogten blijven en zich niet op vorenstaan de wijze hebben doen vertegenwoordigen door een der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting Op voorschre ven wijze eene naloling zal plaats hebben ten behoeve van diegenen welke tot de loting verpligt zijnde bui ten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden alsmede ten behoeve dorgenen welke of schoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende se dert de laatslvoorgnande inschrijving in de gemeente zijn komen inwonen cn der vreemdelingen welke se dert die inschrijving in de termen zijn gevallen oin als ingezetenen te worden aangemerkt. Endateindelijk.de belanghebbende personen bij dé loting de gelegenheid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstelling waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken ter kennisse van de genoemde commissie te brengen met aanduiding van hel artikel der Wet en het onderdeel van dien, waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zou den kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd cn aangeplakt waar zulks te doen binnen deze Ge meente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 8 Junij 1 852. DE CRANE, W. J. P. KROEF, Voorzitter. Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen hij deze ter kennis van de Landbouwers, Grond eigenaars en Pachters van landen dat even als in vorige jaren ook nu weder aan ieder hunner een bil jet zal worden bezorgd Waarop zij gelieven in te vul len de bunderlallen met onderscheidene veldgewassen cn voortbrengselen bezaaid voor zooveel ieders eigen dom of pacbibezil binnen deze Gemeente betreft met Vriendelijk verzoek deze biljetten met de vereischle naauwkeurigheid ingevuld en onderteekend in den loop dezer maand ter Secretarie tc willen terug bezorgen BUITENLAND. SUITSOELAK1I. Frankfort 2 Junij. De houding van Pruissen en Nederland heeft de Nassausche cn Hcssische regeringen genoodzaakt om een einde te maken aan bunnen twist die der scheepvaart veel belemmering veroorzaakte. Ne derland had onder anderen Nassau doen dreigen dal al de ladingen van mineraal-water zouden worden aange houden cn kruik voor kruik geopend en beproefd het geen natuurlijk daaraan alle waarde ontnomen zou hebben. Een dagblad van Bremen behelst thans meer be paalde opgaven wegens den aard eener in die stad ge- smeedde samenzwering wier ontdekking talrijke arres- taliën ten gevolge beeft gehad. Dc aanleggers van dat koiriplol hadden zich ouder den naam van Todlcnbund vereenigd en hun doel was niet minder dan door mid del, van moord de regering le veranderen of, zoo als zij hét in hunne statuten noemden, de behulpzame hand aan het grooto werk der aanstaande omwenteling te bieden. Zij, welke in den bond werden opgenomen, moesten, bij bandslag en onder verpanding van hun eerewoord het diepste stilzwijgen ook voor de justitie en al sloeg men hen in hoeijen heioven voorts do bevelen de" hoofden onvoorwaardelijk op te volgen hunne hrocdors in nood en dood bij te staan en hen nooit te zullen ver raden. De deelnemers behoorden doorgaans tot den cnaanzienlijken stand hadden eenen jeugdigen sigaren maker aan hun hoofd en begrepen meestal zelve het eigenlijk doel der vereeniging niet. Bij de huiszoeking zijn vele pistolen dolken en andere moordwapenen ge vonden. Een twintigtal der gearresteerden bevindt zich nog in hechtenis. De policie te Rome doel al het mogelijke om den invoer van huitenlandsche dagbladen te beletten. Da Engelsclie couranten moeten hij de wigteven als brie ven betalen waardoor do Times per nommer 6 7 cn zelfs 8 francs kost. Wegens de Franschc bezetting kost het de policie meer moeite de F ransche bladen le weren om daarin te voorzien heeft de regering op liet plein Golonna een casino gevesligd uitsluitend voor de be zetting waar de Franschc dagbladen welke rnet den post komen gebragl worden en van waar zij niet me degenomen mogen worden. QBOÖT-BHITTAIÏWIEN. Londen 4 Junij. Laatstleden woensdag avond is den luchtreiziger Goulston die uit de Cremorne-Gar- dens was opgestegen een vreesselijk ongeluk overko men. De opstijging had zeer geregeld plaats doch weldra verdween de ballon onder eene zware regenbui in digte sombere wolken en men zag 'hom dien avond niet weder doch des anderen daags werd dc aëronaut dood op een veld gevonden van den ballon heeft men niets ontdekt. De ondcrzeesche telegraaf tusschen Engeland en Ierland is den 31 Mei voltooid zoodal eerlang die na genoeg oogenblikkelijke gemeenschap tusschen de heide eilanden zal kunnen geopend worden. De Chinesche jonk Key-Ingdie vooral gedurende de tentoonstelling door zoovelen is bezigtigd werd heden publiek verkocht voor den prijs van 2900 p. st. Er bieden zich zoovele personen aan om naar Australië te worden overgevoerd dat de commissaris sen voor de landverhuizing hebben besloten om ge- durondo de eerstvolgende zes maanden 8 schepen 's maauds uit de verschillende havens des vereenigden rijks naar Australië te doen vertrekken tot het overvoe ren van landverhuizers bij voorkeur vrouwen aan welke aldaar veel scha a rsch l e wordt bespeurd. Kossuth is le Albany met veel geestdrift ontvan gen maar blijft bestendig krank zoodat bet spreken hem somtijds nagenoeg onmogelijk viel. - De gezagvoerder van liet schip Lady Bannerman, van Prince Edwards Eilanden, dat gedurende den gan- scben winter bij Margarce in bel ijs besloten is geweest, zag terwijl hij zich daar bevond een onder groot schip ongeveer twintig mijlen van bet land in het ijs liggen begaf zich mol eenige zijner manschappen der waarts bereikte hel schip met veel moeite en berkc-nde daarin de Aberdeen van Liverpool naar Quebec be stemd. Menschen noch sloepen waren aan boord, zoo dat de equipage zich hoogstwaarschijnlijk heeft kunnen redden. Vijf mijlen verder zag bij nog een schooner- schip in het ijs besloten liggen maar schijnt dit niet te hebben kunnen bereiken. BINNENLAND. Zierikzee 8 Junij. Naar wij vernemen heeft het Z. M. den koning behaagd hij koninklijk rescript van 4 Junij 1852, n.° 48, te benoemen lot rentmeester van Ij.' M.s particuliere domeinen kantoor Zierikzee jonkheer IK. M. II. de Jonge te Zicrikzeo in slede van den overledenen rentmeester jonkheer K. W. de Jónge. Met zekerheid kunnen wij berigten zegt de l'rov. Zeeuwse/ie Courantdat hel kapitaalgroot zes milfioe- Jieoii stuuij

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1