If.0 41 Zaturdag 22 Mei. 1852. O BESTOREN AMNISTRAT1EN Woensdag en Zaturdag. ZEETIJDINGEN VËKYOIMDDELEN. ERIKZEESCHE COURANT. aboknsme7uts-pbijb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. I nzr ding der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór 4 ure. Inschrijving voor de Schutterij. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen der- zelve Wet die in betrekking staan tot de jaarlijksche in schrijving zoo tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als lot de inschrijving die gedurende do laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de geborenen in de jaren 1827 tot 1818 ingesloten zullen worden geopend tot de inschrijving van alle man nelijke ingezetenen welke lot bet eerstgemelde jaar be lmoren alsmede van hen welke in de vorige jaren geboren zijnde sedert de laatstvorige inschrijving zich alhier meter woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de Militairen welken na dien tijd gepas- porteerd en de vreemdelingen welken sedert dezen tijd van builen hel Rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd, voor zooverre deze laatste hun voornemen om zich in dit Rijl; neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de lijdelijke uiloefening van eenig bedrijf of handuerlc in eenige ondergeschikte betrekking als zooda nig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom bebooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderd maar dat allen zonder onder scheid daarin begrepen zijn al ware het ook dat zij zouden mogen vermeenen volgens de Wet lot de vrijge stelden of uitgestotenen te bebooren en dientengevolge ook zij niet die bun ontslag uil de Schutterlijke dienst reeds hebben bekomen zullen derhalve al de bovenge- melden, als daartoe bij deze wordende opgeroepen, moe ten verschijnen ten Raadhuize dezer Gemeente op 15 Mei 1852 en volgende dagen ten einde zich te laten in schrijven., ieder in dat register waartoe bij volgens zij nen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den 1 Junij 1852 Finaal worden gesloten. Dat de studenten gecmploijeerden in huizen van ne- golio klerken van notarissen advokaten enz. be dienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de Gemeente alwaar zij hunne studiën houden, werk zaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmployeerden aan het Provinciaal Gouvernement en alle anderen al wonen zij ook elders in de plaats al waar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de Ge meenten hunner vorige woonplaats de buitenlandscho zeevarende itf de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de ge meenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen van de plaats en den tijd hunner ge boorte hunne woonplaats, met aanduiding van wijk en nommer liet beroep hunner ouders en dat van hen elf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwcnaa.vs n het getal hunner kinderen van beider sekse (welke .ratste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door d^n Rurgcmees- r of Amblenaar van den Burgerlijken Stand), sedert wanneer zij ingozelencn der Gemeenten zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de rede- ren die z,j Zouden vermeenen dat hen van do Schulter- l'jïse dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd ma ken naar aanleiding van art. 3 en 4 der Wet met op gave van liet artikel en bet onderdeel van hetzelve, waar- oo zij zicb beroepen. verschijnt: prijs der adverteiwtieh Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels af 1behalve hel Zegelregt Wordende voorts een iegenlijk buiten deze gemeente geboren aangemaand om zich tijdig van eene geboorte akte te voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, teneinde de inschrijving behoorlijk kunne geschiede en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf, bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszetfs verpligling in deze te kwijten ver mits uit krachte van art. 9 der Wet en art. 6 van Zijner Majesleits besluit van den 21 Maart 1828, al degenen die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij eerst komende niet hebben laten inschrijven alsnog ambts halve zullen worden ingeschreven, en dat dezelven, dien tengevolge zullen worden verwozen tot eene geldboete, en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde in schrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunne aanzien hestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aangeplaktdaar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zierikzee den 7 Mei 1852. DE CRANE Voorzitter. W. J. P. KROEF Secretaris. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken hekend dat op Vrijdag den 2S in plaats van op Woensdag den 26 dezer maanddes middags ten Raadhuize, in het openbaar aan den minsteischeo- den zal worden aanbesteed Het afbreken der oude en het bouwen van eene nieuwe eikenhouten heul, voor het Balkengatbij den Zaagmo len aan de Nieuwe Haven alhieringevolge het bestek en de voorwaarden welke van heden af ter lezing lig gen ter Secretarie en hij den Architect door wien op den 24 dezer, van des voormiddags 10 tot 11 ure, aan wijzing op het werk geschieden zal, Zierikzee den 21 Mei 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. INSPECTIE OP DE STRATEN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ver wittigen de ingezetenen dat er op Zaturdag den 29 dezer maand een omgang' langs <ït* straten geschieden zal om zich te overtuigen of al de bepa lingen van het Policie-Reglement alom worden nago- leefd wordende een iegelijk hij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de straten stoepen en goten elk 'vóór en achter zijne woning of erfbehoorlijk schoon gemaakt en gezuiverd zijn terwijl de Beambten der Policie bepaaldelijk zijn belast om op de voortdurende reinheid van straten stoepen en goten te lellen en zonder oogluiking wegens alle overtredingen en nala tigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd omgeroepen aangeplakt en in do Courant geplaatst. Zierikzee, den 21 Mei 1852, DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de beide supple- toire kohieren voor de belasting op liet Personeel voor deze Gemeente als een vol-jarig en een drie maandelijks, dienstjaar 185l/s? op den 15 dezer rnaand, door den lieer Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provinciezijn executoir verklaard en op I heden gesteld worden in handen van den Ontvanger I der Directe Belastingen alhier len fine van invorde ring en eindelijk, dat ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voette voldoen. Zierikzee, den 21 Mei 1852. DE CRANE. BINNENLAND. Zierikzee 21 Mei. Door de Nederlandschc Han- del-Maalschappij zijn bevracht geworden 32 schepeD als voor Amsterdam 20 Rotterdam 7 Dordrecht 2 en Middelburg 3 (zijnde Commercie-Compagnie kapt. M. Butijn Phoenix kapt. P. J. Kasse en Pauline kapt. B. J. Post). Men meldt uit 's Hage van eergisleren Men verneemt dat z. exc. de minister van oorlog de generaal-majoor baron Spcnglernadat zijn ambt genoot voor justitie jonkli. m.' Nedcrmeijer van Rosen thal zijn ontslag aan den koning had aangeboden insgelijks zijn ontslag aan Z. M. heeft ingediend. Voor zoo ver bekend is zijn de beide ingediende ontslagen door den koning nog niet aangenomen. Indien aan do beide gedane verzoeken gevolg mogt worden gegeven dan moet ook de minister van buitenlandscho zaken do heer van Sonsbeecknaar het gerucht wil het voorno men aan den dag gelegd hebben af te treden. »Hoezeer reeds verschillende personen genoemd wor den, die voor de ministeriële betrekkingen indien het aangeboden ontslag wierd aangenomen in aanmerking zouden komen zoo is dit geheel en al voorbarig daar er van geene nieuwe ministers sprake kan zijn zoo lang er door den koning nog geen ontslag is verleend. «Gisteren is wederom een huilengewone minister raad gehouden die naar men verzekertin verhand stond met de verzoeken om ontslag door twee mi nisters aangeboden." Jl. dingsdag morgen omstreeks 9 ure is op da Keizersgrachtbij de Leidschestraatte Amsterdam, een pakhuis van ouds bekend onder den naam van de Roode Schulpen en waarin men berieden bezig was met het repareren der balken met een geweldig gedruiscb in gestort. Zes personen zouden op het oogenhlik deson- heils in het perceel werkzaam zijn geweesttwee hun ner de een aan den schouder gekwetst, do ander meer inwendig bezeerd ten gevolge waarvan hem het bloed uit de keel drong zijn den dood nog ontkomen. Het lijk van een der .ie was reeds gevonden en in een aan- grenzenden tuin nedcrgelegd en uit het puin kwam da arm van een vierde te voorschijn helaas reddeloos. De twee anderen worden nog vermist en vooralsnog was geen spoor van hen gevonden. Den 16 dezer is van Veere naar zee gezeild de brik Zwaluw kapt. N. F. van Wulven, van Middelburg, via Swansea naar Singapore en Batavia. Den 17 dezer is te Veere binnengekomen het bark schip Onderneming, kapt. J. Johansen, van Banjoewan- gie naar Middelburg. Brouwershaven, 20 Mei. Binnengekomen stoom boot Stad Dordrecht kapt, J. H. Stuit van Londen naar Dordrecht Gisteren is binnendoor van Hellevoet door de stoom boot Kinderdijk op deze reede gesleept liet barkschip Padangkapt. A. A. van der Linden bestemd van Rotterdam naar Batavia. ITOOKBCOT TAD ZXSHXKZXS 9 Fan Zierikzee Zondag 23'snainid. 2 ure. Woensdag 26,'smorg. ö'/j Vrijdag 28, 8 gedurende de maand Mei 1852. F an Botterdam Dingsdag 25, 'smorg. 9 ure. Donderdag 27, 11 Zaturdag 29,'smidd.l2

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1