IT I Zaturdag 15 Mei. 1852. - liKSTIM ADMINISTRATIS^ Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN. O li i'/2 pC, ZIERIKZEESCHE GODRANT. a£ o hiajemebs ts -p bi j s Ver drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór 4L ure. jFmsc/fijving voos* tie Schutterij. PUBLICATIE. Burgemeester en Wetiioüdeus van Zierikzee Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en speciaal (relet hebbende op die artikelen der- velve Wet die in betrekking staan lot de jaarlijksche in schrijving zoo lot de bereids daargcstelde registers van vroegere jaren als lot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden liat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de geborenen in de jaren 1827 tot 1818 ingesloten zullen worden geopend tot do inschrijving van alle man nelijke ingezetenen welke tot het eerslgemelde jaar be lmoren alsmede van hen welke in de vorige jaren geboren zijnde sedert de laatstvorige inschrijving', zich alhier met er woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de Militairen welken na dien lijd gepas- porieerd en de vreemdelingen welken sedert dezen tijd van buiten het Hijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigil voor zooverre deze laatste Imn voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door rene uitdrukkelijke verklaring heizij door de werkelijke overbrenging van den zetel van liun vermogen en de lioo/dmiddeleu van htm beslaan naar herwaar Is zonder dol de lijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking als zooda nig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dal register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderd maar dal allen zonder onder scheid daarin begrepen zijn al ware bet ook dal zij zouden mogen vermeenen volgens de Wet tolde vrijge stelden of uitgestotenen te bebooren en dientengevolge ook zij niet die hun ontslag uit de Schutlerlijke dienst reeds hebben bekomen zullen derhalve al de bovenge- melden, als daartoe bij deze wordende opgeroepen, moe ten verschijnen ten Raadhuize dezer Gemeente op 15 Mei 1852 en volgende dagen ten einde zich'te laten in schrijven ieder in dal register waartoe hij volgens zij nen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den 1 J Li nij 1852 finaal worden gesloten. Dal de studenten geëtnploijeerden in huizen van ne gotie klerken van notarissen advokaten enz. be dienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de Gemeente alwaar zij hunne studiën houden, werk zaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geëmployeerden aan bet Provinciaal Gouvernement en alle anderen al wonen zij ook elders in de plaats al waar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die huilen 's lands studeren of werkzaam zijn in de Ge meenten hunner vorige woonplaats de buitenlandsche Zeevarende in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers inde ge meenten alwaar zij bet laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad ofwel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen van de plaatsen den lijd hunner ge boorte hunne woonplaats, met aanduiding van wijk en nómmcr het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars Van het getal hunner kinderen van heider sekse (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den Burgemees ter of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand), sedert Wanneer zij ingezetenen der Gemeenten zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de rede nen tiin zij zouden vermeenen dat ben van do Sclinner lijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd ma ken, naar aanleiding van art. 3 en 4 der Wet met op gave van hei artikel en hel onderdeel van hetzelve, waar op zij zich beroepen. vehschijmt: Wordende voorts een iepen lijk buiten deze gemeente geboren aangemaand om zich tijdig van eene geboorte akte te voorzien en zich al-zoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschiede en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf, hij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs verpligting in deze le kwijten ver mits uit krachte van art. 9 der Wet en art. G van Zijner Majpsteits besluit van den 21 Maart 1828 al degenen die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij eerst komende niet hebben laten inschrijven alsnog ambts halve zullen worden ingeschreven, en dat dezelven, dien tengevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde in schrijving geene redenen lot vrijstelling of uilsluiting ten hunne aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige on wetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zierikzee den 7 Mei 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF VoorzitterSecretaris. BUITENLAND. SÜITSCHZZIÏ J>. Keulen 11 Mei. Te Weenen is eeno nota der Engelsche regering overgebragt in welke zij de verze kering geeft dat mogt Kossuth zijn bestendig verblijf in Engeland willen vestigen die regering geenerlei tegen eene bevriende mogendheid gerigte opruijing on dersteunen of dulden zal en dat bereids maatregelen genomen zijn welke den ex-gouverneur van Hongarije bij zijne aankomst medegedeeld zouden worden. M en verzekert, dat de hoogbejaarde moeder van Kos suth welke zich naar Engeland begeeft dooreen Oos- lenrijksch policie-agent vergezeld wordt. F R B. N K B II K. Parijs 10 Mei. De dag van heden zoo geruimen tijd door velen schroomvallig te gemoet gezien is een ware feestdag geweest. Zelden werd een groolscher schouwspel gezien dan heden bet Veld van Mars ople verde. Geheel Frankrijk was daar door meer dan 400,000 mannen van alle rangen èn standen en uit alle oorden des lands vertegenwoordigd. En onder de toeschouwers zag men mannen van alle volkeren ka piteins van alle legers Oostenrijkscbe en Russische in fanteristen Engelsche kavalleristen Pruissische artil leristen soldaten uit Egypte en Turkije ja zelfs Nu- midische opperhoofden door Frankrijk overwonnen en thans geallieerden der Republiek die door hunne te genwoordigheid den luister der zegepraal van do groote veldheeren nog verhoogden. Al die vreemdelingen wilden van nabij bet leger aanschouwen dat door ge heel Europa wordt benijd en dat in minder dan eene halve eeuw zoo vele wonderen heeft verrigt, van Ausler- litz tot aan de lsly en van Romo tot aan Zaatcba. De plegtigheirl was in vier deelen gesplitstde revue de uildeeling der arenden de zegening der vaandels en het defileren. Onder de aanzienlijke vreemdelingen die de ver schillende legers heden vertegenwoordigden bevon den zich uit Nederland de baron van Kallendijke de baron van Pallaniltdo majoor Gilly de Monléla du kolonel van 'Toll eti de kapitein der artillerie de Lhutelleux. Er waren Engelsche Oostenrijkscbe Pruissische Russische, PoolscheHongaarsche Deen- sche Zweedsche Beijersche Nederlandsc.he Belgi sche Zwilsersche Saksische Badensche Portugeschc, Spannsche, Napelsche, PiéinonlesoheTurksche, Griek- sche en Amerikaansche officieren tegenwoordig. Ongeveer 60,000 man troepen was in het Veld van Mars vereenigd. prijs qek abvertentiem Gewone 15 cents de regel. Geboorte— [huwelijks— en Doodberiglen van 1-6 regels af 1behalve hel Zegelregt' "—"ii"-'. maearnmb—b—ma—mmmuimm Men berekent dat bij deze gelegenheid al de rijtui gen die Parijs bezit, ten getalo van bijna 65,000 ia beweging waren. Van de 14 dagbladen welke te Madrid het licht zagen, hebben 11 hunne uitgave gestaakt ten gevolgd van het strenge censuur. aBOO-T-BKITTAWBIIEïB. Londen 10 Mei. Eergisteren hebben de verlegen-' woordigers der mogendheden mede-onderleekenareii. van het protocol van-Londeu van 2 en 23 Aug. 1850 handelende over de Deensche aangelegenheden aan het ministerie van buitenlandsche zaken alhier het tractaat geteekend waarbij de opvolging van den Deenscheti troon overgaat op prins Chrisliaan van Glücksburg en zijne wettige mannelijke erfgenamen en wel op zijne kinderen gesproten uitzijn huwelijk met prinses Louisa van Uessen-Kasseizijne tegenwoordige echtgenoot. Hij heeft thans vier kinderen. Zoowel door den verte genwoordiger van Pruissen als door do gevolmagtig- den der andore mogendheden is het verdrag onder teekend. In dit tractaat is do integriteit der Deensche monarchie voor wenscbelijk verklaard doch niet door de mogendheden gewaarborgd. Zoo is dan nu eene zaak geregeld die verbazende geldsommen en vele duizende soldaten heeft gekost.. De integriteit van Denemarken eu üolstein is thans voor goed gewaarborgd. Nadat in do vorige week reeds, een nevengebouw- was afgebroken is nu heden het afbreken van het kris tallen paleis in Hyde-Park aangevangen. Van do voor werpen wpike de aannemers toebehoorden en tot ver siering van het gebouw dienden bragten bij open baren verkoop de reusachtige spiegels het moeste op namelijk 295 ponden sterling. Gedurende de groote droogte, die sedert eenigcrv tijd geheerseht heeft, zijn in het noorden van Engeland, en in do Hooglanden van Schotland uitgestrekte bos- schen en velden door brand vernield. Het was een. trotsch maar vreesse.lijk gezigt de vlammen met eentï snelheid te zien voortwoeden die een man te paard, naauwelijks had kunnen evenaren. Verscheiden her derswoningen wier bewoners le naauwernood het le ven konden bergen zijn daarbij insgelijks vernield terwijl eenige heerenhuizingen groot gevaar liepen., Eene groote menigte patrijzen en andere vogels is ver schroeid of verstikt gevonden. De Noord-Amerikaansche nieuwsbladen zijn op gevuld mot bijzonderheden omtrent de geweldige over strooming welke door het dooi- en stormweder in onderscheiden deelen der unie is teweeg gebragt. BINNENLAND. Zierikzee 14 Mei. Naar men uit Middelburg ver neemt is II. maandag gepasseerd dn acte van eena nnamlooze vennootschap tot oprigting eener maat schappij van verbeterde meekrapbereiding in Zeeland. Op den 29 Mei aanslaande zal te Middelburg worden aanbesteed hel vernieuwen der rijswerken en het maken van steenglooijingen aan de calamileuse pol ders van Zeeland gedurende het jaar 1S52 met het onderhoud van al de werken tol den t Mei 1853 daar onder begrepen de leverantie van alle vereischle mate rialen en zulks in 38 perceelen van aanbesteding. De minister van financiën daartoe door den ko ning gemagtigd heeft ter kennis van de belanghebben den gehragt dat het Zijno Majesteit behaagd heeft to bepalen dat de Wet van den 26 April jl. tot verbe tering van den accijns op het zout eerst onder dagtee- ketiing van den 11 Junij aanstaande in het Staatsblad zal worden opgenomen en mitsdien met den 1 Julij daaraanvolgende in werking zal worden gehragt. Wij vernemen met hel grootste genoegen zegt de Dordrechlsche Courant dat ook onze vadei landscho zeekust met de Engelsche zal verhonden worden door eenen onderzeeSchen telegraaf, welke te Scheveningen zal aanvangen. Eerbiedige hulde en dank worden toe- gebragl aan do hoogo regering ciie door daden hare belangstelling toont in de verbetering eu uitbreiding

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1