N.° 38- Woensdag 12 Mei. BESTOREN ADINISTRAT1EN MEUWSTUDIiM. 1852. Woensdag en ^aturdag. BUITENLAND. BINNENLAND. ngen ior dit mes Ban. Iloe- es eu 344. ZMffiZlESCHE COURANT. peiP- te voor jmie )r een V.RS LOE- gelie- t Jaar jr he- iseren aal hij da kerke te ABONBIBJHBSlTS-RRIja Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren.'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: PRIJS PER anvEKTEainjra Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels af 1, behalve het Zegelregt HA- zijno n 11 len 5 ibliek - en van n.°' Boe- fa be PS. 852, le Jz,, e en TER ;e be- Mei ri dè den tbliek KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Brengen ter kennis van de belanghebbenden dot de miliciens der ligling van 1851 bij de verschillende korpsen des legers in reservo gesteld op Zalurdag den 15 Mei aanstaande des morgens ten acht ure, zul len moeten opgekomen en in do Koopmansbeurs le Middelburg verzameld zijn ten einde aan «len Pro vincialen Kominandant te kunnen worden overgeleverd om in werkelijke dienst te treden en gekleed en in den wapenhandel geoefend te Worden. En roepen mitsdien gemelde miliciens dezer gemeente op om zich op Donderdag den 13 dezer maanddes namiddags ten 4 ure vóór liet Raadhuis dezer gemeente le bevinden ten einclo van daar naar Middelburg te vertrekken hen wijders hekend makende dat zij ver- pligl zijn zich in werkelijke dienst te begeven daar zij die door ziekte of andere redenen mngtcn worden verhinderd op den bestemden tijd bij bel korps op te komen of de instructie gestadig bij te wonen mitsgaders zij die daarin achterlijk mogien blijven na het eventueel vertrek met groot verlof der overige miliciens zooveel langer in werkelijke dienst zullen worden gehouden als dit noodig zal worden geoor deeld. En zal deze Worden afgekondigd en bij herhaling in de Courant geplaatst. Zierikzee, den 5 Mei 1852. DE CRANE VV. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. EN, Pol- aan ilezee. Kerk ande tan oed 4LM, iLK- ]g no en (V en eeder nvitschlails, Keulen 7 Mei. Den 1 dezer hebben zich ongeveer 4000 landverhuizers aan de expeditie-kantoren to Bre men aangemeld ont naar Amerika grootendeels naar New-York ingescheept te worden. Dien dag hebben 11 schepen de haven van Hamburg verlaten aan boord hebbende 1800 landverhuizers. De troonopvolger in Baden prins Lodewijk welke bij voortduring zich in ziekelijker! toestand bevindt heeft uit vrije beweging voor altijd afstand van de regering gedaan ten behocvo zijns broeders den tegen- woordigen regent prins Frederik. De krijgsraad te Kassei beeft een jong mensch ter dood veroordeeld omdat hij in 1849 in Baden onder Rrentano dienst had genomen zonder in Keur-Hessen aan zijne dienstpligtcn te hebben voldaan. Kossuth's moeder en vele andere leden zijner fami lie, in het geheel ongeveer 17 personen, zijn den 2 dezer op hunne reis naar Engeland te Praag aangekomen. In Weenen is eene proef genomen en uitmuntend gelukt om spinragdraden te weven. De draden wor den met een' haspel gewonnen en 24 spinnen leverden in 6 minuten een' schitterend witten draad van 1000 ellen lengte. De Wecner vereeniging voor handwer ken houdt zich met het onderzoek der voorgelegde proe ven bezig. rsisiBtis, Parijs 4 Mei. De president der Republiek beeft zich met zijn neef, prins Napoleon Bonaparteverzoend. De vrede is op het Elysée gesloten werwoarts du prins zich met zijnen vader den maarschalk Jerdme, bege- j Ven had. De Parijsche Constitutionnel deelt eene opgave mede van al de besluiten door den president genomen van 2 Dec. 1851 tot 29 Maart 1852. Het getal der be sluiten is 265 zij bandelen over do volgende rubrieken Algerie amnestie leger openbare onderstand kana- len spoorwegen koloniën constitutie landbouw handel en nijverheid groolo slaatsligchamcn departe mentaal bestuur domeinen financiën openhaar on derwijslegioen van eer wetgeving, marine, eere- dienst en openbare werken. Ten gevolge der December-gobeurtenissen zijn in de verschillende departementen niet minder dan 200,000 personen in hechtenis genomen. Men spreokt veel van do bekentenissen welke een afschuwelijke misdadiger genaamd Pradeaux heeft gedaan. Dit monster heeft namelijk beleden dat hij drie vrouwen om het leven beeft gehragl en in drie gruwelijke voorvallen waarvan veel gesproken is eene voorname rol heeft vervuld zonder nog te spreken van eene onderneming welke niet gelukt is. Op het oogenblik dal bij in hechtenis werd genomen stond hij op hel punt van in het huwelijk le treden met eene bloemenmaakstcr. De gendarmes vonden ten zijnen huize alle toebereidselen gemaakt en alles in de weer om do bruiloft op eene feestelijke wijze te vieren. Op het graf vari keizer Napoleon zal eene gouden plaat worden aangebragt waarop het volgende zal zijn gegraveerd Geboren 15 Augustus 1769 escadron chef hij ilo artillerie bij het beleg van Toulon in 1793 in den ouderdom van 24 jaren kominandant der artille rie in Italië in 1794 in den ouderdom van 25 jaren opperbevelhebber van het leger in Italië in 1797 op 28jarigcn leeftijd hij kommandeerdo de expeditio naar Egypte in 1798 in den ouderdom van 29 jaren; werd tol eersten consul benoemd in 1799 op 30jari- gon leeftijd en na den veldslag vpn Marengo, in 1800 lot consul voor zijn leven hij werd tot keizer verkozen in 1804 in den ouderdom van 35 jaren abdiceerde na den slag van Waterloo in 1815op 46jarigen leef tijd en stierf, 5 Mei 1821 in den ouderdom van 52 jareu. Parijs, 6 Mei. Toen de president der Republiek de goederen dor familie Orlóans verbeurd verklaarde zag hij voor zich en de zijnen af van alle eischen op den staat. Vele leden zijner familie namen daarmede geen genoe gen doch de prins beloofde hen schadeloos te zullen stellen. Thans verneemt men dat hij den maarschalk dér óme 2 millioenen francs, prinses Camerata 1 millioen Lucien Mural 1 millioen de twee zusters van Mural ieder 200,000 francs en den prins van CaninoLucien Bonaparte Anloine Bonaparte en Pierre Bonaparte ieder 200,000 francs heeft geschonken. Blijkens de daarvan gehouden tellingen zijn za- turdag binnen Parijs niet minder dan 300 huwelijken gesloten. Parijs, 7 Mei. Men verzekert, dat op ditoogenblik in deze hoofdstad meer dan 10.000 Engelschen zich be vinden welke met het uitsluitend doel gekomen zijn om de feesten van 10 Mei en volgende dagen bij te wonen. Het Napelsciie gouvernement heeft bepaald dat voortaan bet verblijf in het koningrijk der Beide Sici lian zal ontzegd worden aan al de personen die onlangs uit Frankrijk gebannen zijn tot welke kleur zij ook mogten behooren. gboot-bhittannieis. Londen 5 Mei. Het getal der landverhuizers meestal Duitsche en lersche landbouwers welke zich in de vorige maand te Liverpool naar de Vereenigde- Staten hebben ingescheeptbedroeg 25,492 liet groot ste getal dat ooit in eene maand vertrok. De emigratie naar Australië, onder de leiding der Engelsche regering, is mede zeer sterk in April gingen bijna 1000 in de loopende maand vertrekken bijna 1300 personen der waarts. Op 1 Januarij laatstleden beliep het getal dor sloombooten in bet vereenigd koningrijk 1218. Thans wordt weder voorgesteld al de materialen van bet glazen paleis in Hyde Park tot hel slichten van een reusacbligen glazen toren aan te wenden die, ter wijl hij tot duurzaam gedenklcekcn der groote tentoon stelling diende tevens tot bewaarplaats van voorwer pen der binnenlandsche nijverheid en van huitenland- j selte planten strekken zou. In zekeren zin hebben do I onophoudelijke twisten over bel al of niet behoud en de voegzaamste bestemming van bet glazen paleis het reeds nu in een tweeden toren van Bahel herschapen. Men zegt, dat reeds een bod van 70,000 ponden sterling voor dat gebouw gedaan is. Blijkens het lieden bekend gemaaklo verslag van het Bijbelgenootschap, zijn in den loop van het vorige jaar 1,154,642 O. en N. Testamenten uitgegeven het geen 17,108 meer is dan in hol jaar te voren. Een Engelschman meent in de inenting van koe pokstof aan een der oksels van de voorpooten een onfeil baar middel tegen de zoogenaamde hondenziekle gevon den te hebben. Die inenting moet geschieden wanneer het dier een of tweo maanden oud is. Londen, 8 Mei. Eergisteren heeft in eene steenko lenmijn op vijf mijlen afslands van Shields eene ver schrikkelijke ontplolfing plaats gehad op den oogenblik dat zich 200 werklieden in dezelve bevonden met dat gevolg dat 22 personen «laarbij het leven hebben ver loren. Gedurende het jaar 1851 zijn uit Nederland ta Londen ingevoerd 40,111 ossen en koeijen 19,193 kalveren 986 lammeren 107,601 schapen 109 paar den en '1375 varkens (legen 4800 in 1850). b e i. g i e. Brussel 7 Mei. [finnen cenige dagen zullen de draden worden gelegd voor den onderzeeschen telegraaf van Dover (Engeland! naar Nieuwpoorl (Belgie). In de jongste 48 uren zijn le Antwerpen inde haven aangekomen 115 schepen. Zierikzee 11 Mei. Door den gemeente-raad van Brouwershaven is aan de gedeputeerde staten dezer pro vincie verzocht om te worden gemagtigd tot het ver anderen van do jaarmarkt aldaar zoodanig dat dezelve in plaats van in de maand Junij voorlaan zoude wor den gehouden op den eersten maandag van de maand Augustus en de vijf volgende dagen. Te Goes is den 5 dezer overleden de heer m.r J. C. van der Meer Mohrprocureur bij de arrondissements- regtbank burgemeester ridder der orde van de Eiken kroon en in 1848 lid der dubbele kamers. Z. M. heeft, bij besluit van dim 3 dezer eene staats-commissie benoemd tot bet uitbrengen van een rapport omtrent eene policiewet. De Staats-Courant van den 9 en 10 dezer bevat do wet van 26 April lot uitgifte van muntbiljetten waarbij wordt bepaald dat voor een bedrag van hoog stens tien millioen gulden aan muntbiljetten van 10 50 en 100 gulden zul worden uitgegeven. De minister van marine heeft ter kennis van be langhebbenden gebragtdat het thans bestaande kust licht to West-Kapelle 's avonds van den 15 Mei aan staande niet meer zal worden ontstoken en dat van dien daturn tot na den afloop der werkzaamheden voor de verwisseling van gezegd kustlicht tegen eenen nieu- won catadioptrieken lic.huoestel van den l'1"1 rang op genoemden vuurtoren een huiplicht zal worden ver toond zijnde een licliltoestel van den 4don rang (kleino soort), verlichtende den horizon van het noorden door het westen tot het zuiden (volgens regtwijzend kompas) en zigtbaar opeen afstand van 2 mijlen. Omtrent den tijd der ontsteking van hel nieuwe eatadioptrieko licht van den lsle" rang zal nadere aankondiging geschieden. Nog is door boveogenoemden minister hekend ge maakt dat met den 15 Mei aanstaande het kustlicht van Goedereede in de rigting naar bet oost-noord-oost lot noord oost ten oosten op het miswijzend kompas zal worden voorzien van donkerrood-gekleurd glas be paaldelijk tot geleido- of verkenuitigsmerk dienende om ook bij nacht het Noorder-tampus van hel Goereescbe zeegat te bevaren. Wordende de belanghebbenden indachtig gemaakt om daarbij do vereischte oplettendheid te bezigen en wel zorg te dragen cJen koers zoodanig te stellen dat het licht ten volle rood blijve loonende het helder worden aan de oostzijde aan dal men de bank Scheelhoek en aan

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1