EESSGHE GODSANT. Vf.° 31 Zaturdag 8 Mei. 1852. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN A AMHNISTRAT1ÜN NIEUWSTIJDINGEN. BINNENLAND. ab onnebïesite-pbijb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren,'snamidd. vóór 4t ure. vebbchijst: cbiis heb mvebtemtieï Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberig ten van 1-6 regels af 1behalve het Zegelregt Errata: In het Verslag der zitting van den Gemeente-Raad van 1 Mei jl. is eene misstelling ingeslopen welke wij ons haasten le herstellen. In de 3d' alinea 2d" gedeelte staat De heer «Fokker doet opmerken dal het af- en overschrijven «der posten van de hegrooting voor 1852 hij Burge- meester en Wethouders behoort." Waarvoor gelezen moet worden De heer Fokker doet opmerkendat deze commissie al/een kan belast worden met de herziening van het belastingstelselterwijl het voorstellen en de uitvoering der af- en overschrijving van posten zoo de Daad er zijne goedkeuring aan hechten tnoglbij Burgemeester en Wethouders behoort. In het Uittreksel van het Verslag der Verbeterde Meekrapbereiding staalIn de meeslof het IJart ein- «digde men den 2 Maart 1852 met werken. Moet zijn In de meesloof hel Hart eindigde men den 21 Maart 1852 met werken. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken bekend dat de Gemeente-Raad in de openbare zitting van den 1 dezereene vaste Commissie uit deszelfs leden heeft benoemd voor de zoogenaamde fabrickagie of het toezigt op en over al de openbare gebouwen en werken der gemeente bestaande uit de heeren Jonkheer W. D. de JONGE, Wethouder, als Voorzitter, M.r J. W. D. van DONGEN J. A. MULOCK HOUWER en P. C. LANDSKNEGT. Waarvan de bekendmaking geschiedt ter voldoe ning aan art 54 der Gemeente-Wel. Zierikzee den 5 Mei 1852. DE CRANE W. J. P. KROEF Voorzitter. Secretaris. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat de miliciens der ligting van 1851 bij de verschillende korpsen des legers in reserve gesteld op Zaturdag den 15 Mei aanstaande des morgens ten acht urelul len moeten opgekomen en in de Koopmansbeurs te Middelburg verzameld zijn ten einde aan den Pro vincialen Kommandant te kunnen worden overgeleverd om in werkelijke dienst te treden en gekleed en in den wapenhandel geoefend le worden. En roepen mitsdien gemelde miliciens dezer gemeente op, om zich op Donderdag den 13 dezer maand, des namiddags leniute, vóór hel Raadhuis dezer gemeente te bevinden ten einde van daar naar Middelburg te vertrekken hen wijders bekend makende dat zij ver- pligt zijn zich in werkelijke dienst te begeven daar zij die door ziekte of andere redenen, mogten Worden verhinderd op den bestemden tijd bij het korps op te komen of de instructie gestadig bij te wonen mitsgaders zij die daarin achterlijk mogten blijven na het eventueel vertrek met groot verlof der overige miliciens zooveel langer in werkelijke dienst zullen worden gehouden als ilit noodig zal worden geoor deeld. En zal deze worden afgekondigd en bij herhaling in de Courant geplaatst. Zierikzee, den 5 Mei 1852. DE CRANE, W. J. P. KROEF, Voorzitter. Secretaris. Inschrijving voor de Schutterij. PUBLICATIE. Rurgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen der- zelve Wet die in betrekking slaan lot de jaarlijksche in schrijving zoo tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de geborenen in de jaren 1827 tot 1818 ingesloten zullen worden geopend tot de inschrijving van alle man nelijke ingezetenen welke tol het eersigemelde jaar be lmoren alsmede vati hen welke in de vorige jaren geboren zijnde sedert de laalstvorige inschrijving zich alhier met er woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de Militairen welken na dien lijd gepas- porleerd en de vreemdelingen welken sedert dezen tijd van builen hel Rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd, voor zooverre deze laatste hun voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddeleu van hun beslaan naar herwaarts zonder dat de lijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte betrekking als zooda nig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dal register waartoe zij volgens hunnen ouderdom belmoren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderd maar dat allen zonder onder scheiddaarin begrepen zijn al ware hot ook dat zij zouden mogen vermeenen volgens de Wet lot de vrijge stelden of uitgestotenen ie beboeren en dientengevolge ook zij niet die hun ontslag uit de Schutlorlijke dienst reeds hebben bekomen zullen derhalve af de bovenge- melden, als daartoe hij deze wordende opgeroepen, moe ten verschijnen ten Raadhuize dezer Gemeente op 15 Mei 1852 en volgende dagen ten einde zich te laten in schrijven ieder in dal register waartoe hij volgens zij nen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den 1 Junij 1852 finaal worden gesloten. Dat de studenten geëmployeerden in huizen van ne gotie klerken van notarissen advokaten enz. be dienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de Gemeente alwaar zij hunne studiën houden, werk zaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en geemploijeerden aan het Provinciaal Gouvernement en alle anderen al wonen zij ook elders in de plaats al waar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de Ge meenten hunner vorige woonplaats de buitenlandsche zeevarendeinde plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben, en de aan boord wonende schippers inde ge meenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn hij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen van de plaats en den tijd hunner ge boorte hunne woonplaats, met aanduiding van wijk en nommer het beroep hunner ouders en dal van lieri zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars van hel getal hunner kinderen van beider sekse (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den Burgemees ter of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand), sedert wanneer zij ingezetenen der Gemeenten zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de rede nen die zij zouden vermeenen dat hen van de Schutler- lijlce dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd ma ken naar aanleiding van art. 3 en 4 der Wet met op gave van hei artikel en hel onderdeel van hetzelve, waar op zij zich beroepen. Wordende voorts een iegenlijk buiten deze gemeente geboren aangemaand om zich tijdig van eene geboorte akte te voorzien enzicholzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, teneinde de inschrijving behoorlijk kunne geschiede en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle ia de straf hij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs verpligling in deze te kwijten ver mits uit krachte van art. 9 der Wet en art. 6 van Zijner Majesteits besluit van den 21 Maart 1828 al degenen die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij eerst komende niet hebben laten inschrijven alsnog ambts- halve zullen worden ingeschreven, en dat dezelven, dien tengevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde in schrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunne aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zierikzee den 7 Mei 1852. DE CRANE Voorzitter. W. J. P. KROEF Secretaris. Zierikzee 7 Mei. Men meldt uit Vlissingen dat de Spaansche brik IVuovo Cidwaarvan wij in een vo rig nummer melding maakten donderdag avond door de stoomboot Stad Vlissingen van het strand is gesleept en in de Wester-Haven gebragt. Men meldt uit Bergen-op-Zoom van den 3 dezer: Een schrikkelijk voorval heeft eergisteren nacht alhier plaats gehad en vermeerdert het getal voorheelden van hetgeen waartoe «Ie mensch in staat is wanneer hij zich onder den invloed des sterken dranks bevindt. Twee soldaten van het alhier in bezetting liggende 2dc regement infanterie krijgen in een bordeel twist met oenen zich daar bevindenden hoornblazer van do vesting-artillerie en beschonken zijnde brengt een der soldaten den hoornblazer zoodanig hevige wonden toe dat deze weinige uren daarna aan de gevolgen is overleden. De dader is in hechtenis genomen. Z. M. de koning is dingsilag morgen laatstelijk komende van het I.oo in de residentie teruggekeerd. Eergisteren heeft te Dordrecht de Yacht-Club- wedstrijd plaats gehad welke werd bijgewoond door Z. K. H. prins Hendrik. Binnen den lijd van een half jaar is het provin ciaal geregtshof van Zuid-Holland reeds driemaal geroe pen om de straf des doods ter zake van kindermoord te moeten uitspreken waarvan de zaken allo uit het arrondissement Dordrecht zijn voortgekomen. Een onzer dagbladen zegt dat omtrent de helft van Augustus een kamp in de nabijheid van Zutpheu zal geformeerd worden en zamengesteld zijn uit het instruc- tie-bataillon dat te Kampen garnizoen houdt een ba- taillon jagers 32 tirailleurs-kompagniën lot bataillons van 4 kompagniën geformeerd 4 complete escadroos dragonders en eene rijdende en veldbatterij terwijl do pontonniers en mineurs mede proeven hunner bekwaam heden zouden afleggen. De troepen dezer verschillende wapenen zouden door hoofdofficieren in de kracht des levens worden gekommandeerd en het kommando aan een generaal worden opgedragen die een luitenant- kolonel en een kapitein tot adjudanten hebben zou. Overigens zou de hoornmuzijk der infanterie het leven der krijgslieden in het kamp vervrolijken en het bezoek voor vreemdelingen aanlokkelijk maken. Gedurende de maand April zijn langs Hellevoet- sluis zoowe! met sloom- als zeilschepen ruim 4000 landverhuizers naar zee vertrokken. De aanvoer van elft was in de laatste dagen to Utrecht zoo toegenomen dat men jl. zaturdag morgen ten 8 ure is begonnen te verkoopen enzonder tusschen-

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1