Woensdag 31 Maart. 1852a «KflJBitffl. N.° 26. BESTUREN ADMINISTRATIES. Woensdag en Zaturdag. BINNENLAND. feu T) 2452 11620 20 ieder ZIER1EZEESCHE COURANT. abonnebïeist3-pbijb versckijhtt: Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór 4L ure. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zicrikzce bren gen ter kennis van daarbij belanghebbenden uat de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onder scheidene takken der (•«MivesKumfe in deze ï'ro- Viueie over het loopendo jaar zooals <iia is vastgesteld ter vergadering van hoeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie den 12 dezer maand benevens de lijsten der geneesmiddelen werktuigen en vergiften van heden af ter Secretarie der Gemeente op dte kantoor uren ter visio van de belanghebbenden zullen voor liggen. Zierikzee den 27 Maart 1852. De Voorzitter DE CRANE. De Secretaris W. J. P. KROEF. KENNISGEVING. Burgemeester en WETiionnEitS van Zierikzee bren gen ter openbare kennis: dat dn tiijsten BLIn'tau'iPS ingezetenen dezer Gemeente voor leden van de Tweede Kamer der Slalen-Generaalde l'rovin- ciale Staten en den Gemeente-Raadvan heden af, ge durende veertien dagen op de Secretarie voor een ieder ter inzage zijn ncdergelegd ingevolge de Wet. Zicrikzee, den 30 Maart 1852. De Voorzitter DE CRANK. De Secretaris W. J. P. KROËF. zal de door ichon- WG i aan- PBI3S BEK ADVEKTEMTIEM Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks— en Doodberigten van 1-6 regels af 1behalve hel Zegelregl. I BUITENLAND. dnitscheaihd, Frankfort 25 Maart. De beleediging aan Bode wijk Napoleon ter gelegenheid van hel karneval te Rnzel gedaan schijnt lot nieuwe verwikkelingen aan leiding to zullen geven. Naar men zegt zou de Fran- sche regering reeds eene nota aan den bondsraad gerigt hebben waarih daarvoor voldoening wordt veriatlgd. De landverhuizihg uit Keur-Hcsscn neemt gesta dig toe. Volgens berigten uit Karlshaven zijn er alleen in de maand Maart 81)00 landverhuizers uil Keur-Hes- scn vertrokken. Dagelijks ziet men talrijke scharen zich op weg naar Bremen begeven. Der administration van de Spoorwegen is het dikwijls onmogelijk die landver huizers te doen vervoeren. Naar men met tamelijke zekerheid berekenen kart zullen gedurende dit jaar 30- a 40,000 personen Keur- Hessen verlaten, om zich naar Amerika in te schepen. Do staatkundige toestand des lands draagt ook tot deze verhazendo landverhuizing bij. Dat sedert de gebeur tenissen der laatste jaren de 'bloei van landbouw han del en nijverheid in Keur-Hessen zeer is verminderd, behoeft wel geen heioog. Velen die gelukkig genoeg Waren hunne landerijen te verkoopen zijn vertrokken en hebben hunne buizen in den steek gelaten. Geheelc dorpen zijn verlaten en worden door soldaten bezetton einde voor de veiligheid der openbare wegen te waken. Ook uit Zwitserland b'crigl men dat aldaar de land verhuizing naar Amerika buitengewoon toeneemt. In Bern (Zwitserland) is eene aanspraak of mani fest aan bel volk verschenen waarin ronduit verklaard wordt datingeval de tegenwoordige regering afgezet en door de democratische partij van SiSmp/li vervan gen mogt worden zulks bel sein zoude zijn voor den burgeroorlog lusscben armen en rijken en eene uige- meene plundering der stad. Als een onfeilbaar toeken eens vruchtbaren jaars meldt men dol de zoogenaamde Hangerbron bij Aarau even als in 1834 geheel opgedroogd is. Se dert 1840 was zij steeds ruim van water voorzien. F B A n E B IJ K. Parijs 24 Maart. Door velen wordt het hier niet meer betwijfeld of eer veertien dagen vorloopen zijn is bet keizerschap uitgeroepen maar minder zeker is het hun nog of het de senaat zal zijn die op den dag zijner inhuldiging Bodewijk Napoleon de kroon zal aanbieden, dan of hem het leger na den afioop eencr revue als keizer naar de Tuileriën voeren zal. Deze verheffing is het doel dat hij onder alle omstandigheden zijns levens, voor oogen heeft gehouden en liet schijnt in zijn karak ter te liggen, zich door niets van zijn doel to laten af schrikken. Zoo verzekort men. dat het bewust decreet wegens do bezittingen der familie Orh'ans reeds den 5 December naar da drukkerij gezonden werd en dat de directeur toen deze weigerde het zonder onverwijld en bepaald hevel des presidents ter perse te geven last ontving daarmede Ie wachten hetwelk niet verhinderd heeft dat het decreet ecnige weken later gedrukt werd. Sommigen zeggen dal het voornemen van den prins is zich Napoleon II to noemen en eene gemalin te zoeken, opdat do dynastie erfelijk worde voortgeplant. Voortaan moeten alle drukkers gebrevetteerd en beëedigd zijn en alle lettergieters hunnen verkoop en de namen der konpers opgeven De lieer Pierre Napoleon Bonaparte heeft gewei gerd de hem opgedragen betrekking van consul te Cbar- lestown aan te nemen. De meeste personen die in het Café Danemark gearresteerd waren hebben bevel bekomen om Frank rijk te verlaten. Zij zijn over do grenzen gebragt. Nopens het lot van vele der naar Algerie getrans- porleerden ontvangt men de treurigste berigten ner gens waren eenige toebereidselen tot hunne ontvangst gemaakt zoodat zij bitter gebrek hebben moeten lijden, waardoor de meesten ziek geworden en verscheidene reeds overleden zijn. Parijs 26 Maart. Gisteren zijn twee personen in hechtenis genomen, op hel oogcnhlik, dat zij bezig waren een gedeelte van hel bosch van Vincennes in brand te steken. Men meldt dat men aan het ministerie van po- licie berigt heeft hekomen van eene Orleanlslische za- ihenzwcring en dat men de ontwerpers op het spoor is; vele aanzienlijke mannen zouden daarin betrokken zijn. anOOT-BRITTAMMIEB. Londen, 26 Maart. Laatstleden maaudag is het glazen paleis waar de töegang vrij was door meer dan 30,000 personen bezocht. In dat onmetelijke ge bouw bevinden zich nog slechts het groote orgel van Willis en eenige weinige andere groote voorwerpen. Kossuth schrijft in een brief aan de commissie dal hij 30,000 dollars voor Hongarije ontvangen en een contract gesloten heeft voor 40,000 geweren te gen twee dollars per stuk. ljij verklaart zich legen de groote gcldverkwistingen in eerernaallijden en paraden en zegt dat zijn doel zou bereikt wezen indien dat geld aan hem gegeven ware. LöNDEN 27 Maart. Volgens eenen oliiciëleri slaat heliepen de inkomsten van het Vereenigd Koningrijk in 1822, 54,135,743 p. st. de uitgaven 49,391,225 p. st.in 1851 waren de inkomsten slechts 52,233,006 p. st. de uilgaven bedroegen 49,506,610 p. st. Hel grootste zeilvaarluig dat ooit op de Clyde is gezien ligt thans hij de Broomielaw. Dit schip meet 1444 ton en i§ bestemd voor de vaart tusschen Glasgow en Australië, liet heeft de lengte van 168 breedte van 32 en diepte van 29'/s voet, Volgens berigt uit New-York heeft do senaat 5000 dollars aangewezen ter bestrijding van do onkos ten der ontvangst van Kossuth te Washington. Zierikzee 30 Maart. JIvrijdag zijn van Brui- nisse ruim een dertigtal personen naar Rotlerdam ver trokken waaronder 17 uit- dio gemeente en de overige uit verschillende dorpen in Duivelend en Schouwen ten einde van daar de reis naaf Noord-Amerika te on dernemen en zich aldaar Ie vestigen. Een vrij groot aantal in deze eilanden maakt zich reisvaardig om hen eerstdaags te volgen. Gedeputeerde stalen dezer provincie hebben bij besluit van den 22 dezer, buiten werking gesteld do door hen hij besluit van 12 November 1851 genomen beschikkingen uit overweging dat de in dc gemeente S.'-Jansleen bestaan hebbende besmettelijke longziekte gaiisck als geweken kan worden beschouwd, De bh. ondernemers der stoombootvaart tusschen Middelburg en Rotterdam besloten hebbende, om eene hunner stoomhoolen door een nieuw ijzeren stoomjagt te doen vervangen is daarvan op den 26 dezer aan do scheepstimmerwerf van den hoer F. Smit, onder Nieuw- Lekkerland de kiel gelegd. Men meldt uit Hulst aan hel Zondagsbladdat aldaar den 15 dezer een aanzienlijk getal vreemde grondeigenaars meest allen uit het naburige Belgie vereenigd waren, ten einde de merkwaardige verkooping van dominiale goederen welke, op grond van de wet van den 29 Augustus 1848 Staatsblad n.° 39) in die stad zou plaats hebben hij te wonen. Eerst werden 17 kavels wei- en zaailand tuingrond en erve liggende onder de gemeenten Axel Neuzen Westdorpe, Hontenisse Ossenisse Stoppeldijk, Clinge, Graauw en Langendam tezamen ter grootte van ruim 108 bunders, geveild, waarvan ecnige partijen zijn verkocht en andere ingehouden. Vervolgens werden aangeboden 7 kavels te zamen eene uitgestrektheid beslaande van 288 bunders hedijkbare schorren en slik ken liggende onder de gemeenten Clinge Graauw en Langendam en deel makende van het zoogenaamde droogo land van Saftinge. Slechts eene kavel van 16 bunders is ingehouden en al het overige verkocht; eeno partij te zamen 157 bunders, is toegewezen aan den heer Willem Seijdlitznotaris alhier vertegenwoordi gende eeno sociëteit van eigenaren voor f 222,000 en eene tweede partij, zamen groot 115 bunders aan den heer JF. E. van Alsteinwonende te Brussel, en mede-eigenaren, voor 150,000. Wij vernemen, dat van deze compagnieschappen verscheidene ingezetenen van Nederland deel maken. Behalve den aanzienlijken koopprijs, welken deze lot hiertoe bijna unproductive schorren hebben afgeworpen, is het uilzigt geopend dat dezelvo eerlang in vrucht- dragenden grond zullen worden herschapen zoodat eene aanwinst van bijna 300 bunders houw- en wei land zal worden verkregen boven en behalve dat door de bedijking aan een groot getal arbeiders werk en brood zal kunnen worden verschaft. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan den gemeenteraad van Groningen diu in het poort reglement de bepaling had opgenomen dat 4 der stads poorten des nachts zouden worden gesloten zijne meening te kennen gegeven dat alle poorten geopend belmoren te verblijven opdat de stad steeds voor allen toegankelijk /.ij. In de zitting van do tweede kamer der staten- generaai van zaturdag is door vijf leden de heeren II a - cliiene Hoffman, Illussé, Meiman en van Dam van Isselt een voorstel ingediend tot hel houden eencr enquête, nopens al hetgeen de heffing van den accijns van het zout betreft en inzonderheid ten aanzien van de vraag of do heffing dezer belasting hij den inslag doeltreffend is te achten zoowel in hel belang der schatkistais in dal der nijveihcid. Dit voorstel is naar de afdeolingen verzonden. De eerste nieuwe Delflandsche grasboler is den 23 dezer Z. M. den koning aangeboden, door den bouwman A. Klapwijk, woonachtig te Delft. Den 25 dezer overleed in het oude mannen- en vrouwenhuis te 's Bosch Maria Catharina Nelissen, weduwe van Andries Van Deventergeboren te Boxmeer, den 30 Mei 1750. Zij had alzoo den ouderdom van ongeveer 102 jaren bereikt en was sedert 1 Februari) 1819 in hel geslicht verpleegd. Zij bleef tot op Haar overlijden eeno goede gezondheid behouden en iu het bezit van al hare zintuigen. .11. vrijdag namiddag geraakte te Deventer een man in twist met zijne vrouw. Do volwassen voorzoon

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1