I*.0 25. Zaturdag 21 Maart; 1852. Woensdag en Zatnrdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. BUITENLAND. BINNENLAND. ZEMKZEESCHE COURANT. abonnements-pbxjb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: PRIJS DER ADVERTENTIE» i Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels af 1behalve hel Zege Ir egt. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierilczee. Gezien de aanschrijvingen van de Heeren Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie van den 18 Februarij jl. [Provinciaalblad n.° 29) en Militie- Commissaris van den 25 dier maand. Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Pat de 2'* zitting' van den Militie-raad voor het 4d0 Kanton waartoe deze Gemeente behoort val plaats hebben op den 2 April e. k. des morgens ten ure in de Abdij te Middelburg en in die zitting zullen behooren te verschijnen alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen regt op vrijstelling te hebben. Dat de 3ie zitting van don Militie-raad voornoemd zal plaats hebben op den 14 April e. k. Ier plaatse en ure als voren en in deze zitting zullen moeten verschijnen al de lotelingen welke een num- merverwisselaar of plaatsvervanger hegeeren te stellen. En wordt mitsdien een ieder aangemaand om zich naar gelang hij in een der bovengemelde gevallen ver keert in de daartoe bepaalde zitting tegenwoordig te bevinden daar zij die zulks moglen verzuimen zul len beschouwd worden als geene redenen van vrijstel ling of oogmerk tot plaatsvervanging te hebben, en alzoo voor de dienst finaal zullen worden gedesigncerd. Zierikzee, den 10 Maart 1852. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. De Secretaris \V. J. P. KROEF. dcitschland. Frankfort 22 Maart. De Wurtembergsche kamer heeft in hare jongste zitting, met eene meerderheid van 54 Ipgen 21 stemmen het ontwerp van wet aangeno men betreffende de helling eener belasting op kapitalen lijfrenten traktementen en andere inkomsten. Een aantal dames te Bremen, begaf zich woensdag middag in optogl naar het senaatsgebouw om een ver zoekschrift tot opheflïng der schorsing van pastoor Dulon over te brengen. Drie gehuwde en drie ongehuwde vrouwen waren uitgekozen om in persoon voor den senaat te treden deze deputatie werd echter niet toe gelaten maar haar door een bediende gezegd, hoe de gewoonte vorderde verzoekschriften alleen den president over Ie reiken. Toen de dames hij haar plan bleven volharden om zeiven voor den vollen senaat te verschij nen zijn zij door policie-beamblen buiten het gebouw gezet. Volgens een Weener dagblad heeft de Ooslen- rijksche regering zich om gewigtige redenen verpligt geacht epne bijzondere waakzaamheid aan do Protestant- sche Bijbelgenootschappen en de verrigtingen hunner agenten in den geheelen omvang der monarchie te wijden. De Oostenrijksche oorlogsstoomboot Marianne is, gedurende de stormen van 6 en 7 dezer voor de mon den der Pó totaal verongelukt. Nagenoeg 80 man schappen bevonden zich aan boord. Van verschillende punten aan de kusten der Adria- tische-Zee komen treurige beriglcn van do verwoestin gen door deze stormen aangerigt. De stad Chioggia vermist 20 van daar uitgezeilde visscbersbootën en on geveer 100 personen. Uit Rome wordt gemeld dat de finaociële nood zwaar op de Kerkelijke Stalen drukt. Bijna de helft der inkomsten wordt voor do rentebetaling yercisclit. De schuld is sedert de helft der 1öde eeuw steeds lopge- nomen en zeker hebben de jongste gebeurtenissen haar nog oneindig vermeerderd. Men is er thans op bedacht, die nog te vergrooten door ccue nieuwe leening welke echter moeijelijk tot stand te brengen zal zijn. Al de geldmagten bij wie men aangeklopt heeft eiscben waarborgen, welke de pauselijke regering niet geven kan. In Bosnië is de haat der Muzelmannen tegen de Christelijke ingezetenen dermate toegenomen dat zelfs het leven van den Ooslenrijkscheri vice-consul in ge vaar was. Omtrent het lot van bet Duitsche legioen in Bra zilië grootendeels uit Noord-Duitschers bestaande zijn treurige berigten ontvangen. Nadat verscheiden officieren en soldaten doodgeschoten waren is eene zoo sterke desertie gevolgd dal liet legioen zijne ontbinding nabij was terwij! de overste luitenant van der Ueyde in hevig geschil met den Braziliaanschcn minister van oorlog geraakt bescherming op een Engelsch oorlog schip Ier reede van Rio-de-Janeiro gezocht beeft. p r a n k r ij k. Parijs 22 Maart. Gisteren heeft de president der Republiek op bet plein der Tuileriën en op dat van bel Carrousel eene groote revue gepasseerd welke door bet heerlijksto weder begunstigd en door vele be langstellenden bijgewoond werd. Ten 12 ure verscheen Lodewijk Napoleon gekleed in de uniform van luite nant-generaal van het leger hij werd vergezeld door den generaal en chef van het leger te Parijs door verscheiden generaals zijne aides-de-camp en een tal rijken en schitterenden staf, waaronder men verschei den vreemde hoofdofficieren opmerkte. Gedurende de revue werd aanhoudend het geroep van leve Napoleon 1 gehoord en een regement lansiers deed den kreet leve de Keizerweerklinken. Voor dat de troepen defileer den reikte de prins-president onderscheiden kruisen en medailles uiten riglte daarbij eene korte toespraak tot de militairen om hun het doel aan te toonen der door hem ingestelde medaille. Die zal gegeven kun nen worden dus sprak hij aan hen die zich op nieuw verbonden hebben na zich gedurende het eerste verlof wél te hebben godragen aan hen die vier veld- togten gemaakt zullen hebben of wel aan hen die gewond of in de dagorder van hel leger vermeld zullen zijn. Zij zal hun een jaargeld van 100 francs verzeke ren. Zulks is voorzeker weinig maar het lintdal gij op de horst zult dragen en dat tot uwe makkers, tot uwe bloedverwanten tot uwe medeburgers zal zeggen dat hij die het draagteen dappere is dat is veel." Ten half 1 ure was de plegtigheid afgeloopen. Te Lyon is de herstemming voor de benoeming vaneen lid voor het wetgevend ligehaam, van zondag op zaturdag verschikt omdat do werklieden daardoor ver hinderd zoudon zijn deel aan de stemming te nemen bovendien zijn verscheiden arrestaliën gedaan welke naar gezegd werd in verhand zouden slaan met eene socialistische zamenzwering Volgens schrijven uit Madrid van den 15 dezer zou het thans blijken dat de koningsmoorder Merino inderdaad medepligligen moet gehad hebben. Er zou den daaromtrent belangrijke bewijsstukken ontdekt zijn. De koningin-moeder was in allerijl met haren gemaal naar Aranjuez vertrokken hetgeen nog al opzien had gebaard. Parijs, 23 Maart. Eene nota, heden in het officiële dagblad vervat berigt dat do geschillen tusschen Frankrijk en Marokko geheel uit den weg geruimd zijn. Aangezien het getal geestelijken te Parijs niet groot genoeg is om alle lijken naar het graf te begelei den en vele familiën inzonderheid de behoeftige daardoor versloken zijn van do laatste gebeden der Kerk, heeft de president dor Republiek bepaald dat aan elk kerkhof twee geestelijken zullen worden verbonden uitsluitend belast met hel begeleiden der lijken naar het graf en het lezen der laatste gebeden wanneer zulks verzocht wordt. Zij zullen dal geheel kosteloos moeten doen doch een inkomen van 1200 francs en 600 francs voor buisvesting genieten. Tachtig personen hebben bevel ontvangen Bor deaux te verlaten en in andere steden hun verblijf te vestigen. Ald-el-Kader blijft bestendig ziekelijk zoo zelfs dat zijn toestand bezorgdheid inboezemt. De Spaaoschc regering beeft besloten weder niouwo versterking van troepen naar het eiland Cuba te zenden. oroot-brittanwien. Londen 22 Maart. Bij de admiraliteit zijn berigten ontvangen dat de expeditie onder do bevelen van den heer J. Iiaegedurende den vorigen zomer in de Pool- Zce tot opsporing van sir J. Franklin en diens togtge- nooten gedaan, even als de vroegere vruchteloos is afge loopen. De door lord Derby en den heer Disraeli gegeven verzekering dat het parlement zoo spoedig mogelijk zal worden ontbonden zoodra de dringend vereischte maatregelen hun beslag hadden erlangd schijnt de plannen der liberalen eenigzins te hebben ontwricht. Volgens een der dagbladen heeft Kossuth een huis te Kensington gehuurd en zal dit in het begin van Mei komen betrekken. Eerst was hij voornemens zich in Belgie neder te zetten omdat het leven daar goedkooper dan in Engeland is maar de gebeurtenis sen in Frankrijk hebben hem de overtuiging gegeven, dat het Belgisch gouvernement zijne tegenwoordigheid in dal land niet zou dulden. Hij wil nu den loop der zaken afwachten die naar zijne meening lot eene groote crisis in Duitschland en Italië leidt terwijl do Vereenigde-Slalen Ier gunste der bevrijding van Hon garije tusschen-beide zouden treden in geval Rusland of eenigo andere mogendheid Oostenrijk mogt helpen in het beteugelen van den door Kossuth verwachten nieuwen opstand in zijn vaderland. De Courier and Enquirer, een dagblad dat te New-York wordt uitgegeven en doorgaans mededeelin- gen van het bewind le Washington ontvangt deelt in een uitvoerig artikel de bedoelingen mede van de Ver- eenigde-Staten lenen Japan. De expeditie heeft in last de in-vrijheidslelling der schipbreukelingen van alle na tiën die zich in de gevangenissen in Japan moglen bevinden te vorderen zij zal eischen dat in den ver volge zekere havens voor in nood verkeerende vaartui gen of die welke behoefte aan leeftogt hebben zullen openstaan en deze onderhandelingen zullen strekken ten behoeve van de vaartuigen van alle natiën. Einde lijk zal de commodore Perry pogingen aanwenden otn een handelsverdrag tusschen Japan en de Vereenigde- Staten te sluiten. Uil officiële opgaven blijkt dat de Noord-Ame- rikaansche walvischvaart zich gestadig uitbreidt. Do visschersvloot bestaat thans uit 558 driemasters 27 brikken en 35 galjooten zijnde dezelve in het vorige jaar vermeerderd met 56 driemasters 3 brikken en 3 galjooten. In het laatste jaar zijn door die schepen ge zamenlijk aangebragt 99,591 vaten spermacetie 328,483 vaten traan en 3,916,500 ponden balein. b e l o i e, Brussel 23 Maart. Het hof van assises heeft gis teren de behandeling der zaak van de heeren d'Hausson- ville en Thomasde schrijvers van het Bulletin Francais, ten einde gebragt en de onmiddelijke in-vrijheidstelling dier beide heeren bevolen. De heer Thomas is heden naar Londen vertrokken waar de uitgave van boven genoemd weekblad thans wordt voortgezet. Men verzekertdat onmiddelijk na de uilspraak van het hof, aan de vrijgesprokenen bevel is gezonden om onverwijld Belgie te verlaten. De kamer van vertegenwoordigers heeftin hare zitting van gisteren, met algemeene stemmen een crediet goedgekeurd van 150,000 francs, om le hulp te komen aan den in het Luxemhurgsche heerschenden nood. Zierikzee 26 Maart. Te Middelburg isbij her stemming tot lid van den gemeenteraad verkozen, de beer Z. Snijder. Door do tweede kamer der stalen-generaal zijn aangenomen de volgende wels-ontwerpen als 1tot regeliug dor afkondiging van algemeeno maatregelen van

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1