Woensdag 3 Maart. N.° 18. 1852. mum aimstiiatikn. N1E Woensdag en Zaterdag. nSKZEESC 7—^ r abonneïïients-pkijb Ver drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren," snamidd. vóór 4t ure. verschijnt: fbijs der advebtebiixiü Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks- en Doodberiglenvan 1-6 regels af 1 behalve liet Zege Ir egt. In het Verslag der laatstgehouden Raadsver gadering is verzuimd te melden: dat de geloofsbrieven van Jh.r W. D. de Jonge als benoemd lid van den Gemeente-Baadzijn onderzocht en in orde bevondenwaarvan aan heeren Gedeputeerde Staten en aan den be noemde zal kennis gegeven worden; en dat is besloten om voor onkosten door de stad bij te dragen voor het in Junij alhier te hou den feest van den Landbouw, toe te staan eene som van niet hooger dan f 400 te vinden uit den post van Onvoorziene Uitgaven van 1852, en als Commissie te benoemen de heeren van ber Vliet en Houwer ten einde na te gaan of zulk eene som voldoende is, en wat er door de Maat schappij van Landbouw zou worden bijdragen. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zier ik zee zijn voornemens, op Woensdag den 10 Maart aanslaande, des middags ten Baadhwzeaan firn minsteischenrle aan le besteden het onderhouden van de openhare rating*?» voor een tijdvak van zeven jaren aangevangen 1." Jnnuarij 1852 en eindigende 31 De cember 1858 ingevolge het bestek en de voorwaarden door den Gemeente-Baad vastgesteld welke van heden af ter visie liggen op de Secretarie. Zier ik zeeden "27 Februnrij 1852. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie W. J. 1>. KROEF. BUITENLAND. DDIT9CHLANO, Frankfort, 27 Februarij. Het wordt meer en moer blijkbaar dat de vredelievende verzekeringen van Lodewijk Napoleon weinig vertrouwen aan de Duitschc regeringen inboezemen en dat deze de noodige maat regelen nemen om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Op het voorbeeld van Beijeren dat zijn leger met 13,000 man vermeerdert, zal nu mede in Wurlem- berg eene buitengewoon sterke ligling van manschap pen plaats hebben. Naar men tevens verneemt zullen in dit jaar niet alleen de gewone verlofgangers maar zelfs de uitgediende soldaten onder de wapens gehouden worden voorzigtigheidsmaalregelen van dienzelfden aard worden ook in de overige Duitsche staten to gemoet gezien. Men wil mede opgemerkt bobben dat sedert kort in de meeste derzelvezooals onder ande- - ren in Nassau militairen aan het hoofd der miuiste- n' riëo worden geplaatst. Eene telegrafische depêche uit Konstantinopel van den 14 Februarij meldt, dat do zaak van hel H. Graf onder gelijke regten voor alle Christelijke be lijdenissen geschikt is. r B N R B II K, Parijs 25 Februnrij. Gisteren den verjaardag der Februnrij-omwenleling zijn eenige bloemenkran sen aan den voel van de kolom op bet plein der Bastille nedergelcgd doch spoedig werden zij weggenomen legen half 12 ure in den morgen werd het getal bezoe kers op bel plein zeer grootdoch toen men in de verte een piket lansiers zag naderen was de menigte spoe dig uiteen gegaan. I)e regering werkt op allo mogelijke wijzen do Verkiezing van andere dan bare kandidaten tegen. Zoo 's hel den drukkers verboden stembiljetten to vervaardi gen. waarop de namen van gebannen of met oogluiking te Parijs toegelaten gewezen volksvertegenwoordigers voor komen. Ook is bepaald dat de verkiezings-circulaires onderworpen zijn aan een zegel van 5 centimes zulks heeft, den lieer Mortimer Ternoux, een Orleanist niet verhinderd 15,000 circulaires to doen drukken, om zich te Parijs tegenover een Bonapartislisch en een republi keinse!) kandidaat te stellen. Er is sprake om het aantal drukkers to vermin deren bij wijze van uitsterving. Den 20 Maart, gedenkdag van den terugkeer des keizers van hel eiland Elba zal de president oen mon ster gastmaal geven aan eenige duizende personen. De herstelling van den toren der kerk van S.'- Denis en van de kerk zelve zal eindelijk dit jaar ten einde gehragt worden, üezo herstelling duurt reeds sedert 1801 en beeft 15 millioen fr. gekust. Jl. zondag avond stond eene in lompen gekleedo vrouw, met een zuigeling op den arm, op den hoek eener straat, en verhaalde aan de voorbijgangers, dal zij sedert twee dagen niets te eten had gehad en gevolgelijk baar kind niet meer kon voeden. Eenige medelijdende perso nen gaven baar dientengevolge eenige geldstukken. Na dat zij omtrent een half uur alzoo een beroep op de alge meens liefdadigheid gedaan had snelde plotseling een man van eene reusachtige gestalte op de vrouw toe ontrukte haar hel kind en wierp het onder de raderen van een juist voorbij rijdende wagen waaronder hot onmiddelijk verbrijzeld werd. De bedelares jammerde eerstdoch achtte het weldra voorzigtiger om bet op een loöpen to zeilen want de man die het kind onder de raderen van den wagen had geworpen loonde den voorbijgangers dal het slechts eene pop was geweest. Alsnu was bun medelijden in toorn veranderd men vervolgde en achterhaalde de vrouw en leverde haar vervolgens der policie over. In verscheiden gemeenten van het departement Allicr woedt thans eene vreemdsoortige ziekte die reeds groote onheilen geslicht heeft. Die ziekte open- haart zich door hevige hoofdpijn daarna doorloopt als het ware eene sterke rilling het geheele ligchaam van den lijder die in de meeste gevallen op de plaats dood blijft. Dezer dagen is te Madrid een priester die vroe ger kapellaan bij een bataljon artillerie was in balling schap naar Estramadura gezonden. Sedert vier dagen was hij in een vertrek aan het ministerie van hinnen- landsche zaken opgesloten gehouden en zorgvuldig be waakt. Zijne arrestatie staat met den aanslag op het leven der koningin in verhand. Van Logrono wordt gemeld dat aldaar in de sacrisly een priester door een anderen vermoord is. Elk van beiden wilde de eerste mis lezen zij werden handgemeen en de een verbrijzelde den ander met een crucifix het hoofd. Do overheden hebben een onder zoek omtrent dit voorval gelast hetwelk feiten aan het licht zal brengen die toonen op hoe lagen trap van zedelijkheid sommige Spaansche geestelijken staan. Zelfs de pauselijke nuntius heeft gelijk men verzekert ge klaagd dat de intrede in den gewijden stand thans in Spanje al le gemakkelijk gemaakt wordt en het is waarschijnlijk dal de kerkelijke overheden krachtda dige maatregelen tegon dit kwaad zullen nemen. GBOOT-BBITTANNIBII, Londen 27 Februarij. Uit de aankondiging eener veiling van afbraak die zes dagen zal duren on door de heeren FoxHenderson A' C.° zal worden gehou den maakt ineu op dat hel lot van het glazen palcis is heslist en dat dit grootsche gebouw eerlang slechts in de herinnering zal bestaan. Het Bulletin Francais het in Brussel vervolgde tijdschrift wordt thans hier voortgezet. De Dailrj- Neics zegt dat zijne begaafde schrijvers in Londen vol komen vrijheid zullen vinden. Met de uitrusting van de nieuwe Pool-expeditie ter opsporing van sir J. Franklin en diens togtgenoo- ten wordt te Portsmouth ijverig voortgegaan. Deze expeditie, over welke kapitein sir Belclwr het opper- bevolhebberschap zal bekleeden zal uit de schepen Assistance, Resolute en North Star en de schroefstoom- hooten Intrepid en Pioneer bestaan. Mev. Pfeifferde vermaarde reizigster, dio schier al de landen der wereld is doorgetrokken is zonder ge leide door Indie en Midden-Azie gereisd en behouden te Singapore aangekomen. Zij is voornemens Borneo Celebes en de verdere eilanden van den Indischen Ar chipel te bezoeken en eindelijk zich zelfs onder de woeste volksstammen van Nieuw-Guinea te wagen. E E li g x e. Brussel 27 Februarij. Op verzoek van den Frnn- schen gezant is nnar men verzekert eene gercgtelijko vervolging ingesteld tegen de dagbladen le Messager des Chambres en la Nation, wegens het overnemen van ar tikels uit het C0 en 7d0 nummer van het Bulletin Francais. Te Luik is ceno vrouw van 33 jaren van haar 22 23 en 24"c kind bevallen. Sedert 9 jaren dal zij gehuwd is heeft zij 24 kinderen ter wereld gehragt altijd 3 le gelijk allen zijn welvarend. Hel vreerndsto hij dit alles is dat hoe ook de echtgenoot naar een stamhouder verlangt zijne hoop nog niet is verwezent- lijktzijn kroost bestaat uit 24 dochters. Brussel 28 Februarij. Men verneemt dat eer gisteren de minister van financiën in het comité-gene raal der kamer van vertegenwoordigers heeft verklaard dat eene buitengewone uitgave van 5 millioen was ge schied op het eerste kwartaal 1852 dal de werken rondom Antwerpen aan te leggen 1 millioen zullen kosten en dat de geheele buitengewone uitgave voor dit jaar 8 millioen niet zou te boven gaan. De minister van huilonlandsche zaken zou den stand onzer diploma tieke betrekkingen met Frankrijk onder de gerustslel- lendste kleuren hebben afgemaald en om de tegen strijdigheid dezer woorden met de buitengewone maat regelen, door do regering genomen, le verklaren zeido hij dat Belgie het noorden evenzeer als het zuiden moet vreezen en zich bereid moet houden om zich naar alle zijden te verdedigen. BINNENLAND. Zierikzee 2 Maart. De uitslag der stemming voor één lid van den gemeenteraad alhier op den 2S der vo rige maand is geweest als volgt: M.r C. J. Fokker, 104 stemmen Slrickaert 71; jV. van den Bout 10 C. de Wil 10; UI. Taclii 9 P. Labrijn 5 II. Ocht- man Johz., 3 f). Q. de Jonge ran der Halen 3 M.r Jac. Boeije 2 S. G. Naitla van der Grijp 2 J. N. Boom 2 en nog op tien andere elk I slem. De vol- slrekto meerderheid bedroeg 116, zoodal herstemming moet plaats hebben lusschen de heeren ni.' l'. .7. Fokker en J. Slrickaertwelke zal geschieden op vrijdag den 12 dezer maand. Het Provinciaalblad n.° 30 behelst eene circulaire van den heer staatsraad commissaris des Ironings in Zeeland van den 21 Fel), jl. waarbij alle belangheb henden worden gewaarschuwd hoe de ondervinding heeft geleerd dat eene niet genoegzame zorg hij he'v inzamelen der voedergewassen daarop en bijzonder op het bootten- erwten- en larweslroo schimmel plantjes doet ontstaan die als norzaak moeten worden beschouwd van de in sommige plaatsen van dit gewest thans beerschende kwaadaardige ziekte onder de paar den bekend onder den naam van lenden-typhuseene ziekte waartegen de vee-artsenijkunst onvermogend is en slechts door het nalaten van het ongezonde voed sel kan worden tegengegaan. Volgens loopende geruchten zoude in het wets ontwerp betrekkelijk de regterlijke collegiën hij den raad van state aanhangig zijn voorgesteld om een hof voor Zuid- en Noord-Holland en Utrecht te Am sterdam en een voor Noord-Braband en Zeeland to 's Hertogenbosch te vestigen. De plaatsen der zetels van de beide andere hovon zijn minder hekend. Ook zoude daarbij zijn voorgesteld de opheffing der regt- bank te Goes en do vestiging daarvan in het 4de en 5d' district dezer provincie.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1