r N.° 17. Zaturdag 28 February 1852. Woensdag en Zaturdag. BESTORS* 4 AMIMSTRATIES. NIM'STIJDIM buitenland. rvan de Jsloffen ZIERIEZEESGHE COURANT. e With 1 xarlotte abomjbemkmts-pbijs terdam. Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. gearri- Jnzendinq der Advert, daaqs tevoren.'snamidd. vóór 42- are. Roller- vebschijnt: prijs dek advertentieh Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt am: ly2 ure* j opëkbare 9 geliosDien te Ïieïikzee den 35 Februarij S&5S. De vergadering wordt geopend niet de instal latie der vijf nieuw benoemde Raadsleden, dé heeren vak Adrichem, Egter, van Der Vliet, Mulock Houwer en Landsknegt, welke daartoe de bij de wet gevorderde ceden afleggen. Na deze eeds-prestatie wenschte de Voorzitter lien geluk, waarop de heer Egter eenc repliek gaf. l)e notulen der vorige, zitting worden geresu meerd en gearresteerd. Hierna wordt overgegaan tot de benoeming- van leden en hunne plaatsvervangers in het bu reau van stemopneming, voor de aanstaande verkiezing van één Raadsliden zijn als zoo danig gekozen tot ledende heeren vak Aeri- chem en Melock Houwer, en tot hunne plaats vervangers, de heeren van eer Vliet en Landsknegt. De Voorzitter deelt mede, dat de gemeente- begrootiug van heeren Gedeputeerde Staten is terug ontvangen, ter oorzake van het daarop niet voorkomen van den post van f 100, in Buitengewone Uitgaaf, tot aflossing van het ren teloos voorschot van f 1000, aan de voorma lige Institutriceen wordt besloten, deze post alsnu op de begrooting te plaatsen en daarna aan het Gedeputeerd Provinciaal Bestuur we der in te zenden. Werd voorgelezen het advies van den Minister van Binneiilandsehe zaken,- nopens het beschik ken over den post van Onvoorziene Uitgaven, medegedeeld bij Provinciaalblad n 0 28hetwelk voor notificatie wordt aangenomen. Kwam ter tafelhet bestek voor de bestrating der gemeente, volgens hetwelk deze voor den tijd van 7 jaren zal aanbesteed worden. Het bestek werd goedgekeurd en de aanbesteding bepaald op 10 Maart e. k. Werd voorgelezen, eene missive van heeren Commissarissen der Tusschenschoolwaarbij zij aandringen op onverwijld ontslag, hetgeen hun nu wordt verleend, onder dankbetuiging voor hunne vele goede diensten in die betrekking bewezen, en in hunne plaats benoemd, de heeren M.rs van Adrichem en Moens van Blooxs, die zich deze benoeming laten welgevallen. Wordt mededeeling gedaan eener missive van het Luthersch Armbestuur, verzoekende resti tutie van verstrekte alimentatiekosten aan vreem delingen ad 25,23'/,die anders door het rijk worden gekweten doch van welke, door te late indiening hunner declarationnu door het rijk de restitutie wordt geweigerd. Hierover ge delibereerd zijnde, wordt dit verzoek gewezen van de hand. Kwam ter tafelhet bestek der uitdiepingswer- ken in de Nieuwe Haven, voor 1852, nopens het welk wordt besloten om hetzelve ter visie te leg gen voor de Raadsleden in de Raadzaalen op voorstel van den heer Mr Moens vak Bloois, de heeren C. Mak en C. Nolet als deskundigen be noemd, om de uitdicpingswerkcn in die haven, over 1851 te onderzoeken; aan wie, op voorstel van den heer D.1' F. Keller nog is toegevoegd den heer P. Labrijn. .Waarna de vergadering wordt gesloten. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wetiiouiiers van Zierikzee zijn voornemens, op Woensdag den 10 Maart aanstaande, des middags, ten llaaihuizeaan den minsteiscliende aan te besteden hel onderhouden van de ogjeubare H82j*(PB5 voor een tijdvak van zeven jaren aangevangen 1.° Januarij 1852 en eindigende 31 De cember 1858 ingevolge bel bestek en de voorwaarden door den Gemeente-Raad vastgesteld welke van heden af ter visie liggen op de Secretarie. Zierikzee, den 27 Februarij 1852. Burgemeester en Weihouders DE CRANE. Ter ordonnantie W. J. P. KRQEF. SDITSCHLANOi Keulen 24 Februarij. Ook in de provincie Pruis- scn stijgt de nood uit gebrek aan levensmiddelen ont slaan op eene ontzettende wijze. Op het platte land doorkruisen scharen van bedelaars de omstreken in alle riglingcn en eischen dikwijls op gebiedenden loon onderstand terwijl inbraken en diefstallen dagelijks plaats grijpen. De verkoopers van rogge en andere granen worden somtijds gedwongen ver beneden den marktprijs af te geven die voor de rogge op drie rijks daalders de schepel geslegen is. In Holstein en Hanover worden door de Fransche kooplieden vele paarden aangekocht en met allerijl per spoortrein naar Frankrijk gezonden. Bij eene dagorder aan bet Oostenrijksohe leger is bekend gemaakt dat de bepaling volgens wellio elk verzet der ondergeschikten tegen de bevelhebbers in lijd van oorlog met den dood gestraft wordt ook toe passelijk zal zijn in tijd van vrede zelfs wanneer eene beleedigïng van superieuren niet plaats gevonden bebbe. Te Praag zijn de winkels der.Ioodsche kooplieden gesloten. De verongelijkte Israëliten willen zich tot den keizer wenden. Van wege de Oostenrijksche regering houdt men zich bezig met bet plan lot eene geregelde stoomboot- dienst tusscben Triest en New-York. f B A N K B U K. Parus, 23 Februarij. Men verzekert dat er plan bestaat om in bet volgend jaar alhier eene wereld-ten toonstelling te houden zoo als in bet vorig jaar te Lon den gehouden is. Mer. telt op dit oogenblik 130 openbare inrigtin- gen welke een gemaskerd bal aankondigen waarhij nog vele komen die in de voorsteden zullen plaats hebben. Hierbij kan men nog een overgroot aantal plaatsen voegen waar gedanst wordt zonder gemas kerd te zijn waar men eet en drinkt zonder te dan sen enz. Een telegrafisch berigt uit Madrid van den 18 dezer meldt dat de koningin door den koning ver gezeld zich naar de kerk van Atocha begeven beeft te midden eener jubelende menigte die op alle wijze bare geestdrift aan den dag legde. In bet Madririscbe dagblad la E spana wordt door een jongeling van 22 jaren de volgende opmerking me degedeeld In hel tweede jaar van de tweede helft dezer eeuw op den tweeden van de tweede maand omtrent legen bet tweede uur der tweede helft van den dag werd koningin Isabella de tweede op twee en twintigjarigen leeftijd toen zij met baar tweede kind plegtig ter kerke opging door eenen moordenaar getroffen die in do straat del Arro de Triunfo woonde noinmer twee op de tweede verdieping. oboot bh1ttankzen. Londen, 23 Februarij. In de beden gehouden zit ting van bet lagerhuis beeft lord Russell eenige inlichtingen aangaande de ministeriële crisis gegeven en medegedeeld, dal de koningin het door de ministers aangeboden ontslag aangenomen en graaf Derby met het vormen van een nieuw kabinet belast heeft. LoNnEN 24 Februarij. Het nieuwe ministerie is benoemd. Het bestaat uit ieden der zuivere Tory- partijmet den graaf Derby (lord Stanley) aan bet hoofd, liet ministerie, hetwelk nu afgetreden is stond sedert den 6 Julij 1846 aan bet hoofd van bel bestuur. Da fondsen hebben gcene verandering ondergaan. b e l s 1 e. Brussel 23 Februarij. Volgens dagbladen dio niet behooren tot de ministeriële pers (welkte van do buitengewone werkzaamheden bij bet krijgswezen zoo min mogelijk gewaagt) zijn de onderscheiden garni zoenen sedert den 20 dezer door de aankomst der ver lofgangers versterkt. Het gouvernement heeft gelijk men weet be sloten onverwijld over Ie gaan tol uilvoering van bet sinds lang'aanhangige plari om Antwerpen door een verschanst kamp en door werken bij bet Vlaamsche Hoofd te versterken. Te Antwerpen is meri niet al gemeen ingenomen met de zorg des gouvernemenls voor de veiligheid der stad men zegt flat de verheffing van Belgie's eerste handelplaats tot den rang der eerste ves tingen den handel schrik zal inboezemen en voor eene herhaling der bij het bombardement in 1830 ge leden verliezen zal doen vreezen en men voert er veler lei gronden aan, om te betoogen dat bet besluit des gouveriioments ook uit oogpunten van algemeen belang kwalijk beraden is. Zoo zegt het Journal d'Anvers De verdedigings werken, welke bet gouvernement rondom onze stad gaat oprigten houden hier de aandacht van bet publiek be zig. Menigeen beschouwt ze als een blijk dal bet mi nisterie in bet verschiet eenen aanval op Belgie ziet. Het is verre van ons zijne voorzorgmaatregelen te la ken het doet daardoor eigenlijk niets anders dan een langdurig verzuim inhalen en nadat bet ons oorlogs- materiëel beeft laten vervallen ter liefde van diegenen onder zijne vrienden die de vermindering van het budget van oorlog tot op 25 millioen verlangden zal bet nog veel te doen hebben om de begane fout te her stellen. Dat het ministerie derhalve bet krijgswezen op bete ren voet en tot meerdere sterkte dan sedert drie of vier jaren zoekt te brengen zal niemand afkeuren maar de wijze waarop bet daarbij to werk gaat is niet de regte. Zoo is bel nut van afzonderlijke forten rondom Antwerpen gelijk men voornemens is daar te stellen zeer betwistbaar het is niet zeker, dat zij ons als ves ting versterken en zij verzwakken ons als handelsplaats niet weinig. De raming der kosten op zes millioen wordt door een ministerieel blad al te boog geacht maar onzes inziens is zij veel Ie laag. Doch zijn die forten ook inderdaad nuttig bet tegenwoordige tijdstip is voor de daarslelling daarvan ganseh niet gelukkig gekozen. Immers allerwege boort men oorlogsgeruch ten bet bouwen der bedoelde forten vermeerdert de ongerustheid binnen 's lands en moet thans de opmerk zaamheid van den buitenlander op eene voor onze han dels- en andere belangen gevaarlijke wijze tol zich trek ken terwijl bet in eenen anderen tijd, buiten 's lands welligt naauvvelijks opgemerkt zou geworden zijn. En die forten kunnen eerst na twee of drie jaren voor onze verdediging werkelijk van dienst zijn. Komt er eerder oorlog dan baten zij den vijand en niet ons. Hieruit zou men magen opmaken, dal de regering nog op twee of drie jaren vrede rekent." Brussel 24 Februarij. Uit Namen wordt van gis teren bet volgende gemeld Een bafaillon van het 2d0 linie-regement betrekt beden de citadel. Men zegt, dat de miliciens der ligting van dit jaar terstond inge lijfd zullen worden en zich insgelijks naar de citadel

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1