N.° 14. Woensdag 18 Februarij. 1852, Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF ER1KZEESCEE ab osinebients-pbijb Ver drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren.'snamidd. vóór ure. verschijnt: prijs deb advertenties Gewone 15 cents de regel. Geboorte—, Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen: dat, ingevolge 's KONINGS verlangen, ook dit jaar geene openbare feestplegtigheden ter gelegenheid van Moogsldeszelfs verjaardag zullen plaats hebben. Zierikzee, den 17 Februarij 1852. Burgemeester en W'othouders I)F CRANK. Ter ordonnantie W. J. P. KROEF. AFKONDIGING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dat eéne nieuwe vrije keuze, lol hciiopigtigijgf van één U«J lig ïH-h Sig-ziieogif alhier, zal plaats hebben ten gevolge van het niet aannemen door Jonkheer W. I). de JONGE zijner eerste verkiezing op den 3 dezer maand en dat de dag lol inlevering der stem briefjes welke aan de huizen «Ier kiezers worden rnnd- gebrayt is bepaald op Vrijdag den 27 dezer maand, tan des morgens 9 tol des namiddags 4 ureop liet Itaad- huisingevolge de Wel. Afgekondigd van bel Raadhuis te Zierikzee, den 18 Februarij 1852. Burgemeester en Wethouders l)E CRANE. Ter ordonnantie W. J. P. KROEF. BUITENLAND. deitichlazi». Frankfort 11 Februarij. Te Kassei en in de om streken zijn verscheidene personen ter zake van de Woebneen in 1848, in hechtenis genomen. De tweede kamer der landstendcn in Hessen- Darmsladt heeft na eene beraadslaging van zes uren met 23 legen 21 stemmen het wets-ontwerp tot we derinvoering der doodstraf goedgekeurd. Het schijnt zich te bevestigen, dat de prinsen uit het huis van Orleans nadat zij bij de Fransche ge- regtshoven dnor hunne gevolmagtigden een protest tegen de confiscatie-decreten hebben doen nederleggen zich te dezer zake ook lot de verschillende groole ho ven van Europa zullen wenden. Keulen, 12 Februarij. Nagenoeg 14,000 man Oosten rij ksche infanterie keert eerstdaags uit Slees- wijk-Holstein en Hamburg over Maagdenburg naar de keizerlijke staten terug. Uit l.itthauen wordt een vreesselijk ongeluk ge meld. !n het begin dezer maand begaven 17 kinde ren uit de school komendo zicb op den toegevrozen Inster toen eensklaps bet ijs bezweek eu al de kin deren verdronken. De commissie voor de tentoonstelling van voor werpen der Silezische nijverheid dit jaar te Breslau te houden heeft tot de oprigling van een gebouw in den vorm van bet glazen paleis to Londen besloten hetwelk eene ruimte van 25.000 vierkanlo Duitsche voelen zal beslaan maar uil hoofde van het meer noordelijk kli maat met leijen in slede van glas bedekt zijn. De aannemers zullen bet gebouw voor hunne eigene reke ning daarstellen maar 12,500 daalders die uit de ent régelden gevonden moeten worden voor bet ge bruik daarvan ontvangen. De veldmaarschalk Badctzky beeft de talrijke Protestantscbc familiën die zicb te Milaan bovinden de vrijo uitoefening barer godsdienstwelke verboden was voorloopig en in afwachting der beslissing van bet ministerie van eeredienst weder toegestaan. De congregatie voor den index te Rome heeft alle werken van Eugene Sue van Proudhon en van den abt Vincent Giobertiin welke taal zij ook ge schreven zijn, verboden; de geschiedenis der socialis tische denkbeelden van Villegardelle is mede verboden. r r a n e r ij k. Parijs, 11 Februarij. Door de regering zijn pro testen ontvangen van verscheiden Europesche hoven tegen de verbeurdverklaring van do goederen der fa milie Orléans. Do Gazelle des Tribnnaux meldt dat bet plan, om de bagno's op te heffen en de misdadigers die daarin geplaatst zijn naar eene soort van strafkolo nie Ie deporteren bijna geheel voltooid is. Met ge- lieele getal misdadigers hetwelk zicb in de bagno's van Toulon Brest en Rocheforl bevinden bedraagt 7G90. Zondag zijn naar Cayenne, ten behoeve der gede porteerden verzonden, 22 bullen of barakken 20 derzelve zijn bestemd lot woonplaats voor 500 gedepor teerden en dus 25 in iedere hut terwijl in de twee andere 100 menschcn zullen moeten verblijven. Eenige dagen geleden werden te Metz 85 werk lieden waaronder 20 Luxemburgers uit hunne werk plaatsen weggehaald en naar de gevangenis gevoerd waar zij den nacht opstroo doorbragten. Den volgen den morgen zijn zij paarsgewijze gebonden onder sterke bedekking naar Thinnville overgevoerd van waar de 20 Luxemburgers naar de grenzen geëscorteerd zijn roet bevel bet Fransche grondgebied niet weder te betrpden. Aanstaanden dingsdag zal een zonderling proces behandeld worden te weten van den directeur van bet Théatre du Palais Royal tegen de actrice mw. Scriica- neclcwelke hij wil doen dansen terwijl zij beweert dal zij zicb alleen verbonden beeft om te spreken en te zingen, In Frankrijk zijn 100,000 advocaten 4931 pro cureurs 15,850 notarissen en 12,290 deurwaarders, Een brief uit Rome van den 4 dezer maakt ge wag van een nieuwen moordaanslag; de beer 'J'ablo de inspecteur van policie was namelijk den avond te voren op het plein Borghese met een dolk gewond de wond was diep men had hem van achteren ge troffen terwijl bij met eenige vrienden stond te spre ken. Aan de duisternis en de vele in den omtrek gelegen kleine straten bad de booswicht zijne ont- kaming te danken. Parijs, 13 Februarij. De Presse verzekert, dat de hertog van Bassanode nieuwe gezant in Belgie instructie heeft ontvangen om aan de Belgische rege ring te verzoeken het gedenktoeken van den slag van Waterloo den bekenden leeuw te doen wegnemen. De prefect van policie beeft in alle wijken der hoofdstad eene kennisgeving doen aanplakken hou dende verbod aan alle ingezetenen om wapens of krijgs-amunilie te verbergen, met bedreiging van straf aan de overtreders. Er zijn bij de policie officiële bijzonderheden ontvangen, betreffende eene zamenzwering welke op het schip la Foimet 400 landverhuizers naar Ga I i - fornie voor rekening van de goudharen-loterij was gesmeed met bet doel om zich gewelddadig van bet schip meester te maken. De welberadene maatregelen van den kapitein hebben echter dezen aanslag verijdeld en de in hechtenis genomen belhamels zijn op bet eiland Goree (Senegal) aan de justitie overgeleverd. ohoot-bhitiaiikisn, Londen 11 Februarij. Dat do armoede in Ierland ofschoon op vele plaatsen nog groot echter eerder af- dan toeneemt, mag men hieruit besluiten, dat bel getal der aan hunne buizen ondersteunde armen in het den 29 September 1848 geëindigd jaar 1,419,020, bet volgend jaar 1,210,486, het daarop volgend jaar 348,899 en in bet den 29 September geëindigd jaar 1851 niet meer dan 62,261 bedragen heeft. In een der dokken is een schip van Bassora aangekomen medebrengende onderscheiden oudheden van Ninivé en onder deze een fraai stuk beeldhouw werk grooter dan eenig der tot dusver ontvangeno voorwerpen bet weegt 15 ton. In de Noord-Amerikaanscbe nieuwsbladen is eene hevige polemiek ontslaan tusschen de vrienden van d.' Rinkel en de vrienden van Kossuth. Beide partijen overladen elkander met de laagste beschuldi gingen tol grnote ergernis der Amcrikanon die van de broederlijke eendragligheid der Europesche revolu tionairen ongetwijfeld andere gedachten hadden ge koesterd. b e i> o i e. Brussel 10 Februarij. Heden is donr de reglbnnk ter eerste instantie uitspraak gedaan in zako liet Bulletin Franpais. Overeenkomstig de conclusion van het open baar ministerie beeft de regtbank den uitgever in zijn eisch strekkende tot teruggave der in beslag genomen 15,000 exemplaren niet ontvankelijk verklaard en hem in de kosten van het regtsgeding veroordeeld. Brussel, 12 Februarij. De reclame des konings als voogd zijner minderjarige kinderen tegen het de creet van Bodewijk Napoleon, waarbij de goederen der familie Orleans verbeurd worden verklaard is door den heer Firmin Rogier, gevolmagligd minister van Belgie, aan den heer Turgotminister van buiteti- landscbe zaken van Frankrijk overhandigd. Aan alle boven van Europa zal een afschrift van de reclames der familie Orléanslegen dat decreet, ge zonden worden. BINNENLAND. Zierikzee 17 Februarij. De uilslag der stemming voor een lid van den gemeente-raad alhier, ter vervan ging van jonkh.' K. IF. de Jonge, is geweest als volgt Jonkh.' IF. O. de Jonge 180 stemmen JStrickaert 63 mC. J. Fokker 27 M. Tachi 3C. de IFt'I 2 F. J. Olivier 1 tn.' IF. G. de Crane 1 N. van den Bout 1 en 2 briefjes van onwaarde. Hot getal der ingekomen stembriefjes was 280 en alzoo de volstrekte meerderheid 140 en is mitsdien benoemd tot lid van den gemeente-raad do hoog-welgeb. beer jonkh.' W. D. db Jonge. Jl. vrijdag is door do tweedo kamer dcrstalen- generaal liet wets-ontwerp betrekkelijk do graanreg- len met 44 tegen 10 stemmen aangenomen. In de zitting van gisteren (maandag) is het wets-ont werp houdende bepalingen omtrent het bouwen, plan ten enz. binnen zekeren afstand van vestingwerken verworpen met 31 tegen 23 stemmen. Door don koopman J. II. llasete 's Gravenhage zijn verspreid zoogenaamde adres-biljetten in den vorm van bankbiljetten van [25, waarop vermeld staat, dat bij hein pelterijen te bekomen zijn «25 pet. goedkooper als elders." Eene oppervlakkige beschouwing dier ad res- biljetten zoude aanleiding kunnen geven om dezelve werkelijk voor bankbiljetten aan te zien en daardoor misleid te worden. In het algemeen belang wordt bij deze de aandacht daarop gevestigd en een ieder gewaar schuwd om wel toe te zien rial men, in plaats van bankbiljetten van 25 geen dusdanige adres-biljetten ontvangt te meer, daar er bereids op deze wijze eene misleiding moet hebben plaats gehad, Uit Rotterdam meldt men van den 16 dezer hot volgende Gisteren in den laten avond begaven zicb drie mannen met eene bootnaar het brikschip Abeona, hetwelk op sleephelling aan bet Nieuwe Werk alhier ligt te timmeren vermoedelijk met bet doel om het te berooven. Het schip gezwaveld zijnde was het ruim waar het doel van hunnen togt geborgen was gesloten. Terwijl twee der dieven den waker die volgens zijn verbaal overrompeld was vasthielden slaagde de derde er na eenige moeite in om een der luiken te openen.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1