zeetijdingen. vlïlivoimiiideffl mus-, mrrtmigten enz ""burgerlijke stam te zierikzee." den tnededcclingen gedaan nopens twee pogingen tot moord tegen militairen van een der forten nabij de hoofdstad gerigl. Men is de misdadigers nog niet op het spoor en vreest voor eeno zamenzwering onder een deel der bevolking tegen bet leger. Een telegrafisch berigt uil Madrid van den 8 dezer houdt in dat de koningin herstellendo was. Bij het afnemen van het verband heeft men de wond gesloten bevonden. De koorts heeft opgehouden. Merino is reeds gevonnisd. Hij is veroordeeld ge worden tot de straf van ophanging. Het vonnis is den 7 dezer des namiddags ten 1 ure ten uitvoer gelegd. Het is nu nader gebleken dat de moordenaar wer kelijk een nog dienstdoende priester genaamd Marlin Merinowas die vergezeld van nog een paar mon niken zich aan het paleis aangemeld had om zijn misdadig opzet te volvoeren deze twee medepligtigen waren echter niet toegelaten. De onverlaat had twee wonden toegehragt aan de koningin een aan den arm de andere in de regterzijde onder de achtsto rib. Korten lijd na de verwonding viel de koningin in zwijm hare eerste woorden toen zij weder bijkwam waren Men doode hem niet orn mijnent wille." Bij onderzoek is gebleken dal de baleinen van het korset van H. M. veel tot haar behoud hebben bijge dragen. Wat nu den moordenaar aangaathet kostte veel moeite hem terstond na het begaan zijner misdaad aan de woede des volks te onttrekken. Men wilde hem namelijk dadelijk regt doen wedervaren. Bij hel ver hoor van den hooswicht antwoordde hij op alle vragen welke tot bcm gerigt worden nopens zijne medepligti gen Ik vergeef uwe excellentie wat uwe vraag be- leedigends inhoudtik hen het werktuig van niemand ik heb mij met niemand tot dezen aanslag verbonden maar waren er 12 menschen zoo als ik op aarde dan zou het lot van hel menschelijk geslacht gansch anders zijn." Onder anderen verklaarde hij ook, dat hij des morgens was uitgegaan na gezworen Ie hebben niet weder huiswaarts te keeren dan wanneer hij de konin gin zou hebben gedood reeds voor lang had hij den dolk gekocht om do koningin-moeder en den hertog van Valentia te dooden en thans wilde hij de menschheid eene dienst doen door de koningin om het leven te bren gen. De instructie der zaak van Merino was spoedig afgeloopen en bereids in den avond van den 3 dezer werd hem zijn doodvonnis aangekondigd. Men hoorde bem daarna allerlei vloeken en onzamenhangende woor den uiten. In de kamer welke Marlin Merino be woonde hing het portret van Jacques Clément, den moordenaar van Hendrik III. Nog nimmer was in Spanje een aanslag tegen de koninklijke personen gepleegd. OBOOT-BBITTABINIBM. Londen 9 Februarij. Uit Noord-Amcrika zijn met de stoomboot Asia lijdingen tol 28 Januarij overge- brngt. Men bleef Kossuth overal waar hij kwam met geestdrift ontvangen maar niemand geloofde dat het lot eene werkdadige tusscherrkomst der Voreenigde- Slaten in de zaken van Europa komen zou. Omtrent het geschil met den Oostenrïjkscben zaakgelastigde heerschle nog veel onzekerheid. De winter is in Noord-Amerika zoo buitengemeen streng als hij in het grootste gedeelte van Europa onge meen zacht is. Te New-Orleans en New-York wordt de scheepvaart grontelijks door hel ijs belemmerd en in de stralen van Baltimore zijn verscheiden menschen doodgevroren. Hoogstwaarschijnlijk zal de schoul-bij-nacht Perry met eene sterke vloot waaronder enkele stoombooten van do Vcreenigde-Staten naar Japan gezonden wor den ten einde dot rijk Ie straffen of schadevergoeding Ie verkrijgen voor zekere heleedigingen en alzoo den Japannczen te leeren voortaan de Amerikaansche vlag te eerbiedigen. Gisteren is het lersehe parlementslid O'Connor, wegens onbetamelijk gedrag in den schouwburg en bel toebrengen van slagen aan een policie-agent door de reglbank van enkele policie tot eene gevangenzetting van 7 dagen veroordeeld. BINNENLAND. Zif.rikzf.e 13 Februarij. Volgens loopende ge ruchten zou de minister van financiën zijno betrekking neder leggen en zulks als gevolg van het den 9 dezer aangi nomen amendementtol gedeeltelijke aflossing der schuld aan de Nederlandsche Handel-Maatschappij. Naar wij vernemen zijn door exc. den com missaris des konings de noodige beschikkingen genomen, ter zake van de in drie gemeenten van het eiland Zuitl- Bevelond heerschende besmettelijke ziekte onder de paarden. Van de paarden van den landbouwer Feijlel, te Kat- tendijke zijn er bereids 3 en van die van den landman Rttnjnsete Wolfaarlsdijk 5 overleden terwijl de paarden van den landman Lokerse te Heinkenszand allen zijn aangetast. liet contingent miliciens voor de ligting van 1852 is voor de verschillende provinciën en het hertogdom Limburg op 7987 manschappen bepaald. M. heelt kwijtschelding van de dpodslraf ver leend aan D. Bleekendaaldoor het provinciaal geregls- hof in Noord-Holland veroordeeld wegens hel moedwil lig in het water werpen van zijn kind en die in 20ja- rige tuchthuisstraf veranderd. Insgelijks is door Z. M. kwijtschelding verleend dor schavolstraf, waartoe A. G. Codeman, vroeger ambtenaar hij hel provinciaal geregtshof in Gelderland door het hof van dat gewest is veroordeeld wegens mishandeling zijner vrouw welke den dood ten gevolge heeft gehad met instand houding der uitgesproken 20jarige tuchthuisstraf. Op den 2 Maart aanstaande zal voor het provin ciaal geregtshof van Noord-Holland worden behandeld de zaak van do gebroeders P. en van K. R. B. be schuldigd van te hebben gepleegd 1." valschheid in ten minste 607 geschriften van koophandel door het namaken van geschriften en handteekeningen en 2.° van het des bewust gebruik maken van die geschrif ten tot een aantal van ten minste 237 stuks. Wij vernemen dat de beroemde inrigting en stichting voor verwaarloosden Ie Monlfoorl van den heer Frankenhuyzen aan hetwelk hij al zijne zorg heeft toegewijd en zijn vermogen besleed thans in vollen bloei eerlang in handen zal overgaan van eene maat schappij welke haar nog verder zal trachten uit te breiden en haar een voortdurend bestaan te vorzekeien. Dezer dogen werd door cenen reiziger van Ant werpen komende hij zijne aankomst te Amsterdam in het logement bespeurd dat hij eenen zuiveren zwar ten diamant van eene groote waarde, dien hij los in den zak droeg, had verloren. Na vergeefsche pogingen om hel verlorene terug te vinden na zelfs vruchteloos de reis naar Antwerpen to hebben gedaan is eindelijk na verloop van 12 dagen de verlorene steen terugge vonden. Hij was als iels zonder waardebij het schoonmaken der spoorwagens op den Rijnspoorweg op den weg geworpen daar later opgeraapt en ter hand gesteld aan den stationschef, die hem ter bewaring had weggesloten. Uil Drongelen (Noord-Braband) meldt men van den 7 dezer Het volgende diene tot bewijs dat de verkiezingen voor leden van den gemeente-raad niet overal even gelukkig zijn uitgevallen. In den loop der gepasseerde week zou iemand uil deze gemeente wiens huisvrouw bevallen was bij den nieuw benoemden plaatselijken ambtenaar van den burgerlijken stand (den ed. achlb. heer G. M.die tevens als wethouder verko zen werd) de geboorte van zijn kind aangeven daartoe vervoegde de man zich geadsisteerd door twee getui gen aan het huis van evengenoemden ambtenaar die echter wat men ook aanwendde volstrekt weigerde van deze geboorte een acte op te maken of haar in de daartoe bestemde registers in te schrijven en wel uit sluitend om de eenvoudige reden dut hij zich daartoe niet bekwaam kende, want dat eene letter abuis f 2,50 en een heel woord fout f 75 boete kostte omtrent de geboorte van dit kind is alzoo aan de bepalingen van art. 29 B. \V. niet voldaan. De vader van bet kind heeft zich onrniddelijk gewend tot de arrondissemenls- reglhank te 's Bosch met ongeduld wordt derhalve de beslissing dier vreemdsoortige kwestie welker uitkom sten wij zullen mededeelen te geinoel gezien. (.-V. li. C Jl. zondag voormiddag zijn tp Zevendonk onder de gemeente Turnhout (Belgie), op eene eervigzins af gelegene boerderij terwijl man en vrouw afwezig wa ren twee knapen van 15 en 12 jaren jammerlijk om het leven gehragl en daarna in hel water geworpen terwijl een kind van 2 jaren is gespaard gebleven. De daders zijn ontvlugl zonder iets Ie hebben medegeno men. Te Turnhout zijn reeds 6 personen onder zware verdenking in verzekerde bewaring genomen. JONGSTE BUI TEN I.A NDSCIIE TIJDINGEN. Den 25 Jan. hebben de Franschc troepen in Algerie eene schitterende overwinning behaald op de Kabylen. Te Weenen zijn den 5 dezer twee wegens hoog verraad veroordeelde personen met do koord gestraft. Een daarvan stond in liaauwe betrekking met Kossuth, die hem tot zijnen zendeling had uitverkoren om de Oostenrijksclie staten tot revolulionnaire doeleinden te bereizen. De tweede moest trachten de revolutie in Rusland en Pruissen voor te bereiden. Deze revolutie had reeds op het einde van 1851 moeten uitbreken. Te Berlijn zijn berigten ontvangen van den zen deling Neumann ilie d.' Gülzlafj- hij zijn jongste ver trek uit Duilschlar.d naar China vergezelde waarin hij de hoop te kennen geeftdat do onderneming door Gützlaff begonnen door diens dood niet gestaakt zal worden. Neumann staal in de plaats van Gützlaff aan het hoofd der Chinesche vereeniging die zich met be hulp van 40 inlandscho zendelingen de Evangelisatie van China heeft ten doel gesteld. Den 25 Januarij jl. is te New-York gearriveerd het schip Alkmaarkapt. J. P. Barry van Rotterdam, met landverhuizers. Rrouwehshaven 10 Februarij. Binnengekomen Prinses Marianne, kapt. F. Rielmeijervan Batavia naar Rotterdam. a r v4 abt d b stoomboot stab zibbzezxi y gedurende de maand Februarij 1852. Van Zierikzee Zondag 15,'smorg. 9' jure. Donderdag 19, 11 DILIOBNCB OTmV - s&miitl yan Rotterdam Dingsdag 17, 'smorg. 4 ure. Vrijdag 20, ö»/2 diensten CORRESPONDERENDE Or DE STOOMBOOTEN, AANLEGGENDE AAN' IIET ZIJPE. Vertrek-uren van Zierikzee gedurende de maand Februarij (dienst tussghen middelburg en rotterdam.) V- M.'JJ.II- Naar Middelburg; Zondag 15'snamid. 1 ure Dingsdag 17. 'smorg. 7!/a Vrijdag 20, Naar Rotterdam: Zondag 15. 'smorg. 7V2urej Dingsdag 17, 91 Vrijdag 20, 11 - i 6 a (dienst tusschen vliss1ngen en rotterdam.) Naar VlissingenNaar Rotterdam Dingsdag 17,'smorg. 6Va ure Maandag 16,'smorg. 9 ure^ Zaturdag 21, 8 I Vrijdag 20, (dienst amicitia.) Naar Bergen-op-Zoom en Antwerpen: Maandag 16, 'smorg. 6 ure. Woensdag 18, 8 Vrijdag 20, 9 phijzsn deb effecten tb austebdau, den 12 Februarij 1852, gebleven; Nederlanden l ^'/a Werk. Schuld 3 '4 9 AmorlSyndikaat Nieuwe Handel-Maats. Oost-Indiên 3'/a pC. 4'/a 4 585/- C9>/8 «9% 88% pc* middenpbijzbn vaw be volgende abtikelew tb ziebibzee, van den 12 Februarij 1852. O. Tarwe 1850 N. dito 1851 Zaai-Zomer dito Ordinaire dito Rogge 1851 W.-Gerst 1851 Z.-dito 1851 N Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito De Ned Mudde 8,00 8,00 a 0,00 a 0,00 h 7,00 a 5.00 a 4.80 a 2.70 a 4 60 7,00 a 8 00 a 8,50 8.25 0.00 0,00 7.25 5,50 5.00 3.00 4>'0 9 00 9.50 De Ned. Muddei Graauwe Erwten J 0,00 a 9,00 Groene dito 1851 - 6 00 a 6,50 Gele dito - Koolzaad Zaai-Lijnzuad Slag-Lijnzaad Raap-Olie Patent-Olie Lijn-Oiie 0.00 a 0,00 0.00 a 0,00 13.00 a 16.00 0.00 a 0,00 34,00 per vat. 37,00 00,00 Raapkoeken/'00,00<lel040stuks< Liinkoeken -00,00 mabktpbijzen bes meekrap te zibrikzex van den 12 Februarij 1852. TEELT IRKI. Tweeen een ,1ste kw blank f 19,00 Q 20,00 Tweeeneen. middelbare dito - 18,00 a 18.50 Twee en eenminderedito - 17,00 a 17,50 Een en een, 1ste kw. blank - 19,00 a 20,00 Een en eenmiddelbare dito - 18,00 a 18,50 Een en een, mindere dito - 17.00 a 17,50 Onberooftle lste kw., blank - 20,00 n 21,00 On be roofde, middelbare dito - 18,00 a 19,00 Onberoofde, minderedito - 17.00 a 17,50 Muilen- 6.00 a 7 00 Middelbare dito 3.00 a 4,00 a. -a 0* ast van den 6 tot en met den 13 februarij Geboren: Eene Dochter van D. G. Bible on T. Ornee. Eene Dochter van B. Tabbernce en E. Olderiks, Een Zoon van A. Schoonen er» M. de Waal. Een Zoon van A. Tuijlel en Mommaas. Eene Dochter van A. Berg en HRibbe. Eene Dochter van II. HKramer en M. den Bleiker, Een Zoon van M. Klinken A. van Oost. Gehuwd: Geene. Overleden: J. Blok outl ruim 2 jaren (zoon). C. Siesoud 29 jaren echtgenoot van A. Krakeel. IfiY! De tweede Vergadering: van Sciiuldeiscliers in het Faillissement van MARINUS BEVELANDER Timmerman en Winkelier te Brouwershavenis door den E. A. Heer Regler-Commissaris Jh.' M.' J. H. P. van DOORN, bepaald op Woensdag den 25 Februarij 1852, des voormiddags ton 10 ure en worden mitsdien alle bekende en onbekende Scbuldeiscbers opgeroepen om alsdan in persoon of hij behoorlijk gemagtigde te verschijnen ter Raadkamer der Arrondissements- Regtbnnk te Zierikzee. ten einde hunne Schuldvor deringen te doen verificeren. De Curator M.' C. J. FOKKER. VIT OF HAUW TE HOOPt Een zeer goede 3IA.HIGEL adres bij de Uitgevers dezes. i i—u A TER STADS DRUKKERIJ VAN DE ERVEN a. DB vos.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 2