GOURA 7i.° 11. 1852. Zaturdag 1 Februarij Woensdag en Zaturdag. 1IESTUM MINTSTIUTIH. NIEUWSTIJDINGEN 1 ABONHSMBiVlrS-PHIJS r«r drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25 Inzending der Advert, daags tevoren,'snamidd. vóór 4 ure verschijnt: PRIJS DEK ADVEBTBNTIEK Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks- en Doodberiglen van 1-6 regels af 1 t behalve het Zegclregt NOTIFICATIE. Re Gedeputeerde Staten van Zeeland, Gezien arl. 73 lid van de Wet regelende liet en do Ix-nocming- van Afafevaar» «tigrvïpiii let" Beïste en Tweede Hainer dep SSaSeii-tSeneraal s van den 4 Julij 1850 Staats blad n.° 37) Kondigen de inwoners der Provincie uitom voor zoover zij in do grondbelastingdo personele belasting en het patentregtop de kohieren tol de loopende l<liensl tiehoorende voor enne sotn van f300 of meer 'zoo in Rijks-opeen ten als in hoofdsom gebrast zijn jen zij luiten Ininne woonplaats, in eene of meer dier belastingen zijn aangeslagen daarvan door toezen ding van de vercischle bescheiden (aanslag-biljetten of uittreksels uil do kohieren)en eene berekening van hetgeen in hoofdsom en in Rij lts opcenten afzonderlijk wordt betaald, vóór ofuilerlijk op den 1 April aan staande aan deze Vergadering Ie doen blijken. En zal deze Notificatie in plano worden gedrukt jen in de onderscheidene gemeenten van dit gewest [worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg den 28 Januarij 1852. Dl' Gedeputeerde Slaten voornoemd VAN VREbENBÜRCH. Ter ordonnantie van dezelve S. van oer SWALME. OPROEPING. Burgemeester en Wethouders van Zicrikzeegë- jzien bel Koninklijk besluit van den 5 December 1851 Staatsblad n.° 149), waarbij een Eovpfeekvii oor eervolle langdurige werkelijke dienst bij de SeSüsÉlieï'ËjcBi wordt ingesteld roepen bij deze op lie io deze Gemcchie zich bevindende tegenwoordige n voormalige officieren onder-officieren en verdere eden der Schutterijen die gedurende vijftien jaren in werkelijke dienst zijn geweest en zich aanhoudend onbe- ispelijk hebben gedragen in de termen vallen van dat [lesluil en verlangen met dat cerctCekcn te worden he- .ifligd, omzichten spoedigste, immers vóór den 12 (fezer maandmet de noodige opgaven voor de opma- iing van hunne staten van dienstter Secrelario dezer Seincente te willen aanmelden. Zierikzeèden 2 Eebruarij 1852. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie W. J. 1>. KROEF. AFKONDIGING. Burgemeester en Wetiiouoers van Zierikzee Iiren- en ter kennis van da ingezetenen dat eene nieuwe tije keuze tol beiioeniiSiij van één Lid in less SSc>ittef>ht«»-BïaHd alhier zal plöals hebben er vervanging vaii Jonkheer K. W. dé JONGE die er oorzake van ligchaamskrankle zijne betrekking leeft nedergefegd en dat de dag tot inlevering dei1 itembriefjes welke a.in de buizen der kiezers wórden TondgebrSgt is bepaald op Vrijdag der. 13 dezer maand van des morgens 9 tol des namiddags 4 ureóp het Raad- buisingevolge de Wet. Afgekondigd van het Raadhuis te Zicrikzeeden 4 Februarij 1852. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie W. J. P. KROEF. BUITEWLAN.I5. StJITSCHSAN P. Keulen 3 Februarij. De bisschop van Aleppo is te Praag aangekomen om liefdegaven tót wederop- liöuwing der door de Turken verstoorde Christenker ken in Syrië in te zamelen. Keizer Kicolaas beeft bij decreet de uitvoering van den spoorweg tussclien Petersburg en Warschau bevolen en de leiding van dien gewigtigen arbeid dio nog dit jaar van beide zijden gelijktijdig aange vangen worden zal den generaal der genie Gerstfeld opgedragen. De weg die in acht sectiën verdeeld moet zijn en van Petersburg over Lnga Psowk, Ostrow, Rzezyka DunahiKg Wilna Grodno en Bailystol: naar Warschau li.opën moet, zal eene Iengto hebben van 1011 worsten, gelijkstaande niet 144 Duitsche of 722 Engelsehe mijlen. Parijs 2 Februarij. De fondsen blijven gedrukt een gevolg van liet gerucht dat de president weidra belangrijke financiële maatregelen nemen en onder anderen het heffen cener belasting op de inkomsten bepalen zal. De belasting op de dranken zou dan afgeschaft maar die op bel verknopen van wijn in liet klein hersteld worden de belasting op de dran ken brengt 120 rnillioehen francs op en dip op den wijn in hel klein ongeveer 40 millioenen zoodat de inkomsten-belasting 80 millioenen zou moeten afwer pen om bet evenwigl Ie bewaren. De president beeft 2000 francs doen toekómen aan de Fransche commissie van liefdadigheid die te Londen gevestigd is om de behoeftige Fransche uitge wekenen hulp Io verleenen. Men legt den minister van oorlog, generaal de Saint Arnaudhet volgend antwoord in den mond, aan iemand die hem over do geruchten van oorlog onderhield Waarom en boe zouden wij oorlog maken Wij hebben geen enkel man meer onder de wapenen geroepen; de omwenteling in bel binnen land is nog niet gelicei overwonnen onze betrekkin gen met Rusland zijn zeer vriendschappelijk met Pruis- sen ón Oosieririjk zijn zij nooit beter geweest dan thans wat Engeland betreft het beeft genoeg met zijne inwendige verdeeldheden te doen. Zoo wij bet met uitrustingen dreigden zouden wij zijne regering dn grootst mogelijke dienst bewijzen door de par tijen rondom haar te vereenigen die thans elkander verscheuren. Wij beminnen haar niet genoeg om haar zoodanige dienst door het begaan van zulk eene snoeverij te bewijzen. De oorlog zou eene dwaasheid wezen." Ter gelegenheid dor geboorte van do infante erfgenaam van den troon is door het gemeente-be stuur van Madrid bepaald dal alle kinderen van bei der kunne die op denzelfden dag als de prinses zijn geboren en wettige kinderen zijn van handwerkslie den daglooncrs of gegageerde militairen wier gage- ment niet nieer beloopt dan 0 realen daags en die geen ander middel van bestaan hebben ieder 6000 realen zullen ontvangen de kinderen geboren op den dag van den doop der prinses zuilon elk 3000 realen genieten deze gelden zullen in de spaarkas be legd en bij meerderjarigheid met de opgeloopene rente hun worden uitgekeerd. Parijs 3 Februarij. Het officiële dagblad deelt heden de kieswet medewelke men sedert eenigen tijd dagelijks te gemoet heeft gezien. Do verkiezingen zullen zondag den 29 dezer plaats grijjien legen wel ken dag de kiezers.worden opgeroepen. Het wetgevend ligchaam zal uit 261 gedeputeerden zijn zamengesteld Algerie en de koloniën zullen in dio vergadering niet vertegenwoordigd wezen. De stemming is algemeen direct en geheim de verkiezing is niet goldig dan bij volstrekte meerderheid van stemmen de deelneming van een vierde der ingeschreven kiezers is noodig. De vereeniging der kiezers geschiedt in do hoofdplaats der gemeente waar naar gelang der behoeften verschil lende sectiën gevestigd kunnen worden. De gedepu teerden zullen noch lastig gevallen noch beschuldigd noch gevonnisd kunnen worden om de gevoelens door hen in den schoot van hel wetgevend ligchaam geuit geen dwang zal jegens hen uitgeoefend kunnen wor den gedurende den duur der zitting ook niet gedu rende do zes weken welke deze voorafgaan en gedu rende de zes weken welke haar volgen. Alle Fran- schen die 21 jaren oud en daartoe bij de wet niet huilen staat verklaard zijn zijn kiezers zonder eenigc bepaling van censusdo kieslijsten welke voor do stemming van den 20 en 21 December II. gediend hebben zijn geldig verklaard voor de aanslaande ver kiezingen. Alle kiezers die 25 jaren oud zijn kun nen verkozen worden elke door den staal bezoldigde betrekking is onvereenigbaar verklaard met debetrek king van gedeputeerde. Het departement der Seine zal 9 dal der Beneden-Seine 6 en het noordelijk de partement 8 vertegenwoordigers benoemen terwijl verder 5 departementen ieder 1 27 ieder 2 30 ieder 3,16 ieder 4 en 5 ieder 5 leden van bet wet gevend ligchaam benoemen zullen. Volgens schrijven uil Madrid, zouden de generaals Prim, Ortega Pinson en anderen verbannen zijn, ten gevolge van de ontdekking eener zamenzwering welko de Spaansche regering in bet bezit zou hebben gestold van al de plannen der demagogen Barcelona zou de zetel der zamenzwering geweest zijn en daar zouden meer dan 50 personen 'waaronder verscheiden rijke handelaars in hechtenis genomen wezen. qboot-bbittanbiien. Londen 2 Februarij. Een dagblad verzekert, dat den admiraal der Engelsehe vloot in de Middellandschc- Zee bevel gezonden is onverwijld met zijne schepen naar Portsmouth terug to keeren en verder, dal op het eiland Wight twee nieuwe batterijen eene ia het noordelijk en eene in het zuidelijk gedeelte, opge worpen zullen worden. In verschillende oorden des lands vormen zich thans klubs van karabiniers om het hij een ottverhoedschen builenlandschen inval te verdedigen. Aan het bestuur eener zoodanige klub toNow-Castlo upon Tyne die van het ministerie van liuitenlandsche zaken do goedkeuring van dit voorne men gevraagd had, is geantwoord.dat de regering het vaderlandslievend dool op prijs stelde maar dat de beslissing op do vraag eenige dagen uitstel vorderde naardien liet voegzame der vergunning tot het vormen van zoodanige korpsen thans een punt van overwe ging bij het gouvernement uitmaakt. Eergisteren is het gebouw der groote tentoonstel ling aan de bouwmeesters teruggegeven die thans do bezigliging van hetzelve geheel vrij hebben gesteld. Te Qneenstown in Ierland worden in een groot Fransch koopvaardijschip thans 200 vaten bus kruid en 5000 geweren geladen welke, volgens aan gifte bij de douane naar dn kust van Afrika maar vol gens gerucht voor de Kaffers in de Kaap-kolonie be stemd zijn. Het dagblad van Cork hetwelk dit me dedeelt voegt er zeer naïfbij, dat naardien do Kaffers zich noodwendig ergens van wapenen en ammunitie voorzien moeten liet beter is dat Engelsehe dan vreemde leveranciers de voordeelen daarvan genieten. B R li Q I E, Brussel 3 Februarij. Het proces van bel Bulletin Francais wordt voortgezel. Gisteren is andermaal de gebcele oplaag van 15,000 nommers in beslaggenomen. Gisteren is tusschen den lieer Masui, directeur- generaal der spoorwegen posterijen en telegrafen en den heer ingenieur van der Kun gcdelegherde der Nederlandscho regering tie overeenkomst geteekend wegens de daarstelling van eene telegrafische lijn tus sclien Belgie en de Nederlanden. Deze lijn zal van Antwerpen uitgaan en over Breda naar Rotterdam

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1