k N.° 10. Woensdag 4 Februarij. 1852 fillffiVSTIMGEPi Woensdag en Zaturdag. IlESTHllffi ADMINISTRATIEF COURANT. ABOWKKMEBITS-PEIJB 'Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren.' snamidd. vóór ure verschijnt: PRIJS DER ADVEBTEKTIEH Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks— en Doodberiglen van 1 -6 regels af 1 behalve hel Zegelregt. Uitslag (lef herstemming voter tivee Itaadsleden te Xieriltsee op den S Februarij 1&Ö3. l)e hccren Jh.r W. D. he Jonge p. C. Lamisknegt M.' C. J. Fokker J. Strickaert 133 stommen. 128 119 95 Zooilat zijn benoemd de heeren Jh.r W. D. de JONGE en P. C. LANDSKNEGT. Sï A A IS S TF E ES ti SS H EBA», gclioodpii Xierikzee don 33 Jatsmarlj 8S53. Na resumtie der notulen van de vorige versta O dering van 16 Januarij jl deelt de Voorzitter mede, dat een klein erreur in de begrooting, na het opsluiten, is ontdekt, als daarin niet hebbende opgenomen, een post in buitengewone uitgaaf, a 100, tot jaarlijksche aflossing van een renteloos voorschot van f 1000. l)e Voor zitter praedviseertom dit erreur te herstellen, door aan Gedeputeerde Staten te verzoeken, dien post nog op de begrooting te willen plaatsen, waartoe eenparig wordt besloten. Hierna werd overgegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven van de vier Raadsledenals zoo danig bij de jongste stemming, bij volstrekte meerderheidgekozen. Deze in orde bevonden zijnde, zal daarvan aan heeren Gedeputeerde Staten en aan de belanghebbenden berigt worden gedaan. Wordt gelezen eerie missive der School-Coin- missie, houdende advies, om voor den Onder wijzer Bastmeijeb op diens verzoek dispensatie van vergelijkend examen te vragenom als Hoofd-Ondcrwijzer der Burgerschool te worden benoemd, waarover gedelibereerd zijnde, wordt besloten het advies der School-Commissie op te volgen en zich tot het Hooger Bestuur te wen den om de bedoelde dispensatie te bekomen. Verder komt ter tafel, eene missive van hee ren Gedeputeerde Staten, inhoudende, dat het Raadsbesluit van 22 December 11., tot invoering eener ampliatie op het belastings-reglement, de Koninklijke autorisatie behoeft, waarop is beslo ten, ingevolge opmerking van heeren Gedepu teerde Staten, daarop de Koninklijke autorisatie te vragen. Kwam ter tafel de rekening der Tusschen- schoolover 1851met voordragt tot ontslag der Commissarissen als zijnde afgetreden Raadsleden. De rekening werd goedgekeurd doch het ontslag vooralsnog niet verleend, maar dit punt tot nadere overweging aangehouden. Voor notificatie is aangenomen, de niededee-' ling, dat de Koninklijke goedkeuring is verleend op het besluit van den Raadtot afschaffing der poortgelden. Was ingekomen, de begroeting van liet Alge meen Armbestuur, over 1852, welke wordt aangehouden. Werd voorgelezen, een rapport van deskun digen op het verzoek van den heer V. IIogkrzeil tot roeijing van de hoornen aan de Zelkc, inhou dende, dat eene spoedige roeijing liet meest in het welbegrepen belang der stad is; hierover gedelibereerd zijnde, is besloten, hieromtrent nog geert besluit te nemen, maar, na onderzoek, daarop terug te komen. Werd medegedeeld dat het besteken de voor waarden tot aanbesteding van bet onderhoud der bestratingen, voor 7 jaren, van l Jan 1852 tol uit. Dec 1858, was ingekomen en is hierop besloten, dit aan de Raadsleden ter inzage rond te zenden, om bij eene volgende gelegenheid daar over bun gevoelen te uiten. De Voorzitter deelt mede, dat liet ontwerp van een policie-reglement voor deze gemeente, van heeren Gede -mice 'e Staten is terug ontvangen met voordrat i van eenige wijzigingen, ingevolge eertige beder kingenbij het Hooger Bestuur ge rezen waarop de heer Wethouder, M.r Moehs van Bi.oois, eenige wijzigingen voordroeg, welke de Raad goedkeurde, en is beslotenhetzelve aldus gewijzigd weder ter goedkeuring aan het Hooger Bestuur te zenden. En eindelijk worden tot leden van het bu reau van stemopneming, voor de plaats moetende hebben herstemming, dezelfden benoemd, als die bij de jongste stemming het bureau uit maakten. OPROEPING. Burgemeester en Wetuouiiers van Zierikzee ge zien hel Koninklijk besluit van den 5 December 1851 Staatsblad n.° 149) waarbij een Eereteekeii voor eervolle langdurige werkelijke dienst bij de Kcliulterijen wordl ingesteld roepen bij deze op alle in deze Gemeente zich bevindende tegenwoordige en voormalige officieren onder-Officieren en verdere leden der Schutterijen die gedurende vijftien jaren in werkelijke dienst zijn geweest en zich aanhoudend onbe rispelijk hebben gedragen in de termen vallen van dat besluit en verlangen met dat eereteeken te worden be giftigd omzichten spoedigste, immers vóór den 12 dezer maandmet de noodige opgaven voor de opma king van hunne staten van dienst ter Secretarie dezer Gemeente Ie willen aanmelden. Zierikzeeden 2 Februarij 1S52. Burgemeester en Wethouders IJ 12 CRANK. Ter ordonnantie W. J. 1». [(ROEF. BUITENLAND. DOITSOHLANI). Berlijn 30 Januarij. Er heeft zich hier in de hooge politieke kringen eene merkbare verandering in de opinie, ten aanzien van Lodewijk Napoleon geopen baard vooral nadat de daadzaak bekend geworden is dat de coup d'ilat van 2 December in verstandhouding met Oostenrijk on Rusland beeft plaats gehad. Uit Slokholtr. Christiania en andere plaatsen van bel noorden wordt den 19 en 20 dezer gemeld dat de winter zich toen strenger deed gevoelen dan ge durende den laatsten tijd bot geval was geweest. Dezer dagen zijn in Oostenrijk 24 werklieden uit fabrijken ter zake van zamensclioling lot 15 a 25 stokslagen veroordeeld. Naar het schijnt begint deze straf in Oostenrijk zeer in zwang te kooien. r RAN KRIJK. Parijs 29 Januarij. Bij besluit heden in het officiële dagblad vervat, is de maarschalk Jérome Bona parte benoemd tol voorzitter van den senaat. Bij een onder besluit van den president der Republiek is de consultative commissie ontbonden welke ten ge volge der gebeurtenissen van 2 December benoemd was. Ten twee ure in den morgen van den 2G dezer is te Bordeaux een hevige schok van aardbeving gevoeld de schok duurde 7 a 8 seconden en scheen in de rig— ting van het zuiden naar het noorden te gaan. De weinige inenschen. die zich np straat bevonden, werden door bevigen schrik bevangen daar zij den grond onder hunne voeten voelden bewegen in verscheiden buizen zijn kleine meubelen omver gevallen terwijl vele glas- ruilen zijn gebroken. De lucht was tijdens den schok somber rood gekleurd en deed aan een verwijderden brand denken. De schok is in bet geheele departement der Gironde in meerdere of mindere mate gevoeld. Parijs 30 Januarij. Die personen welke ten gevolge der gebeurtenisson van 2 December, in hechte nis genomen waren maar van welke later gebleken is dat zij verleid zijn zullen in vrijheid gesteld worden. De nieuwe prefect van policie heeft eene pro clamatie uitgevaardigd aan de Parijsche bevolking waarin hij vooral lot arbeidzaamheid aanspoort. Lode wijk Napoleon volhardt bij zijn voornemen om bot lot der behoeftige klassen te verbeteren en hoopt naar men zegt daartoe te geraken door afschaffing der be lasting op de dranken en de vervanging daarvan door eene belasting op de inkomsten. Er zijn ruim 4500 sollicitanten geweest voor den senalorspost en 1200 voor dien van lid van den raad van state. Parijs 31 Januarij. Bij een besluit, beden in den Moniteur voorkomende wordl bepaald dat de kapel en do grafkelder van de familie Orléanste Dreux niet zijn begrepen in het besluit van den 22 Januarij be treffende de confiscatie der poederen van dat huis. Het besluit tot organisatie van het ministerie van policie isonderdagleekening van gisteren uitgevaardigd. Tevens is een brief openbaar gemaakt door Lodewijk Napoleon aan den minister van policie gerigtom eenige inlichtingen te geven betrekkelijk de organisatie van dat nieuwe ministeriële departement. In dezen brief ver klaart de president duidelijk, dat bet ministerie van po licie niet dienstbaar gemaakt zal worden aan uitdagin gen noch aan vervolgingen dat bet niet moet trachten familiegeheimen te ontdekken overal kwaad te zien om hel bloote vermaak van bet aan den dag te brengen verdenkingen te doen ontstaan en vrees bij de burgers te wekken maar dat het integendeel eene waarlijk be schermende welwillende instelling zal wezen welke alleen de vijanden «Ier maatschappij vrees zal aanjagen en verder een waakzaam oog houden en aan de regering krachtige middelen verschaffen zal om wol te doen. Men wil weten dat de maarschalk Jerome niet tevreden is met een Iractement van 200,000 fr. als voor zitter van den senaat en 300,000 fr. verlangt. Hem zou dit worden toegestaan. Men schat op 20,000 het aantal personen die gedeporteerd zullen worden. 500 slechts zullen naar Cayenne de overigen naar Algerie gezonden worden. De prijs der vaste goederen is steeds rijzende alle goederen die in de laatste dagen verkocht zijn ondervonden eene verbooging. QROOT-BBIXTANNIEN. Londen 29 Januarij. Uit eenen eerst dezer dagen op last van de kanier der gemeenten openbaar gemaak- len slaat nopens de landverhuizing blijkt dat van 184G tot 1850 uil Groot-Briltanniën zijn geëmigreerd 1,210,557 personen. I.onden 30 Januarij. Met de versterking en wape ning van de voornaamste punten onzer kusten wordt ijverig voortgegaan overal wordt zwaar geschut in

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1