N.° 9. Zaturdag 31 Januarij. 1852, BESTUREN ADMI.MSTIUTIKN. Woensdag en Zaturdag. r ZI£RIEZE£SCH£ COURANT. ab on3jemesjts-prijb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags teypren.' snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: ff K n I n T. Van af primo Jpril aanstaande zullen de Abon nementen op de Ziertkzeesche Courant allcvn aan hei Bureau ran dit blad worden aangenomen Door een onvoorzien toeval is de uitgave van dit nunnner één dag vertraagd. KENNISGEVING. De Burgemeester der Stad Zierikzee brengt ter ken nis van de ingezetenen dat er op Zaturdag den 3l dezer des middags ten l 2 uie np hel Stadhuis alhier erne ojx'isSjsas't' wpg-adrriug' van desa Giemeeiile.Staad zal gehouden worden. Zierikzee den 29 Januarij 1852. De Burgemeester voornoemd IJK CRANE. BRANDSCHOÜffING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de in- en opgezetenen dat op Maan dag den Februari] aanstaandeen volgende dagen eene algeiiieene ISraiiitschoiitviiig door al de wij ken zal plaats hebben en worden mitsdien alle eigena ren en bewoners uilgenoodigd om Iteeren Brandmees- teren den vrijen toegang in derzelver woningen en werkplaatsen te verleeneri en hunne aanwijzingen lot voorkoming van brandgevaar op lo volgen overeen komstig de bepalingen van het Brand-Regiemenl. Kn opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze h worden afgekondigd en omgeroepen mitsgaders in do Courant geplaatst. Zierikzee, den 29 Januarij 1852. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie W. J. P. KROEF. BUITENLAND. j. dditsohlind. Frankfort 25 Januarij. Do Ncderlandsche gezant voor Kuxemburg en Limburg heeft ter zake van do Duitsche vloot in de hondsvergadering verklaard dat de koning-groothertog, na rijpe overweging van het rap port deswege hij liet besluit volhardt om aan geene Duitsche vloot als hondsinstelling noch als algemeene Duitsche vloot noch als Noord-Zeevlootdeel te ne men en dat Z. M. alle verdere bijdragen of voorschotten tot dat doel weigert verder protesteert Z. M. tegen alle uil de vertraging eeuer beslissing omtrent deze zaak te ontstane kosten. In Pruissen heeft de regering een wets-onlwerp ,aan de tweede kamer aangeboden tot wederinvoering Van het zegel op de dagbladen. Lord Granville heeft hij eene nola op de be zwaren der mogendheden van het vasteland, betreffende de uitgewekenen in Engeland, geantwoord. Deze nota beval geruststellende verzekeringen.. Dit Pesth schiijft men van den 20 dat de uitzet ting der Engelsche zendelingen zeker is en dal ook bij een besluit van honger hand alle verdere invoer van bijbels uil Engeland en de verkoop daarvan ten strengste Verboden is. r a a s a b ij k. Parijs 25 Januarij. Ten gevolge van het decreet van LodewijkNapoleon heeft men sedert zaturdag een aanvang gemaakt met het opmaken van den inventaris der goederen die aan de familie Orléans toebehooren. Nadat aan de gebruikelijke formaliteiten zal voldaan zijn, zullen die goederen in het openhaar verkocht worden. Naar verhaald wordt heeft, het liesloit wegens de bezittingen der familie Orléans zelfs hij de naaste be trekkingen van den president den sterksten tegenstand ontmoet en zouden lady Douglas dochter der groot hertogin van Baden, even als prinses Mathilde zich /naar te vergeefs weenende aan zijne voelen geworpen hebben om hem oiinstens tot het uilstellen van dal noodlottig decreet te bewegen. Ook de liecren de St. Arnaud en Ducosde ministers van oorlog en van marine hadden hun ontslag gevraagd gelijktijdig met de overige thans afgetreden ministers doei] (ie president heeft daarin niet bewilligd. Men verzekert echter dat de eerstgenoemde niet iong zijne portefeuille zal behouden de maarschalksstaf zou hem namelijk toegezegd zijn maar alvorens zal hij nog eenige wapenfeiten in Afrika moeten verrigten en welligt de verovering van Groot Kahylie ondernemen. De heer de Persigny thans minister van binnenland- srhe zaken is ongeveer 37 jaren oud en vooral bekend door de volharding waarmede hij zijn lot steeds met dat van Lodewijk Napoleon heeft verbondon. Reeds nam hij tijdens de regering van Lodewijk Philipsaan de ondernemingen van Straasburg en Boulogne deel en toen hij zich kort na den 24 Februarij te Parijs bevond, aldaar de omverwerping van het koningschap de vlugl der koninklijke familie en de dwaasheden van het voorloopig gouvernement vernam zeide hij op den toon van het stelligst vertrouwen Hel is voor ons dat iedereen thans werkzaam is." Volgens herigten uil Algerie is daar op nieuw een opstand onder de Kahylen losgebarsten waardoor andermaal het zenden cener expeditie naar die gewes ten noodzakelijk zal worden. Parijs 26 Januarij. De Moniteur bevat heden ver scheidene decreten die de zarnenstelling en inrigling Van den staatsraad enz. bevatten. De staatsraad zal in zes sectiën verdeeld zijn. De heer Baroche is benoemd tot vice-president dier vergadering waarvan Lodewijk Napoleon, krachtens de termen der nieuwe constitutie van zelf de president is. Aan den staatsraad zullen nog 70 andere ambtenaren verbonden zijn. Na den afloop van een luisterrijk bal dat zatur dag in de Tuileriën gegeven is heeft Lodewijk Napoleon voor de eerste maal een nacht in dat paleis doorgebragt. De Moniteur deelt tnede dat de tusschen Frank rijk en Marokko gewezen geschillen oil den weg ge ruimd zijn. De keizer had aan alle reclames van Frank rijk algeheele voldoening gegeven. Parijs 27 Januarij. De Moniteur deelt heden de namen mede van hen die tnt leden van den senaat be noemd zijn zij zijn 72 in getal. Nog behelst dal blad de benoeming van 12 staatsraden in buitengewone dienst. Bij hel vertrek der jongste tijdingen uit Algiers was Bougie geheel door de Arabieren geblokkeerd. a b o o x bbittaxinisn, Londen 26 Januarij. De correspondenten der En gelsche bladen te Parijs zijn verwittigd dat wanneer zij voortgaan het Fransche bewind met dezelfde hevig heid te bestrijden, hunne dagbladen niet meer in Frank rijk zullen worden toegelaten. De Engelsche charivari Punch slaat voor om de in geheel Frankrijk met zooveel moeite uitgewischle woorden Vrijheid, GelijkheidBroederschap te ver vangen door de zeer passende woorden Infanterie CavalerieArtillerie. Te Bristol is eene fabrijk van lucifers, ten gevolge van het ontploffen eener massa slagpoeder gedeeltelijk in de lucht gevlogen waarhij vier arbeiders werden gekwetst. Het getal der woonhuizen te Liverpool is gedu rende het vorige jaar met 857, dat der pakhuizen met 11 vermeerderd. Sedert het jaar 1838 zijn in die stad 22,020 nieuwe huizen en pakhuizen gebouwd. Er zijn herigten uit New-York lot den 14 dezer ontvangen. Zij houden onder anderen in dat de kamer van volksvertegenwoordigers een voorstel van prijs der advehtentien Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve kei Zegelregt. eenige zijner leden om aan hulpbehoevende Hongaar- sche uitgewekenen een subsidie uit de schatkist te ver- leenen met 126 tegen 46 stemmen verworpen heeft. De Oosten rijksche gezant te Washington heeft bij den president der Vereenigde-Staten bezwaren ingehragt wegens eenige legen Oostenrijk gerigte uitdrukkingen die de secretaris van staat voor huitenlandsche zaken onlangs bij een ter eere van Kossuth aangerigt gastmaal gebezigd had. Naar trien uit Washington had vernomen was Kos suth van daar vertrokken en bevond hij zich, volgens do laatste herigten te Annapolis. Onder de Hongaarsche bannelingen moet een oproertje hebben plaats gehad waarin ook de groole redenaar moet betrokken zijn ge weest. Men kende nog geene verdere bijzonderheden. De herigten uit alle deelen der Yereenigde-Slaten gewagen van de strengheid des winters. De vaart op de rivieren en kanalen was geheel door het ijs gestremd daarenboven hadden geweldige sneeuwstormen te New- Orleans Buffalo en elders schade veroorzaakt. Uit eene opgaaf wegens de toeneming der bevolking in de Vereenigde-Staten van Noord-Amerika ziet men, dat die aanwas alle denkbeeld te boven gaat want ter wijl in het jaar 1790 de bevolking nog geen 4 millioen zielen beliep is zij thans tot 25 millioen aangegroeid. De uitgestrektheid van het grondgebied is bijna 30 maal zoo groot als Groot-Brittanniën cn Ierland en de tele grafische liniën doorkruisen al de staten. Uit Californie was wederom eene ontzettende massa stofgoud le New-York ontvangen. Het in de nabijheid van Kaap May gestrande Pruïssische schip Lihein kapt. Meijer van Rotterdam naar New-York is vol water geloopen. De passagiers zijn allen gered men zal trachten het schip met behulp van eene stoomboot weder vlot te brengen. BELGIË. Brussee 27 Januarij. De meeste Fransche vlug telingen zijn thans naar de kleine sleden des koningrijks vertrokken. Slechts weinige hebben verlof hekomen zich alhier te vestigen terwijl velen die zich sedert eenige dagen alhier bevonden zonder daarvan aan de policie kennis gegeven te hebben vrijwillig uit Relgie vertrokken zijn en zich naar Engeland Nederland of Duitschland begeven hebben. De leden der familie Orléans maken een protest gereed tegen bet besluit waarhij hunne bezittingen verbeurd verklaard worden. Men verzekert dal de koning van Belgie dit protest zou teekenen als natuur lijke voogd zijner kinderen waaraan door dien maat regel een jaarlijksch inkomen van 600,000 francs ont nomen is. Men verzekertdat koning Leopold toen hij het decreet van confiscatie las alleen met die geest kracht welke hem nimmer verlaatzeide Het ware een zware slag voor de koningin geweest indien het God had behaagd haar te sparen. Dat God mijne kin deren voor nog groolere onheilen behoede. Dat overi gens Zijn wil geschiede." Zoodra de laatstelijk door den president der Fransche Republiek genomen besluiten te Brussel be kend werden hebben verschillende staatslieden van onderscheiden gevoelens eene bijeenkomst gehouden om deze zaken te hespreken algemeen hadden de maat regelen van Lodewijk Napoleon verbazing pijnlijke aan doening en onrust verwekt. Was men wel onderrigt dan leden de Belgische prinsen, de zonen des konings, door het genomen besluit een verlies van ongeveer 600,000 francs renten. Eveneens is het gesteld met den prins van Wurtembcrgden weduwenaar van prin ses Maria van Orléans, alsmede met den prins rail Saksen-Colmrgden echtgenoot van prinses Clémentine enz. De hertog van Aumale zal alles moeten verkoo- pen wat Item van den prins van Condé toegekomen is en de hertog van Monlpensier zal zich moeten ontdoen van de goederen door bent uit de bruidschat zijner vrouw aangekocht. BINNENLAND. Zierikzee 30 Januarij. In de zitting van de tweede

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1