BINNENLAND. MENGELINGEN. VER IlliüllS-, MAMiTBERIGTIffl ENZ BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. Geboren: Manchester hebben linden hunnen arbeid gestaakt en willen dien niet hervallen alvorens hunne meesters ver- a n(leringen in het loon en den werktijd gebragt hebben. De fabrikanten meenen van hunnen kant hierin niet te mogen toestemmen zoowel om den aard hunner overeenkomsten met het publiek als in hun eigen belang. De raak kan niet lang onbeslist blijven want machines worden niet zoo als kleedingslukken en andere artike len in groolen voorraad vooraf vervaardigd maar ge woonlijk eerst na bekomen order tot levering onder Landen genomen. Zierikzee 15 Januari). Bij Zijner Majesleits be sluit van den 9 dezer is benoemd tot griffier bij do arrondissements-regtbank te Zierikzee m.r G. J. Mounter, thans sufistituat—griffier bij de arrondisse ments-regtbank te Eindhoven. Bij Z.r M.' besluit van don 2 dezer wordt vernietigd liet besluit van den raad der gemeente Omverkork van den II October 1851 omtrent de benoeming van twee wethouders. Bij besluit van den 13 dezer heeft Z. M. goegevon- den aan de na te melden officieren bij de rustende schutterij in Zeeland half-bataillon u.° 6, eervol ontslag te verleenen te weten aari C. IFn-s, lz. als officier van gezondheid 2,tc klasse aan P. F. W. Engelse, als lïle luitenant, en aan A. J. Ricrens, als 2ic luitenant en te benoemen bij dat half-bataillon tot officier van gezondheid der 24t klasse A. van liheegenees- en heelkundige te Oud-Vossomeer tot kapiteins J. 11 age Dz. en HCornelissethans Is" luitenants tot l"le luitenants P. K. de Graaf, E. C. ran Rijssel en C. J. de Vulder van Noortien thans 2ae luitenants tot 2''° luitenants J. Soeters L. Luijk J. Luijk en 11. lloom. Z. M. heeft onder anderen, benoemd tot hoofd ingenieur van den waterstaat 2d# klasse de ingenieur l'l° kl. IF. Badon Ghijben. In het kiesdistrict Middelburg is tot lid der pro vinciale staten verkozen de heer J. W. Callenfelste Ylissingen. Gedurende het jaar 1851 zijn in de registers van den burgerlijken stand der stad Vlissingnn ingeschreven als geboren 334 kinderen 1S7 van het mannelijk en 147 van het vrouwelijk geslacht. Overleden 259 per sonen 154 van het mannelijk en 105 van het vrou welijk geslacht. Onder de overledenen zijn begrepen 15 militairen in het hospitaal en 22 elders overledenen doch Ie Vlissingen ingeschreven. Levenloos aangege ven 22; als: 1G zoons en 6 dochters. Gehuwd 83 paren. Echtscheidingen 1. Men verneemt thans, dat de tweede kamer der staten-generaal hare werkzaamheden zal hervatten op dingsilag den 27 Jannarij aanstaande. In een brief uit 's Gravenhage voorkomendein het Belgische dagblad Indèpendanceleest men bet volgende Toen bel Handelsblad een week of drie geleden in een tweetal artikels het gedftig van Bodewijk Napo leon met veel hevigheid afkeurde meende de Fratischo gezant to 's Gravenhage onmiddelijk deze artikelen Ie moeten laten vertalen en naar Parijs op to zenden met de aanmerking dat deze artikels Ie beschouwen waren als de meening der Nt'derlandsche regering uitdrukkende. De lieer baron Fagelonze gezant lo Parijs, baastte zich evenwel aan het kabinet van bet Elysée te kennen te geven dat het Handelsblad slechts het orgaan was van eene particuliere onderneming. In het jaar 1851 zijn hier te lande aan 154 bin nenlands gebouwde zeeschepen metende 16,714 lasten (daaronder 33 haiken 10 brikken 18 schoeners 39 koffen 37 galjoolen 15 tjalken enz.) voor de eerste maal zeebrieven verleend en aan 13 buitenlands ge bouwde zeeschepen metende 1080 lasten, in 1850 waren zoodanige brieven verleend aan 129 binnenlands gebouwde schepen metende 12,080 lasten en aan 7 buitenlands gebouwde metende 518 lasten. Als eene bijzonderheid dient gemeld lo worden dol in de nabij Hardenbergh gelegene buurtschap Bruchl een ooijevaar van hare gewone jaarlijksche winterreis na ettelijke weken weg te zijn geweest weder op bare vroegero woonplaats is geretourneerd. Den 5 dezer is te Nijeveen provincie Drenthe eene boerenhehuizinge en schuur van A. K. Engels af gebrand waarbij tevens in de vlammen zijn omgeko men 14 runderen 2 paarden en 7 varkens. 5)en meldt uit Arnhem van den 12 dezerGis teren caf de IJsselbode een verhaal omtrent het leg gen van een brandbrief, bij de bejaarde mevrouw L. enz. Om echter in het oog te doen vallen dat liet bedoelde stuk kennelijk met het doel geschreven is, om achtenswaardige lieden over de tong te doen gaan volgt hier een eenvoudig verslag van hetgeen er werke lijk is gebeurd Op zekeren avond vond men hij mevrouw L.wo nende aan don Singel alhier een briefje onder de deur geschoven houdende liet verzoek om f 20 te leggen p een Steenen trap bij het water over hare deur dit moest des anderen daags, (les avonds ten 8 ure geschieden. In briefje werd niet liet minste drei- iiient gedaan en dus ook van geenu brandstichting ge sproken. Mevrouw L in wier nabijheid de predikant 5. woontnam diens raad in en vervolgens werd de commissaris van polieie geroepen dio zich natuurlijk niet liet wachlen na voor dien nacht de noodige maat regelen te hebben genomen verwijderde deze zich we der en den volgenden avond werden de noodige posten uitgezet. Ten 7 ure werd oen zakje met eenig geld ter aangeduide plaats nedergclegd. Even na 8 ure verliet de heer S. de woning van mevrouw L. om huis waarts te keeren en toen buiten geene wakers be merkende stapte hij dwars den Singel over ging naar den trap en bukte om te zien of hel zakje nog aanwe zig was op dat oogenblik stond een der wachters naast hem die ziende dat hij den predikant S. voor zich had hoog en hem zijnon weg liet vervolgen het zakje met geld is later opgenomen en terug bezorgd. Zierikzee 16 Januarij. Heden is alhier eene open bare raadsvergadering gebonden ten doel hebbende bet vaststellen der plaatselijke begrooling voor 1852. Een talrijk publiek woonde de zitting bij. Ampele dis cussion zijn er gevoerd. De zitting heeft geduurd van 12 lot 4 uro. De begrooting is met eenige wijzigin gen vastgesteld en onder anderen ook bepaald dat de raadsleden geen presentiegeld zullen genieten. Het gewoon verslag zal in een volgend nummer worden medegedeeld. Ook kwam in deze vergadoring ter tafel het verzoek vin jb.r IV. de Jongeom ontslag als wethouder en raadslid hetwelk z. li. wel-geb. is verleend zullende z. b. w.-geli. echter die betrekkingen blijven waarne men tot dat een ander in zijne plaats is benoemd. Verijdeld is nu ook de wenscli dien wij aan de ommezijde dezes hebben geuit en dien wij niet wil len doorbalen maar nu getuigenis moge geven hoe zeer wij zijne verdiensten erkennen en waarderen. JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. Het bevestigt zich al meer en meer dat men binnen een of twee dagen met den inhoud en strekking der nieuwe Fransche constitutie bekend zal zijn. Te Londen wil inen weten dat het Engelsche leger met ten minsie 20,000 man zal vermeerderd wor den. Het is niet raadzaam zegt men zich door de schoone betuigingen van den Franschen dictator in slaap te laten wiegen. De Groninger Courant merkt op IIel ts niet altijd voordeelig goede lessen te geven. Zeker heefvde heer Thiers toen hij de geschiedenis van liet consulaat schreefniet vermoed, dat hij daarin den raad tot zijne eigene gevangenneming op den 2 De cember 1851 gaf. Bij de vermelding van den coup d'etat van den 18 Bruinaire door Napoleon houdt hij het namelijk voor eenen staatkundigen misslag van do zen dal hij 40 van de toenmalige partijhoofden niet in hechtenis nam. Nu heeft de tegenwoordige presi dent die voor het oordeel van den heer Thiers als ge schiedschrijver veel achting heeft volgens den raad van denzelven den misslag van zijnen oom vermeden en onder anderen hem als één (ier partijhoofden eenige dagen achter het slot gezel toen hij zijnen coup d'état van den 2 December uitvoerde eu hem vervolgens op reis gezouden. hïm Het barkschip Stad Zierikzee kapt. D. Ochtman van Callao is den 10 dezer te Queenstown om order bionengeloopen. Den 24 November II. is te Batavia gearriveerd het fregatschip de Roompot, kapt. II. H. de Boer, van Zierikzee. Kapt. L. P. Andersson voerende hel barkschip Eentlragl maakt Magtden 16 November van Hong- Kong te Batavia aangekomen had op laatstgenoemde plaats eene vracht met rijst en suiker naar Botterdam aangenomen de kapt. dacht legen het einde van De cember door Straat Balie de reis aan te nemen. Aan boord was alles wel. Het barkschip Duivelandkapt. .1. C. Kreije is den 19 November over l'assaroeang naar Nederland ver trokken. Brouwershaven 15 Januarij. Binnengekomen Conslantia kapt. C. J. Kaleshoek Koning Willem II kapt. 1.. B. Giesen beide van Batavia en Franckapt. G. l'aicuricb van Odessa allen naar Botterdam. iiii.iobnce- Ü5E23ITE3W ConnESPONDEIIEMJE OP 111? STOORIHOOTEN, AANLEGGEN M3 AAN HET Z l.ï F,. Verf,rek-uren van Zierikzee. gedurende de maand Januarij (dienst tussgiien middelburg en rotterdam.) A'aar MiddelburgI A'aar fi otterdam: Dingsdag 20, 'sraorg. 8 ure. Zondag i8,'smorg. 8!/2»re. Vrijdag 23, 9% I Donderdag 22, 6 KIDDSMPRIJEEM VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE ZIERIKZEE van den 15 Januarij 1S52. De Ned. Mudde.t De Ned. Muddet "ten j 0,00 a 10.00 O. Tarwe 1850 dito 1851 Zaai-Zomerdito Ordinaire dito Rogee 1851 W.-Gers! 1851 Z.-dito 1851 N Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito 7.75 a 8,00 a 0,00 a 0,00 a 6,50 a 4,80 4,50 8 2,50 a 4.50 a 7,50 a 8,00 a 8,25 8.50 0,00 0,00 7,00 5,00 4 70 2,80 4.80 8 50 9,00 Graauwe Erw Groene dito 1851 6,00 a 6.50 Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad Raap-Olie Patent-Olie ,'A Lijn-Olie Raapkoeken/00,00del0408tuksj Lijnkoeken «00,00 0 0 - 0,00 a 0,00 - o.oo a 0,00 - 13,00 a 14,00 - 0,00 a 0,00 i- 34.00per vat. - 37,00 00.00 MAEKIPBIUÏN DEB MEEKBAF TE ZIEBIBZES van den 15 Januarij 1852. TEELT 1851, Tweeen een ,1ste kw.blank a f 21,00 a 22,00 1 Twee en een middelbare dito - 19,00 a 20,00 Twee en een, mindere dito - 18,00 18,50 Een en een, 1ste kw. blank 21,00 a 22,00 Een en een middelbare dito - 19,00 a 20,00 Een en een mindere dito - 18,00 a 18.50 Onberoofde, lste kw., blank - 21,00 a 22,00 Onberoofde, middelbare dito - 19,00 a 20,00 Onberoofde, mindere dito - 18,00 a 18,50 Mullen 4i00 a 8 00 Middelbare dito 3,00 a 3,50 van den 9 tot en met den 16 januarij Eene Dochter van D. van der Maas en D. Bevelander. Een Zoon van R. Leeuwe en D. Geluk. Een Zoon van IF. Dijkgraaf en van Westen- brugge. Een Zoon van K. Phaff en L. J. Overbeeke. Eene Dochter van M. Adriaanse en O. Eijke. Een Zoon van G. F. de Smidl en C. Ditvos. Eene Dochter van P. Lemson. Een Zoon van J. van den Hamer en J. van Akkeren Gehuwd: Geene. Overleden: P. Regoortoud 3 maanden (zoon). J. van den Bergeoud 58 jaren echlgenoot van C. Botbijl. D. P. Mannioud 9 maanden (dochterjf. C. Wolbachoud 5 maanden (zoon). L. M. van der Vlietoud 56 jaren echtgenoot van W. van Loo. A. Brandenburg, oud 3 weken (zoon). N. van Oost. oud 55 jaren, echtgenoot van M. Reijnhoudt. II. Verhulst oud 5 weken (zoon), Tabbcrnee oud 1 jaar (zoon). Heden overleed, tot mijne hittere droefheid mijne dierbare EchtgenootNEËLTJE van OOST in den ouderdom van 55 jaren na eene genoegelijke Echt vereniging van bijna 28 jaren. Zij die haar gekend heb ben zullen best beseffen wat ik als man in baar verlies. Zierikzee den 14 Januarij 1852. M. REIJNHOUDT. 193 TE PACHTEN/ een stuk HOF. ffiïêWWO binnen de Stad bij Jh.' W. D. de JONGE. De Notaris M.' J. J. ERMER1NS zalVrij dag den 30 Januarij 1852 's morgens ten 9 ure op Rozengaard, onder Noord- gouwe presenteren te verkoopen een aanzienlijke partij zevenjarig Ëssclien en Elzen HAKHOUT. Uit een Vonnis, door de Arrondisse- llP-c-iSa ments-Uegtbank te Zierikzee, den twaalf den December 1800 eeri en vijftig gewezen, behoor lijk geregistreerd blijkt, dat daarbij tusscben LEEN- DERT van de ZANDE Landbouwer wonende onder de Gemeente Nieuwerkerken MAATJE op 'tZAND, ook wel genaamd MAATJE OBSAND zonder beroep wonende te Nieuwerkerkop beider verzoek Scln-iding van Tafel en Bed is uilgesproken waarvan bij deze ter voldoening aan art. 828 van hel Wetboek van Burgerlijke Regtsvor- dering in" verhand met art. 811 Yan hetzelve wet boek aankondiging wordt gedaan. Voor deugdelijk uiltreksel H. A. van ADRICHEM Procureur. TEH STADS DRUKKERIJ VAN DB BEVEN A. DB VOS.

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 2