N.° 5. 1852, Saterdag Ir J anuar ij Woensdag en Zaturdag. HUSTlil® AMISTMTO. NIEUWSTIJDINGEN* tre- do zmkzeesche göiirm abonnebiekts-pbijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren' snamidd. vóór ure. veeschejnt: feus dek aovejitjakttiepa t Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Uuwelijks- en Poodberiglenvan 1-6 regels af 1 behalve hel Zcgelregl Wij" zijn verzocht hot volgende te willen melden: Dat Jonkheer K,. W. de JONGE besloten heeft, ten gevolge van den ongunsligen staat zijner ge zondheid die eer toe- dan afneemtzijn ontslag als Lid van den Gemeenteraad dezer stad in te dienen, aangezien hij gevoelt, dat hij niet in staat is 0111 deze zijne betrekking, en die van Wethouder, naar eisch te kunnen blijven ver vullen. »l)at hij mitsdien onder kennisgeving hiervan aan.de kiezers dezer stad, zijnen hartelijken en opregtcn dank doet toekomen, voor de onder scheiding hem bij de laatste verkiezing te beurt gevallen, doch dat hij gevoelt, dat hij, in zijne betrekking blijvende, niet in die mate zijnen pligt zoude kunnen betrachten, of die werkzaamheden zoude kunnen verrigtendie toregt van hem zouden kunnen worden geëischt. uZiei ikzee16 Januarij 1852." Met innig leedgevoel nemen wij het boven staand berigt op, en wordt bet gewis door allen vernomen, die van nabij bekend zijn met het veelzijdig nutdal Z. II. W.-Geb.in genoemde betrekkingen van Raadslid en Wethouder deze stad heeft bewezen. Een groot aantal jaren heeft Z. H. W .-Geb. die met gemoedelijken ijver en trouw bekleed en de ingezetenen dezer stad ten duurste aan zich verpligt. Zi jne verdiensten zijn te ver boven onzen lof verheven, dan dat wij ons vermeten zouden dienaareisch te roemen, en zijn ook te algemeen bekend dan dat wij noodig heb ben hier in bijzonderheden te treden. W ij ach ten Z. II. W.-Geb. besluit, een groot verlies voor deze staden kunnen den wensch niet onder drukken, dat Z. II. W.-Geb. daarop moge terug komen, want ja, al smart het ons diep, dat de beweegredenen waarheid zijn en al verhindert ligchaamszwakheid Z. II. W.-Geb. zulk een aandeel in de werkzaamheden te nemen als vroeger toch houden wij het daarvoor, en zeker velen met ons, dat Z. 11. W.-Geb. nog door zijn invloed kennis en raad, in bovengemelde betrekkingen van uit gebreid nut kan zijn. Wij twijfelen er dan ook niet aan of van alle zijden zal men het dringend verzoek tot Z. H W.-Geb. rigtcn: «Blijf! Her roep uw besluit!" Dat is ook onze bede. O! dat die beden een gunstig oor mogten erlangen, en Z. II. W .-Geb. tot aan het einde zijns levens dat nog lang mag gerekt en gesterkt worden, blijve, die Z. II. W.-Geb. reeds zoovele jaren was: een getrouwijverig en verdienstelijk Raadslid en Wethouder der stad. NATIONALE MILITIE. Jjigtitiej van tien jure t§52. Burgemeester en Wethouders dor Gemeente Zie- rihzeeProvincie Zeeland. Gelet hebbende op de wetten der Nationale Militie, roepen bij deze op alle manspersonen zonder onder scheid die in 1833 geboren zijn en voor de ligting van bet jaar 1852 de eerste klasse moeien uitmaken om op Vrijdag den 2 Januarij 1852 aanstaande en volgende dagen des voormiddags van 9 tot 12 ure zich ter Sto- delijke Secretarie voor de Nationale Militie te doen in schrijven lot den 20 dier maand als wanneer hel In- schrijvings-Rcgister voorloopig zal worden gesloten dat nadien tijd, tolden 28 Januarij daaraanvolgende, wan neer de (inale sluiting van hot register zal plaats hebben, de nalatlgon nog zullen worden ingeschreven doch als dan wegens verzuim van gecne aangifte vóór den bepaal den tijd Ie hebben gedaan verwezen worden in eeno geldboete van niet minderden f 5en niet te bovengaande de som van f 100, of, ingeval van onvermogen, met eene gevangenisstraf van vier dagen tot zes weken worden ire- straft welke boete en strafbepalingen ook toepasselijk zijn op do ouders voogden curators en regenten van publieke gestichten of andere instellingen van weldadig heid die verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving hunner kinderen pupillen of gead- ministreerden hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn en dal na de finale sluiting van het Inschrijvings- Register, gecne inschrijving meer wordt toegelaten, zul lende de nalatigon onmiddelijk daarna worden gearres teerd, om zonder loling in dienst te worden gesteld, on verminderd de betaling van hel ilulibeld der vorengemelde boete en het ondergaan van do verdere strafbepalingen, die ingevolge de wet op de nalatigcn op de ouders voogden curators of regenten zullen worden toegepast. "Wijders wordl ter kennis van de belanghebbenden ge- Iirntrt dat de wettigo woonplaats voor de inschrijving wordt gehouden voor do ongebuwden de woonplaats hunner ouders en bij overlijden die van bunnen voogd of curator: voorde gehuwden de plaats alwaar zij hun he slaan hebben of op den 1 Januarij voor do Personele Be lasting zijn beschreven en voor de gealimenteerden of die in godshuizen zijn opgevoed de plaats welke de ali mentatie bekostigt of waar de godshuizen gelegen zijn. Dal een ieder die zich Ier inschrijving aangeeft ver zekerd moet zijn van zijnen ouderdom waartoe de ge legenheid is opengesteld ter Stedelijke Secretarie, voor zooveel zij in deze Gemeente geboren zijn, doch die elders geboren zijn moeten bij de inschrijving overleggen een -geboorte-extract hetwelk op hunne aanvrage kosteloos zal worden afgegeven. Al verder worden opgeroepen allen, die de vereischten bezitten en genegen mogten zijn om als vrijwilligers in mindering van liet kontingent dezer gemeente, bij do Na tionale Militie te dienen waarloe zij zich ter Stedelijke Secretarie beboeren aan te melden, gedurende de geheide maand Januarij aanstaande zullende aan eiken vrijwil liger na door den Militieraad in deze Provincie te zijn goedgekeurd eene premie van dertig gulden uit de Ste delijke kas worden lor hand gesteld en waarvoor wor den toegelaten allo ingezetenen die op den 1 Januarij aanstaande hun 19d0 janr zijn ingetreden en hot 30"° niet hebben volbragt ten ware zij vroeger mogten gediend hebben in welk geval zij tot den ouderdom van 35 ja ren worden toegelaten, de lengte hebbende van 1 el 570 streep 011 gedurende de laatste 15 maanden binnen de gemeente woonachtig zijn geweest. Eindelijk worden opgeroepen, aide voor zichzel ven dienende manschappen, die in den loop van dit jaar overeenkomstig do bepalingen van art. 91 en 94 der wet van den 8 Januarij 1817 regt op vrijstelling hebben verkregen, en mitsdien hun ontslag uit do dignst ver langen om de schriftelijke bewijzen daarvoor naar aanleiding van art. 21 der wet, vóór den 5 Januarij aan staande ter Secretarie over te brengen waarloe ook ouders voogden curators of gemogtigden von do lio- langbeblienden evenzeer als do manschappen zelve be voegd zijn. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de Stads-Cournnt geplaatst. Gedaan te Zieriltzce den 22 December 1851 Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE. Ter ordonnantie W. J. P. KROEF. BUITENLAND. dvitsohiias xv, Keulen, 13 Januarij. De Zwitsersche Bondsraad heeft do verbanning van een 7tal Fransche uitgeweko- nc.11 bevolen welke den 5 December eeno oproeping aan hot Fransche volk hadden uitgevaardigd om zich gewapenderhand tegen Lodewijlt Napoleon en diens re gering te verzotten. f h a x e e ij s. Parijs, 12 Januarij, De Monileur behelst heden het lang verwachte decreet waarhij de gezamenlijke Franscho nationale gardes worden ontbonden. Het decreet is daarop gemotiveerd dat de nationale garde niet een waarborg tegen de regering maar wel legen wanorde en opstond moet zijn hebbende men vroe ger door alle burgers te wapenen den burgeroorlog voorbereid. De nationale garde zal dus op nieuwe grondslagen gereorganiseerd worden de regering bepaalt de sterkte van elk legioen en afdeeling. De president der Repu- bliek benoemt den opperbevelhebber even als de offi cieren van allen rang. Gisteren is wedor een tweede konvooi van 6!4 bannelingen vertrokken naar Brest, om aldaar naar de strafkolonie te Cayenne (Fransch Guyana) le worden ingescheepter bevinden zich 7 gewezen volksvertegen woordigers bij, liet eerste konvooi to Havre inge scheept bedroeg GOO. Alle vrijheidsboomen te Parijs zijn thans op last j der regering weggenomen. In de voorstad S.' Martin alhier had eergisteren eene verschrikkelijke gebeurtenis onder zonderlinge omstandigheden, plaats. De heer Lcfavclieuxeen 72jarig grijsaard bewoonde beurtelings eenige fraaijo kamers van een buis aldaar en een buitengoed te Pantin. Naardien do policie-commissaris der sectio verwittigd! was dat men den grijsaard sedert twee dagen in geen j zijner woningen gezien had deed hij de kamers in de| voorstad S.'-Martin opensteken en aanschouwde weldra een ontzettend tooneel. Het lijk van den lieer Lefau- cheux lag in bloed badende op do vloer van eene der I kamers en vertoonde twee diepe wondon aan bet hoofd en eene aan den strot die geheel was afgesneden. In- lusschon was niets in het vertrek in wanorde cone hricvcnlasch met papier van waarde en een zak inet geld lagen onaangeroerd en geen der meubelen was ge-| opend of beschadigd. Ook was behalve aan hot lijk geen spoor van moord behalve eene bloedvlek op eeno' canapé le ontdekken die vermoeden deed dat cen| groot keukenmes op dat meubelstuk gelegen had. Ste-il len schijnt dus het doel dos misdadigers niet geweest tul zijn, maar niemand herinnert zich ook het slagtoffer der misdaad ooit te hebben hooren zeggen dal hij vijan den had of door iemand bedreigd was. Alleen zeide hii eens na het landhuis te Pantin gekocht te hebben dat de vorige eigenaar aldaar vermoord was en hoe hij: zich voorstelde ook eens vermoord te zullen worden, Tot hiertoe is men den booswicht nog niet op bet spoot gekomen. Parijs 13 Januarij. Do instructie tegen de insur- genten in dc verschillende departementen wordt sleed: met ijver voortgezet waarbij men al meer en meer 0| het spoor komt der uitgebreide verlakkingen die di| geheime genootschappen hadden. Het aantal in hel departement der Beneden-Alpei gevangen genomen insurgenten bedraagt 992. gboox-bïsittabjbiieiï. Londen 12 Januarij. Sir U. Smith wordt als gou verneur en opperbevelhebber der Kaap-kolonie door de' gcneraal-majoor George Callicart vervangen die i 1810 in dienst trad en den slag van Waterloo hijwoondi Ongeveer 35,000 werklieden der fabrijlten va verschillende machines in de districten van Londen c'

Zierikzeesche Courant | 1852 | | pagina 1