I J, ZEMZEESCHE COURANT. Zaturdag 22 November; N.° 94. 1851, b«- A Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN BUITENLAND. BINNENLAND. 'gen ia lore A. n ABONUBMENTS-FBUB Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren ,'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: PRIJS DEB I9TBBTBNTISS Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijksen Doodberiglen van 1-6 regels a f 1 behalve het Zegelregt' PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dat de begruo- ting der plaatselijke inkomsten en uit- gaven voor het volgende dienstjaar 1852, ter Secreta rie vnor een ieder ter lezing is nedergelegd gedurende veertien dagen en tegen betaling der kosten al gemeen verkrijgbaar gesteld. Zierikzee. den 21 November 1851. Burgemeester en Wethouders DE CRANE vt. Ter ordonnantie W. J. 1>. KROEF. BEKENDMAKING. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6 Januarij 1831 n.° 68 Staatsblad n.° 2 heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën bij resolutie van den 20 dezer maand bepaald de l'ri j- zen hel opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debitanten der Staals-Loterij de loten en gedeelten van dien voor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 215de Loterij zullen mogen uitgeven te weten Bij verkoop Geheele loten f 82,00 Halve ...- 41,00 Vijfde - 16,40 Tiende - 8,20 Twintigste» - 4,10 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurs split ters en debitanten gehouden zijn oin zich naar die prijsbepaling teregelen en dezel ve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 21 November 1851. Voor den beer Staatsraad Commissaris des Konings in Zeeland De Burgemeester van Ziorikzee DE CRANE. BVII) oaiiis. Frankfort 17 November. In onderscheidene kleine Duilsche Staten waar ten gevolge van de ge beurtenissen van 1849 vrijzinnige conslilutiën wer den ingevoerd wordt thans door de regeringen rond uit verklaard, dat dezelve met den tegen woord igen staat Van zaken niet meer bestaanbaar zijn en zoodanige veranderingen en wijzigingen moeien ondergaan als waardoor dezelve in volkomene overeenstemming met de Duitsche Bondsconstitutie zullen gebragt worden. Het eerste groote Pruissische oorlogschip het welk in dat land zelf gebouwd werd de stoomboot Dantzigliep den 13 dezer to Dantzig van stapel, GBOOT-BBITTANKIElt. Londen, 15 November. Het bal jaarlijks, om trent dezen tijd in Guildhall albier ten behoeve der Poolsche uitgewekonen gegeven, ontleende ditmaal eene buitengewone levendigheid aan Kossuth's bijzijn. Bijna 2000 toegang-kaarten waren uitgegeven zoodat de opbreDgst veel ruimer dan anders zal zijn geweest. De beroemde Magyaar door lord Sluart begeleid en door zijne echtgenoot vergezeld doorwandelde de zalen werd met het luidst gejuich begroeten sprak Verscheiden heereu en dames met de grootste minzaam heid toe. Kossuth is heden den geheelen dag bezig geweest met de verdeeling van bet geld dat hem ter ondersteuning der ongelukkige Hongaarsche vlugtelingen was toever trouwd. Terwijl duizenden Kossuth waar hij zich vertoont blijven toejuichen gaan zijne tegenstanders voort hem en zijne bewonderaars, in de dagbladen der behoudende partij in hel meest ongunstig daglicht te stellen. Een dier bladen behelst weder een zeer hevigen brief, waarin gezegd wordtdat onder al die bewonderaars gelukkig slechts fién Engelscb edelman lord Bute Stewart, ge vonden wordt terwijl de overgroote meerderheid van hen tot het laagste gemeen behoortvan die soort welke Haynau mishandeld beeft om eene wreedheid die door eeo zijner officieren bedreven was en van welke hij geen kennis kon dragen. Het doel van Kossuth en Mazzinizegt de briefschrijver, is, Republieken in Europa te vestigen, opdat de een eerste consul in Hon garije en de ander in Italië worden moge. Liet God toe dat dit doel bereikt wierd dan zou geheel Europa in bloed zwemmen en die bloedstroom denzelfden weg als in 1793 volgen ieder land zijn ltobespierre iedere stail zijne guillotines hebben hel gepeupel alom tegen de beschaafde maatschappij worden losgelaten om den hoogmoed van een Hongaarsch procureur te bevredi gen. Hoe lang vraagt bij verder zal het al die uilvaagsels van geheel Europa die Catilina'svergund zijn den grond van Engeland te bezoedelen Ik zeg bun dat den eersten das waarop het parlement weder vergaderen zal in beide huizen adressen zullen worden voorgesteld in welke H. M. verzocht wordt hare mi nisters het stellen eener vreeindelingswet te bevelen alleen met bet doel om deze zamenzweerders uit te werpen. De openbare vrede van dit land en van ge heel Europa verkeert in gevaar. Troon en altaar wan kelen als deze misdadigers in hunne pogingen slagen. Wij zullen de godsdienst afgeschaft en de Godin der Bede in hare plaats gesteld zien en dit alles in naam der vrijheid I" Voorts wijst hij aan welken nadeeli- gen indruk de ontvangst van Kossuth en soortgelijke vreemdelingen in Engeland op andere mogendheden die bet onderscheid tusscben volk en gepeupel niet ken nen maken zal. Dit zal meent hij Engeland zijne bondgenooten doen verliezen zijn stelling ten opzigte van vreemde mogendheden ondermijnen zijnen invloed verzwakken in stede van naar Engeland om hulp om Ie zien zullen de vrienden der orde in Europa zich in Ruslands armen werpen. De thans volkomen georganiseerde militie in de Vereenigde-Staten van N.-Amerika bestaat uit 1,960.265 man. De s'.ad New-York alleen kan 100,000 geheel uitgeruste miliciens leveren. Londen 17 November. In den onlangs gehouden kabinetsraad is de staal der zaken iu de Kaapkolonie in overweging genomen en besloten twee generaals 5 regementen en een geëvenredigden generalen staf der waarts te zenden maar de nadere regeling dezer zaak is nog uitgesteld. Er is in de maand Julij eene poging gedaan om den keizer van China om het leven te brengen welke echter mislukt is. Achttien Mandarijns in de zamen- zwering betrokken, waren met hunne familiën onthoofd. Verscheidene bloedverwanten des keizers werden van medepligtigheid verdacht. r R A 3» K B ij K. Parijs 17 November. Men verzekert dat onder handelingen zijn aangeknoopt met de Nederlandsche re gering met oogmerk personele bezittingen terug te vorderen welke aan den ouden koning van Holland den vader van den president der Republiek toebe hoord hebben. Gisteren beeft de trekking der zoo veel gerucht gemaakt hebbende loterij der gouden staven plaats ge- bad. Men zegtdat de hoogste prijs ten bedrage van 400,000 francs te beurt is gevallen aan eene vereeni- ging van werklieden bij een der voornaamste spoor wegen in dienst. De prijs van 200,000 francs moet te beurt gevallen zijn aan een koopman in de straat S.'- Denis. Eeu heer die de trekking bijwoonde was be zitter van het biljetwaaraan de prijs van 100,000 francs ten deel viel zonder eenige ontsteltenis te laten blijken wreef hij zich koeltjes do banden on ging heen met de woorden Op mijne eer ik ben met mijno 100,000 francs tevreden neen ik ben niet jaloersch uitgevallen." Aan eene tooneelspeelster die mede bij de trekking tegenwoordig was viel een der twee prij zen van 50,000 francs ten deel. De winkels waar do loten verkrijgbaar waren zijn den geheelen nacht van zaturdag op zondag opengebleven allen waren luister rijk verlicht en aanhoudend met koopers gevuld een dezer heeft van zaturdag tot zondag morgen nog voor 40,000 francs biljetten verkocht. Men schrijft aan de boven van Petersburg en Oos tenrijk vijandige ontwerpen jegens Engeland too. De grootvorst Constantijn zou te Weenen den last hebben gehad te onderhandelen over de veroeniging der Rus sische met de Oostenrijksche zeemagt. BELGIË. Brussel 18 November. Uit den dezer dagen door den minister van financiën overgelegden staat van den toestand der schatkist blijkt, dat in 1852 het tekort 17,311,214 francs 64 cis. zal beloopen. De overvloed van appelen is zoo groot en de prijzen zijn zoo laag, dat vele landlieden het niet waard achten daarvoor dit product aa'n de markt te brengen, Naar men schrijftmoeten nog nimmer de mui zen en slakken zoo talrijk geweest zijn als dit jaar. De schade die deze dieren op de velden vooral aan de rogge aanrigten, is zeer aanmerkelijk. Te Brussel beeft eene scbaakvereeniging uit scherts den naam aangenomen van Club der Koningsmoorders. Zierikzee 21 November, dl. maandag zijn in de tweede kamer der stalen-generaal de beraadslagingen over de begroolingswelten van 1852 aangevangen. Bij koninklijk besluit van den 12 dezer is be paald dat met 1." Januarij 1852 de postzegels zul len worden ingevoerd. Uit de rekening van bet fonds der koopprijzen van domeinen, over 1849 blijkt, dat de ontvang sten hebben bedragen f 1,786,605,83 en de uitgaven f 30.000 zoodat het fonds een batig slot aanwijst van f 1,756.605,83. De minister van financiën heeftop eene in een der sectiën van de tweede kamer geuite klagt nopens gebrek aart halve centen geantwoord, dal behalve de vroegere aanmuntingen dier stukken in 1850 en 1851 voor eene som van f 20,000 aan dergelijke stukken vervaardigd is. De noodige maatregelen zijn genomen om weder voor f 10,000 aan te munten. Van de ge zegde f 20,000 zijn f 17,000 in omloop gebragt en van het nog aanwezige wordt op aanvrage van be langhebbenden uiigifte gedaan gelijk dezer dagen nog geschied is met eene som van f 500 door koop lieden en winkeliers te Leeuwarden gevraagd. Door den nieuw-benoemden raad te Middelburg is besloten met 9 legen 5 stemmen dat de heeren m.' S. de Wind en ff. J. Sprenger niet konden worden toegelaten als leden van den gemeenteraad uit boofda hunne betrekking als commissarissen der wisselbank daarmede is oovereenigbaar. Men schrijft uit Noord-Braband dat ten ge volge der aanneming van bet voorstel van den heer van Kieropin de avondzitling van 28 October, der ver gadering lot reorganisatie van het Israëlitisch kerkge nootschap, te 's Gravenhage dat het hoofdbestuur en de permanente commissie te Amsterdam zullen geves tigd zijn en aldaar hunne vergaderingen zullen houden vele Israëliten in Noord-Braband besloten hebben daar voor een algemeenen dankdag te houden en tevens den zegen des Allerhoogste» over de handelingen van het nieuwe kerkelijk hoofdbestuur en de nieuwe kerkelijke gemeentebesturen af te smeeken. Sommigen twijfelen niet of dit voorbeeld zal door vele Israëliten in andere provinciën gevolgd eu de daartoe bestemde dag nader bepaald worden.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1