Huur- Verbuur-Kantoor. ZGBTUIIIM. VBRVdMIlDIM MMS-, HAIlKTllBRIGTI!» ENZ ADYERTHTiH. Bereide Schapenvellen veroorzaakt door liet spreken over de wet van 31 Mei. Men ziet met gespannen verwachting tegemoet hoe zij den uitslag der beraadslagingen zal opnemen. Men verzekert da! sedert gisteren in onderscheidene wijken der stad arreslatiën hebben plaats gehad. Op twee onderscheidene plaatsen zijn verborgen pakken met patronen gevonden. Prins Napoleon bonaparte de zoon van Jérome, sou er ernstig aan denken zich als kandidaat voor liet presidentschap op te werpen. Sommigen meenen dat hij wel kans zal hebben omdat hij dus spreken zij nog meer op den keizer gelijkt dan de tegenwoordige president mogt hij er toe kunnen besluiten met eene grijzen broek en eenen kleinen hoed de landelijke stre ken door te reizen dan zou zijne kans daardoor veel grooler worden. De onderzeescho telegraaf lusschen Dover en Ca lais is boden geopend ten gebruike van bot publiek. De Parijssche beurskoersen van heden 1 ure werden reeds vóór 2'/s ure op onze beurs aangeplakt. Lola Jlontes zal met hel stoomschip llumholdt van Havre naar New-York vertrekken. Dit Vaacluig zal ook Kossuth mede nemen. Parijs, 14 November. Gelijk te verwachten was, hellen de tegenstanders der wet van 31 Mei triomfkre ten aan tegenover do zoo geringe meerderheid welke zich gisteren legen de opheffing dier wet verklaarde (eene meerderheid welke heden gebleken is nog eene slem minder te zijn dan gisteren gemeld was). Gisteren zag men op de boulevards de openbare pleinen en de voornaamste stralen rler hoofdstad talrijke volksgroepen welke zich bezig bieldon niet het staal kundig onderwerp van den dag. Men zag heden personen op de boulevards die een plakaal verkochten waarop Lodewijk Napoleon slaat afgebeeld zittende Ie paard. Aan beide zijden slaat zijne bekende aanspraak aan deofficieren gedrukt. Men hoorde dit plakaal uitventen met het geroep Laatste Woorden van Lodewijlc Napoleon aan de troepen ter zee en te land." Men spreekt veel van liet in beslag nemen door de policin van wapenen en amunitie en van andere be langrijke ontdekkingen onder de partij der socialisten. Ook is inen een riieuw geheim genootschap welke zich de jonge bergpartij noemdo op hel spoor fn hebben reeds tien in-becliteiiisnemingpn plaats gehad. Vrij ernstige onlusten zijn naar men verneemt, uitgebarsten te Rogny-Sur-Loing (Loirel) onder da werklieden der haven. De plaatselijke overheid welke onmaglig was de opróerigon to keeren bad om ver sterking gezonden naar de naastbij zijnde gemeente. Een 20tnl arreslatiën waren reeds bewerkstelligd. De voormalige directeur van de bank van San- Fernado te Madrid don Joaquir. de Fagonga is van al zijne titels en waardigheden ontzet en lot eene tucht huisstraf van 6 jaren veroordeeld ter zake viin ont vreemding van gelden dier bank ten bedrage van 8,000,000 realen. BINNENLAND. Zierikzee 18 November. Het afscheids concert van den heer C. F. L. Dielerich dal wij de vorige week aankondigden, beeft den 14 dezer plaatsgehad. Gelijk wij bonpten was de opkomst van het publiek talrijk en gelijk wij met regl konden verwachten was liet spel van den eoncertgever voortreffelijk en bewees hij ons daardoor op nieuw hoeveel wij, door zijn henengaan in hem verliezen. Zijn kunst broeder de lieer Overman assisteerde hem op eena waardige wijze, en jh.r IV. M. II. de Jonge, ver dienstelijk dilettant en warme voorstander der toon kunst als bij is vergaste liet publiek op enne Fantaiüie sur le Niobe de Racine, van llemusat, voor de fluit. De heer F. de Looze verraste den scheidenden vriend, door hem een hartelijk vaarwel toe le zingen waar van de woorden gedrukt waren en welke door deri beer II. G. M. Houwer werden gedistribueerd. Ten slotte bragt. de heer J. G. bethemede bij verras sing hem in dichtmaat eene welverdiende hulde en warmen afscheidsgroet. Dozo beide verrassingen trof fen den heer Dielerich zeer en maakten ook een diepen indruk op het publiek en de tranen in menig oog wa ren de onwraakbare getuigen van hoogachting vcr- eering en innig leedgevoel. Jongstleden zondag beeft de heer Dielerich deze stad verlaten na nog een sou- vinirvan zijne leerlingen ontvangen te hebben. Onze beste wonsclien volgen hem. Lang zal men zich hier dit afscheids concert herinneren maar vooral zullen wij hem, die het gaf, in aandenken houden. Wij ein digen dit herigt met den vurigen wensch dat de heer Dielerich zijn plan zal kunnen volvoeren om ons bin nen weinige jaren weder een bezoek te geven, In de Kerkelijke Courant van den 14 dezer vindt men het volgende herigt uit Zierikzee, dd. 4 November Het diaconie armbestuur der Hervormde gemeente went heden zeer aangenaam verrast door het herigt dat de heer Johannes Nonnevisonlangs le Amsterdam moiled en en in veel vroegere jaren ingezeten dezer stad aan ile diaconie dor Hervormde gemeente alhier gelegateerd had eene som van f 300 onder voorbehoud cwjttïi, va» hei vruchtgebruik daarvan voor zijne na- gvlalene weduwe, mejufvrouw G. Puardekoperge durende haar leven doch welke van dat vruchtgebruik edelmoedig afstand had gedaan. Eero den weldadige die nog in zijne laatste levensjaren aan de stad zijner geboorte en vroegere inwoning in liefde gedacht Zijn naam blijft in gezegend en dankbaar aandenken bij ons. De nooilige magliging tot aanvaarding van het legaat is aan Z. M. den koning gevraagd." Rij besluit van den 15 dezer heeft Z. M. aan J. A. dc Glopper eervol ontslag verleend als kapitein bij het hal f—ba tail Ion n.° 2 der rustende schutterij in Zeeland en voorts benoemd bij hetzelve ha If—Iialail Ion staf, tot majoor-kommandant P. A. de Reurthans kapitein. De heer J. L. van der Vliet, boekhandelaar le 's Gravenhage en in tie letterkundige wereld onder den aangenomen naam van Doudeüsijn door verschei dene vertalingen eigene opstellen en hel uitgeven van het maandwerk de Tijd en van hel Zondagsblad bekend overleed den 1! dozer, slechts 36 jaren oud. In een konijnonbergje van de wed. A. v. D., lo Waalwijk, heeft menden 12 dezer twee ppitshonden gedood die reeds een 30tal konijnen hadden verscheurd en welke honden geacht worden dezelfde dieren te zijn, die dezer dagen in den huitenpoider verscheiden scha pen hebben doodgebeten. Men meldt uit 's Hertogenliosch van den 13 dezer Zekere Mboödschaplooper in dienst der ad ministratie kreeg heden middag over het eten woorden met zijne vrouw, haar toevoegende: «ik ga mij ver zuipen hij liep de deur uit naar de stads—rast zijne vrouw hem achterna, roepende tot cenige arbeiders hij wil zich verdrinken in de onderstelling echter dal zij die bet zeggen liet niet doen werd door hen het geroep der vrouw in den wind geslagen. M heklom inlusschen de borstwering en stortte zich van hoven neder in de gracht eer hulp kon worden bijge- bragt was hij verdronken. Uit Maastricht meldt men van den 13 dezer In den- afgeloopen nacht was in de naburige gemeente Keer eene vrouw in barensnood en in eenen zoo gevaarvol len toestand dat de vroedvrouw de onmiddelijke ont bieding van eenen vroedmeester uit de stad noodig achtte. Da echtgenoot der arme vrouw spoedde zich herwaarts doch vond de stads-poorlen naar gewoonte gesloten. Ondanks zijn dringend smeeken kon hij eerst op liet ge wone uur waarop de poorten geopend worden de zen morgen worden toegelaten. De vroedmeester be gaf zich nu naar liet Keer doch (i uren later dan hij dit ware de stad toegankelijk geweest had kunnen doen. Hij kwam juist in tijds om den laalsten snik der ongelukkige kraamvrouw en haar kind hij te wonen. JONGSTE BUITENLANDSCIIE TIJDINGEN. Man gewaagt voortdurend te Parijs van op handen zijnde wijzigingen in het pas opgetreden ministerie, bodewijk Napoleon zou zich dus weder in nieuwe moei- jclijkheden gehragl zien. Van de Hussiscli Poolsche grenzen wordt geschre ven hoe Russische' officieren verzekerden dat hol ge- litiele leger van dat rijk zich den 13 November op vol len voet van oorlog bevinden moest. BrOUWeRShaVeN 11 NovemberBinnengekomen Dorothea Frederikakapt. E. i\l. Hansen van Antwer pen naar Drammen als bijleggermet verlies van stengen kluiverboom en meer andere schade. 15 dito. Vertrokken: stoomboot Slad Dordrecht, kapt. J. H. Stuit van Dordrecht naar Londen. iö dito. Binnengekomen: Kinderdijk, kapt. W. Ouwehand van Batavia, on Hannah of Cardigan, kapt. T. Jones van Dublin beide naar Rotterdam. 17 dito. Binnengekomen: Othello, kapt, C. T. Schultz en stoomboot Batavier, kapt. W. Smith, beide van Londen naar Rotterdam. ATV4ABf DEfi STOOMBOOT sTAB ZISB1KZSK getlnrende de maand Nóvcmber 1851. yan Zierikzee t Donderdag 20, 's tnorg. 9'/2 '""C' Zondag 23, 11 Van Rotterdam: Vrijdag 21,'smorg. 4 Dingsdag 25, 6 BlBBTSTB^r corresponderende or de stmomrootéis aanleggende aan het z 1.1 i' e. Verl.rek-uren van Zierikzee gedurende de maand November, (dierst tussgheh middeü6urg er rotterdam.) Naar M iddelbnrg Vrijdag 21,'siïiorg. T'/a ure. Zondag 23, 8 Dingsdag 25, 9 Woeusda# 26y V Naar Rotterdam Vrijdag 21,'smorg, 9'/2ure. Zondag 23, 5 Dingsdag 2o, 6 Woensdag 2&s 6fa (DIERST TUSSCHEN VUSSIRGER ER ROTTERDAM.) Naar Vlissingen Naar Rotterdam s Zahirdag 22, 's morg. I Vrijdag 21, 'arnorg. 9 ure» Dingsdag 25, 9'<2 J Maandag 24, 10 (dienst amic1tia.) Naar Bergen-op-Zooin en Antwerpen g Zalurdag 22, 'sinorg. 7'/2 ure. Woensdag 26, l(JJ/> HOTTEEDAM 17 November. Tarwe Zeeuws.Vlaams, en Overm. zoo Jarige alsNieuwc, bij matigen aanvoer 10 cents hooget opgeruimd goede en puike Nieuwe/'7.90 a 8.30 Mindere 7,10 a 7,80; goede en puike Jarige /"7,10 a 7,6(>; Mindere 6,30 a 7. Rogge, Overm. Zeeuws, en Vlaams.10 h 20 den Is hooger, /'5.80 i\ 060. Gerst, Zeeuws. Vlaams, en Overm, 10 cents hoogerWintef f 4,60 a4,90; dito Zomer f 4.50 a 4,75. Haver, Zeeuws, en In!. Korte ƒ2,90 3,50; dito Lange 2,20 i 2,80. Erwten Zeeuws. Groene 10 a 20 cents hooger, f 5,90 a 7 Groote dito /7a 8,10dito Witte 6 7; dito Graan we ƒ6 a 7,50; Geldersclic dito 8 a 10. Boönen'Witteen Bruine alleen in de gewone Zeeuws, soorten 25 cents hooger Zeeuws, en Walch. Witte ƒ7,50 a 9; dito Bruine 7,25 a 9; dito Faardeboonen f 4,70 a 4,90. Van Meekrap werd heden veel ter markt gebragt en ver kocht tot ferme prijzen de meeste vraag bestond voor de hel dere soorten» 215de STAATS—I.OTEKIJ Vijfde klasse, 8ste Lijst, N.° 11020, 10,000; n.° 15588, 1000; n.ö 11245, 16603 en 16834, ieder /'200; n." 274lf 3081, 3287 3417. 3861, 4474, 5125, 6499, 11543, 12060, 14495, 16304 en 16688, ieder 100. cri De Vereeniging tot wering df.r armoede te Zie rikzee wensclienife zooveel in haar vermogen is bij te dragen dat de gelegenheid tot bekoming van arbeid en de verkrijging van geschikte diensten worde go- makkelijk gemaakt brengt hij deze ter konnis der be langhebbenden dat thans dagelijks hij den Besteller WESTPLATE gelegenheid beslaat om in het Kegig-. fcr van het ten zijnen huize gevestigd SSumr. en Verhuur- Sïrrntoor te worden isigneschve- vcn en alzoo de werkbehoevende arbeiders en perso nen welko eenen «ïflenastt wii'lang's-a. 9 zich aldaar kunnen laten inschrijven ten einde degenen die ar beiders of werklieden noodig hebben of wel eene dienst bode behoeven zich aldaar naar hel voorhanden perso neel zouden kunnen informeren en de noodige inlich tingen zonden kunnen bekomen. Zierikzee, den 11 November 1851. De Vereeniging voornoemd A. MOENS van BLOOIS. Ter ordonnantie W. M. II. de JONGE. De Notaris D. Q. iie JONGE van der HALEN residerende te Zierikzee, zal, ten verzoeke van zijn Principaal op Maandag den 8 De cember 1851 des namiddags ten 3 ure ten Huize van Mejufvr. de Wed. Swarts in het Nieuwe Lo gementvan Zeeland, te Zierikzeepubliek prosenteren te verkoopen 3/3! riatiUeelen do MEESTOOF STAMP- HÜIS en verdere Gevolgen staande en gelegen te Nieuwerkerkin Duivelandgenaamd tie Hoop. in de MEESTOOF en verdere Ge volgen staande te Capelleonder Nieuwerkerk, ge naamd tie Capel. '/ls aandeel in de MEESTOOF STAMPHUIS en vefdero Gevolgen staande en gelegen te Dreischor genaamd He Hond. '/io aandeel in de MEESTOOF STAMPHUIS en verdere Gevolgen slaande en gelegen te brouwers haven. genaamd He Huiten-Mleestoof. 1 Bund. 42 Roed. 40 Ellen WEILAND gelegen in de Gemeente Zonnemairesectie B, n.° 59, in pacht bij A. van Beooijs Hz. Zijnde nadere information le bekomen ten Kantore van getnelden Notaris. zoo groote als kleine tot zeer civile prijzen te be komen hij II. HARDEMAN Oude Haven wijk A n.° 313, TER STABS DRUKKERIJ VAR DJS EKVEK A. BE VOS,

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 2