Zaturda^ 8 November. VVz Woensdag en Zaturdag. BESTUREN k ADMINISTRATE EN. BEREND MARING. 1 Frankfort 3 November. In Beijoren is bet den boekverkoopers verboden het afbeeldsel van Kossuth in hunne winkels ten toon Ie stellen. Londen 1 November. Eergisteren hadden dui- zende bewoners der City van Londen vroegtijdig hunne buizen verlaten om den oplogt van Kossuth naar de Guildhall te zien. Uit de vensters van sommige huizen wapperden vlaggen met hel opschrift welkom Kossuth. Ten 10 ure traden lord Dudley Stuart, de alderman Wire en de beer C. Gilpin de woning des vermaarden vreemdelings op Eatonplace binnen waar zij mevrouw Kossuth werden voorgesteld die kort daarop met mevrouw Pulzky en den heer Massin- \rdnaar Guildhall reed. Haar echtgenoot volgde weldra met zijne bovengenoemde begeleiders in het zelfde rijtuig gezeten en bereikte bet gebouw on der bel onafgebroken gejuich eener zoo groote volks menigte als wclligt nooit lot vereering eens vreemde lings te Londen op de been was. De kreet Lang leve Kossuth!'' werd telkens met het geschreeuw: Weg met Oostenrijk vermengd. Zoodra Kossulh die eene groene uniform en een hoed van dezelfde kleur, met afhangende pluim droeg de zaal was bin nengeleid werd hij den lord-maire voorgesteld en een zetel aan diens linkerzijde hem aangewezen terwijl de dames Kossuth en Pulzky aan de reglerzijde van den lord-maire geplaatst werden. Bijna al de leden van den gemeenteraad waren in ambtskostuum. 10 ure«i 5 6 6V, 9 ure® 10 )AK( Rven* bi/i8 ?,/8 3% pC? heden bij ge weinig Ewe 7,70 I0 a 7.40'; Vlaamsi n Overra. a 4,65. -- nge 2,20 roote dito 7.50 Gel ter markt iruine ƒ7 r en mid- de middel werden. in 2/1 en 7 no, p0 4275 6315 en 17687 LAMPEN VEEN wste mo M.CT BOMT 75. AïSONraEBIEBiTS-PIilJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25 Inzending der Advert, daags tevoren.' snamidd. vdór 4 ure vebichijut: prijs 3jer abvertebjtiebï s Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve het ZegelregU Achlcrvolgens arl. 3 van Zijner Majesleils besluit vanrfcn 6 Januarij 1831 n.° 68 (Staatsblad n.° 2 beeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën bij resolutie van den 6 dezer maand bepaald de Prijj- zen bet opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters cn debitanten der Staals-Lnterij de loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 235d0 Eboterij zullen mogen uilgeven te weten Bij verkoop Cebeele loten f 76,00 Malve - 38,00 Viifde ..- 15,20 Tiende - 7,60 Twintigste - 3,80 Bij verhuring Geheele loten f 30,00 Halve - 15,00 Vijfde - 6,00 Tiende - 3,00 Twintigste - 1 50 Wordende de belanghe.bbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesleils besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dal de coliecleurs split ters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling toregelen en dezel ve gedurig ter inzage voor hel publiek beschikbaar Ie hebben. Zierikzeeden 7 November 1851. Voor iien beer Staatsraad Commissaris des Konings in Zeeland Me Bur gemcester der Stad Zierikzee, A. MOENS van BLOOIS, Wethouder. I. B. MINT artoe b« isondf rare aan een dier G, ge ligge aldaar, jenoemit des voot Kerk voorm ti S zal amidda eseuteri bestaan au enz. iB VOS.» BUITENLAND. nelTSCHlAND. Het zendeling-genootschap te Pesth dat aldaar tot dusver bijbels verkocht heelt dien verkoop gestaakt op het 'verlangen der boekverkoopers die zich daar door in hun bedrijf benadeeld achten. Keizer Nicolaas heeft de vervaardiging bevolen van 6000 rijtuigen voor ,le spoorwegen die thans tot verbinding der voornaamste steden in dal rijk gelegd worden en op welker spoedige voltooijing de Russische regering sterk aandringt. Mie rijtuigen moeien tol het zoo snel mogelijk vervoer van troepen dienen. oroot-bbittjissieii, Zoodra hel gelukt was stilte te verkrijgen naderde de stads-secrelaris den gewenschten gast en las op defligen co iudrukwekkenden loonhet adres van den gemeenteraad voorhetwelk hoofdzakelijk in hield hoe verblijd die raad was den man in zijn mid den te zien op wien zijne belangstellende aandacht in zijnen strijd voor de vrijheid zijns vaderlands en in zijne ballingschap steeds was gevestigd geweest en ten wiens behoeve de raad zich indertijd tot den minister van buiterilandsche zaken gewend had opdat deze zijnen invloed tot bevrijding mogt aanwenden. Hartelijk wenschte de raad hein thans met die be vrijding en met zijne behouden aankomst hier te lande geluk eri uitte den wensch dat het God behagen mogt hem te vergunnen zijn geliefd vaderland nog eenmaal in vrede en in het genot der constitutionele vrij heid welke hij bet had pogen te verschaffen weder te zien. Kossulh was zeer ontroerd en op zijn verzoek ge bood de lord-maire de diepste stilte naardien, zeide hij de voorname vreemdeling die nu den gemeente raad zou toespreken, nog sterk door zware verkoud heid en pijn in de borst leed. Deze ongesteldheid belette Kossulh echter niet, weder tamelijk lang het woord te voeren. Erkentelijkheid voor de betoonde belangstellingde lof van Engeland en deszelfs in stellingen die van Londen hetwelk niet slechts de hoofdstad van Engeland maar de hoofdstad hel hart der geheele wereld was; afkeuring van liet stelsel der geheimhouding in de diplomatie, waardoor Rusland nog meer kwaad.dan door zijne wapenen gesticht had verheffing der municipale instellingen in tegenover stelling van het centralisatie stelsel maakten ook hier weder de hoofdpunten zijner rede uit. Ook verhief hij de voordeelen van den vrijen handel en besloot met het inroepen van Eugelands hijstand aan Hon garije niet door de wapenen het gebruik daarvan moest aan de Hongaren worden overgelaten maar door Engelands openbare mcening tol die van geheel Europa te helpen maken. In meer dan eene wijk dezer hoofdstad zoo als in Marylehone en Lambeth werden gisteren verga- deringer. gehouden, om over hel aanbieden van adres sen aan Kossulh te beraadslagen. In die welke in Marylehone plaats vond was lord Dudley Stuart voor zitter en werden ook door sir B. llall en den heer W. Williams redevoeringen gehouden welke laatste spreker legen de leden der hooge aristocratie uitvoer, omdat zij geen deel aan de demonstraliën ter eere van Kossulh namen naardien zij de partij van Oos tenrijk waren toegedaan terwijl ook de geld-arislo- cralie z.ich uit eigenbelang aan die demonstratiën ont trok. Telkens als in deze bijeenkomsten het dagblad de Times genoemd werd waarin gedurig artikelen vnorltomen die den Hongnarschen ex-dictator in een minder gunstig daglicht plaatsen, ging een vreesselijk en driewerf herhaald geschreeuw van afkeer en ver ontwaardiging op. Kossulh heeft verzocht dat geene inschrijving van gelden ten zijnen behoeve geschieden zal maar keurt wel het bijeenbrengen van een fonds goed welks opbrengst strekken zal tot dekking der kosten van de mededeelingen die hij wegens den toestand en de vooruitzigten van Hongarije en het oostelijk Europa verzamelen wil en van die welke vereisebt worden om de inwoners dier landen met de heerschende denk wijze in het westelijk Europa bekend te maken ten einde ook langs dezen weg hunne bevrijding te hel pen bespoedigen. Uit Lissabon schrijft men dat de koningin on tevreden is over de blijken van deelneming door den minister van binnenlandsche zaken en den gouverneur der hoofdstad aan Kossulh gegeven tijdens rijn ver blijf te Lissabon en die ambtenaren zou hebben af gezel hetgeen bij Saldanha geen tegenstand gevonden had. De Spaansche gezant Ie Lissabon beett bevel ontvangen om het Portugesche hof mede te deeleri dat het Spaansche zijn ongenoegen hierover deelde. Treurig luiden de tijdingen wegens de walvisch- yangst in de noordelijke Stille-Zee. Niet minder dan 60 schepen die Straat Behring wilden doorzeilen ziju door het ijs verbrijzeld daaronder zijn 6 Ame- rikaansche en 2 Fransciie. De equipages hebben op weinige uitzonderingen na het land behouden bereikt maar sommigen hunner zijn daar met de inboorlin gen in geveebt geraakt. Londen 3 November. Heden had in Copenhagen- fields de groote demonstratie der werklieden van Lon den ter eere van Kossuth plaats. Het vereonigings- punt was Russelsquarewaar duizenden, uit vér- schillende gedeelten der hoofdstad in zondagsgewaad en door vaandels banieren en mnzijk voorafgegaan heenstroomden. Kossulh verliet door zijne IJongaar- sche vrienden vergezeld onder het gejuich der me nigte ten elf ure zijne tijdelijke woning op Eaton place, en iets later voegde zich dn centrale commissie der werklieden in den trein voorafgegaan door eeno bende inuzijknnten die een Hongaarsch air speelde en door een Turkschen standaard de vlag der Ver- eenigde-Stalen en nog verschillende andere vlaggen op eeno van welke de woorden KossulhMazzini Hongarije en Italië te lezen stonden. Zoodra Kossulh, die nog steeds lijdende is Copen- hagenhouse binnengetreden was vertoonde hij zich op het balkon waar een daverend gejuich hem Ie gemoet klonk, en ging daarna in de groote zaal, otn het adres der inwoners van Londen te ontvangen hetwelk hem door de commissie overgereikt werd. In dat adres is de uiting der bewondering voor den persoon en de pogingen des beroemden Hongaars mot die van het leedwezen vereenigd dat Engeland de Russische interventie in de zaken van Hongarije alleen door diplomatieke nota's en niet tevens door de kracht zijner wapenen heeft trachten te beletten. Voorts vloeit het adres van vurige wenschen voor de zege praal der vrijheid in Hongarije Italië Polen Duitscli- land en Frankrijk over. Kossulh antwoordde hierop zeer uitvoerig en wijdde in den lof der arbeidende klassen uit. In weérwil der ontzettende volksmenigte die zich tot het houden dezer demonstralie vereenigd had is do rust geen oogenblik verstoord geworden. Kossulh heeft de hem overgehragte uitnoodiging orn Manchester te bezoeken bereidwillig aangenomen den kelijk begeeft hij zich den 11 dezer derwaarts en zal ook daar verschillende adressen ontvangen. De beroemde d.r J. Clark, een der geneesheeren van de koningin heeft Kossuth en diens familie zijne belanglooze diensten aangeboden bijaldien zij zich daarvan mogt willen bedienen. Kossulh moet gezegd hebben niet lang in Amerika te zullen blijven maar in den volgenden zomer naar Engeland te zullen terugkeoren. De Duitsche democraten in de Vereenigde-Sta- ten van Noord-Amerika trachten eene leening van tweo inillioen te Washington tot stand te brongen ten einde hun vaderland te revolutionneren. Te Londen is thans uit Californie een stuk goud ontvangen wegende 17 pond en waarvan de waarde op 500 p. st. wordt berekend dit is een der grootste stuk ken welke lot dusver uit Californie zijn aangevoerd. Telkens ontdekt men aldaar nog nieuwe goudlagen. f r a k k h ij k. Parijs 3 November. De lieer Dupin is gisteren aan hel Elysé» ontboden en beeft mei den president een gesprek gehouden waaruit hem gebleken zou zijn dat Lodewijk Napoleon eenige zijner vroegere handelin gen betreurde en voor het oogenblik niets sterker ver langde dan met de wetgevende vergadering in vrede te leven. Men meldt, dat voor eenige maanden den 10 Julij te Mans van de 5257 kiezers welke waren op geroepen om nieuwe leden van de aldaar beslaande vereeniging van kunsten en fabrijken te kiezen slechts drie waren opgekomen. De belangstelling in deze zaak schijnt niet te vermeerderen want den 20 October was van dio 5257 kiezers riie tot hetzelfde doel waren opgeroepen slechts een opgekomen. Als dat zoo voortgaatzal de volgende opkomst wel niets tu wenschen overlaten.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1