Woensdag 5 November; 1851. Woensdag en Zaturdag. (MWSTlJBfflm. BUITENLAND. Parus 31 October. De politieke staat van zaken is nog zeer ingewikkeld. De ptesident der Republiek schijnt ongerust te zijn en het verlrouwon hetwelk hein tot nu toe bezielde schijnt hem geheel en al te verlaten men wil zelfsdat bij ongesteld is. Sommi- an C. van ZIERIKZEESCHE COURANT. ME leed mijn na uder- loren E, IS. I] ZIJ Land- IBOSKEKIiliTI^PBIII Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags tevoren'snamidd- vóór -ï ure. vehschijmt: PRIJS DBB ADVEBTïNTIEN Gewone 15 cents de regel. Geboorte—Huwelijksen Doodberiglenvan 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt0 e w it be is heb* Ipiaats rzegde en van navol- lals*, getuig- ial be- iraen.) premie en een Openbare Raadsvergadering- van Zaturdag den 1 November 1S51. De dag der bijeenkomst van de leden van den Hieuwen Raad alhier, tot onderzoek der geloofsbrievendoor heeren Gedeputeerde Sta ten dezer provincie op den 1 November bepaald zijnde, is die vergadering op dien dag, des na middags ten 1 nre, gehouden. Nadat de vergadering door den Voorzitter met een gepast woord was geopendbenoemde Z. E. A. drie commissionten einde het onderzoek dei- geloofsbrieven te bewerkstelligen. Deze commissiën bare taak verrigt hebbende bragten daarvan verslag uit bij monde vatt de heeren Jh.r be Jokge, M.1' Moeks vak Btoois en M.r Fokker, hetwelk van allen behelsdedat deze in goede orde en den vereischten vorm waren bevonden. Bij hoofdelijke omvrage of dat gunstig rapport aan heeren Gedeputeerde Staten kon medegedeeld Worden, werd dit door allen (ieder zich van stem ming over zijne eigene geloofsbrieven onthouden de) toestemmend beantwoord behalve doof den heer M.1 Fokkek, die verklaart, dat hij eene aanmer king heeft op de plaats gehad hebbende herstem- e prijs e piijs ijs van indvee welke t Edel fcit, na n, aan er W„ op de ge* mits )UWEB# eit ten trgade- 6 ure, wonen, bijzon en de enlijk on van elingen lenIe ;ieteitg ng hij 'e ge- beleef- plaat- lissie wer ken- Balie rn Vee ming, daar op het twaalftal van henover wie de herstemming moest geschiedenook had he- hooren gebragtte zijn Jh.' W. D. be Jorge, welke door het Bureau van Stemopneming daarvan was afgelaten, omdat Jh.r K. W. de Jofge reeds bij de l5te stemming bij volstrekte meerderheid 'was gekozen, en tusschen deze heeren denver boden graad van bloedverwantschap bestond. Dit achtte Z. Ed. strijdig met de Wet en daarom ook de benoeming der zes bij herstemming ge kozen leden nietig. Deze en verscheidene leden bestreden, en niemand der leden dit gevoelen deelende en de heer M.c Fokker bij zijne meening persisterende, werd, na deliberatie, besloten, om van de gunstige beslissing van de vergadering en van de aanmer king van denbeer M.v Fokker aan heeren Gedepu teerde Staten dezer provincie kennis te geven, n aan hun oordeel de al of niet gegrondheid 'ier aanmerking te onderwerpen. Waarna de vergadering is gescheiden. aanmerking Werd door den Voorzitter 'OS. SDITSCHLtKI, Frakkfout 31 October. In den loop der aan- ita'ande maand zullen de troepen welke het hondsle- ;cr in de nabijheid dezer slad moeten uitmaken in narschvaardigen toestand zijn gebragt. In Belgrado de hoofdstad van het vorstendom servie heeft hel gepeupel zich grove baldadigheden egens den Engelschen consul veroorloofd hetwelk ten levolge gehad heeft dal deze niet alleen zijne vlag wft ingenomen maar zelfs van den in (Ie vesting het «vel veerenden Turkschen pacha zou geëischt hebben 'e stad voor de hem aangedane beleedigingen een paar liren te bombarderen. Be pacha is hierop in persoon «aar Konstantinopcl vertrokken otn deswege inslruc- tiën le vragen. Bij zijn vertrek salueerde de vesting hetwelk aanleiding gal' tot het algemeen verspreid ge rucht, dat het bombardement van Belgrado bereids be gonnen was. Als oorzaak dezer baldadigheden wordt opgegeven de weigering van den consul om ter eere van den naamdag des vorsten van Servie te illumi neren. De gouverneur van Moskou heeft onlangs in eenen krijgsraad den generaal Michel Klein bevelheb ber in Koerland ter (lood veroordeeld wegens het onder stokslagen doen bezwijken van eenen soldaat der keizerlijke ruiterij. De keizer heeft de doodstraf ver anderd in levenslange verbanning naar Siberië. De uiterste wil der hertogin van Angouléme luidt als volgt «In naam der 11. Drieëenheid Vader, Zoon en Geest! Ik onderwerp mij in alles aa n den wil der Voor zienigheid ik vrees den dood nieten in weerwil mijner geringe verdiensten geef ik mij geheel over aan de barmhartigheid Gods Hem echter den tijd en de genade afsrneekende om de laatste sacramenten der Kerk met het vurigste geloof te ontvangen. Ik sterf in de Kalholijke Apostolische en Roomsche godsdienst Waarin ik zon getrouw geleefd heb als mij mogelijk is geweest en waaraan ik al de vertroostingen mijns levens verschuldigd ben. Naar het voorbeeld mijner ouders vergeef ik met mijne gebeele ziel en zonder uitzonde ring al diegenen welke mij hebben kunnen benadee- len en beleedigen God opregtelijk biddende, zoowel over hen als over mij Zijne barmhartigheid uit te strek ken en Hem smeckende mij vergiffenis te schenken voor mijne misslagen. Ik dank alle Franschen die ge hecht zijn gebleven aan mijne familie en mij voor de bewijzen van liefde welke zij nns hebben betoond voor het lijden en de moeiten welke zij om ons hebben on dergaan. Ik bid God Zijnen zegen uit te storten over Frankrijk dat ik altijd te midden mijner bitterste smart, bemind heb. Ik dank den keizer van Oosten rijk voor de schuilplaats welke hij mijne familie en mij in zijne stalen heeft toegestaan. Ik ben erkentelijk voor de bewijzen van belangstelling en vriendschap welke ik van de keizerlijke familie heb ontvangen vooral in zeer smartelijke omstandigheden. Ik ben mede er kentelijk voor de gevoelens welke vele zijner onder danen inzonderheid de bewoners van Görtz jegens mij aan den dag hebben gelegd. Daar ik mijnen neef Bendrik en mijne nicht Louise steeds als mijne kinde ren beschouwd heb geef ik hun mijnen moederlijken zegen zij hebben het geluk in onze H. godsdienst te zijn opgevoed. Mogten zij daaraan steeds getrouw blijven mogten zij steeds de waardige afstammelingen van den H. Lodewijk zijn Mogt mijn neef zijne ge lukkige vermogens wijden aan de vervulling der groote pligten -welke zijne stelling hem oplegt I Mogl hij den Weg der gematigdheid der reglvaardigheid en der waarheid nooit verlaten Ik benoem mijnen neef Hen drik graaf van Chambord (hertog van Bordeaux)lot mijnen universelen erfgenaam. Ik wil dat mijn stoffe lijk overschot worde geplaatst te Görtz in den kelder der Franctskanen tusschen mijnen man en zijnen va der. Men zal voor mij geene piegtige dienst verrigten maar alleen missen voor het heil mijner ziel doen lezen." Hierop volgen nog eeltige bepalingen nopens legaten aan oude bedienden giften aan de armen enz. QBOOT-BBITOTANKISltr. Lotton» 29 October. Het afgelegd bezoek van Eossulh te Londen wordt gezegd in verband te staan met zijne begeerte om aldaar een vermaarden genees heer over den staat zijner gezondheid die thans zeer zwak moet zijn le raadplegen. Nadat Kossuth gisteren morgen van Londen te Sout hampton teruggekeerd en hij den Amerikaanschen con sul ontvangen was begaf hij zich tegen vijf ure naar de woning van den maire waar hem verscheiden adres sen zoo uit Schotland ais Engeland aangeboden wer den. Hierop volgde de groote maaltijd in de Guildhall die met vlaggen van verschillende natiën versierd was vau welke de Engelscho Noord-Amerikaansche ea Turksche de grootste en meest in het oog loopende wa ren. Ongeveer 100 smaakvol gekleede dames waren uilgenoodigd getuigen van het feest te zijn. Men hatl gehoopt ook den Noorrl-Amerikaanschen minister onder do gasten te zien maar uit een voorgelezen brief van zijne hand bleek dat ongesteldheid hem zulks belette. De maire van Southampton bekleedde het voorzitter schap aan de tafel, en stelde, onder anderen, een dronk in op den Turkschen sultan die in weerwil der be dreigingen van Oostenrijk en Rusland zijn gegeven woord had gestand gedaan en Kossuth op vrije voeten gesteld. Een andere toast was den president der Ver- eenigde-Staien gewijd. Nadat onder luid gejuich op het welzijn van Kossuth gedronkon was, nam deze het woord. Hij wijdde uit over de waarde der vrij heid de verspreiding van wier zegeningen over zijn volk hij reeds vroeg tot zijn levensdoel gesteld had maar wier heilrijke vruchten hij thans eerst regl leerde kennen nu hij Engeland zag waar de vrijhoid do menschen heeft veredeld en den grond in een paradijs herschapen en welks inwoners ook die Evangelische deugd beoefenden dat zij hunne hulp aan minder vrije en gelukkige volkeren schenken. Vervolgens sprak hij over het zijns inziens loffelijk en noodzakelijk stel sel van vrijen handel en maakte toen in zijne rede een overgang op de Russische politiek, die hij met de zwart ste kleuren afschilderde en als de grootste vijandin van alle vrijheid zoowel godsdienstige als maatschappelijke, beschouwde zooals ook uit Ruslands bemoaijingen met de Hongaarscbe zaken gebleken was aan welke be- moc-ij/ngen het was toe le schrijven dat zoodra Hon garije weder aan het Oostenrijkse!) juk was onderwor pen de hij verdragen gewaarborgde regten der Pro- testantsche Godsdienst met voelen zijn getrapt. Aan het einde zijner lange rede stelde Kossuth een toast in op Engeland de Vereenigde-Stalen en Turkije. Het spreken had hem zeer vermoeid naardien hij door zware pijn in de borst gekweld werd. Morgen ochtend begeeft Kossuth zich naar de city- van Londen waar hem in Guildhall op nieuw eena onderscheidende ontvangst toeft. De uitnoodiging tot deelneming aan een banket, dat de radicalen in deze hoofdstad hem bereiden wilden heeft hij beleefdelijk van de hand gewozen dewijl hij de beschuldiging ver mijden wil van zich in binnenlandsche partijschappen tc mengen. Gedurende ai den tijd der tentoonstelling zijn niet meer dan 21 personen wegens diefstal binnen liet glazen paleis betrapt en tot meerdere of mindere straf veroordeeld. Alhier ontvangene brieven van de Kaap-de- Goede-Hoop verzekeren dat de staat der zaken in die kolonie nog veel erger is dan lot hiertoe publiek is ge maakt en dat de berigten uit Natal insgelijks zeer ver ontrustend zijn naardien men vreesde dal de binnen landsche oorlog zich ook tot dat gewest uit zou strek ken ten gevolge van het vermoed voornemen des gou verneurs om zoowel de Engelsehe als Hollandscbe ko lonisten het bezit hunner landerijen te ontnemen. In Mexico alwaar men sedert eenige jareD be trekkelijk rust genoot is het weder het oude spel ver dringing van het kabinet door een militair oproer do regering is Ven eindo raad en van geldelijke hulpmidde len ontbloot. Carabejal en Canalos hadden de wape nen opgevaton den 19 September de troepen der re gering bij Camargo geslagen. Het doel van bol oproer scheen te zijn de vestiging van een' onafhankelijkea staatdoor bet afscheuren van het gebied dat tusschen ,de Rio-Grande en de Sierra Madre ligt. Men vreesde dat indien deze poging mogt slagen men vroeger of later hetzelfde als met Texas zou zien gebeuren dat is eene aansluiting aan de Vereenigde-Staten. r B a B E B IJ K.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1