Zaturdag 4 October. BEST! !!D ABHlISISTRATIGPt. 1851, Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN. buitenland. binnenland] I N.° 80. n. b. eti ft. H. H. ar Hong. kt Magt akomen 'cekapt. ht. g kapt. dam. den ver- H. Jon- ivia naar ng van stoom- ardrecht ZERIEZEESCHE COURANT. IB OSKEMESTS-PBIJB Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Intending der Advert, daags tevoren.'snamidd. vóór 4-. ure. verschijnt: PRIJS DER ADVERTENTIE!» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijksert Doodberigtenvan 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt, BZISfl W; 11 4 5 ure« EGGEIVDE lober m: 5 urea B'/2 6V2 8 9'/, 10'/, ure< nvoer 10 e f 7,80 7?ogge» Zeeuws, ams. en 4,10. - ange 2 50, dito o Witte Boonen e f 6,75 beldere tot mi tv haarso ij voor- 10RN INSPECTIE OVER DE VERLOFGANGERS. Burgemeester en WbTuoudf.rs der Gemeente Zie rikzee gezien bel besluit van den heer Staatsraad, Commissaris des Konings in deze provincie van den 7 Augustus I!. Provinciaalblud n.D 103) brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dal de I»>» ispectie over de Verlofgangers der Nationale f Militie in hel 4dt Kanion sal plaats hebben op Maan- Jog den 0 Otlohcf aanstaande des morgens ten 8 ure A»oor bel Raadhuis dezer Stad op welke inspectie de Verlofgangers rullen belmoren te verschijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere kleeding- en equipementstukken die hij bet vertrek van het korps san hen zijn gelaten benevens van hel attest H. II. hun door het Vlaalsélijk Bestuur hunner gemeente uitgereikt; van welke inspectie gcene andere zijn uit gezonderd dan de manschappen die tot de Reserve behooron of niet gekleed en gewapend zijn. Zierikzee, den 16 September *5851. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE. Ter ordonnantie van dezelve De Slads-Secretaris W. J. P. KKOEF. HlaarseSiöjrsrij Vgn Vep^ehering op (linneiilaiKlsélie Vaart e» Ritiereiii Burgemeester en W'kThoüders van Zierikzee wil len de eigenaren van vaartuigen en Schippers opmerk zaam hebben gemaakt, op hel nut der opgemelde in den jare 1848 te Amsterdam opgerigle Maatschappij onder Directie van de beuren! Klaas Hartkamp en A. Goldberg welke om haren gunstigen stand en nuttige werking Van honger hand hijzonder wordt aangeprezen ten einde hen die zich door deelneming wenschen aan te sluiten naar de Directeuren of hunne" Correspondenten lot hekoming van verdere noodige inlichtingen te verwijzen. Zierikzee, den 3 October 1851. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris \V. J. P. KROEF. eentge van d« iN.'l, worden te zen- EK. ztiSi J Octo- bij de 3W se in des belooft TOS. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het kohier van het JFaVvViVrogt. dezer Gemeenteover het 1s,e kwar- laal van het loopende dienstjaar op den 25 Septem ber jongstleden door den heer Staatsraad Commissa ris dos Konings in deze Provincie, is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvan ger der Directe Belastingen alhier ten fine van invor dering en eindelijk, dat ieder verpligt is zijnen aanslag, óp den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 2 October 1851. DE CRANE. r K A SJ K H IJ K. Parijs 29 September. De keizer van Rusland heeft hevolen dat al zijne onderdanen die verlof hebben bekomen om in Frankrijk te reizen dat land moeten Verlaten op zoodanig tijdstip dat zij uiterlijk den 15 Maart 1852 in Rusland teruggekeerd kunnen zijn on verschillig voor hoe langen lijd bun verlof vergund was. Hieruit blijkt, hoezeer de vreemde mogendheden beducht zijn voor de gebeurtenissen welke bier tegen dien tijd He gemoet worden gezien. Het Amerikaanse!) sloomfregat Mississippi is den 26 dezer Ier reede van Marseille aangekomen aan boord van dat vaartuig bevonden zitih de beroemde Kossuth, dictator van den Hongaarschen opstand zijne familie en een 50la) Honganrsche officieren die oven als Knssuth naar Turkije uitgeweken waren. Een ander hoofd van den Hongaarschen opstand graaf Batthiany is van Konstanlinopel mede Ie Marseille aangekomen nok door zijne familie vergezeld. De overheden wacht ten van Parijs instruclien nopens de toelating dezer uit gewekenen daar zij hebben verzocht de reis door Frankrijk te mogen doen. Het is echter to vreezen dat dit. verzoek zal worden van de hand gewezen. Te ChSJons heeft met eenen luchtbol een vreesse- lijk ongeluk plaats gehad. In het bootje waren twee menschen. Van geen genoegzaam gewigt voorzien is de luchtbol pijlsnel omhoog gestegen waardoor do heer Merle gestikt is. Later is zijn toglgenoot de heer Aubcrtbehouden nedergekomen. OM OOT-BBITTANSItS, Londen 29 September. De ondernemers van het kristallen paleis in Hj'de Park hebben van het uitvoe rend commit té in last ontvangen den II October met liet afbreken vah dal gebouw te beginnen. Men Vleit zich nngtans dat hieraan geen gevolg zal behoeven ge geven Ie worden alvorehs het parlement zijn gevoelen over het al of niet voortbestaan des gebouws geuit heeft. Eergisteren is nog in het gebouw der tentoonstelling aange.bragt een blok goud-erts uit Californie waarvoor den eigenaar reeds eene som van 3250 p. st. f 39.000) is geboden Ook van bet pas ontdekte Australische goud zijn reeds monsters ten toon gesteld. De onderzeeschc telegraaf tussclien Engeland en Frankrijk is thans geheel voltooid en aanhoudend wor den over en weder berigten naar den Franschen en Engelscheh wol overgemaakt. Ook heeft eene elec- trieke vonk langs den kabel van Dover (Engeland) geloopen te Calais (Frankrijk) een stuk geschut afge schoten. Uit de Vefeenigde-Staten zijn met liet stoom schip America, lijdingen tot 19 Sept. II. ontvangen maar niet zeer belangrijk. Te Washington wist men dat de op Cuba gevangenen 130 in getal den 8 naar Spanje zouden worden afgezonden hetwelk zóker ge schied is naardien het bestuur der staten den tijd ge mist heeflom ten hunnen behoeve lusschen heide Ie ko men hetwelk nu denkelijk door den Noord-Arneri- kaanschen minister te Madrid geschieden zal. Het Noord-Amerikaansche gouvernement heeft 18 personen gevangen doen nemen beschuldigd van het vernielen to New-Orleans van gebouwen door Span jaarden bewoond tijdens het ontvangen der tijding VaD het executeren van een gedeelte der manschap van Lopez. Zekere tart Vechten, die als officier aan de expeditie tegen Cuba deel nam heeft een vérslag van dién logt tiiedegedeold dal alle blijken van waarheid draagt en aantoont met welke onvergeeflijke achteloosheid Lopez te werk is gegaan wien het wel niet aart persoonlijken moed maar des te meer aan beleid ontbrak en die met gebrek aan kennis, eene groote mate van ligtgeloo- yigbeid paarde. De Noord-Amerikaansche avonturiers verlokte hij zelf door valsche berigten misleid tot deelneming aan de expeditie door de verzekering dat de inwoners dés eilands tol. den opstand gereed ston den dat twee Spaansche regementen zich bij lien zou den voegen en dat het hoofd der onderneming binnen 10 dagen aan de spits van 10,000 man zou staan. De togt van New-Orleons naar Cuba ging met groote roe keloosheid gepaard. Nadat de staf van Lopez rijkelijk brandewijn en champagne gedronkon had werd be sloten van Key West naar Cuba zonder loods voort te stevenen waardoor men op een ander punt dan het voorgenomene belandde nadat de stoomboot op een koraalrif bad vastgezeten. Reeds het eerst geleverd gevecht Viel ongelukkig uiten alvorens eene week verloopen was waren 271 der gelukzoekers door de Spanjaarden gedood 157 in de gevangenis geworpen om later naar Spanje te worden overgevoerd on 3 onder welke ran Vechten wasop vrije voeten gesteld terwijl deze vermoedt dat de 22 overigen óf van honger gestorven óf naar het gebergte gevlugt zijn. Men schrijft uit San-Francisco (Californie)dd.. 27 Julij 1851 Het gaat hier zeer wel. De sporen van de laatste branden beginnen te verdwijnen. Nimmer werd hier drukker gebouwd dan thans, en men ziet eene menigte vuurproef-gebouwen verrijzen. San-Francisco wordt eene scboone en nette stad. De oprigling zoo bier als elders van cormnillés van waakzaamheid doet zeer veel goed. 8 van de voornaamste boosdoeners zijn opgehangen 5 teruggezonden naar Sydney en onge veer 50 zitten in de gevangenis. De bekentenissen door eenigen hunner afgelegd hebben reeds gedeelte lijk bewezen dat sommige beambten zeer ontrouw wa ren in hun ambt, en hierdoor kan het geene verwon dering haren datniettegenstaande vele misdaden hier bedreven tot op de vestiging van het committé in deze stad nog nooit een misdadiger in dit graafschap was ter dood gebragl. 800 van de voornaamste ban kiers kooplieden en verdere ingezetenen zijn leden van het committé en indien de slcchtgezinden al iets zouden willen ondernemen zullen zij toch bezwaarlijk iels kunnen doen. Sedert den laatslen brand heeft het committé eene premie van f 12,500 uitgeloofd aan elk die een brandstichter met voldoend bewijs van zijne schuld aan hetzelve zoude overleveren. Nu zal er zoo ligt geen brand worden gestichtwant die brand stichten wil heeft verraad zelfs van zijne vrienden te vreezen en is zeker opgehangen te worden indien hij wordt betrapt. Er is hier weder eene aanleiding weggevallen om zich op zondag met zaken bezig te houden. Vroeger namelijk plagten de stoombooten ook 's zondags te ver trekken indien de datum van vertrek op eenen zondag viel. Dit heeft echter opgehouden en de stoombooten vertrekken in dat geval den dag te voren. In zoover zijn wij onze broederen in de Atlantische Staten voor uit Waar ze dikwerf zondag vertrekken. Te Edinburg heeft onlangs een voorval plaatsge had hetwelk onder hen die het bijwoonden grooten schrik en bij al de bewoners der stad algemeen leedge voel verwekte. In eene buiten de stad geplaatste me nagerie waren onder anderen, ook verscheiden grooto slangen Ier bezigliging gesteld. De eigenaar James Mayorson vertoonde vele kunsten met deze beesten ten einde blijk te geven van hunne gehoorzaamheid en trouwheid waardoor hij veel vermaardheid had verkre gen. Bij deze vertooningen verscheen telkenmale een jon;; meisje Lucie genaamd zijne nicht die zich de slan gen rondom het lijf deed kronkelen. Zij baarde alge meen verbazing door hare vermetelheid in het hanteren dor gevaarlijke dieren. Op den 28 Aug. was de mena gerie door een talrijk publiek bezocht. De schoone Lucie verscheen gekleed met een kort rokje van witte zijde met bloeinfestons en naauw geregen keurslijf ook door de haren waren bloemen gevlochten. Zij maakte kunsten met onderscheiden slangen en had juist een boa-constrictor om het lijf geslingerd toen een wilde aap zich van zijnen ketting losrukte en door het hok rondsprong. Een der oppassers poogde den aap te grijpen doch deze sprong op het meisje waar door de slang derwijze in woede geraakte dat zij hare kronkelingen zoodanig vernaauwde dat het ongeluk kige meisje dood noderviel. Een onbeschrijfelijke angst dreef de toeschouwers van alle kanten uit de menagerie en lang bleven zij daar buiten staan om te vernemen of het muisje inderdaad reddelnos was verloren. Dit was ongelukkiglijk bet geval. Niet dan met buitenge wone moeite en behendigheid was het den eigenaar der menagerie gelukt, de slang zoo nabij te komen dat hij haar met een schot den kop konde verbrijzelen. Hel rampzalige meisjo was echter geheel plat gedrukt .zoodal haar het bloed uit mond neus en ooren was gedrongen. Op bevel van de policie moest de menage rie terstond worden gesloten. Zierikzee 3 October. Bij besluit van den 29 Sep-

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1