ZIEMZEESCHE GODRAHT. m.° w. Woensdag 11 September» 1851 Wel bekome u de Kermis Woensdag en Zaturdag^ BESTUREN AWIliMSTllATIEN. NIEUWSTIJDINGEN, ABOHHEHXKTS-7BUB t Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. inzending der Advert, daags tevoren,' snamidd. vóór 4 lire. De dag van inlevering der Stembriefjes voor cle herstemming van zes Leden van den Gemeenle- Raad alhieris bepaald op Dingsdag den 23 dezer maand. «Als 3e Kermis daar is, spreken wij Wel nader over haai1," zoo eindigden wij onlangs, lezers! toen wij u onzen kennisgroet bragten. YVij hebben geen woord gebonden, maar dit was buiten onze Schuld, daar de Kiezers in de ko lommen dezer Courant zooveel plaats vraagden, dat wij ons voornemen moesten laten varen. "Wij willen echter dit verzuim, Zooveel mogelijk, herstellen en daarom van de kermis spreken, nu zij voorbij is. Wij willen u li11even als na een keurigen maaltijd toeroepen: ffel he kome het u Deze Kermis was niet veel anders, dart in de laatstverloopene jarenniet veel mooijer of niet veel slimmer. De schouwburg van den heer RosekVeldt om inét het voornaamste te begin nen, was er; een paardenspel, onder den weid- schen naam van Cirque Olgmpiquemet veel paarden en weinig rijderswas er; kleirie ten ten waren ér; een spiegel des gehèims, een spie gel der liefde, en levende spiegels van vrolijk- beid, dartelheid en dronkenschap waren er; bals en open tafels waren er; orgeldraaijcrs en liedjes zangers waren er; Wafelkramen, brillekramen en allerlei andere kramen waren er; veel drukte en getier, veel nering en verteringveel gelach en gejoel, veel jongens en veel meisjes waren er, en wat vooral de kermisvreugde zoo verhoogde, W*as het aangename weder. Ik noemde daar zoo vlugtig het een en an der Van hetgeen er was, eh nu vraag ik was het er ook voor u, lezer? Waart gij in den schouwburgdie zoo druk is bezocht geworden, en die het ook Verdiende, daar, op een paar uitzonderingen na, het re pertoire zeer goed was en de uitvoering veel lof verdiende. Waart gij daar? Zoo ja, wel bekome het u! Ilebt gij ook de Cirque Olympique van Bi.anüs bezocht, en hebt gij daar gehuiverd en gelag- chenals de stoutste manoeuvres of koddigste scènes zich aan uw oog vertoonden Hebt ge die kunstenaars bewonderd of het hoofd van hen afgewend, als van dezulken, die roekeloos hun leven wagen? Hebt ge die vlugge kin deren toegejuicht of,kondet gij niet inde han den klappenómdat gij deernis met hen ge- voeldct, dat zij reeds zoo jong tot zulk eene taak gebezigd worden? Hebt ge dat, lezer? "W elnu dan Wel bekome het u Zijt ge ook in het wafelkraam geweest en hebt ge daar, als het ware, de vruchten in den tuin gegetenof hebt gij ze bij dozijnen op uwe tafel gehad, die smakelijke wafelszoo vet geboterdzoo dik gesuikerdzoo goed ge bakken Neenhier vraag ik nietwant ze- ker hebt gij wafels gegeten. Een kermis toch zonder wafels, is naauwelijks denkbaar. Wa fels zijn met kermis zoo algemeen, als eijeren rmetPaschen. Als gi j ze nu maar niet al te lekker hebt gevondenNiet overbodig zal hier mijn I Wensch zijn Wel bekome hel u Naamt ge ook deel aan een hal? Hebt ge VEBSCBMNT: daar gedanst en gesprongen tot laat in den nacht, misschien tot hij het aanbreken van den dag? Hebt ge daar vrolijk gekout? Hebt gé daar véél hulde bewezen of ontvangen? Mogt ge daar veroveringen maken of nederlagen lij den? Waart gij bij het einde niet afgemat? Wat hiervan zij wel bekome hel u Hebt gij het theater plastique en de andere kleine tenten bezocht Hebt ge u daar ver maaktuwe kennis, vermeerderd of verveeld en uw geld én tijd beklaagd Het is voorhij wel bekome bet u Jawel bekonte u de kermis Dit zou voor ïi en voor de kermis beiden goed zijn. Dan kunt gij zonder spijt aan haar terugdenken en dan zal zij een volgend jaar weder eene goede ontvangst bij u vinden. Wel hekome zij n, hetzij gij u veel of weinig met haar on ledig licht gehouden. Wel bekome zij u allen. Geniet bare vreugde nog menigen keer! INSPECTIE OYER DE VERLOFGANGERS. Rdrqemeester en Vf.tiioihikiis der Gemeente Zie rikzee gezien liet liesluil van den heer Staatsraad Commissaris ties Konings in deze provincie van den 7 Augustus I!. Provinciaalblad n.° 103) brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de s|i«>ctie over de Ven-lofzangers der Nationale Militie in bet 4dc Kanton zal plaats hebben op Maan dag den 6 October aanslaande des morgens ten 8 ure voor bel Raadhuis dezer Stad op welke inspectie de Verlofgangers zullen belmoren te verschijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere klènding- en oqnipemehtstukken die bij bet vcrlrek van bel korps aan ben zijn gelalen benevens van bet attest II. H. hun door bet Plaatselijk Bestuur hutincr gemeente uitgereikt; van welke inspectie geono andere zijn uit gezonderd dan de manschappen die tot de Reserve belmoren of niet gekleed en gewapend zijn. Zierikzeeden 16 September 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd DM CRANE. Ter ordonnantie van dezelve De Stnds-Secretnris W. .1. P. KROEF. BEKENDMAKING. Buruemeesteb en WETiiOünF.ns van Zierikzee, ge lezen hebbende eene circulaire van den beer Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie van den 9 dezer maand A, n.° 5710, 1"° afd. (FrovinCi- aalblad n.° 118) noodigen do alhier wonende Vee houders uit, öm indien één of meer hunner run deren aan pokziekte mogtcn komen te lijden daar van onverwijld ter Stedelijke Secretarie kennis te ge ven ten einde de Provinciale Commissie van Ge neeskundig Onderzoek en Toevoorzigl in staat te stel len om zich dadelijk van de echte koepokstof voor de vaccinatie en revsccinatie te voorzien. Zierikzeeden 16 September 1851. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnanlio De Stads-Secr.etaris W. J. P. KROEF. BUITENLAND. DUITSCRIiAWD. Fbankfobt 12 September. Het Noord-Ameri- FBIJ9 OER ADVEKTEKTIEK Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtenvan 1-6 regels h f 1 behalve het Zegelregt' kaansch fregat Mississippi is te Konstantinopel ge arriveerd om Kossuth en andere Hongaarsche uitge wekenen naar de Vereenigde-Staten over te brengen. In en om Frankfort zullen 12,000 man honds- troepen veroenigd worden die onder bevel zullen staan van een Pruissiscben generaal. Volgens de lli/ancia zijn te Napels 46 staat kundige beschuldigden ter dood veroordeeld waar onder 10 ex-afgevaardigden 2 ex-ministers 1 gezant en 2 priesters De rooverijen nemen in Turkije voortdurend toe. Een aantal roovers zijn de woning van den Deen- schen consul-generaal den heer de Jongliop onge veer eene mijl afslands van Smirna gelegen binnen gedrongen en nadat zij de woning uitgeroofd en zich van de juweelen en sieraden der dames meestor ge maakt hadden werd de heer de Jongh gekneveld en tracht te men hem naar het gebergte mede te voeren. Terwijl men hiermede bezig was trad de heer eau hennep broeder van den Nederlandschen consul bin nen en bij werd dadelijk door de roovers gegrepen. Inmiddels was de wacht toegesneld en de booswich ten namen de vlugt terwijl zij hunne slagteffers in een deerniSwaardigen toestand achterlieten. R J1 IS K H IJ K. Pabus, 12 September. Sedert ultimo November 1850 zijn aan de munt alhier geslagen voor 325 mil- lioen francs aan gouden munt dus voor ruim 1 tnil- lioon daags. Hel schijnt dat daarmede nog niet op gehouden zal worden. Eene Britsche commissie welke naar California was gezonden heeft medegedeeld dat de Californischo mijnen gedurende nog een tiental jaren 360 a 370 millioen francs jaarlijks aan goud kunnen opleveren. Men telt op dit oogenblik reeds 8 kandidaten voor het presidentschap welke wel is waar niet alleen ontwijfelbaar zijn maar desniettemin hare vourstan- ders hebben, liet zijn die van L. N. Bonaparte, den prins van Joinvillegeneraal Changarniergene raal CavaignacCarnotLedru-RollinNadaud en Michel (van Bourges). Men zal moeijelijk eene grootere verwarring vinden dan tegenwoordig onder de verschillende staalkundige partijen in Frankrijk heerscht en bet is, bij zooda- nigen stand van zaken inet geene mogelijkheid te voorzien wat ten slotte daaruit zal voortvloeijen. GBOOT-BRITTAKBriEN. Londen, 12 September. Latere bcriglcn ui Bathurst, in Australië, bevestigen het vroeger ge melde nopens bet vinden van goud aldaar. Een ieder snelt naar de goudwasscberijen nabij die plaats. Van de lading van bel op Kentish Knock voron- gelukte stoomschip Apollo zijn den 8 September la Rroadstairs 67 kalveren en 35 schapen en te Margato omstreeks 100 schapen 16 kalveren eenige varkens en eene groote hoeveelheid fruit aangebragt. Mededeelihgen wegens de expeditie onder kapi tein Austin, welke lot 13 September 1850 loopen stellen bet nu buiten twijfel dat sir John Franklin en zijne logtgenoölen den winter van 1845 op 1846 in de nabijheid van Kaap Riley hebben doorgebragt. Be halve stukken van kleederen tinnen borden en reepjes papier op een van welke de naam van den heer M'Donald officier van gezondheid op Franklin's schip stond zijn daar graven met opschriften gevonden die de naiiien vah matrozen op dat schip vermelden. BINNENLAND. 's Gbavenuage 13 September. Gisteren middag heeft de plegtige doopbediening van den jonggeboren prins in de grnote zaal van bet paleis in het Noord einde plaats gehad, lïij deze gelegenheid heeft Z. M. f 2000 aan de algemeene armen van 's Gravcnbago geschonken. In eene heden gehouden verccnigdo zitting van de beide kamers der slalen-generaal is de vergadering

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1