w.° n. 1851, Woensdag 10 September. Woensdag én Zaturdag. DE «Pliffifi tilt filiOOTE JAGT. NIKUWSTIMGEPI COURANT. »BO»OTMIIBTS-PKIJ» Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der A dvert. daags'le voren.'snamidd. vóór I ure. vebschijnt: PRIJS B2B ADVISTEEÏIEN Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks— en Hoodberigtenvan 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt De liefhebbers van de Jagt kunnen zich weêr verlustigen. Den S dezer is de greote Jagt .geopend. Nu gaan ze weêr de velden in met jagtgêweer én weitasch en hond én springstof. Nu kunnen ze weêr proeven geven van hun taai geduld en schérp gezigt. Nu hóórt men weêr jagers-avonturen én jagérs-anécdoten. Nu lieT men weêr te zatrieïi die mén buiten dén jagt tijd bijna nooit te zameri ziet. Nu wordt weêr menigeen verschrikt, door het lossen van een schol. Nu ziet men weêr hazen en patrij zenals den buit huiswaarts drageildién mén in den krijg tegen hel wild heeft behaald. Nu hoopt mén weêr 'een baas cadeau té krijgen en ziet men die hoop meer dan eens vervuld of hoopt men ooken dat is minder aan genaam dikwijls té vergeefs. Nu geeft het weêr drukte hij poeliers én aan het braadspit. Nu zal op hienigen diseh weêr gebraden wild prijken. En daar, aan den disch, vertoonén zich de jagers in het bekoorlijkst licht; ctóhr boort men ben prijzen eh 'zou mén niet gaarne kwaad Vah dé Jagt spreken; daar laat zich bét wild zoo góed smakendat mén ér al de on gemakken en verinocijenissen der Jagt om Ver geet. Daér is niemand zoo teergevoeligdat bij bet jagtvermaak wreed durft noemen zooals men Wel eens doet, wannéér mén het wild in hun bloed ziet wentelen. Dhhr verzoent men zich, als het ware, met al wat de Jagt verdrietigs en gevaarlijks oplevert. Het jagtvermaak strekt zich dus Verder uit dan tot dé jagtliefhebbcrs. Het algemeen deelt er in, ja, krijgt soms het grootste déél van dén buit. Daarom is öhs de jagttijd zoo welkom maar het verblijdt ons toch hét meest voor die kloeke zonen Vair Nismob, die Warmë vereer ders van S.'-Hubertdat hij weer daar is. Daarom wenschen wij hén éen gelukkigen jagttijd en steeds rijken buit. Dat zij zich ver heugen mogen ovér hét gunstigste Vveder, en menige jagt-partij ongedachte genoegens opleverê. Ongelukkenhopen wijdat wij niét zullen behoeven te vermeldenwant dezè zijn door gaans zoo allertreurigst én strekken zich meestal over het geheele leven uit van hemdien zij iréfTen. Ook wénschen wijdat de jagers hunne gezondheid rliet op het jagtvéld zullen laten, iets, dat toch zoo dikwijls gebeurt, want ter wijl zij op het wild jagen, jaagt de koude hen navangt hen dikwijls en dan vallbh zij in de handen vad doctor en apotheker. Het jagtvermaak is een duur vermaak maar vooral betaalt men het duurals inen op deszelfs re kening ook nog ziekte moet plaatsen. Mijne Heerenneemt u dus in acht en schept vreugde ook in het leven der Jagt. BUITENLAND. U I T 5 CHIi&N X&d p Frankfort 5 September. In het naburige Afccbafr fenburg is do 'runderpest uitgebroken. Het van daar komende slagtvee is hier lér stede verboden. Een pPóees, dat onlahgs te Milaan gevoerd werd doet zien dat aldaar nog één nakomeling leeft van den hertog van Alba die onder Philips II eene zoo treu rige vermaardheid heeft verkregen. De tegenwoordigè hertog 'vah Alba éisi'hle van drie gëmeenten de negen den van tiet vruchtgebruik des grondV, die aan zijne voorvaderen door Savichen III in het jaar 1284 was verleend. De régtbank ontzegde den hertog zijn éisah. Dit Zwitserland wordt gemeld dal het in 'ét iagé gebergte van 'het kanton Schweiz reeds hi .t gesneeuwd én dat schier de helft van dit kanton met sneeuw is bedekt. Vah de Hongnarsche grenzen wordt gemeld dat zich daar de cholera in onrustbarende mate open- haart.. In nagenoeg alle 'oorden van Italië heeft zich eene ziekte in de wijnstokken geopenbaard van welke men ducht dat zij zich even ats vroeger de aardap pelziekte ook tot andere landen zal uitstrekken. Onlangk heeft éen Engelschman een zekere heer 'Cook, zich aan eén 'lóuw in den krater van don Ve suvius doen aflaten oh) dén berg van kinnen te be schouwen hij gaf echter spoedig Sein om opgehaald te worden en liét duurde 'een gerüimen lijd éér hij zijn bewustzijn terug kreeg. V B it B K B IJ K. Parijs 3 September. Gisteren en heden hébben op verschillende punten van Frankrijk staalkundige arrestalién plaats gegrepen onder de in hechtenis genomenén bevindt zi'ch een gewezen secretaris van Ledru-Iiollin. Wal daartoe aanleiding heeft gegeven weet men niet met zekerheid sommigen maken ge wag van d'e ontdekking ècner socialistische zamen- zweriiig welke m'él de gisting te Lyob en de be wegingen in hel departement dér Ardfecbe in verhand zou staan ander'en van bet in hechtenis nerrten der leden van het committé van Wederstand terwijl nog andéren willen weten dat verscheiden Duitsche uit- gewekehfen zijn gearresteerd bij Wie men gewigtige stukken in beslag zóu hebben genomen. Parijs 5 September. Hed'éh nacht zijn onder scheidene koeriers met belangrijke depêche'S naar Lon den Berlijn én Weénen vertrokken. Er heerSeht op dit oogénblik eerie groote drukte aan het ministerie Vah builenlahdschë zaken. Een vrij groeit aantal policie-agenten van de höoidstad zijn in den afgeloópen nacht naar de de partementen vertrokken waar zij ter beschikking zijn gesteld van verscheidene prefecten welke dit van de regerihg verzocht hadden. Dezé Omstandigheid slaat in verband met de jongste arrestalién eri Ontdekkingen tb Parijs. SBOÓT-BBiiliSBIK. Londen 3 September. Hot berigtdat in Australië feehe goudmijn ontdekt is heeft hier veel gerucht ge maakt cn is zelfs rilët zónder invloed op de beurs gebleven. Të OpOrtó ih Portugal heeft zidli dc gele koorts op ieëne vrefesselijke wijze geopenbaard. Zij is daar door een uit Brazilië gearriveerd schip aange- bragt dat niet aan quarantaine onderworpen is of- schoón verscheiden malrdzéh ónder weg aan die ziekte gestorven waren ook de Siuitengewóhë hitte die in Portugal heerschte werkte er zeer nadéelig op. De géneraal Lopez én zijné medgezellen Hebben den 12 Augustus ëenè niéuwe landing óp hél eiland Cuba gedaari maar zijn door de troepen onder den Spaanscheli generaal Ènr.dverslagen en verstrooid; terwijl ook ahdere gelukzoekers grootendeels Noord- Amerikaoen in de Wateren der Bahia Hoiida werden overvallen. Al do gevahgenen ten getale van 50 zijn naar Havahna gevoerd en aldaar aan den voet van bet fort Allaras ter dood gebragl. Mén ddcht toen dat aan deze zaak voor goed een einde gemaakt wasmaar volgens telegrafischs depêchesden 2iJ Augustus te New-York ontvangen zijn 4000 man Spaausehe troepen naar de opstandelingen overgeloo- pen en heerschte te New-Orleans sterke gisting om dat de autoriteiten het afzenden van eene tweede expe ditie tiaar Cuba hebben willen verhinderen waartegen de récrulen voor die expeditie zich openlijk verzet hebben weshalve de militie onder do wapenen geroe pen was. ia e 'ti a i je. Brussel 4 September. Bij koninklijk besluit van heden zijn de wetgevende kamers gesloten is de senaat ontbonden en zijn de kiesmollegiën in al de arrondissementen des rijks tegen den 27 dezer maand opgeroepen ten einde nieuwe senateurs te bènoemen. Zulks is een gevolg van de tegenkanting van den senaat légen bet wels-onlwerp nopens de successie- regten en wel tegen de bepaling óm successie in da 'regte lijn te doen betalen. BINNENLAND. 's GravenhaGe 3 September. De minister van binnenlandsche zaken is heden morgen met. den eer sten spoortrein uit deze residentie naar de provincie Vriesland vertrokken. De minister van financiën heeft dezer dagen aan de arfond.-dir. der Oir. belastingen in- en uit gaande region en accijnsen doen afgaan de volgendo missive: Hét is mij gebleken dat deurwaarders door belastingschuldigen verzocht aangift-biljetten in zake Van directe belastingen voor hen invullen voor die invulling geschenken in geld van hen aannemen. Het is mijn stellig verlangen, dat deze verkeerdheid ner gens meer plaats grijpe en ik verzoek ued, gestr. der halve tegèri liet aannemen van dei-gelijke geschenken een nadrukkelijk verbod aan de deurwaarders ia uwe dirëcliè te dóen uilgaan." Middelburg 5 September. De 21 jarige Hendrica Lauisscbeschuldigd van tweemaal brand te hebben geslicht is heden overeenkomstig de conclusiën zoo van den procureursgeneraal als van haren raads man m.' A. F. Sï/flédoor het próv. geregshol', op grond Van art 64 van hel wetboek van strafregt daar zij tijdens het plegen dier daden gedurende hare zwangerschap geenszins bleek het vrije gebruik harer rede te hebben gehad, vah alle regtsvervolgiog ZtERiEZEE 9 September. In den nacht van den 6 op 7 dezer geraakte er door het gedrang bij ge legenheid der kermis aan de tweede houten Drug OVër de Oude Haven alhier een kind van omstreeks 13 jaren in het Water eh zou ongetwijfeld verdron ken zijn daar niemand uit den volkshoop het wagen durfde ih de lin'von te springen ware niet onze vroe gere stadgenoot de heer Jan van MeerendonliBroe der der Orde vari den Nederlandschen Leeuw com mies der l"e klasse gestationeerd te Bruinisse da delijk op het gerucht toegesneld en ofschoon zelf vadeh van een talrijk gezin aarzelde deze moedige menschenvriend aan wiun reeds velen hun levens behoud danken geen oogénblik orn van den vrij hoogen kant in de haven te springen hij had ook hu Wédéf het geluk om ha eenig zoeken in de duisternis den reeds zinkenden drenkeling te vatten en zwemmende eene toegeschotene boot te bereiken waarmede het kind aan wel gebragt en aart deszelfs ker menden vader, A. Swaabvan Amsterdam, die zich met eene kermis-terit hier bévindt, als weder gegeven werd. Dé drenkeling Wasechter geheel be wusteloos doch do spoedig oangebragte hulp van onzen ijverigen en kundige» geneesheer dF. Keiler. werd met den besten uitslrig bekroond zoodat hij zich tlians in redelijken welstand bevindt. Bij de op den 4 dezer te Middelburg gehou dens aanbesteding rati benige aardewerken tol herstel

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1