W.° 66. Zaturdag 16 Augustus. 1851 Woensdag en Zaturdag. MM-MOMS TE BRUSSEL. BESTUREN ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. BINNENLAND. abonke9ieb1ts-pbijb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,23. Inzending der Advert, daags tevoren.' snamidd. vóór 4 ure. vbbschiikt t prijs h'bei advertenteem Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt Op den 24 September deïês jaars zal te Èrüs- sel een groot Concours de Musique gehouden wordenter viering Van den 21stott jaardag der nationale onafhankelijkheid vanBélgie. Het ste delijk bestuur van Brussel heeft daartoe niet al leen Belgische, maar ook buitenlandsche, en ook onze Nederlandsche muzijk-Vereénigingen opgeroepen. Wij zijn in de gelegenheid ge steld het Programma en Reglement van dit Concours mede te deelenhetwelk wij doen, niet omdat wij meenendat daardoor muzijk- vereenigingen of bijzondere personen zullen uit gelokt worden om het concours te gaan bijwo nen, maar omdat onze lezers daarvan eenige bijzonderheden zouden wetenen Vooral omdat wij het iets opmerkelijks, iets vreemds (om geen erger woord te bezigen) vindendat Bel- gie Nederland uilnoodigt, om den gedenkdag van zijne nationale onafhankelijkheid te helpen vieren. Pttogjpakntna. De vereenigingen zullen in 5 klossen verdeeld wor den Ie welen 1.° Harmonie-vereenigingen uit buitenlandsche ste den oT gemeenten eene bevolking van 20,000 zie len en meer lellende. 2." Harmonie-vereenigingen uit Belgische steden en gemeenten eene bevolking van 20,000 zielen en daarboven lellende. 3.8 Harmonie-vereenigingen uit buitenlandsche ste den of gemeenten eeno bevolking van meer dan 5000 zielen hebbende. 4." Harmonie-vereenigingen uit Belgische sleden en gemeenten eene bevolking van meer dan 5000 zie len lellende. 5." Harmonie-vereenigingen zoowel uit Belgische als buitenlandsche gemeenten eene bevolking van be neden de 5000 zielen tellende. Zes en twintig medailles zullen als prijzen aan de overwinnende vereenigingen worden uitgereikt. De beste uitvoering. Harmonie-vereenigingen uit de buitenlandsche ste den of gemeenten eene bevolking van 20,000 zielen en meer tellende 1*'" prijs, enne gouden medaille, ter waarde van 400 francs 2dc prijs eene vergulde medaille. Idem idem uit de Belgische steden. Idem buitenlandsche eene bevolking tellende van meer dan 5000 zielen 1"'° prijs eeno gouden medaille van 300 francs 2"° prijs eene vergulde medaille. Idem idem uit de Belgische sleden en gemeenten. Harmonie-vereenigingen zoowel uit Belgische als uit buitenlandsche gemeenten van eene bevolking be neden ile 5000 zielen i l*18 prijs, eene vergulde medaille j 2a° prijs eene zilveren medaille. Indien het getal der mededingende vereenigingen slechts vier bedraagtzal alleen dén prijs toegekend worden. De leste Meeding. Vereenigingen uit de buitenlandsche steden of ge meenten eene bevolking van 20,000 zielen en moer hebbende Eene vergulde medaille voor de beste militaire klcc- ding j een dito dito voor de beste burgerlijke kleeding. Vereenigingen uit Belgische steden cn gemeenten van «len eersten rang Eene zilveren medaille voor de besto militaire klee ding een dito dito voorde beste burgerlijke kleeding. Vereenigingen uit de buitenl. steden of gemeenten eene bevolking hebbende van meer dan 5000 inwoners Eene vergulde medaille voor de beste militaire klee ding; een dito dito voor de beste burgerlijke kleeding. Vereenigingen nil Belgische Steden cn gemeenten van den tweeden rang Eene zilveren medaille voor de beste militaire klec- ding een dito dito voor de beste burgerlijke kleeding. Vereenigingen zoowel uit de Belgische als buitenl. gemeenten eeno bevolking hebbende van beneden do öOÓO zielen Eene zilveren medaille voor de beste militaire klee ding een dito dito voor de beste burgerlijke kleeding. Behalve deze prijzen zal er toegekend worden Aan de vcrceniging der buitenlandsche stad of ge meente van den eersten rang, welke het verst van Brus sel is gelegen Eene vergulde medaille. Aan die van den tweeden rang Eene Vergulde medaille. Aan de vereeniging uil de Belgiscbo stad of gemeente Van den eersten rang welke het Verst van Brussel is verwijderd Eene zilveren medaille. Idem tweede rang Eene zilveren medaille. Idem zoo Belgische als buitenl. genaeenle van den derden rang het verst van Brussel gelegen Elk eene zilveren medaille. Er zal bovendien eene zilveren medaille aan al de voreonigingen zonder onderscheid, toegekend worden, die otn te Brussel te komen een afstand van 20 mij len en meer zullen afgelegd hebben. I)e uit te voeren stukken zijn Voor do vereenigingen uit buitenlandsche en Belgi sche steden öf gemeenten van den eersten rang Eene ouverture of symphonic. Een air varié voor vele instrumenten met solo. Een stuk ter hunner keuze. Idem tweede rang als boven. Voor do Vereenigingen zóo uit Belgische als uit buitehlandsche gemeenten van den derden rang Een marsch. Een stuk ter hunner keUzé. Élke vereeniging die zal willen mededingen zal er schriftelijk kennis van geven aan den heer burgemees ter te Brussel vóór den 1 September. Na dit tijdstip zal ergeene vereeniging meer aangenomen worden. Niemand zal aangenomen worden om inede te wer ken, die geen werkend lid der vereeniging is, met welke hij zich zal aanbieden. De lijst der leden van de vereeniging behoorlijk ge- Certifiëerd door het plaatselijk bestuur zal aan den heer burgemeester overgelegd worden. Het zal aan de vereenigingen uit de Belgische steden en gemeenten van den tweeden rang geoorloofd zijn om mede te dingen met die der Belgische sleden en ge meenten van den eorsten rang en aan de vereenigin gen uit de gemeenten van den derden rang om mede te dingen met die uit steden en gemeenten van den twee den rang mits dat zij de voorwaarden van het pro gramma vervullen, voor do door die steden en gemeen ten uit te voeren stukken en hun voornomen ten dien aanzien vóór den 1 September aan den heer burgemees ter hebben kenbaar gemaakt. De Koninklijke Sociëteit der grooto Harmonie van Brussel heeft do opdragt aangenomen om de hon neurs van dit muzijkfeest waar te nemen. [Het Reglement in eéri volgend nummer.) AFKONDIGING. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee Diaken bekend i dat de lijst der Kiezers van Leden voor den Gfcineente-SSaad op heden bepaald is vastgesteld en gesloten ten getalo van 380 Kiezers ingezetenen dezer gemeente aan wier huizen tegen het einde dezer maand een op roepingsbriefmet ingesloten Stembiljet, zal worden bezorgd ten einde op den 9 September aanstaande de verkiezing alhier te doen plaats hebben ingevolge de wetwaarvan deze openbaro kennisgeving geschiedt ten einde do Kiezers welke den oproepingsbrief bij vergissing niet mogten ontvangen of wier Stembiljet in het óngereede rnogt geraakt zijn in de gelegen heid te stellen dat biljet alsnog op de Secretarie af te halen. Afgekondigd van het Raadhuis te Zieriltzecden 11 Augustus 1851, Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Burgemeester cn Wethouders dor Stad Zierikzee brengen ter kennis van al de patentpligtige in- en op- gezeteneh dat de l'atentbiaden voor het loo- ponde dienstjaar ingevuld gereed liggen en dat tot do uitgifte daarvan zal worden gevaceerd van Maan dag den 18 tot en met Zalurdag den 23 dezer maand dagelijksgedurende de kantoor-uren ter Secretarie dezer Stad, en worden de patentpligligen uilgenoodigd om in persoon hun patent te komen afhalen zul lende aan ben welke daarin nalatig mogten blijven het patent worden te huis bezorgd door den Deur waarder der Directe Belastingen legen betaling vaa 10 cents voor ieder onafgehaald patentblad ingevolge de Wet. En opdat niemand biervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd en in de Slads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 14 Augustus 1851. Burgemeester en Wethouders DE CRANE. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. INSPECTIE OP DE STRATEN. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee brengen ter kennis van do ingezetenen dat er op Zalurdag den 23 dezer maand, eeno AtïajfesEïeene Bnspectie op «8e Strateao zal worden gehou den weshalve een ieder wordt verzocht om te zor gen dal de straten voetpaden goten en sloepen ieder vóór zijne woning of erfbehoorlijk schoonge maakt en gereinigd zijn onder herinnering aan de strafbepalingen bij het bestaande Policie-Reglement tegen de nalatigen verordend. En opdat niemand hiervan onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 14 Augustus 1851. Burgemeester en Wethouders, DE CRANE. Ter ordonnantie De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. Middelburg 12 Augustus. Gisteren werd alhier dé 25jarige ambtsbetrekking van jh.' m.' E. baron van Yredenburch luisterrijk gevierd. Reeds vroegtijdig wapperde de Vaderlandsche vlag van allo stedelijke en andere publieke en particuliere gebouwen terwijl door het klokkenspel het heugelijke van den dag werd aangekondigd.

Zierikzeesche Courant | 1851 | | pagina 1